Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Kradzież] 07.04.2023 Rebla/G Class


vvoiciech

Rekomendowane odpowiedzi

**Między pierwszą a drugą w nocy 07.04.2023 z dwóch garażów Weazel Plaza Garaż oraz Garaż LOFT37 należący do Saints Development z garaży zostały skradzione łącznie dwa pojazdy o łącznej wartości około $500.000 pierw został skradziony G Class, mężczyzna wjechał do garażu również kradzionym autem dodatkowo na lewych blachach. Po zlokalizowaniu swojego celu zabrał się za robote używając turbodecodera oraz programatora kluczy pod daną marke, alarm zawył na około trzydziści sekund od otworzenia pojazdu, potem nowy pilot został zaprogramowany pod samochód i złodziej wyjechał z garażu celując się bocznymi uliczkami do dziupli zaś jego wspólnik zabrał jego samochód z garażu. Drugi pojazd Rebla która została skradziona około pół godziny po pierwszej odbył się w garażu należącym do Saints Development. Złodzieje kilka razy już tam wcześniej bywali znając dokładny proces wyjścia i wejścia lecz w tej akcji nie poszło tak gładko jak powinno. Działali we dwójke, jeden siedział w pojeździe Buffalo SX zaś drugi zabrał sie za otwieranie tym samym sposobem Rebli. Po chwili jak im sie udało odpalić, namierzyła ich mieszkanka apartamentowca podjeżdżając do nich samochodem mówiąc by odpuścili, nie wydawała się zbytnio przejęta sytuacją nawet nie próbowała ich blokować swoim samochodem. Złodzieje po chwili wyjechali lecz mieszkanka ruszyła za nimi, kierowca Buffalo jadąc ciasną uliczką prowadzącą od garażu dał przejechać kierowcy w skradzionej rebli zaś po chwili zablokował alejke by mieszkanka nie mogła przejechać i namierzyć gdzie kieruje się złodziej ze swoją zdobyczą. Po chwili jak zauważył, że kierowca rebli zniknął z radaru sam zaczął uciekać w kierunku Mirror Park.**

 

Świadek: Cindey Weaveriley

((przy nas nie zgłaszała nic, także jeżeli zgłoszenia nie macie oficjalnie to raczej nie spisała numerów Buffalo SX))

Spoiler

1 akcja, niebieska linia moja postać, czerwona drugi złodziej 1 akcja G Class, druga akcja Rebla czerwony uciekający Reblą, Niebieski moja postać uciekająca Buffalo SX - Przy pierwszej akcji moja postać nie użyła rękawiczek jednorazowych tylko użyłem garderoby, że mam na sobie rękawiczki skórzane i nawet ss jest z akcji byście mieli pewność.

iWSppam.png

tVYVnJJ.png

bbx8qAU.png

NgGUNun.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.71793a7f268350be106194e7119a50e4.png

 

**Naoczni świadkowie oraz ochrona obydwóch apartamentów od razu zgłosiła owe incydenty na 911, na miejsce przyjechały jednostki lokalnego departamentu które zabezpieczyły obie lokacje, a następnie wezwały do tego techników z SID oraz detektywów z Robbery-Homicide. W obu przypadkach, zostały pobrane materiały z wjazdu jak i miejsca przestępstw, tak samo zostało zgrane nagrania z kamer, które występują w garażach jak i na zewnątrz, dodatkowo okoliczne kamery przy miejscach popełnionych przestępstw zostały tak samo sprawdzone. W tym czasie wyznaczone osoby przepytały ochronę**
**W przypadku przestępstwa z reblą, osoba która zareagowała pierwsza jeszcze przed lokalnym departamentem,  zapamiętała blachy jakie posiadał pojazd jak i pełny wizerunek kierowcy z SX oraz drugiej osoby, która dokonała kradzieży pojazdu, ze względu na to że była bardzo bliska ich, wszystkie informacje zostały przekazane detektywowi prowadzącemu z Robbery-Homicide**
**Z racji sporej ilości kradzieży pojazdów z luksusowych apartamentów w ostatnim czasie, zostały przywrócone CASE'y i sprawdzone pod tym kątem**


 

  • Ochrona wspomnianych apartamentowców jak i świadkowie, którzy kręcili się po garażu zapewnię opisali włamywaczy, co mieli na sobie w chwili popełnienia przestępstw, czy można było zauważyć jakieś znaki szczególne?
  • Czy można powiązać wspomniane osoby z poprzednimi kradzieżami pojazdów, na które reagował lokalny departament, jeśli tak to w jaki sposób można je powiązać?
  • Czy podczas kradzieży na ziemi zostały pozostawione ślady potu/włosy/odciski palców albo sprzęt, który służył do zabrania pojazdu? 
  • Po sprawdzeniu blach SX, który brał udział w kradzieży rebli, został dokładnie sprawdzony, jaka widnieje historia właścicieli wspomnianego pojazdu?
  • Podczas sprawdzenia nagrań z kamer, oprócz wspomnianych dwóch osób, które dokonały się kradzieży, można było zauważyć większe grono pojazdów/ osób które kręciły się bardzo często w okolicy w trakcie kradzieży jak i chwile przed nią?
  • Zostały sprawdzone nagrania do tygodnia wstecz z okolic jak i garaży, czy można było zauważyć już wcześniej wspomniane osoby o takiej samej posturze, które dokonały przestępstwa?
  • W przypadku kradzieży G Class, zostały sprawdzone blachy pojazdu, co było napisane na nich oraz po weryfikacji przez osobę prowadząco, czego mogła się dowiedzieć?
  • Czy po weryfikacji nagrań z kamer CCTV, można było ustalić przebywanie SX, oraz kto nim się porusza za dnia? Jeśli tak to o jakich danych osoby widnieją w bazie departamentu
  • Po weryfikacji skradzionych pojazdów, detektyw zapewnie otrzymał stosowną informacje od ochrony/świadków w temacie dokładnych danych na indeksie Rebli oraz G Class, jakie one były?
     
Edytowane przez Neqik
I3uLwers, BaamBaam i Krejzi lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zakryli praktycznie całe ciało ubiorem, jedyne co to mogli zauważyć, tylko jeżeli sie dobrze przyjrzeli, że skóra do okoła oczu jest biała także byli biali
  • Przez ostatni tydzień zostało skradzione około pięciu aut, niektóre mniej warte niektóre więcej, często zmieniali ubiór oraz czasami wymieniali się także ciężko stwierdzić czy byli to Ci sami włamywacze
  • Nic z tych rzeczy, byli solidnie ubrani tak by nawet włos z głowy nie spadl, posiadali rękawiczki, kominiarki oraz grube ubranie a robota nie zajeła dłużej niż minute także ciężko byłoby pozostawić jakiś ślad
  • ((BLachy są podpisane pod grupe także odgrywamy, że auto nawet nie jest nikogo wiec nie wiem pod co to podpisać tym bardziej, że wjeżdżając do garażu nie było żadnej wzmianki o tym, że parking jest monitorowany tak jak to w innych interiorach jest więc dlaczego mielibyśmy odgrywać, że była tam kamera?))
  • Nie
  • Nic z tych rzeczy, włamywacze działali na zlecenie, mieli liste pojazdów które mają ukraść tak więc mieli też sprzęt przygotowany, wjeżdżali do garaży parkingów aż natrafili na pojazd z listy, wtedy zaczeli działać, nie kręcili się w okół garaży.
  • Po blachach nie było śladu, zostały one zastąpione z innego pojazdu o tej samej marce także ślad prowadzi do jakiegoś z cywili na Davis. ((W temacie O'Devine Gang jest ss z tego jak odegrałem, że zmieniłem blache i jeżdże z nią od tamtej pory))
  • SX po tamtej kradzieży przez najbliższe dwa tygodnie spędził w dziupli ponieważ włamywacze wystraszyli się, że świadek mógł spisać tablice i zostawili pojazd w dziupli a z czasem zmienili tablice na takie z tego samego modelu lecz kradzione
  • ((co mam tutaj odpowiedzieć bo nie rozumiem, opis jak wyglądali?)) Ciemno ubrani, dynamicznie działali i zoorganizowanie jakby to nie pierwszy raz robili, nie komunikowali sie w żaden sposób między sobą, mieli wypracowane sposoby działania, wejść, ukraść, wyjechać, nie gadać ze sobą do czasu kiedy poczują sie bezpiecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vvoiciech napisał:
  • Po blachach nie było śladu, zostały one zastąpione z innego pojazdu o tej samej marce także ślad prowadzi do jakiegoś z cywili na Davis. ((W temacie O'Devine Gang jest ss z tego jak odegrałem, że zmieniłem blache i jeżdże z nią od tamtej pory))

**Po kradzieży tablicy rejestracyjnej, właściciel pojazdu następnego dnia zgłosił kradzież. Zjawiła się jednostka lokalnego departamentu, która spisała zeznania właściciela i jeśli w pobliżu był monitoring to został on zgrany. Co mógł zeznać właściciel lub co pokazał monitoring? Pojazd nie należy do tanich, a mieszkańcy Stanów Zjednoczonych wiedzą jakie problemy prawne grożą w momencie zaginięcia tablicy rejestracyjnej.**

Następnym razem taka rozgrywka musi zostać zgłoszona do Gamemaster lub opiekuna przestępczych, który powinien podjąć decyzję, wrzucić narrację i przede wszystkim poinformować LEA o tym, że takie tablice są skradzione. Niestety Panowie ale zachowaliście się tutaj bardzo nie fair jeżdżąc sobie na skradzionych tablicach w momencie, gdy nikt nawet nie wie, że są skradzione i zastosowaliście narracje tylko dla siebie, a pewnie mijaliście kilkanaście jednostek LSPD/LSSD. Podajcie indeks stanowy pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Złodzieje nie działają w taki sposób, że kradną tablice i jeżdża na nich przez tydzień, tylko wykonują na niej robote i zmieniają na inne, ewentualnie auto idzie do spalenia a tablice kradł z samochodu gdzie w pobliżu nie było monitoringu a jeżeli jaki kolwiek go wyłapał o którym nie wiedział, to mógł zobaczyć faceta z kapturem na głowie i okularami na mordzie robiącego to w deszczową pore gdzie kamery nie wyłapują dobrze**

Skoro dla Was wszystko jest takie jasne, to ustawcie przed wjazdem na garaż podziemny "kamery cctv" i inne duperele jak to w innych interiorach jest, już nie róbcie cyrku

 

Chyba zapomnieliscie też o tym, że jak sami opisujecie, nie jest to miasto duchów i w takim mieście jeździ dziesiątki jak nie więcej takich modeli, nie mówiąc już jak postać pracowała w muscle car garage to dziennie po 2 sztuki przyjeżdżały na tuning. LSPD i LEA nie mogą grać zawsze na swoją korzyść, bo widać to po nich, typowe zachowanie Must-Win wiec kto tutaj gra nie fair. Jak auto kradne to jest 20 osób w okół mnie a jak jeżdże na skradzionych tablicach to jestem jedyny w okolicy, bądźmy fair w obec siebie nawzajem. Nie chce już nawet dodawać tego w jaki sposób funkcjonuje tutaj lspd, gdy dostaje jakie kolwiek zgłoszenie, zapieprzają 300kmh w centrum miasta, nie patrzcie nam na ręce tylko troche logicznie pomyślcie nad tym co wszyscy chcecie grać. Skradzione tablice i 200 innych zgłoszeń.

Edytowane przez vvoiciech
BaamBaam i Mefedron lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vvoiciech napisał:

**Złodzieje nie działają w taki sposób, że kradną tablice i jeżdża na nich przez tydzień, tylko wykonują na niej robote i zmieniają na inne, ewentualnie auto idzie do spalenia a tablice kradł z samochodu gdzie w pobliżu nie było monitoringu a jeżeli jaki kolwiek go wyłapał o którym nie wiedział, to mógł zobaczyć faceta z kapturem na głowie i okularami na mordzie robiącego to w deszczową pore gdzie kamery nie wyłapują dobrze**

Skoro dla Was wszystko jest takie jasne, to ustawcie przed wjazdem na garaż podziemny "kamery cctv" i inne duperele jak to w innych interiorach jest, już nie róbcie cyrku

 

Chyba zapomnieliscie też o tym, że jak sami opisujecie, nie jest to miasto duchów i w takim mieście jeździ dziesiątki jak nie więcej takich modeli, nie mówiąc już jak postać pracowała w muscle car garage to dziennie po 2 sztuki przyjeżdżały na tuning. LSPD i LEA nie mogą grać zawsze na swoją korzyść, bo widać to po nich, typowe zachowanie Must-Win wiec kto tutaj gra nie fair. Jak auto kradne to jest 20 osób w okół mnie a jak jeżdże na skradzionych tablicach to jestem jedyny w okolicy, bądźmy fair w obec siebie nawzajem. Nie chce już nawet dodawać tego w jaki sposób funkcjonuje tutaj lspd, gdy dostaje jakie kolwiek zgłoszenie, zapieprzają 300kmh w centrum miasta, nie patrzcie nam na ręce tylko troche logicznie pomyślcie nad tym co wszyscy chcecie grać. Skradzione tablice i 200 innych zgłoszeń.

Nie wiem dlaczego zmieniasz temat i zaczynasz opisywać, że LSPD robi to i to, traktują tak i tak, jeśli dyskusja dotyczy tylko tablic. Ja nie atakuję Twojej grupy, bo nie o to chodzi w tej dyskusji.

Ja odniosę się tylko do punktu kradzieży tablic ze względu na to, że wrzuciłem taką narrację. Piszesz wiadomość w stylu "typowe zachowanie Must-Win wiec kto tutaj gra nie fair" w momencie, gdy tylko dla swojej grupy stosujesz narracje i tylko oni o niej wiedzą, nikt inny. Przykładowo ktoś w tym samochodzie zostanie zatrzymany do traffic-stop, oficer zagra sprawdzanie dokumentów i wozu, a wtedy nic mu nie wyjdzie i Was wypuści - ktoś od Was może zapomnieć wrzucić mu narracji, albo celowo nie będzie chciał. Nieważne czy samochód na takich tablicach jest używany jednorazowo do akcji czy więcej. W roli Gamemastera jest wrzucenie odpowiedniej narracji i to ta osoba biorąc pod uwagę otoczenie, Wasze odegranie musi podjąć decyzję, która będzie korzystna lub niekorzystna dla Was. Jak chce to powiadomi PD, a jak nie to nie. Za każdym razem kiedy gracie takie coś musicie wzywać Gamemastera, przekazać mu to, żeby napisał odpowiednią narrację lub sam wcielił się w właściciela i nakręcił dla Was wątki lub PD. Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że według Ciebie było to poprawne i nie musieliście tego zgłaszać do ekipy, bo po co? Przecież PD zajmuje się 100 innymi sprawami. 

Istnieje taka opcja, że PD nie wyświetlałoby się od razu, że pojazd jest poszukiwany, a dopiero w momencie, gdyby ręcznie go sprawdzili za pomocą MDT. Jest to wtedy fair zagranie ze względu na to, że pojazd sprawdziliby dopiero podczas traffic-stop, a taka opcja też jest korzystna dla Was. Jesteśmy też ludźmi i z każdym da się dogadać, a jestem w stanie się założyć, że z nikim od GM w górę o takiej możliwości nie porozmawiałeś, bo mogłeś chociaż się zapytać czy to GM/CM/opiekuna przestępczych - "Cześć. Ukradliśmy tablice rejestracyjne, jest jakaś opcja korzystna dla dwóch stron? Tak żeby PD od razu nie widziało, że pojazd jest poszukiwany.".

Podsumowując uważam, że zagrałeś bardzo nie fair dla drugiej strony biorąc pod uwagę to, że nigdzie nie była taka informacja zamieszczona. Nie porozmawiałeś z nikim z ekipy, bo nawet tego nie przekazałeś (jeśli tak to podrzuć dowód), a mogłeś załątwić to na wiele sposobów. Osobiście uważam, że w tym momencie zagrałeś tylko pod siebie i swoją grupę (osób, które wiedziały), tym samym nie dałeś żadnej szansy dla drugiej strony, ponieważ tylko Ty wiedziałeś o tej narracji i mogłeś ją wykorzystać w korzystnym dla siebie momencie, a w niekorzystnym nie. O reszcie zadecydują opiekuni sektora przestępczego, którym przekazałem sprawę: @Sidneyo @doozan @WrZASKUUU. Mogłeś dojść z każdym do porozumienia, a zrobiłeś to tylko dla siebie. Resztę wyjaśnij opiekunom, nie mi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, ze kradzież tablic trzeba zgłaszać opiekunom bo to już w takim razie robi się absurdalne i nie wpadłbym na to, co do kamer dalej nie zostało to wyjaśnione, nie macie nagrań bo nie ma tam kamer a odgrywanie pod Wasza narracje, ze jest to jest bardziej nie fair. Ja gram fair najbardziej jak się da dlatego odgrywam wszystko grając nawet sam ze sobą byle by w logach było. Teraz próbujesz robić ze mnie tego złego dalej nie tłumacząc dlaczego tam są kamery jak nawet nie zostały one uwzględnione w opisie przed wjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vvoiciech napisał:

Nie wiedziałem, ze kradzież tablic trzeba zgłaszać opiekunom bo to już w takim razie robi się absurdalne i nie wpadłbym na to, co do kamer dalej nie zostało to wyjaśnione, nie macie nagrań bo nie ma tam kamer a odgrywanie pod Wasza narracje, ze jest to jest bardziej nie fair. Ja gram fair najbardziej jak się da dlatego odgrywam wszystko grając nawet sam ze sobą byle by w logach było. Teraz próbujesz robić ze mnie tego złego dalej nie tłumacząc dlaczego tam są kamery jak nawet nie zostały one uwzględnione w opisie przed wjazdem.

Nie tylko opiekunom, a np. junior gamemaster/gamemaster/community Manager. Zawsze ktoś jest na służbie i od razu wrzuci Wam narrację, żeby to było fair i przekaże ja dalej, jeśli będzie taka potrzeba. 

Co do Twojego pytania odnośnie kamer to przykładowo budynek obok mógł je mieć. @Neqik odpowiedz czy budynki obok miały. Jeśli nie to nie było kamer - chyba, że inaczej do tego doszliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, Matieusz napisał:

Nie tylko opiekunom, a np. junior gamemaster/gamemaster/community Manager. Zawsze ktoś jest na służbie i od razu wrzuci Wam narrację, żeby to było fair i przekaże ja dalej, jeśli będzie taka potrzeba. 

Co do Twojego pytania odnośnie kamer to przykładowo budynek obok mógł je mieć. @Neqik odpowiedz czy budynki obok miały. Jeśli nie to nie było kamer - chyba, że inaczej do tego doszliscie.

Co do kamer w garażu. Skryptowo nie ma ich, zgodzę się z tym, ale nie zmienia to faktu, że to nie byle jaki garaż gdzieś na mieście, tylko to należy zarówno do apartamentowca loft jak i drugi weazel. Gdzie tak naprawdę jest masa tego, tak samo ochrona itp. nie wspomnę że kamery można ściągnąć z każdego rogu. Dla mnie to nie problem to cofnąć jeśli jest taka potrzeba.

 

W dniu 7.04.2023 o 07:05, vvoiciech napisał:

1 akcja, niebieska linia moja postać, czerwona drugi złodziej 1 akcja G Class, druga akcja Rebla czerwony uciekający Reblą, Niebieski moja postać uciekająca Buffalo SX - Przy pierwszej akcji moja postać nie użyła rękawiczek jednorazowych tylko użyłem garderoby, że mam na sobie rękawiczki skórzane i nawet ss jest z akcji byście mieli pewność.

Tutaj w przypadku rękawiczek, a dokładnie jego brak "skryptowo" założonych powinieneś grać, że nie masz. Ale byłem przychylny do tego i normalnie grałem narracyjnie, że je jednak masz. Więc nie rozumiem też problemu z tymi kamerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widać, że mam na sobie rękawiczki, odgrywam nie jednorazowe a zwykłe rękawiczki zimowe, równie dobrze mógłbym sobie pomalować palce i też by to służyło jako rękawiczki bo nie zostawiam odcisków a z kamerami jest taki myk, że nie ma ich nawet jako obiekt. To tak jakby ktoś we mnie uderzył i bym zgłosił, że mam to na dashcamie bo przecież w USA większość ma dashcamy. Taki mieliśmy cel, wykorzystać fakt, że miejsce kamer nie miało, taki miałem plan i go wykorzystałem, rozumiem w stu procentach, że to jest luksusowe miejsce i tak dalej, ale weźmy też pod uwage że auta znikają nawet z tych luksusowych apartamentowców. Z tymi cieciami na parkingach to też powiedzmy, że są ale na przykład w Londynie też bardzo znane i bogate miasto, centrum londynu, parkingi podziemne nie mają w większości cieciów tylko wjazdy są dla mieszkańców na pilot, otwierają sobie, wjeżdżają, zamykają.

 

Te garaże które robiliśmy nie były ani zamykane ani nie miały monitoringów, są takie które są non stop zamykane, na przykład ten przy stacji na wylocie na chumash, nie pamietam jego nazwy, jest non stop zamkniety, są prywatne garaze które maja opis, że są kamery także jaki byłby problem zamontować je. Równie dobrze, można odegrać że chcieli zaoszczędzić kilka drobnych na kamerach albo zapomnieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akcji w garażu loftowym nawet nie są nam potrzebne kamery bo mamy all przekazane przez świadka, który pojawił się przy was, co do weazel nie ma w taki bezpośredni sposób jak w pierwszym przypadku, więc jak to już zagramy pozostawiam do werdyktu wyżej @Matieusz

Edytowane przez Neqik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola.... Bo wszyscy się tu zapędziliście wraz z ekipą. Przestępstwo zostało napisane po to aby pograć coś z Lea bo podkreślam teraz 80% graczy nie piszę przestępstw z klepania fur które kosztują nawet po kilka milionów. To co tutaj się dzieje ostatnio w tych przestępstwach to jakaś porażka. Aczkolwiek rozumiem to co napisałeś @Matieuszi poinstruowałem gracza aby kolejnym razem zgłaszał to gdzie trzeba jako iż jestem jego liderem. Widzę że tu wszyscy szukają poklasku ale skoro to tak bardzo LOGICZNE to dlaczego nie jest to zawarte również w regulaminie co? Podchodzicie bardzo pochopnie do wszystkiego i nie dajecie sobie niczego wytłumaczyć. Zrobiliście w tym temacie wielką batalie o tablice rejestracyjne nie dając nawet rozwinąć się wątkowi oraz rozgrywce tylko dlatego że ziomeczek miał ochotę pograć coś bardziej kreatywnego niż /kradnij. Czekacie za wielkimi werdyktami opiekunów kiedy tu nie była potrzebna żadna reakcja ekipy, wydaje mi się że z tymi tablicami czy też nie @Neqik czy też inni funkcjonariusze na pewno złapali by osobę odpowiedzialną za kradzieże. Najlepszym sposobem będzie po prostu brać przykład z innych graczy i po prostu zaprzestać wstawiania czegokolwiek do tematu przestępstw bo z miłego wyjścia w kierunku rozgrywki i ciągnięcia wątków z LEA aby mieli rozgrywkę wychodzą tylko spory. 

A podkreśla to wszystko o co tu wylewacie żale ostatni post użytkownika @Neqik wszystko zostało rozegrane drogą IC, był świadek a przestępstwo nie było idealne. Życzę wszystkim trochę więcej pokory i czerpania z tej gry przyjemności.

 

Cytat

image.png

Jakoś szukam...szukam i nie moge znalez przestępstwa 😮

image.png

Tu również nie moge 😮

 

Edytowane przez Marcysia
Mefedron, Maylor i vvoiciech lubią to

SKÓRKA: Romantyczny czopek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin