Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[EXCLUSIVE] 002. Baby Ray oraz ostatni singel "Dreams". Kariera zbudowana na barkach swojego kuzyna, czy jednak ciężka praca rapera?


nfset

Rekomendowane odpowiedzi

LOGO_.png

**Pod koniec Listopada pojawił się drugi odcinek niespodziewany odcinek w sieci serii Askhole Exclusive. Gościem premierowego odcinka jest Baby Ray, a prowadzącą Sakura Akiyama. Na kanale Askhole na vTube pojawił się materiał w formie audiowizualnej. Cały klip został zmontowany w sposób profesjonalny, jakość wskazuje na użycie profesjonalnej jakości kamer i pozostałych urządzeń.**

excl.png

(wideo wersja)



****Po kliknięciu w drugi z linków na stronie, przenosi ona do oddzielnej podstrony z całą zawartością /wywiadu/ w wersji tekstowej oraz audio. ****
(tekstowa wersja)

Spoiler

Sakura Akiyama: Witaj Los Santos! Z tej strony Wasza host, Sakura Akiyama! W dzisiejszym dniu mam niezwykłego gościa, młody artysta zyskujący naprawdę duże zasięgi w ostatnich miesiącach. Jego ostatnia EP'ka przebiła rekordy, a dzisiejszy utwór to zwieńczenie tego sukcesu. Tak, to właśnie dzisiaj z Nami w studio znajduje się.. Baby Ray! Przywitajmy go serdecznie!

Braylon Higgins: Dzięki za zaproszenie Sakura. Jak leci, ludziska? Wpadłem tu rozwiać parę zagadek dotyczących tekstu. Mają tu mega wygodne kanapy, serio.
 
Sakura Akiyama: Świetnie Ciebie tutaj gościć, Ray! Niezwykle cieszymy się że zaszczyciłeś Nas swoją wizytą, właściwie nie przedłużajmy! Widzowie zarówno jak i my, jesteśmy niezwykle głodni informacji na temat Twojego utworu! Może zacznijmy od tego o czym on właściwie opowiada, to będzie świetny wstęp!

Braylon Higgins: Okay, okay. DREAMS to numer, który powstał w całości jednego dnia. Po sukcesie, jaki odniosło melodies & butterflies poczułem w sobie moc do dalszego działania.
Wyróżnienia, pozytywne komentarze, statystyki - wszystko naładowało mój poziom szczęścia i jakiejś...muzycznej energii? Chciałem ją jakoś wykorzystać, podziękować każdemu, kto mnie wspiera.
Zrobiłem wcześniej podobny ruch, wydaje mi się, że...po koncercie na Self Festival? Albo nieco później, chyba przy wywiadzie - wtedy wrzuciłem długi post, dość ważny.
DREAMS to po prostu kawałek, w którym dziękuje swoim fanom za wsparcie.

Sakura Akiyama: To wspaniałe że zdecydowałeś się na taki ruch, obecnie nie każdy artysta zdaje się zwracać uwagę na to, że swój sukces zawdzięcza nie tylko swoim umiejętnościami, ale również dzięki wszystkim fanom. Jestem naprawdę pod wrażeniem, Ray!

Braylon Higgins: Okay, może zacznę od intro - poza tagiem producenckim jest tam wers... "chyba czas na kolejną butlę".To nawiązanie do intro jednego z moich większych numerów, który pozwolił mi nieco błysnąć na scenie i też zdobył konkretne wyróżnienie - SUCCESS, kawałek z moim bratem, CHA$E.

Sakura Akiyamai: Utwór SUCCESS z udziałem twoim oraz CHA$E? To rzeczywiście moim zdaniem jeden z najlepszych utworów ktore stworzyłeś, Braylon. Właściwie skąd takie nawiązanie w tym momencie, jak wiemy CHA$E od pewnego czasu niezbyt chętnie pojawia się w mediach.

Braylon Higgins: Wiesz, numer z Chase, jak wiadomo po tytule, opowiada o sukcesie - wtedy jeszcze nadchodzącym, teraz już śmiało mogę powiedzieć, że obecnym.
EP znacznie przebiło tamten sukces, stąd nawiązanie do tego numeru zdaje się pasować idealnie do całej otoczki DREAMS.

Sakura Akiyama: W takim razie to w pewnym sensie jest uhonorowanie Twojego przyjaciela, za pomoc która ukazał Tobie w początkach Twojej kariery, dobrze rozumiem?

Braylon Higgins: Mojego przyjaciela, brata, a genealogicznie raczej kuzyna. Gdyby nie Chase to na pewno nie byłbym w tym miejscu. Może inaczej - nie byłbym w tym miejscu w takim tempie, o.
Słyszałem wiele komentarzy, że moje liczby to zasługa popularnego krewnego i sam bym nic nie osiągnął. Po części mogę się z tym zgodzić, okay? Ale Chase nie promował moich numerów, nie chciałem tego.
Dostałem od niego wsparcie i opieke po przylocie do Los Santos i szczerze mówiąc, chyba kluczowym.. prezentem? Byli znajomi, ludzie których poznałem dzięki niemu.
Dlatego gadanie, że bez niego nie osiągnąłbym nic jest bez sensu. Dostałem od Chase zestaw startowy w postaci wsparcia i chyba nie da się ukryć, że dobrze z niego korzystam.


Braylon Higgins: Lećmy dalej. Jestem ponad te chmury - miałem na myśli to, że dzięki skrzydłom, które dostałem od fanów - chodzi o wsparcie - wznosze sie na sam szczyt, omijając przy tym wszystkie kłody, które próbują na mnie zrzucić. Plotki, artykuły i tak dalej nic konkretnego.

Braylon Higgins: Widze uśmiechniętego siebie w lustrze, ciesze się chwilą i zlewam ten smutek - małe nawiązanie do numeu zamykającego EP - B+T, gdzie śpiewam o tym, że dalej jestem dzieckiem i te same dziecięce lęki trzymają się ze mną do teraz, to kawałek o moich rodzicach, B+T to pierwsze litery ich imion.


Sakura Akiyama: Zawdzięczasz sukces swojej rodzinie? Mam na mysli tutaj Twoich rodziców, niekoniecznie mam na mysli tutaj udzial CHASE, pomagali oni w Twoich poczatkach? Wspierali Ciebie w tym?

Braylon Higgins: Moi rodzice po prostu akceptowali to, co robie. Do pewnego momentu nie pokładałem większych nadziei w muzyce, więc oni raczej też nie podchodzili do tego na poważnie. Co nie zmienia faktu, że mogłem liczyć na ich wsparcie, poza tym dzięki nim jestem na tym świecie i pcham swoje wersy w świat, dlatego nawet jeśli nie muzycznie, to jestem im wdzięczny za wszystko inne.

Sakura Akiyama: Zgadzam sie w tym momencie z Toba kompletnie, cala soba. Wlasciwie, to nie jest czasami tak, ze odczuwasz przez swoje kolejne wystepy, czy utwory brak prawdziwosci uczuc miedzy swoimi przyjaciolmi, lub rodzina? Nie uwazasz, ze czasami specjalnie sa dla Ciebie bardziej lagodniejsi, czy po prostu inni tylko z powodu osiągnięcia przez Ciebie sukcesu?

Braylon Higgins: Naah, moje grono przyjaciół jest zaufane i raczej niezbyt szerokie. Po czasie widze jednak, że nawet jeśli zaczynasz z kimś pnąć się do góry, to jesli w pewnym momencie pójdziecie własnymi drogami to nie ma co liczyć na utrzymanie więzi. Starannie dobieram ludzi, których mam obok siebie i jestem przekonany, że są dla mnie, a nie dla liczb, które rosną.

Braylon Higgins: Wracając do tekstu. I tak na sam szczyt, nikt nie zrobi tego za mnie - chodziło mi o skorzystanie z okazji. Jeśli masz jakiś cel, dążysz do czegoś, to po prostu to zrób. Nie ma sensu czekać albo się zastanawiać, bo nikt tego za Ciebie nie zrobi i sam musisz stawić czoła wszystkim przeszkodom, które czekają na drodze. Rób swoje, po prostu.

Sakura Akiyama: Napisales to na podstawie wlasnych doswiadczen o ktorych wspominalismy wczesniej? Ciezka praca, wykorzystanie kontaktow dzieki swojemu kuzynowi CHASE i zachecasz swoich fanow, aby rowniez korzystali z nawet najmniejszych udogodniej zyciowych?

Braylon Higgins: Yeah, jak najbardziej można to tak powiedzieć.

Braylon Higgins: Kolejna linijka. A teraz już wiem, że żaden limit nie istnieje.. Powiedz czy to życie czy sen. Okay, to cały czas odnosi się do sukcesów, które zdążyłem osiągnąć w tak szybkim tempie. Wiele osób, młodszych czy starszych, śni po nocach o sytuacjach, które ja już przeżyłem w tym realnym świecie, dlatego tym bardziej jestem szczęśliwy, będąc tu gdzie jestem i  przeżywając na własnej skórze to, co dla niektórych ludzi jest snem, czymś niewyobrażalnym.

Sakura Akiyama: To nie bywałe, że zyskałeś tak szybki start! Z tego co zdolalismy ustalic Twoi najmlodsi fani czesto zostawiaja pytania odnosnie tych dwoch wersow, sam zwrot ze nie ma zadnego limitu jest dosyc smialy. Chcialbys przekazac jakas konkretna porade, a.. moze sam osobicise chcialbys pomoc ktoremus ze swoich fanow, jezeli nadarzy sie do tego taka sytuacja?

Braylon Higgins: Tak jak mówiłem, róbcie swoje i nie bójcie sie podjąć ryzyka. A moje DM są otwarte, jeśli uważasz, że jestem w stanie Ci pomóc w jakiś sposób, to zapraszam.
Nawet jeśli trafie na koszmar, to prosze nie budźcie mnie - prosty wers. Każdą przeszkode, na którą trafiamy, trzeba przezwyciężyć, przeskoczyć. Każdy ma gorsze i lepsze dni, trzebaprzez to przejść z głową wysoko.

Sakura Akiyama: Dokładnie, a z takim podejsciem przejdzmy do głównej, czyli zdaniem wielu najciekawszej części utworu. Jesteśmy niezwykle ciekawi, co trzymasz w swojej glowie, nie mozemy sie doczekasz az podzielisz sie tym z Nami wszystkimi!

Braylon Higgins: Prosze rób zdjęcia, bo chce to zapamiętać / Czas znowu mnie goni-goni, ja mówie mu żeby przestał.
Pierwszy wers to nawiązanie do numeru, który otwiera melodies & butterflies i jest chyba kawałkiem, który zagrałem na scenie najwięcej razy - ALL SMILES.
Nie ma tu wielkiej filozofii, po prostu chce uwiecznić dobre chwile, które na tamten moment przeżywałem.

Braylon Higgins: Drugi wers odnosi sie do tego jak długo jestem na scenie - raczej niezbyt długo. I zdążyłem w tym czasie zebrać kilka poważnych kamieni milowych, dlatego czas mnie goni - skoro zdążyłem zrobić tyle w krótkim przedziale czasowym, to co będzie dalej? Gdzie będę po upłynięciu drugiej takiej ilości czasu?

Sakura Akiyama: Z obecnym przyrostem Twojej popularnosci, mam nadzieje ze zajdziesz jak najdalej. Twoj potencjal jest ogromny, wystarczy zobaczyc na liczby ktore generujesz pod swoimi utworami na wszystkich platformach, Ray. Chase musi byc z Ciebie ogromnie dumny.


Braylon Higgins: Na pewno jest. Pozdro, Chase.

Braylon Higgins: Świece bardziej niż gwiazdy-gwiazdy, ciągle mówie o tym w tekstach... I to wszystko dzięki Wam, bo nic nie było by bez Was. Linijka z gwiazdami odnosi sie do tego, że całkiem często zdarza mi sie przewinąć w tekście, że ludzie chca stłumić mój blask, mój potencjał - i że trzymam go w sobie sporo. Prawde mówiąc, nawet nie robie tego specjalnie, widocznie w każdym z tych numerów taki wers mi pasował. Drugi wers chyba nie wymaga tłumaczenia, kocham swoich fanów i ludzi, którzy mnie wspierają.

Sakura Akiyama: Masz racje, nie wymaga to jakiegokolwiek tlumaczenia. Wracajac jeszcze na moment do wczesniejszego wersu, uwazasz ze ktos z obencych /gwiazd/ Santos chce utrudnic Tobie kariere, czy czuje wprost zazdrosc do Twoich rosnacych liczb?

Braylon Higgins mówi: Naah, chodziło mi o te prawdziwe gwiazdy na niebie. Raczej nie zaszedłem nikomu z branży za skóre.

Sakura Akiyama: Oczywiscie i miejmy nadzieje ze tak zostanie, szczegolnie w tej branzy nikt nie potrzebuje wrogow, prawda? Najwazniejsze aby przelac swoje uczucia na slowa i zachwycic nimi swoich słuchaczy! Przejdzmy zatem do dalszych wersow.
 

Braylon Higgins: Okay, następne cztery wersy moge omówić jednocześnie. W pewnym sensie są ze sobą powiązane.

"To życie, które teraz mam...Te wersy, które idą w świat...To auto, w którym wciskam gaz...To wszystko, co mam dzięki Wam."

Tutaj też bez zbędnego wymyślania - wszystko co mnie otacza zawdzięczam fanom - to jak wygląda moje życie, to jak rosną moje liczby i jakieś dobra materialne typu samochód.

 Braylon Higgins: Z numerów, których jedynym odsłuchaniem jest moje własne nie byłbym w stanie tego osiągn Faktycznie, tworzenie dla samego siebie może być jedynie zabawą, a rozporowadzenie swoich słów, swojej muzyki do innych to więcej niż sam zarobek, to spełnianie swoich marzen ktore jak widac sa dosyc spore i slusznie. Niedlugo mam nadzieje ze wszystkie sie spelnia.

Sakura Akiyama: Zostaly Nam cztery ostatnie wersy, moze opowiedz je jednoczesnie jak przed momentem, Ray. Bedziemy mieli wszyscy lepszy kontekst na Twoje slowa.

"Nawet jeśli to nie rap, nawet jeśli będe chciał być sam, to mam ludzi, którą chcą mnie słuchać i każdy z nich jest jak rodzina."

Braylon Higgins: Okay, pierwszy odnosi sie do różnych komentarzy, które zdarzyło mi sie dostać. W mojej muzyce staram sie eksperymentowac, co nie zmienia faktu że stawiam głównie na melodie.
Byli ludzie, którzy zarzucali mi w DM'ach, że to co robie to nie rap, że jestem pop-owym piosenkarzem i inne tego typu teksty. Osobiście widze siebie jako dryfującego na rapowej tratwie gościa, który znajduje na morzu pomysłów różne elementy, które tą tratwe rozbudowują - melodie, śpiewane partie, zmiany beatów w trakcie. Muzyka to niezły fun i nie ma tutaj żadnych wytycznych, które określają co masz robić i jak masz robić.

Sakura Akiyama: Kolejny raz musze sie z Toba zgodzic, jezeli chcesz /opowiedziec/ tekst w dany sposob to nic Tobie tego nie blokuje, a wrecz pokazuje Twoja artystyczna kreatywnosc. Mam nadzieje ze nie przestaniesz eksperymentowac, bo jak widac dziala to wysmienicie, twoja EP'ka sama za to mowi. Takimi slowami chcialabym zakonczyc ta czesc Naszego programu, byl z Nami Baby Ray i jego cudowny utwor "Dreams". Chcialbys cos przekazac na sam koniec do Naszych odbiorcow, Ray?

Braylon Higgins: Wyczekujcie najlepszego albumu tego roku, BABY PRINCE coraz bliżej i dużo zdrowia dla mojego brata, Prince'.
 
Sakura Akiyama: Zachecamy rowniez do sprawdzenia albumu BABY PRINCE, gdy bedzie tylko dostepny, jednoczesnie chcialabym przypomniec ze na Naszej stronie znajduje sie rowniez wersji tekstowa, dla wszystkich zabieganych. Dziekuje ze wystapiles u Nas, Ray. Zyczymy Tobie powodzenia w dalszej kaierze i mamy nadzieje, ze wszystko o czy mowilismy w trakcie spelni sie z czasem. Trzymamy kciuki za Twoj wspolny album z Mob Prince!

 Braylon Higgins: Dzieki, trzymajcie sie wszyscy! Peace.
 

 

Edytowane przez nfset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Melvin Calhoun widząc filmik na głównej wszedł na niego, obejrzał wideo i zostawił łapkę w górę. Napisał do tego następujący komentarz:**
IceWaterFoeMurda 5 sekund temu
Baby Ray jest dla mnie wielką inspiracją i kiedyś NAGRAM z nim numer 🙏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin