Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Lasy (Blaine)


Jesus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wychodzę z propozycją dodania więcej lasów, tutaj znalazłem coś takiego (link niżej).
Ostatnio dodane były drzewa, ale te były rozrzucone po całej mapie- nawet w mieście co powodowało, że gracze mięli młyn z komputerów- nie polecam tamtej modyfikacji. Poza miastem mimo lagów w centrum (jak zawsze) nie odczuwaliśmy żadnych spadków FPS'ów (choć gram na ultra).

a ta modyfikacja zaś ogranicza się do terenów pozamiejskich i zaczyna swoje drzewka na górkach Vinewood- fajny smaczek

https://www.gta5-mods.com/maps/forests-of-san-andreas-revised

 

 

image.png.17151df551a3b0330e573922875c191f.pngimage.thumb.png.fc7a380b222adc2f35ed0dcd6e389e32.png

 

 

POPRZEDNIO WGRANA MODYFIKACJA, KTÓRA NAKŁADAŁA OBIEKTY W JUŻ ZLAGOWANYM MIEŚCIE TO WŁAŚNIE TO PONIŻEJ- NASRANE NOWYCH OBIEKTÓW W CENTRUM ROZGRYWKI I DO OKOŁA.

image.png.18665a7799e5370f33837e760442f1e9.png

Edytowane przez Jesus

asdasd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, baryyy napisał:

nie ma co próbować dodawać, to jak i GTA V Remastered od tego twórcy nie jest zoptymalizowane pod serwery multiplayer, rozwaliło by to całkowicie optymalizacje serwera i mielibyśmy vespucci na całej mapie

czaje czaje, ale czy tamto co było wgrane nie obejmowało całej mapy? bo było to wgrane na serwer kiedyś (w sensie, jakaś modyfikacja i chyba to ta o której piszesz). Zaś tutaj masz drzewa poza miastem, które raczej nie będą ładować się graczom z Davis czy Vespuczi i może to będzie działać gites

 

Zawsze można wgrać to na jeden dzień- zaobserwować jak to wygląda i ewentualnie usunąć. My w Blaine nie odczuliśmy żadnych różnic jakościowych po wgraniu tego czegoś co kiedyś było. Wręcz przeciwnie- więcej drzew sprzyjało lepszym interakcjom i serio sprawiło randomowego gracza w osłupienie, gdy wychodził z samochodu w środku lasu- zajebiste uczucie- nie ma tej przestrzenii i krajobraz wydaje się obszerny.

 

52 minuty temu, mako napisał:

Gdyby nie miało to wpływu na optymalizację, to wielkie tak. 

no właśnie, to by trzeba było przetestować

asdasd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2023 o 11:08, unmarked napisał:

las kabacki

może być kabacki

PS. Co do zwiększenia FPS. Ja do tej pory miałem 30/40 FPS wszędzie. Pomógł mi jeden gracz, który wskazał jakie i jak ustawienia pozmieniać (nie tracąc jakości gry)- teraz mam 80 stałych FPS bez względu gdzie jestem i o której porze (max 130 FPS, gdzie do tej pory miałem max 50). W tej sprawie piszcie do- @GazowaneMleko może gościu zrobi jakiś poradnik w tym temacie. Pozdrawiam gracza

 

W dniu 20.02.2023 o 14:21, Toyer napisał:

Nie dodamy ze względu na optymalizację, nie ma co kusić losu

Wrzucliście raz na serwer @Toyer modyfikacje, która zmieniła i dodała drzewa na całej mapie (bo w mieście też zmieniło i dodało drzewa) a potem narzekali gracze, że nie mieli tekstur- no kto by pomyślał, skoro przy kilku pojazdach na vespuczi znikają obiekty (rozrzućcie centrum rozgrywki na całą mapę to nie bedzie takiego problemu).

My w Blaine nie zauważyliśmy żadnej różnicy oprócz tej estetycznej, która wpływała pozytywnie na rozgrywkę, bo całe Lago Zancudo było ojebane drzewkami i można było poklimacić. Raczej gracze z Vespucczi nie zauważyliby żadnej różnicy, ponieważ ta modyfikacja wyżej wrzuca drzewka poza miastem.

 

Może weźcie się za OPTYMALIZACJĘ samochodów i neonów, bo gdy przyjechało do Blaine 20 sportowych samochodów z neonami to tekstury poznikały. A tam jakoś dodanego niczego nie ma (to akurat latarnia na Catfish View)

image.png.8d240ab2f1a71d5c7e2f3b487b2cec7e.png

 

 

Dla przykładu na /oe dodałem kilka drzew. Wygląda to nieziemsko pięknie i efektownie w porównaniu do tego co jest normalnie:

image.png.c5372c1070970e369586932728ac331b.png

image.png.824c651b13dc67f811157155a584e640.png

Edytowane przez Jesus

asdasd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Postrach_szatana napisał:

Bułka
A to ja pamiętam że kilka dni temu kilkanaście aut z neonami przyjechało i w okolice latarni. Tekstury znikały jak pojebane. Warto by to było zoptymalizować.

ok, wylaczcie swoje bomby to pogadamy jak ludzie. Bo wasze dwójki robią sieczke z kazdego komputera jaki istnieje, chyba ze ktos gra na niskich totalnie ustawieniach to moze wtedy jest git👍🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Postrach_szatana napisał:

Bułka
A to ja pamiętam że kilka dni temu kilkanaście aut z neonami przyjechało i w okolice latarni. Tekstury znikały jak pojebane. Warto by to było zoptymalizować.

Akurat neony są r* a góra w pojazdach lea jest robiona na odrębnym skrypcie (ELS??) a problem ze znikomą optymalizacją pojazdów lea jest znany od momentu kiedy tu gram czyli +- rok, nie wiem jak było wcześniej na paleto bo mało wtedy grałem więc tego nawet nie liczę 

Janne__Ahonen, bulkaa i Mitsu lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin