Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

051. Harvey Hayden - stróż prawa i ‘anioł stróż’?


Rekomendowane odpowiedzi

Vv7elTT.png

Written by Alyssa Marchesi - DAILY GLOBE 24/02/2024


HARVEY HAYDEN - STRÓŻ PRAWA I 'ANIOŁ STRÓŻ'?


 

5uoZWc6.png

Alyssa Marchesi: Dobry wieczór Los Santos! Wita się z Państwem Alyssa Marchesi, a dzisiejszym gościem Night American Discussions jest oficer Harvey Hayden, który w ostatnim czasie został odznaczony Medal of Valor za swoją postawę.

Harvey Hayden: Dobry wieczór, Alyssa oraz chciałbym przywitać ciepło naszych słuchaczy, którzy postanowili spędzić ten wspólny wieczór razem z nami.

AC: Harvey, wspomniane odznaczenie Medal of Valor dostałeś za niebywałą postawę podczas pościgu, gdzie ochroniłeś pozostałe służby przed wybuchem. Możesz słuchaczom bliżej przedstawić tę historię?

HH: Oczywiście że tak, mimo że to ciężka historia wiem, że wielu naszych słuchaczy chciałoby się dowiedzieć się o tej sprawie bliżej.. Doszło do tego w okolicy Paleto Bay, trwał aktywny pościg, bardzo zawiły. Między zakrętami, między uliczkami... Doszło do tego, że dwa pojazdy miały wypadek. Uciekający oraz niewinna osoba. Na szczęście każdy przetrwał ten wypadek. Doszło do zapalenia się pojazdu uciekającego, który był skierowany za pracownikami departamentu. Postanowiłem ich przysłonić naszym Scout, który przyjął impakt wybuchu. Jedynie kto był ranny przez ten wybuch, to tak naprawdę ja, udało nam się w ten sposób ocalić całą garstkę osób pracujących przy rannych - sytuacja była krytyczna i musiałem działać szybko. 

AC: To niesamowita historia. Tyle ryzykowałeś, aby ochronić innych ludzi. Postawa godna podziwu… No i medalu, który dumnie nosisz naoKrqtCZGNVsRILVIRqgo_18_c4767e9d2a874a85821a5f3b557541cc_image.png swojej piersi. Gratuluję, w pełni zasłużony! To nie koniec dobra, które robisz dla naszej społeczności. Udzielasz się również w ramach wolontariatu, gdzie dostarczasz potrzebującym w podstawowe środki do życia. Mało tego, sam zorganizowałeś akcję charytatywną, w ubiegłą środę. Zbiórka dla najbiedniejszych naszej społeczności odbiła się wielkim echem. Oczywiście pozytywnym. Zebrałeś w jednym miejscu służby, polityków i ludzi dobrej woli. Byłam pod wrażeniem widząc te tłumy ludzi, którzy chcieli nieść dobro. Powiedz nam Harvey, co inspiruje cię do takich działań?

HH: Jak dobrze wiemy to właśnie ludzie w głównej mierze pomagali mi swoim wsparciem oraz pomocą dla innych, bez nich nie byłoby tego wszystkiego i jestem każdemu wdzięczny którzy tam przyszli. Co mnie inspiruje do tego? Moja przeszłość gdy samemu… Nie miałem barwnego dzieciństwa, w życiu posiadałem jeden czarny moment, gdzie nawet nie mieliśmy z rodziną stałego domu. Właśnie wtedy pomogły nam instytucje, które wspierały nas dostawą żywności, domostwem a finalnie pracą. Samemu moja nauka w szkole się rozwinęła.. A również startująca wtedy kampania do LSPD rekrutacyjna zachęciła mnie do tamtejszej pracy. Szczególnie widząc to co się dzieje na ulicach Davis oraz Mission Row, wtedy obiecałem, że będę pomagał. Każdemu, kto tej pomocy potrzebuje względem tego że mi również pomogli i uratowali życie gdy byłem młodszy, gdyby nie moi nauczyciele oraz insytucje miasta - nie mógłbym teraz dobrowolnie pomagać tylu set dzieciom, rodzinom oraz bezdomnym w potrzebie.

AC: To niesamowita historia. Jestem pełna podziwu, że po Twoich przejściach masz siłę pomagać innym. Skromnie uważam, że z Twoim zapałem te dwa medale, które dumnie nosisz to dopiero początek. Moi drodzy, myślę, że nasz gość nie będzie miał mi tego za złe. Harvey przed programem powiedział mi jak bardzo dziwi się, że ludzie traktują go jak bohatera. Otóż jesteś! I to wielkim bohaterem! To co robisz jest szlachetne. Oczywiście oprócz pomocy na co dzień służysz mundurowi wykonując swoje obowiązki. Opowiedz nam, w której stacji pracujesz i jak wygląda Twoja praca. Nasi słuchacze są spragnieni każdej informacji o Tobie.

HH: Cholera.. Nie spodziewałem się że jestem aż tak na językach ludzi. Ale jasne, odpowiem na to pytanie - jestem Senior Lead Officer na stacji drugiej, Mission Row. Mój przebieg pracy jest prosty. Wsiadam do naszych ukochanych czarno-białych radiowozów. I przystępuje do jazdy po dystryktach takich jak na Davis oraz Vinewood, jako iż jestem Senior Lead Officer pod Senior Lead Program, który dotyczy działania dla społeczności oraz angażowanie się w pomoc dla nich. Aktualnie program prowadzony jest na dystryktach takich jak Vespucci, Davis, Del Perro oraz nasze ukochane Vinewood. To właśnie tam osoby mogą zgłaszać do mnie oraz do Senior Lead Officer z stacji czternastej - Catherine Springer, swoje prośby, zażalenia oraz informacje tego w dystrykcie. Abyśmy mogli im sprawniej i lepiej pomóc. Oprócz samego SLP, zajmuje się również szkoleniem nowych funkcjonariuszy w Field Training Program. Jestem tak zwanym ‘nauczycielem terenowym’, który przedstawia im realia działań na ulicach jako prawowity funkcjonariusz publiczny dla Los Santos Police Departament. Szkole ich do ich finalnego egzaminu określanym jako Last Ride. Tak wyglądają moje obowiązki. Trochę zabiegany jestem, co? *zaśmiał się*

AC: Dużo działasz również służbowo, pewnie idziesz po szczeblach kariery niczym maratończyk i tego Ci życzę, Harvey! *zaśmiała się* Jednak powiedz nam, jak to wygląda wewnętrznie? Otrzymujesz wsparcie w działaniu kolegów z departamentu?

HH: Oczywiście, jest ono ogromne i chciałbym tutaj publicznie podziękować dla całej stacji czternastej, drugiej oraz dla stacji czterdziestej pierwszej którzy wspierają moje działania oraz mam zawsze u nich pomocną dłoń, a oni również u mnie. 

AC: Oprócz tego, że robisz dużo dobrego dla naszej społeczności mogę chyba również śmiało powiedzieć, że jesteś idealną osobą do ocieplenia wizerunku departamentu. Dzięki Tobie mundur nie kojarzy się z przemocą, a z pozytywnymi emocjami. Twoja empatia i szlachetność działa dobrze na obywateli. Jak oceniasz swój udział w dobrym PR?

HH: Szczerze..? Robię to co kocham najbardziej, czyli służę dla społeczeństwa. Czy jest to udziałem pod PR? Raczej jest to czysta pasja do pracy. Fakt przekłada się to PR'owo dobrze dla całego Departamentu, ale większość naszych funkcjonariuszy tak działa. Są by pomagać i ochraniać innych, służyć w każdej sytuacji dla naszych obywateli. Moim zdaniem największe reflektory padły na mnie przez galę Above And Beyond, gdzie dostałem dwukrotnie uhonorowany medalami, ale również akcjami charytatywnymi, które przyciągnęły sporo służb oraz osób. Jestem wdzięczny również  Daily Globe, które aktywnie wspierało nas podczas tych wydarzeń. Wsparliście nas kwotą pięćdziesięciu-tysięcy dolarów na pomoc dla potrzebujących oraz na budowę schronisk, dziękujemy wam za to, ale również dziękuję dla pozostałych przedsiębiorstw które u nas gościły tamtego cudownego wieczoru.

mVxQSTt.png

AC: Moi drodzy, czy da się być bardziej skromną osobą niż Harvey? Nie sądzę. Masz w sobie tyle pokory, a od Ciebie bije niesamowita pozytywna energia. Zdradź nam, jakie planujesz następne akcje charytatywne?

HH: Moja następna akcja, a bardziej akcje, które zamierzam zorganizować to będą w kolejności - El Burro Heights, Mirror Park, Vinewood oraz Vespucci. Planujemy skupić się na trzech pierwszych w temacie pomocy dla szkół, zwierząt ale również mieszkań socjalnych.  Wspierać ich przy renowacjach, uzbierać kwoty które wspomogą w budowie nowych dróg ale również mieszkań. Chcę poprawić status życia w całym Los Santos z pomocą wszystkich. A na Vespucci, będziemy skupiać się z ogromnym problemem bezdomności.

AC: Z wielką przyjemnością będę śledzić Twoje działania i oczywiście nasza redakcja będzie je wspierać. A ja osobiście trzymam za Ciebie kciuki, życzę Ci dalszego zapału do poprawiania jakości życia potrzebującym. Bardzo dziękuję za przyjęcie zaproszenia do naszego studia. Myślę, że Twoja historia zmotywuje więcej osób do pomocy ubogim. Pobudzi uczucie empatii, co pewnie ujrzymy jako efekt na Twoich wydarzeniach.

HH: Ja również jestem wdzięczny za możliwość podzielenia się moim skrawkiem życia, liczę że moja historia oraz pomoc zainspiruje kogoś do pomagania innym, dziękuję każdemu kto z nami tutaj był oraz kto będzie nas czytał lub słuchał.. Życzę wam bezpiecznej oraz spokojnej nocy, zawsze jestem tutaj dla was tak samo jak cały Departament, bądźcie bezpieczni i w razie problemów kontaktuje się na 911 a zawsze dla was będziemy, dobranoc!


jBeD1MU.png

Edytowane przez Ozianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Aimee przesłuchała sobie po ciężkim dyżurze w Davis Medical w zaciszu domowym cały wywiad. Uważa że Harvey nie jest osobą która robi wszystko na pokaz, miała z nim styczność nie jednokrotnie na scenie i wie jak zachowuje się w stresowej sytuacji. Popierała i nadal popiera jego decyzje względem niesienia pomocy dla osób potrzebujących i sama zaczyna się zastanawiać czy nie dołączyć się do jego akcji jako współorganizatorka**

Edytowane przez San
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**FIneke przesłuchała cały wywiad. Uważa, iż facet jest nic nie znaczącym pachołkiem w LSPD, który próbuje swoją błyskotliwą historią podbić serca obywateli. Sądzi też, że prędzej czy później koleś stanie się jak każdy inny, nudny do porzygu.**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Harvey Hayden w trakcie urlopu od spraw związanych z służbą względem sytuacji z diasporą postanowił przejrzeć wszystko od początku, cieszy się że jego prawdziwość została ukazana na telewizji i planuje każdemu kto go wspierał podczas jego drogi do sukcesu wręczyć prezent, podszedł do gablotki z dwoma odznaczeniami z uśmiechem je pielęgnując, sam wywiad wysłał do Kevin Merino.**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin