Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Poradnik]ENB w altV? Teraz to możliwe!


V1ruSsSs

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, cześć, witajcie!


Zapewne nie tylko ja chcąc zainstalować sobie jakieś mody graficzne do GTA V, które współgrałyby z altV spotkałem się ze ścianą w postaci komunikatu "Usuń plik ENB" podczas uruchamiania klienta. Otóż teraz, ten problem rozwiązała ostatnia aktualizacja altV, dzięki której jesteśmy w stanie zainstalować sobie mody graficzne, jakie tylko chcemy! Poniżej, w kilku prostych krokach przedstawię jak to zrobić.
Zaczynajmy!


Pierwszym krokiem jest samo włączenie wsparcia dla modów altV.
1. Wejdź w folder, w którym zainstalowany jest altV.
By dostać się tam w szybki sposób klikamy PPM na ikonkę altV, dajemy właściwości, a później 'Otwórz lokalizację pliku'. 
 

image.png.41f2827729239c88d9721126b0e0a4a7.pngimage.png.11a0cf711c62516985320287fb009985.png

2. Otwórz plik altv.toml za pomocą dowolnego edytora tekstowego.

image.png.1f20f18fc18370971d7dc3d0229897b1.png

3. Znajdź linijkę enableModDirectory
Nie możesz jej znaleźć? Nie bój się, to nie problem! Jeśli jej nie ma to po prostu na końcu pliku umieść frazę:
enableModDirectory = true
Jeśli zaś linijka ta istnieje w Twoim pliku altv.toml - po prostu zmień wartość z "false" na "true"

image.png.f94b0259530f6885b694b0fccc34d713.png

4. Zapisz zmiany w pliku tekstowym.
Dzięki temu włączyliśmy właśnie wsparcie dla modów, a konkretniej użytek folderu, który za chwilę stworzymy.
Jeśli jesteśmy już w tym miejscu, tylko krok dzieli nas od cieszenia się modyfikacjami graficznymi na naszym ukochanym serwerze!
 

1. W głównym folderze altV stwórz folder o nazwie 'mods'.
image.png.48cb28ecff7cba4dbac1c52d2cf9815c.png

Po wykonaniu powyższych czynności jesteśmy w stanie instalować modyfikacje graficzne bezpośrednio do naszego klienta. Co za tym idzie? Jeśli chcesz zainstalować sobie mod ENB, po prostu skopiuj wszystkie pliki [*.dll, *.ini, *.fx]  odpowiadające za ten mod do folderu 'mods' oraz tak samo każdy folder, który pobierasz razem z paczką danej modyfikacji.

Poniżej przykładowo, wrzucone pliki ENB od VisualV, które naturalnie działają w grze - przetestowałem to.

image.png.710b396cc30272efb5a5ed78e7ccbd08.png

Dla niewiedzących - po zainstalowaniu ENB, możemy dowolnie włączać i wyłączać pewne funkcje całego moda, w menu, które wyświetli się po wciśnięciu kombinacji przycisków SHIFT+ENTER! 

image.thumb.png.d273450d8912e508c39650198d0d30df.png

W razie problemów bądź pytań - nie bójcie się pisać. Chętnie pomogę w razie czegoś! Miłej gry z modami graficznymi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, quatre cent sept napisał:

Good. Jest szansa na działający link do sprawdzonego ENB?

Jak najbardziej. 

http://enbdev.com/mod_gta5_v0492.htm - Tutaj pobierasz główne pliki ENB, które wrzucasz w folder mods, który uprzednio tworzysz według poradnika w głównym folderze altV.

https://pl.gta5-mods.com/misc/visualv - Po pobraniu tej paczki, rozpakowujesz ją i w plikach opcjonalnych znajdują się pliki ENB, które możesz wrzucić również do folderu mods. Jest to ENB niewiele zmieniające wygląd gry, ale widać pewne efekty.

https://www.razedmods.com/gta-v - Tutaj możesz pobrać sobie Natural Vision Remastered lub Natural Vision Evolved, w obu tych paczuszkach w folderze Optional Files znajdziesz presety ENB. Jeśli nie masz dobrego komputera zalecam wgranie sobie rekomendowanego presetu ENB, jeśli masz dobry sprzęt i duże wymagania co do wyglądu gry - możesz śmiało użyć presetu ULTRA, który w przypadku słabszych sprzętów powoduje spory spadek FPS, ale za to mocarnie zmienia wygląd gry na lepsze.

Jeśli masz jakieś pytania, śmiało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, V1ruSsSs napisał:

 

https://www.razedmods.com/gta-v - Tutaj możesz pobrać sobie Natural Vision Remastered lub Natural Vision Evolved, w obu tych paczuszkach w folderze Optional Files znajdziesz presety ENB. Jeśli nie masz dobrego komputera zalecam wgranie sobie rekomendowanego presetu ENB, jeśli masz dobry sprzęt i duże wymagania co do wyglądu gry - możesz śmiało użyć presetu ULTRA, który w przypadku słabszych sprzętów powoduje spory spadek FPS, ale za to mocarnie zmienia wygląd gry na lepsze.

 

NVE nie oferuje już od dawna presetów ENB, nie mają już współpracy z twórcą enb, pozdro. 

V1ruSsSs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Synthol napisał:

NVE nie oferuje już od dawna presetów ENB, nie mają już współpracy z twórcą enb, pozdro. 

Mimo wszystko presety ENB od razedmods dalej działają. Wczoraj sobie wrzuciłem rekomendowany preset i działa jak należy. 

Pozdrawiam! 😉

Synthol lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem przez pół godziny na Vespucci, od cholery osób, praktycznie ustawienia blisko ultra i preset z NVR też ultra, bez boostera granice 50 fps, z boosterem nawet do 70, i tak nie odczuwam różnicy jeśli chodzi o game booster. Supporter pokazał mi nawet krok po kroku jak który mod się instaluje, polecam 🙂 

V1ruSsSs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w stu procentach ENB podane w tym temacie, nie posiadam jakiegoś super sprzętu lecz modyfikacja podana przez autora tematu ustabilizowała mi FPS na poziomie 50-60. Wcześniej skakały one między 30 a 70.  W dodatku gra wygląda mega, zmienia się ona pod każdym aspektem. Sam proces instalacji jest wytłumaczony w zrozumiały sposób, nie miałem z nim problemów. 🙂

V1ruSsSs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu altv sie postarał bo wlasnie dlatego mnie odrzucało granie tutaj. Miałem kilka modów poinstalowanych i próbujac dzisiaj wbić na serwis wyskakiwało mi powiadomienie bym zaaktualizował plik dxgl cos tam do 5.9.1 - dzisiaj będę miał pewnie troche zabawy z tym by enb z którego ja korzystam zadziałalo ale już sie ciesze jak dzidzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin