Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Gra | malibudreams] AsheyZ


AsheyZ

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: https://forum.v-rp.pl/profile/3016-asheyz/

Nazwa postaci na którą nałożono karę: Uzzia_Cherry
Rodzaj kary: Ban do 29 Kwietnia 2022.
Powód nałożenia kary: 
Wykorzystywanie błędów gry w celu uzyskania znacznej przewagi nad pozostałymi graczami podczas nocnej bójki w klubie.
Członek ekipy nakładający karę: @malibudreams
 

Wyjaśnienie sytuacji: Cześć! Przyszło mi się trochę potłumaczyć, a że ten dział na forum przysługuje każdemu, to skorzystam z tego przywileju i nakreślę nieco tą sytuację z mojego punktu widzenia. Dnia 22.04.2022 około godziny trzeciej w nocy, byłem zalogowany na postaci Uzzia_Cherry. Moim targetem nocnej gry stał się klub Fiestazy 2.0 do którego też się udałem. Jako czarnoskóra postać uzależniona od heroiny, zachowywałem się dość specyficznie, a fakt o tym, że jestem narkomanem był zawarty w opisie postaci. Podchodząc do baru, zagadałem do barmanki "Hey ździrko, co masz dla mnie dobrego za barem?" następnie zauważając mojego znajomego IC, zwyczajnie się do niego zwróciłem i jak typowy narkoman z lukami w pamięci, zapomniałem o jej istnieniu (barmanki). Ten fakt najwyraźniej nie spodobał się postaci Bakin_Koka, który według moich informacji OOC, był kierownikiem tego lokalu. Jego postać postanowiła podejść do mnie i w dość bezpośredni sposób zacząć ostrą wymianę słowną. Nie mając świadomości o tym, że jego postać jest jakimkolwiek pracownikiem tego lokalu (nie sugerowałem się tagiem grupy na głową) postanowiłem nie dawać za wygraną i zwyczajnie nie brać sobie jego tekstów za coś wartego uwagi. Postać Bakin_Koka podczas tej rozmowy SMSowała z kimś, było to najpewniej wyzywanie "posiłków" do mojej postaci, która wyraźnie mu się nie spodobała. Po wcześniej wspomnianej utarczce słownej, moja postać machnęła ręką i odwróciła się do niego plecami, mówiąc że go "pieprzy". Postać Bakin_Koka stała jakby zamrożona przez około minutę lub dwie bez żadnej akcji, a gdy za plecami pojawili się jego koledzy, którzy najpewniej zostali wezwani do klubu SMS'owo, postanowił odegrać akcje. "/me zacisnal piesc i zrobil zamach, probuje go uderzyc w glowe" - moja odpowiedź narracyjna na jego akcje "** ... otrzymał uderzenie w głowę od tyłu, poleciał przez bar parę metrów w bok aż finalnie się zatrzymał ,przewracając przy tym dwa hookery. (( Uzzia Cherry ))" już chwilę po tej sytuacji zostałem osaczony przez trzech "napiętych jak struna" goryli z klubu. To właśnie w tym momencie doszło do klasycznego power gamingu ze strony Atakan Karaman. Przykłady jego akcji oraz moich narracji na jego PG: "* Atakan Karaman robi groźną mine, napina sie jak struna, ruszyl pewnym krokiem." - "* Atakan Karaman lapie goscia za grzdyke." -  ** Jak to robi? (( Uzzia Cherry )) - uwaga: "** Normalnie, ręką go zlapal scisnal, patrzyl mu w oczyt. (( Atakan Karaman ))" - "** Widząc, że on do niego podchodzi jest w miarę czujny na jego ruch, nie pozwala mu na to, zwyczajnie się odsuwa. (( Uzzia Cherry ))" - "** Gdy Uzzia sie odsuwał Atakan jak przystalo na niego stosowal pressing, nacieral na goscia zaganiając go w strone wyjscia, szarpie oponenta agresywnie. (( Atakan Karaman ))". Teraz dochodzimy do momentu bójki, która stała się już chlebem codziennym w tym klubie, no bo jak by inaczej? Do stron bijących się ze sobą należy Uzzia Cherry i James Walker na przeciwko trzech barmanów klubu - Bakin_Koka, Atakan Karaman oraz Ramiz Hyseni. W trakcie grupowej potyczki między awanturnikami padło wiele misshitów w związku z tym, że ilość gapiów zebranych podczas niej była dość spora. W połowie tej bójki zauważyłem, że pan Bakin_Koka zniknął na chwilę z lokalu i powrócił żwawo do dalszej walki jednak już ze statusem "pobudzony" - rozumiem, że wyskoczył sobie na szybko kreseczkę za drzwiami? OK. To właśnie ten moment sprawił, że również postanowiłem dopuścić się niedozwolonego na serwerze. Używając zbugowanej animacji bicia, doprowadziłem do tego, że nasz naspeedowany podczas walki Bakin_Koka i jego kolega otrzymali status BW. Podkreślam raz jeszcze, jestem świadomy w pełni, że dopuściłem się niedozwolonego zagrania na graczu podczas silnikowej walki, jednak pragnę na swoją obronę użyć tego, że było to następstwo. RAZ - rozpoczęcia słabej akcji na miarę zamknięcia klubu (co już się stało) DWA - dopuszczenia się PG względem mojej postaci przez agresorów oraz używania narkotyków w trakcie silnikowej walki celem podniesienia statystyk oraz wyleczenia obrażeń zadanych. 

Co ja wam powiem moi drodzy? Dorzucam oczywiście screeny z akcji oraz paru bezstronnych świadków tego zajścia, którzy oczywiście mogą się wypowiedzieć. Naturalnie również przyznaje się do wszystkiego i zaręczam, że jest mi strasznie głupio, że tak to się wszystko potoczyło. Jednak liczę na wyrozumiałość i wzięcie pod uwagę wielu czynników, które skłoniły mnie do takiej, a nie innej decyzji. Wybaczcie, mój błąd. Z tego miejsca proponuje kompromisowe rozwiązanie tej 7 dniowej blokady. Proszę o wymianę jej na blokadę postaci Uzzia_Cherry oraz ostrzeżenie do logów lub surowy admin jail. Uważam, że na tle wielu odpałów, których czasem sam jestem świadkiem na serwerze - mogę wnioskować o zamianę tej kary na łagodniejszą. Jestem w pełni świadomy tego co zrobiłem źle i postaram się więcej nie dopuszczać do takich sytuacji. 

Świadkowie: @Chimera @Verenar @LordSokol

Screeny potwierdzające moją wersje:

 Opis mojej postaci, który jest najmniej kluczowy w tym momencie. 

pOjtuV6.png 

Moje wejście do klubu.

9yNAmLD.png

Koniec sprzeczki z Bakin_Koka. 

gWWGruL.png

Uderzenie w tył głowy ze strony Bakin_Koka po utarczce słownej, po tym jak się odwróciłem.

JjqYXD4.png

Krótki dialog po uderzeniu i stosownym odegraniu następstwa jego ciosu.

41310QN.png

W tym momencie pojawiają się jego koledzy, dopuszczając się PG. 

AYpAIYH.png

Próbuje wyjaśnić narracyjnie jak łapie mnie za grdykę oraz tak samo narracyjnie odpowiadam mu: 

Jvep62F.png

Kolejna narracja ze strony Atakan Karaman, która też lekko kwalifikuje się pod Power Gaming. 

cIWbrKj.png

No i bójka w której widać, że pierwszy wykłada się Bakin_Koka, który przypominam zażył narkotyku podczas walki DM.

McYHD5L.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już tłumaczyłam Ci na discord - jeśli uznałeś, że zagrali coś niestosownie od tego masz członków ekipy bądź też dział skarg na forum, by wyjaśniać takie sprawy. W żaden sposób nie jest to usprawiedliwienie na to, co zrobiłeś i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, bo to było świadome wykorzystanie tego buga. Co więcej fakt, że po pierwsze nie grasz na vibe od dwóch dni oraz jesteś liderem organizacji od długiego czasu powinien dać Ci do myślenia, że jednak powinieneś pokazywać ten większy poziom swojej rozgrywki. Co do samej akcji w klubie jak już pisałam również na discord sprawę odsyłam do @Mejaru, by jako opiekun wyciągnął ewentualne konsekwencje w stosunku do tych graczy.

Mimo wszystko przystanę na Twoją apelację i bana zmieniam na AJ 300 minut oraz blokadę postaci. Z góry zaznaczam, że jeśli jeszcze raz ktoś zauważy u Ciebie ponowne bugowanie bicia, ban będzie bez możliwości apelacji.

Apelacja zaakceptowana.

Chimera, swiezowski i wi_T_ek lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin