Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

220. Jedność społeczności w Los Santos - Charytatywna akcja przed Davis Mega Mall z udziałem służb.


Mafio

Rekomendowane odpowiedzi

Itt2c14.png

Written by Ethan Parker - DAILY GLOBE 15/02/2024


JEDNOŚĆ SPOŁECZNOŚCI W LOS SANTOS - CHARYTATYWNA AKCJA PRZED DAVIS MEGA MALL Z UDZIAŁEM SŁUŻB


Bez_n12azwy.jpg?ex=65dfc9b9&is=65cd54b9&

14 lutego, przed centrum handlowym Davis Mega Mall w Los Santos, odbyło się niezwykłe wydarzenie, które przerosło oczekiwania mieszkańców i stało się znakiem jedności społeczności oraz zaangażowania różnych służb w wsparcie dla potrzebujących. Inicjatywę tę, z oficerami Harveyem Haydenem i Adrianem Fosterem z Los Santos Police Department na czele, współorganizowały także inne służby, takie jak Los Santos Fire Department oraz Davis Community Medical Center.

Celem głównym tej akcji było wsparcie społeczności dzielnicy Davis poprzez dostarczenie niezbędnych artykułów pierwszej potrzeby rodzinom, które borykają się z trudnościami finansowymi. Funkcjonariusze LSPD nie tylko troszczyli się o utrzymanie porządku i bezpieczeństwa, lecz także wspólnie zaangażowali się w pomoc dla lokalnej społeczności, co stanowiło wzór solidarności i współpracy między różnymi służbami.

Davis Mega Mall stało się miejscem, gdzie mieszkańcy mieli okazję nie tylko otrzymać wsparcie materialne, ale także spotkać się osobiście z przedstawicielami różnych służb. Na terenie akcji udostępniono stoiska, na których przedstawiciele LSPD, LSFD i DCMC rozdawali paczki z jedzeniem, napojami oraz przyborami szkolnymi dla dzieci, tworząc przyjazną przestrzeń dla wspólnego dialogu i integracji społecznej. Nie tylko artykuły pierwszej potrzeby były przedmiotem tej akcji. Wielu ludzi miało okazję bliżej poznać pracę służb, gdyż zorganizowano prezentacje specjalistycznego sprzętu używanego przez te służby. Pojazdy policyjne, strażackie, ambulanse, narzędzia służbowe oraz inne środki techniczne były przedstawione, co pozwoliło na zrozumienie skomplikowanej i odpowiedzialnej roli każdej z służb w społeczeństwie.

Podczas wydarzenia panowała przyjazna atmosfera, a mieszkańcy mieli okazję poczuć się bardziej bezpieczni i zadbani, widząc, że służby są gotowe nie tylko do interwencji, lecz także do udzielenia pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach. Charytatywna akcja przed Davis Mega Mall stanowi doskonały przykład, jak różne służby mogą działać wspólnie na rzecz społeczności lokalnej, jednocześnie budując pozytywny wizerunek w oczach mieszkańców i kształtując silne więzi społeczne.

Podczas tego wydarzenia przeprowadziliśmy wywiady z reprezentantami LSPD oraz DCMC, aby umożliwić lepsze zrozumienie intencji i założeń tej inicjatywy dla Was, naszych czytelników.

Cytat

TRANSKRYPCJA WYWIADU 1:

Ethan Parker: Dobry wieczór Państwu! Jestem Ethan Parker, a dzisiaj transmitujemy dla Państwa specjalne wydanie sprzed Davis Mega Mall, gdzie odbywa się akcja charytatywna. Mam przy sobie detektywa Muniza. Dobry wieczór, Panie detektywie!

Yeriel Muñiz: Dzień dobry, miło mi gościć na dzisiejszej transmisji spod wydarzenia pod Davis Mega Malll

Ethan Parker: No właśnie... Co dokładnie się tu dzieje? W tle dostrzegam ambulans, radiowozy i wozy strażackie. W jakim celu się tutaj zgromadziliśmy?

Yeriel Muñiz: Celem tego wydarzenia jest pomoc społeczności dzielnicy Davis i jego okolic, organizatorami tego wydarzenia są Adrian Foster oraz Harvey Hayden - oboje są aktywnymi oficerami departamentu policji. Organizatorzy wpadli na pomysł wsparcia tutejszych rodzin i zaoferowanie im wsparcia - zakupione zostało pięćdziesiąt sztuk jedzenia, napoji, ubrań, przedmiotów do higieny osobistej oraz przedmiotów szkolnych. Wszystko zostało zakupione z prywatnego budżetu organizatorów.

Ethan Parker: Czy mógłby Pan, Panie detektywie, powiedzieć mi i naszym słuchaczom, w jaki sposób możemy aktywnie włączyć się do tej akcji charytatywnej? Czy istnieje możliwość zaangażowania się dla każdego z nas?

Yeriel Muñiz: Każdy w jakiś sposób może się zaangażować - według informacji od organizatorów, te wydarzenie nie miało wymyślonego planu, wykonane zostało spontanicznie. Jeśli są chętnie, którzy chcą oddać jakieś przedmioty - nie widzimy w tym żadnego problemu.

Ethan Parker: Jak w to, Panie detektywnie, są zaangażowane służby? Widzę tutaj masę radiowozów, ambulansów, wozów strażackich – o co chodzi? To jakaś atrakcja, czy mają konkretną rolę w tej akcji?

Yeriel Muñiz: Ambulanse, wozy strażackie czy radiowozy to są dodatkowe atrakcje. Ludzie mogą zobaczyć tutaj sprzęt jakim posługują się oficerzy departamentu, strażacy czy paramedycy. Oprócz tego jest możliwość obejrzenia takiego pojazdu z bliska czy od środka.

Ethan Parker: A więc tak, jak słyszeliście. Każdy z was ma możliwość pomocy społeczności Davis, wystarczy przyjechać i dołożyć swoją cegiełkę do tej akcji. Z mną był detektyw Muniz, dziękuje Panie detektywie.

Yeriel Muñiz: Również dziękuje za krótką rozmowę odnośnie wydarzenia spod Mega Mall.

TRANSKRYPCJA WYWIADU 2:

Richard Sutliff: Dobry wieczór wszystkim naszym słuchaczom. Ja jestem Richard Sutliff i jak wiecie - nadajemy specjalne wydanie z wydarzenia organizowanego pod Davis Mall. Ze mną jest osoba, która codziennie pomaga wielu osobom, więc nie jest to dla niej nic nowego! Moim i Państwa gościem jest Aimee Connor, Advanced Emergency Medical Technician z Davis Medical Center. Dobry wieczór, ma'am.

Aimee Connor: Dobry wieczór, witam wszystkich słuchaczy.

Richard Sutliff: Jak wiemy dzisiejsze wydarzenie jest organizowane przez dwójkę oficerów LSPD, jednak reprezentacja DCMC jest godna podziwu. Czy możemy dowiedzieć się od Ciebie jakie 'atrakcje' czekają z Waszego ramienia dla osób tutaj się znajdujących?

Aimee Connor: Oczywiście, każda osoba może się bezpłatnie zbadać na naszym punkcie tutaj, począwszy od podstawowych badań pokroju saturacji, ciśnienia, a nawet badania cukru poprzez glukometr. Dodatkowo oferujemy podstawowe przeszkolenie z podstaw pomocy medycznej, by wiedzieć jak pomóc poszkodowanemu, a nie zaszkodzić. Pokazanie sprzętu medycznego, a dla najmłodszych przejażdżka naszym Rescue Ambulance.

Richard Sutliff: Tego jest tyle, że naprawdę - nie wiem od czego zacząć! Zacznijmy więc od najważniejszej kwestii - pierwsza pomoc. Codziennie ratujecie ludzkie życia, powiedz więc proszę - dlaczego tak ważne jest, byśmy umieli udzielić pomocy przedmedycznej?

Aimee Connor: Każda sekunda pomocy przedmedycznej przed przyjazdem wykwalifikowanej załogi Rescue Ambulance to dla poszkodowanego czas na przeżycie, dlatego tak ważne jest dla swojej wiadomości umieć pomóc poszkodowanemu. Przykładowo pan jako dziennikarz miałby sytuację, że spotkałby pan na ulicy osobę nieprzytomną z raną kłutą. Po szkoleniu wiedziałby pan, że trzeba zatamować krwotok, by nie dopuścić do wykrwawienia się poszkodowanego. To priorytet i to już jest dla nas bardzo duża pomoc, bo poszkodowany nie utraciłby wtedy dużej ilości krwi.

Richard Sutliff: Święte słowa. W naszym kraju było już wiele akcji traktujących też o profilaktyce, słyszymy codziennie - badajmy się, badajmy się. Korzystając z okazji, że mam tu Ciebie na antenie - dla naszych słuchaczy, od profesjonalistki - dlaczego tak ważne jest regularne badanie się? Odpowiedź jest niby oczywista, ale warto jednak uświadamiać ludzi, tak więc prosiłbym o to.

Aimee Connor: Badając się regularnie zapobiegamy rozwijaniu się różnych chorób, mamy kontrolę nad swoimi wynikami, by móc w odpowiednim czasie zareagować na, przykładowo, cukrzycę. Kontrolując na bieżąco, nawet we własnym zakresie, badając się glukometrem - możemy zareagować i skontrolować swoje wyniki ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu, by móc odpowiednio szybko wdrożyć odpowiednie leczenie i nie dopuścić do rozwoju tej choroby.

Richard Sutliff: Lepszego argumentu nie można dać, drodzy słuchacze - badajcie się. Słowem jeszcze o atrakcjach. Przejażdżka RA? Aż sam mam ochotę skłamać, że mam dziesięć lat! śmiech Czy zanotowaliście duże zainteresowanie Waszym 'stoiskiem'?

Aimee Connor: Tak, bardzo dużo osób zainteresowało się naszym stanowiskiem - dzieci bardzo chętnie oglądały całe Rescue Ambulance, jak i nasz wóz szybkiego reagowania do nagłych przypadków. Uruchamiały syreny - czysta radość. Dodatkowo wiele osób się przebadało, za co naprawdę szanuję - że wy, drodzy słuchacze, kontrolujecie swoje zdrowie. Jestem pełna podziwu, osobiście nie spodziewałam się aż takiego zainteresowania.

Richard Sutliff: Piękne podsumowanie. Jeśli więc jeszcze Was tutaj nie ma, jeśli mieliście do tej pory milion wymówek, by zadbać o swoje zdrowie i sprawdzić czy wszystko jest OK - to musicie się tu zjawić, Davis Mega Mall. Dziękuję bardzo za tę rozmowę.

Aimee Connor: Osobiście pragnę życzyć samych sukcesów naszej nowej vice-director Anastasia Mayrine- odpowiednia kobieta na odpowiednim stanowisku. Dbajcie o siebie i bliskich, dobro wraca do każdego z nas.


tvLC7Fm.png

Edytowane przez Mafio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin