Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

019. WIMI Review - Baby Ray - BUTTERFLY EFFECT.


Synthol

Rekomendowane odpowiedzi

uB2MVt8.png.17e961bf9015b67fe1436d36d5aa9c43.png

Written by Stephanie Dye - DAILY GLOBE 01/06/2023


 

butterfly_effect_new.thumb.png.453e4bdc45ce8c82172d39e7531a461a.png


Butterfly Effect - czyli nowy album Baby Raya, mamy do czynienia z jego nowym albumem, którego ciężko opisać.. Jest to połączenie smutnej zwrotki z wesołą, ciężko momentami się to słucha jeśli mam być szczera, natomiast stroną melodyjną, czyli beatami zajęła się producentka muzyczna ze słonecznego Santos, zwana UymiN.  A teraz zapraszam do przeczytania mojej rzetelnej recenzji tego albumu oraz do zamieszczania komentarzy, wymienienia się swoimi spostrzeżeniami. 

 


26 maja w serwisach streamingowych wylądował nowy album Baby Ray o nazwie Butterfly Effect - jak to nas do tego przyzwyczaił i tym razem również mamy dostępny motyw z motylami, grafika okładki zawiera motyle oraz wizerunek samego rapera; do samej okładki nie mam co się przyczepić, bo osobiście podoba mi ten motyw. Warstwa muzyczna, mowa o samych bitach są na wysokim poziomie, UymiN się spisała i trzeba jej pogratulować talentu, jest to mieszanka smutnego i wesołego klimatu, wszystko do siebie pasuje więc to na wielki plus dla producentki. 

Teraz przejdziemy do głównego smaczku mojej recenzji, czyli samej warstwy lirycznej.


Sam album ma 16 pojedynczych singli, każdy z nich opowiada o innych emocji które towarzyszyły Baby Rayowi podczas ich tworzenia.

1. Darling - Sam utwór jest skierowany do jego dziecka, o którym mało kto zapewne wiedział ze je ma.. Również jestem w szoku, bo tego nie wiedziałam.. Wersy które nasuwają mnie na to ze ten singiel jest faktycznie o jego dziecku to. "Z mamą przelaliśmy trochę łez Sporo ze szczęścia, ze strachu też" Raper po raz pierwszy o nim wspomina, to znak ze zaczyna się fwXsCAIvRrwLpncuaEWZ_21_c8916a76cf55327e0e1cf1fad234c4a7_image.thumb.jpg.b2f788c05c9df0e3604181f7556c93d9.jpgprzyzwyczajać do posiadania szczęścia, jakim jest dziecko, życzę wam szczęścia i oby wasze dziecko wyrosło na kogoś wielkiego!

2.  Okay Okay - W tym utworze mamy do czynienia z tym ze raper opowiada ze ma mnóstwo planów, ale tak naprawdę nie wie które realizować; oraz o tym ze wskoczył na nowy level swojej kariery muzycznej i został jedną z święcących gwiazd ale również o tym ze jego wrogowie teraz chcą być jego przyjaciółmi.

3. Can't Sleep (feat. Ulrik Eriksen) - W tym singlu raper zaznacza ze cierpi na bezsenność, przez czekanie na kontakt od zapewne jakiejś dziewczyny, którą zranił albo ona już nie chciała mieć z nim kontaktu, łudzi się ze dziewczyna się z nim skontaktuję, ale do tego nie dochodzi i chłopak musi się wziąć w garść, ale czy nawet na niego nie spogląda jak idzie ulicą, według jego wersów więc dziewczyna naprawdę nie chciała mieć z nim kontaktu, w takiej sytuacji zostajemy nam tylko odpuścić, ale chłopak za wszelką ceną próbuję się z nią skontaktować,  wariuje od braku kontaktu z nią, więc musiał ją naprawdę kochać.

4. Heartbeat2 (feat. CHA$E) - Tutaj mamy nawiązanie do wydanego singla przez CHA$E o takiej samej nazwie, jak ten singiel. Druga odsłona tego utworu odnosi się do zajścia w ciąży aktualnej partnerki Baby Raya, natomiast pierwsza wersja która nagrał CHA$E; odniosła się do takiej samej sytuacji tylko w życiu samego CHA$E - zaznaczę od razu ze to jedynie mój domysł, jeśli chodzi o ciąże partnerki Baby Raya.  

5. Message to Myself - W tym singlu według tego co podejrzewam, jest to list skierowany do samego siebie; opisując różne sytuacje z przeszłości oraz ze na te sytuację teraz musi być po prostu gotowy. Mamy tutaj również wers o śmierci kuzyna Baby Raya, z którym był widziany między innymi na początku swojej kariery, na Self Festival. 

6. Butterflies (feat. Baby Ray) - Tutaj mamy małą niespodziankę, mamy samego rapera na własnym feacie(dziwne, co?) Nie rozumiem tego zbyt, ale chyba chodzi o jego starą zwrotkę którą wrzucił w ten singiel, ale strzelam ze została nagrana naprawdę dawno i została nagrana w tym samym czasie co Waterfall, z jego byłą partnerką, Asami Kiyoko, niektóre wersy zapewne są kierowane do niej w tej zwrotce; mimo wszystko, jestem zaskoczona tym.

7. Memories (feat. breedlove) - Tutaj mamy do czynienia z wersami które nawiązują do błędów przeszłości samego rapera, o których chciałby zapomnieć z całych sił, ale czy na błędach się nie uczymy? Czasami nasze błędy dają nam dobrą nauczkę na przyszłość, żeby nie popełniać ich jeszcze raz.

8. Scars - Baby Ray w tym singlu opowiada o bólu, swoich ranach których kiedyś doświadczył oraz o tym ze pokonał śmierć, został kiedyś postrzelony i w taki sposób uważa ze pokonał śmierć, ten singiel mocno trafił we mnie, ból to coś czego nikomu nie życzę,  raper również śpiewa o tym ze chciałby się odwdzięczyć za ból który otrzymał, ale.. czy zemsta to dobry sposób na to? To zostawiam do waszej interpretacji.

9. Mama (feat. mont2k) -  Tutaj natomiast mamy wersy o tym, gdzie stoi teraz sam Baby Ray; ze dokonał wielkiego progresu; ale mamy również kilka wersów skierowanych do samej matki rapera, jedynie w refrenie; więc to też jest zasługa jego mamy, ze stoi tu gdzie stoi aktualnie. 

FhlH4LBnKzGayWUJ4UOZ_20_858e50be964520214680a94bd38921ca_image.thumb.jpg.6be3c6d75ee8fb78d8280000c7b0c176.jpg10. Chrome Hearts - Z tym singlem miałam delikatny problem by go w ogóle opisać, właściwie nie wiadomo o co dokładnie w nim chodzi,  ale jedno jest pewne; odnosi się również do marki odzieżowej o tej samej nazwie, co singiel oraz do drogi, która przeszedł sam raper, mamy kilka nawiązań do innych utworów jak: "NO STRESS od MOB Prince (feat. Baby Ray); LIT od CHA$E; TRAPPER OF THE YEAR od MOB Prince; 

11. Shooting Stars - Tutaj jest singiel powrotny rapera po długiej przerwie, spowodowanej przez postrzelenie na trasie MOB Prince, pobiciu w Neon Sky Club; według fanów mamy tutaj również nawiązania do Waterfall, nagranego z jego ówczesną partnerką. Asami Kiyoko. W tym singlu możemy skojarzyć jeden wers z podobno rzekomego romansu z Martinem Faye, gdzie Baby Ray oraz Asami, znowu byli razem, ale ile w tym prawdy, tego się nie dowiemy; są to po prostu domysły. 

12. DNA (feat. MOB Prince) - W tym singlu raper nawija o tym ze ma sukces zapisany w swoim DNA oraz ze miał kilka upadków i wzlotów, ale nadal jego sukces jest zapisany w jego DNA, ze ciężko pracował  na swój sukces który według niego osiągnął. Dodał również ze nie przyleciał tutaj by odnieść upadek, tylko by osiągnąć właśnie ten sukces.

13. Deamons (feat. Maxine Koci) - Tutaj mamy do dyspozycji luźne wersy; o miłości oraz demonach które ciążą na samym Baby Rayu, ostrzega żeby nie dotykać jego rodziny, oraz o jego problemach. 

14. Heaven N' Hell - Tutaj również mamy smutny klimat,  sam raper zaznacza ze to nie jest odpowiedni czas na sen, ze kilka razy załamał się; ze sny które stały się dla niego koszmarami stały się jego codziennością oraz o problemach ze snem przez jego demony które go atakują oraz ze plotki na jego temat go bolą.

15. Moon and Stars (feat. UymiN) - Tutaj mamy taki luźny singiel, zostaję nam przedstawione ze raper chcę sięgnąć gwiazd; przez to możemy zrozumieć ze chcę osiągnąć sukces oraz ze potrzebuję kogoś(dziewczyny?) do osiągniecia całkowitego sukcesu, trudno zrozumieć co tutaj naprawdę ma do przekazania sam raper.

16. Rockstar - Ouh, tutaj mamy do dyspozycji wersy o tym że raper jest gwiazdą oraz ze ubiera się jak gwiazda, łańcuchy vvs; ze nie cofa się w tył, przyglądając się w lustrze; oraz ze odrzuca inne osoby które chciały się tylko na nim wybić i przejechać, cóż..


Jeśli chodzi o sam album, osobiście mi siedzi chociaż są niektóre single które mi nie przypadają ale całokształtowo jest to naprawdę dobry album i czekam na kolejne jego twory, osobiście mam nadzieję ze nie będziemy musieli na to długo czekać, dla tego krążka wystawiam ocenę.. takie mocne osiem, myślę ze to idealna ocena która opiszę ten singiel, zaznaczam ze to jest jedynie moja recenzja; każdy może to inaczej interpretować i nawet do tego zachęcam, każdy powinien mieć własną opinie na dany temat. W tym momencie mam nadzieję ze spotkamy się przy następnym artykule.

7bcJsdq.png

Edytowane przez MarceI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin