Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Pytania dotyczące funkcjonowania GOV do społeczności


Soczysty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukałem odpowiedniego miejsca na zadanie tego pytania i zdaje się, że Hydepark może być odpowiednim miejscem.
Jesteście ciekawą i kreatywną społecznością, która jest otwarta na tego typu dyskusje; pozwoliłem więc zbadać grunt, nie oczekując przy tym gotowych rozwiązań.
Ze swojej strony miałem tutaj dwa ciekawe epiody, jeden z nich w grupie przestępczej, drugi zaś prowadząc we współpracy z Kreyem spółki Green Dream. Oba te epizody zorganizowały mi ogrom pozytywnych doświadczeń i w tym momencie po przerwie chciałbym wrócić organizując coś dla siebie i innych. Pojawiła się publikacja dotycząca GOVu i to właśnie w jego temacie chciałbym rozpoznać temat. Nawet jeśli nie pomoże to w mojej aplikacji, to może zwróci to uwagę innym, którzy będą starali się podjąć rękawicę. Na przestrzeni lat, gdy grałem na serwerach Role Play rola GOVu ewulowała i w tym momencie się w pełni zautomatyzowała; być może niewielu przeszkadza, ze wględu na odpowiednie kierowanie narracji przez ekipę serwera i inne udogodnienia, gdzie NPC realizuje wszystkie zadania. Myślałem w tym momencie co mogę zaoferować, wymyślić działając w kierunku organizacji gry GOVu. Ze standardowych mozliwości, i pewnie tak jak na innych projektach:

 

W dużym uproszczeniu:

- Zorganizujemy możliwość założenia patrii: Demokratów i Republikanów,
- Powołuje się radę, wcześniej wybierając osoby w wyniku prowadzonych wyborów,
- Mamy więc radę i teraz czas na jej zadania w świecie gry IC przez organizację obrad,
- Prócz powyszego mamy też Burmistrza, osobę reprezentatywną, mającą władzę nad uchwalanymi projektami,

- Mamy też mieszkańców, którzy mają swój głos na obradach.
 

Pytania:

Tutaj pojawiają mi się pytania, czego Wy jako gracze byście oczekiwali wobec poprawnie funkcjonującego GOVu w grze?
Czy GOV powinien wpływać w tym wypadku na narracje, zobowiązania graczy?
Nie zależało mi na siłę wciągania kogoś do gry, bez jego chęci. W moim zamyśle funkcjonowania organu nadzorczego byłoby jednak ingerowanie w tę grę:

- Analiza i kontrola departamentów przez wyznaczoną sekcję; wyciąganie konsekwencji, omawianie incydentów, nagradzanie tych instytucji,
- Nadzór nad biznesami, korporacjami, spółkami, - tu myślałem o możliwości wsparcia tych biznesów, kontrolowania pod względem aktywności, jakości, dotowania i w przyszłości odciągania pewnych podatków,
(Grając w spółce narracyjnie przydawały mi się spotkania z GOVem przy uzyskiwaniu pozwoleń, dotacji, analizie możliwości. Drugi punkt podatkowy umożliwiłby w części budowanie budżetu na omawiane wcześniej nagrody i dotacje - nic nie brałoby się znikąd).
- Wspominając o podatkach, warto też ustalić sobie jakiś budżet na kadencję tej rady na bieżące wydatki, dotacje i inne działania.
(O tych wydatkach, dotacjach decydowałaby powołana rada - czyli działania byłyby jawne),
- Organizacje aktywności narracyjnych, eventów, wsparcie tych wydarzeń.
- Co z mieszkańcami z  SC? 😄

Powyższe informacje, to tak na początek :-).

Podsumowując mój wywód:

Myślę, że aplikowaniu i organizacja gry na siłę dla zamkniętej, hermetycznej grupy osób w postaci burmistrza, rady i generowaniu obrad z pierdołami mijają sie z celem, przez brak możliwosci ich realizacji, wdrażania jeśli nie miałoby to głębszego wpływu. Biorąc też swoje doświadczenie z innych projektów zwykle widziałem, że kiedyś ta ,,zajawka" się wyczerpywała i zadania GOVu w końcu wygasały, na rzecz słusznej automatyczacji i narracji i stąd powstaje zagwozdka, w czym jest kłopot? : - )

 

Co o tym wszystkim myślicie, mylę się?
Jeśli macie jakieś sugestie, propozycję bedę zobowiązany.


Dzięki z góry za udział w dyskusji.

Edytowane przez Soczysty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z GOV'em zawsze jest taki, że nikt nie wie, jak to ugryźć. Zawsze są świetne założenia, że gra będzie kręcić się wokół partii etc. a i tak prędzej czy później kończyło się to tym, że ta frakcja zostawała jedynie jako pomoc biznesom przy braku siana. Wybory In Character czy ogólnie przez graczy to największe zło, jakie można zrobić. Większość i tak opiera się na wysyłaniu linków do kolegów czy proszeniu ich o głosy, dlatego też po prostu osoby na takie miejsce powinny być dobierane indywidualnie, prywatnie. W ogóle to zazwyczaj tej frakcji nie było widać IC, poza niektórymi wyjątkami polityków, którzy fajnie kreowali swoje postacie to gierka opierała się na forum. Jak grałem w GOV za czasów Dolara, gdzie wtedy grałem wraz z chłopakami w radzie ustawodawczej, to faktycznie był pomysł na to i nawet wchodziły już pierwsze ustawy odnośnie broni, ale totalnie nie wiem jak to się skończyło. Polityka powinna być widoczna na serwerze, jakieś mieszkania socjalne, eventy czy nawet spotkania informacyjna dla ludzi cywilnych to podstawa. Ta frakcja ma ogromny potencjał, ale zawsze zawiniały albo osoby na liderce, które nie umiały tego ogarnąć, albo administracja, która blokowała niektóre aspekty gry. Nie wiem, jak jest teraz - szczerze to chętnie pograłbym w czymś takim, tylko musiałoby mieć to ręce i nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiłem sie w ostatnich dniach na napisaniu aplikacji, zawarłem tam ogólny zarys IC dla danych komórek organizacyjnych i dalszych planach (trudno mi określić czy możliwych w realizacji; Dotacje, Koncesje, Rejestr biznesów, podatki). Brnąc dalej uświadomiłem sobie, że jednak brak mi wiedzy, doświadczeń... Zwykle podchodząc do zadań jestem w stanie się poświęcić i zaangażować w realizacji widząc jakiś cel :).  Nie chce być kolejnym ze świetlanym planem, pomysłami, które upadną po upływie czasu przez brak zainteresowania, czy długofalowych, konkretnych pomysłów i działań. Tak jak wspomniałem, nie zależy mi na hermetycznej rozgrywce; ale nie dokońca więm jak się za to zabrać, aby miało ręce i nogi.  Łatwiej było napisać komentarz jak mogłoby to wyglądać teoretycznie, niż teraz wdrażać ten pomysł :-). Przyznaję się do błędu; mam jednak nadzieję, że powyższy temat przysłuży się na ogląd GOVu od nieco innej strony i pozwoli komuś z Was zaplanować działania w inny sposób.

@fulon Dzięki za Twój komentarz 🙂.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin