Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Biznes/Lombard] Pawn & Jewelry


mumia1230

Rekomendowane odpowiedzi

spacer.png

 

Pawn & Jewelry - rozsławiona w całych Stanach Zjedonoczonych sieć lombardów, założona w latach 90' przez dwóch braci  żydowskiego pochodzenia - Daniela J. i Davina Bernsteinów.

Działalność swą rozpoczęli w 1993 roku w Liberty City, gdzie otworzyli swój pierwszy biznes zajmujący się skupem i sprzedażą wszelkiej maści mniej lub bardziej drogocennych przedmiotów.
Z czasem poszerzyli zakres działalności o pożyczki gotówkowe pod zastaw ruchomości lub nieruchomości. 
W czasach kryzysu pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, interes dwójki braci stał się fenomenem  okolicznego świata biznesu i zyskiwał coraz większe dochody. Zarobione pieniądze młodzi biznesmeni wydali na rozwój swojej firmy otwierając nowe placówki swojego lombardu w Mieście Wolności.
Zaledwie dziesięć lat później – na początku 21 wieku sieć lombardów liczyła już ponad kilkanaście sklepów. Założyciele nie mogąc sobie poradzić z ciągłym przyrostem nowych punktów i obowiązków postanowili zrestrukturyzować swoją firmę przekształcając większość swoich placówek w tzw. franczyzy.  
W roku 2004 uruchomili ogólnokrajowy program franczyzowy swojego lombardu i na odzew nie musieli długo czekać. W zaledwie kilkanaście lat szyld Pawn & Jewelry obiegł cały kraj budując nowe franczyzy w każdym możliwym miejscu.
Do Los Santos Pawn & Jewelry weszło na przełomie roku 2016 i pierwszą swą placówkę otworzyło w okolicy Del Perro. Na skutek bardzo dobrych obrotów korporacja Pawn & Jewelry po kilku latach postanowiła ogłosić chęć współpracy z kolejnym franczyzobiorcą w Los Santos, tym razem w innej części miasta – na Strawberry Avenue, Strawberry

 

Jarvis Domville – młody czarnoskóry mieszkaniec Davis, który od najmłodszych lat zmagał się z problemami finansowymi rodziny. By wspomóc swoją rodzinę podejmował się wszelkiej pracy od najmłodszych lat. Zahartowany przez trudy losu nabrał smykałki do interesu, co pozwoliło mu zażegnać problemów finansowych rodziców i stanąć na własne nogi.
Posiadając oszczędności, które zarobił harując od świtu do nocy postanowił zainwestować je w otworzenie własnego interesu. Nie mając większego pojęcia o biznesie podjął decyzję
o współpracy, jako franczyzobiorca z korporacją Pawn & Jewlry.

 

Ze względu na umiejscowienie w kryminalnej części miasta początkowo interes zajmować się będzie zapewne skupowaniem i sprzedażą „śmieci”, użyczaniem niewielkich pożyczek pod zastaw mało wartościowych sprzętów domowych, czy po prostu skupowaniem sprzętu dziwnego pochodzenia.
Z czasem możliwe, że rozwinie się nawet na tyle, by zajmować się udzielaniem poważnych pożyczki pod zastaw nieruchomości, czy drogich aut. By do tego doszło potrzeba jednak długiej sumiennej pracy, rozwoju, współpracy z firmami ochroniarskimi i lokalnymi władzami.

 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Spoiler

Siema, mam na imię Piotrek i mam 25 lat. Na serwerach RP gram od 2008 roku. Grałem na wielu serwerach Roleplay h-rp/n4g, ls-rp.pl, ls-stories, devgamming i wielu wielu innych. Grałem też na poprzednim projekcie założycieli Vibe, czyli LSVRP. Przez tyle lat gry RP grałem i zarządzałem wieloma organizacjami przestępczymi, porządkowymi, czy właśnie biznesami.

Nie mam problemu w tworzeniu rozgrywki sobie i innym graczom oraz w rozwijaniu interesu IC. Na ten moment zupełnie z nudów rozwinąłem interes Malone Weed, którego właściciel jest na wakacjach (a pod jego nieobecność z kompletnie pustego interesu stworzyłem biznes pełen ludzi i obrotów).

Chcę otworzyć lombard, bo mówiąc szczerze zainspirowały mnie te wszystkie amerykańskie programy o lombardach. Wydaje mi się, że jest to bardzo dobry biznes do połączenia z grą czarnoskórego mężczyzny na dzielnicy pełnej wszelkiego rodzaju gangów i patusów.

 

 

 

 

Edytowane przez mumia1230
aikon lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin