Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

010. "Nie można się wstydzić niewiedzy - wstydzić się trzeba braku chęci by tą wiedzę posiąść" Spencer Lloyd o planach inwestycyjnych dla Los Santos. Czy programy rządowe wspierające lokalnych przedsiębiorców nie spełniają swojej roli?


Shadek

Rekomendowane odpowiedzi

2az3URH.png


Na stronie głównej ujawnił się zapis z wywiadu z dnia 23.02.2024, przeprowadzonego na żywo na antenie Weazel News. Całość jest dostępna w formie wideo oraz transkrypcji. Możliwość komentowania jest włączona, z aktywowaną automatyczną moderacją nieodpowiednich komentarzy.


bMdhgJI.pngKayleigh Verlaineaux: Dobry wieczór Los Santos! Niezwykle miło powitać mi Was ponownie w naszym studiu, jak również niezwykle miło powitać mi naszego dzisiejszego gościa. Mówi do Was Kayleigh Verlaineaux, a ze mną Spencer Lloyd, CEO spółki Lloyd Investments! Jak Ci mija wieczór, Spencer? Wyglądasz jakbyś świeżo wyszedł z biura patrząc po Twoim obecnym stroju.

Spencer Lloyd: Witam słuchaczy i oglądających, witam i Ciebie Kayleigh można rzecz, że grafik bywa dość napięty stąd i ten formalny styl ubioru. Jak mija wieczór? Słońce zaszło za nieboskłon a księżyc wysuwa się zza gór. Jest dość ciepło jak na tą porę miesiąca cóż mogę rzec wieczór zapowiada się naprawdę świetnie, zwłaszcza, że mam możliwość być dzisiaj Twoim gościem.

*Spencer uśmiechnął się szczerze do kamery zaraz później uśmiech przeniósł do Kayleigh*

Kayleigh Verlaineaux: Poza byciem naszym gościem, jesteś także niezwykle interesującą osobą  przyjechałeś do nas aż z Europy, Wielkiej Brytanii, gdzie zajmowałeś się wieloma intrygującymi rzeczami  od służby jako pilot, po skończenie College na kierunku architektonika. Gdybym zobaczyła Cię na ulicy nie wiedząc nic o Twojej bogatej przeszłości, nigdy bym nie pomyślała, że niesiesz taki bagaż doświadczeń. Opowiedz nam, co sprowadza Cię do Los Santos, w którym prężnie inwestujesz czas w rozwój Twojej spółki, o której za chwilę również porozmawiamy.

Spencer Lloyd: Zgadza się przez kilka dobrych lat służyłem jako pilot w Royal Air Force biorąc tym samym udział wielu misjach sojuszu NATO w tym na bliskim wschodzie. Ten czas pozwolił mi niejako *zamilkł na sekundę* wytworzyć swój kręgosłup moralny i dostrzec w życiu co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Jak bardzo powinniśmy cenić to, że żyjemy z dala od konfliktów zbrojonych ciesząc się akceptowalnym dostatkiem i pokojem. Jak również wspomniałaś ukończyłem studia architektoniczne na University of Liverpool po przejściu na emeryturę po służbie wojskowej z przyczyn osobistych postanowiłem podążyć ścieżką mojej matki i ojca, którzy również z pasją projektują dzieła architektoniczne w rodzimym Liverpoolu. Co właściwie sprowadza mnie do Los Santos? Po przejściu na emeryturę jako pilot i braku możliwości odnalezienia się po tym wszystkim w Zjednoczonym Królestwie postanowiłem nieco zmienić swoje życie i wyemigrować. Odłożony kapitał zainwestowałem w tutejsze Pole Golfowe. Za ciosem również chcąc rozwijać się w kierunku architektonicznym utworzyłem Lloyd Architecture. Wkrótce dotarł do mnie również mój brat Lucius to dzięki jego smykałce do filmowania i montażu Lloyd Architecture zaczęło przedstawiać nie sesje fotograficzne a montowane filmy z wnętrz, które wykonujemy. Na początku lutego zrozumieliśmy z bratem, że to nie jest koniec naszych możliwości i powinniśmy przekroczyć kolejną granicę tak zrodził się pomysł Lloyd Investments spółki, która będzie wspierać inne przedsiębiorstwa w zakresie planowania strategicznego, marketingu i zarządzania przedsiębiorstwem mniejszych graczy na rynku. Chcemy służyć radą i pomocą by osiągnąć stabilność finansową tych firm i zapewnić im pełen wachlarz możliwości jakie możemy im zaoferować *uśmiechnął się i złapał za szklankę upijając łyk wody*

Kayleigh Verlaineaux: Zarejestrowałeś niedawno wspomnianą spółkę, Lloyd Investments ona sama jak mówisz ma w Twoich oczach świetlaną przyszłość, ale czy w przeszłości jest równie dobrze? Od czego właściwie zaczynasz? Znalazłeś już przedsiębiorców chętnych do wzięcia Twojej pomocnej dłoni w tych trudnych czasach?

Spencer Lloyd: Zgadza się stąd to odzienie. *zaśmiał się* Przybyłem do Ciebie świeżo ze spotkania z być może potencjalnym kontrahentem. Również sami wychodzimy z inicjatywą i wyciągamy rękę do potencjalnych przedsiębiorstw. Z racji prowadzonych negocjacji nie mogę zdradzić kto nim jest i na jakich etapach te rozmowy są prowadzone. Zalecamy śledzenie naszych mediów społecznościowych, gdy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Od czego właściwie zaczynam? Jako przedsiębiorca cenię sobie stabilną infrastrukturę — dlatego, tutaj mogę zdradzić jesteśmy o krok od ukończenia kompleksu biurowego jakim jest Lloyd Office Complex mieszczący się w Śródmieściu na 3 Alta Street. Ten wspaniały wieżowiec to nie tylko siedziba Lloyd Investments chcemy z niego stworzyć centrum przedsiębiorczości Los Santos. Dlatego na rzecz tego tworzymy biura przystosowane do wszelkich potrzeb naszych potencjalnych dzierżawców. Kompleks również będzie posiadać przestrzeń handlową by słowo "przedsiębiorczość" nie było afiszem do siedzib biur, ale faktycznej wymiany handlowej pomiędzy producentami, handlowcami a konsumentami. Inwestujemy też w samorozwój - stawiamy mocny nacisk na marketing i social media oraz uruchomiliśmy naszą stronę internetową by zwiększyć grupę odbiorców naszych ofert. Interesujemy również się działalnością charytatywną oraz wydarzeniami masowymi jestem pewien, że nasi widzowie, słuchacze i Ty Kayleigh ujrzysz logotyp lwa z koroną w wielu miejscach *zaśmiał się*

Kayleigh Verlaineaux: Liczę na to, że kompleks przyśpieszy proces pomocy mniejszym graczom na rynku.. porozmawiajmy o tym. Z informacji, które posiadam, Wasz plan inwestycyjny został nazwany "Funduszem Lloyda", dlatego muszę spytać, ile planujecie przeznaczyć na lokalnych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć swoją działalność? Również, z jakimi projektami można zgłaszać się do Waszej spółki, aby uzyskać pomoc? Jesteście nastawieni na konkretny typ działalności?

MnMMsEQ.pngSpencer Lloyd: Na ten moment sprawa naszego funduszu pozostaje na drodze gorących dyskusji. Wspólnie z naszymi akcjonariuszami i radą nadzorczą musimy ustalić kwotę wydajną dla Lloyd Investments oraz możliwie sporą by udzielić wsparcia jak największej liczbie przedsiębiorstw, które się do nas zgłoszą. Fundusz Lloyda to twór, który ma pobudzić sektor usług w stan galopującego konia - przed przyznaniem środków finansowych musimy się spotkać z potencjalnym przedsiębiorcą, poznać jego potrzeby i możliwości oraz zweryfikować, czy posiada on jakiś własny plan inwestycyjny. Jeśli nie Lloyd Investments pomoże taki stworzyć opierając się na potrzebach i wymaganiach klienta godząc to z warunkami na rynku. Nie nastawiamy się na konkretny typ działalności to może być zarówno mała ciastkarnia jak i wielka fabryka samochodów Vapid chcemy kształtować i budować gospodarkę dając wiedzę i możliwości tym sektorom, gdzie problematyka z aspektem wiedzy czy możliwości występuje. Gdy przezwyciężysz te problemy ujawnia się ogromna energia jak za sprawą erupcji wulkanu wtedy, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i finanse. Chcemy doprowadzić borykające się z problemami przedsiębiorstwa do tego "boom'u" gospodarczego i dać im wiatru w żagle. *uśmiechnął się i upił łyk wody zwilżając gardło*

Kayleigh Verlaineaux: Słysząc takie plany, pozostaje jedynie czekać na faktyczne ruchy, które zweryfikują założenia nie uważasz natomiast, że jako pojedyncza spółka porywacie się na zbyt dużo? Jestem pewna, że lokalne władze z Waszą pomocą byłyby w stanie utworzyć szeroko dostępny program dla młodych przedsiębiorców. Rozważaliście taką opcję?

Spencer Lloyd: Nie uważam, że porywam się na zbyt dużo Kayleigh lokalne władze mogą dać pieniądze, ale oczekują od Ciebie wiedzy i umiejętności przedstawienia jasnego biznesplanu by taką dotację Ci przyznać. Co w sytuacji, gdy masz pomysł w głowie, ale nie możesz go przelać na papier w urzędowym słownictwie? No właśnie szukasz kogoś do pomocy bądź rezygnujesz. Nie chce by ludzie rezygnowali ze swoich marzeń i planów. Jeśli mam możliwości im pomóc chcę to robić. Na ten moment jesteśmy małą spółką, która weszła na rynek sądzimy, że nasze możliwości spełniają standardy i nie jest to coś co nas przerasta. Co do porozumień z miastem oczywiście, że jako spółka rozważamy wszelkie możliwości związane z pomocą młodym przedsiębiorcom jednak na ten moment nie mogę tutaj mówić o konkretach rozważamy wszelkie możliwości i staramy się nakreślić stabilny, trwały plan działania na najbliższe miesiące. Uważam, że mamy spory potencjał. *uśmiechnął się*

Kayleigh Verlaineaux: Więc Twoim zdaniem jesteście znacznie lepszą alternatywą dla programów rządowych, które obecnie są prowadzone przez władze?

Spencer Lloyd: Oferujemy pomoc w kreowaniu planu strategicznego, pomagamy w zarządzaniu, jesteśmy obiektywnym obserwatorem badając sytuację przedsiębiorstwa na rynku, wskazujemy potencjalne ruchy marketingowe i wkrótce również będziemy mogli wspomagać finansowaniem - więc tak, uważam, że to znacznie więcej niż przyznanie rządowej dotacji i pozostawienie przedsiębiorcy samemu sobie.

Kayleigh Verlaineaux: Twój pomysł i działania są bardzo szlachetne, ale powiedz, z czego wynikają? Utożsamiasz się jakoś z osobami, którym pomagasz? Byłeś kiedyś w ich sytuacji, gdzie nie wiedziałeś co zrobić i sam szukałeś specjalistycznej pomocy?

Spencer Lloyd: Wiem, jak to jest nie mieć nic i zaczynać od zera. Mimo usytuowania jakie miałem w Zjednoczonym Królestwie, z własnej woli poszedłem do wojska. Później nabyłem odpowiednią wiedzę i utworzyłem biuro architektoniczne w Wielkiej Brytanii zarabiając pierwsze duże pieniądze. Potem wyemigrowałem tutaj, niejako mając bazę, ale też zaczynając od zera. Rzucają się kompletnie na głęboką wodę. Wiem, jak to jest mieć w głowie wiele pytań czy to się uda, czy warto, czy nie stracę, czy cokolwiek zarobię? Ale moim mottem są słowa Winstona Churchilla: "Nigdy nie rezygnuj z czegoś, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień"  chciałem zostać architektem, teraz chce być przedsiębiorcą i pomagać innym, którzy dopiero raczkują w tym sektorze gospodarki. Nie można się wstydzić niewiedzy wstydzić się trzeba braku chęci by tą wiedzę posiąść. Jeśli czujemy, że powinniśmy podwyższyć swoje kwalifikacje zróbmy to. Nie tylko słowem, ale i czynem. Czujesz, że uda Ci się udźwignąć czasowo i nerwowo założenie czegoś własnego? Zrób to jeśli się nie uda, zweryfikuj błędy, wyeliminuj je i spróbuj jeszcze raz wojsko nauczyło mnie systematycznego dążenia do celu. Nie udaje Ci się, próbujesz znów. Dalej Ci się nie udaje? Jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz. Jeśli Ci się dalej nie udaje krok wstecz, spójrz co robisz źle zauważyłeś? Wyeliminuj przeszkodę i naciskaj dalej tak powinniśmy działać. *rozsiadł się w fotelu i uśmiechnął się pod nosem*

Kayleigh Verlaineaux: Po przyjeździe tutaj, napotkałeś jakieś trudności przy tworzeniu i początkach prowadzenia działalności? Jakich rad udzieliłbyś osobom, które zastanawiają się nad rozpoczęciem swojej działalności? Jakie kwestie powinni szczegółowo przeanalizować i "pochylić się" nad nimi?

Spencer Lloyd: Każda forma działalności to inny aspekt prawny. Warto wiedzieć w zakresie prawa co wolno a czego nie wolno, co należy a czego nie należy. Ja co prawda sam wole zrozumieć rozumienie litery prawa, aczkolwiek osobom, które nie potrafią aż tak wnikliwie zrozumieć tych paragrafów polecam prawników trudniących się w prawie handlowym i udzielających porad pro bono, czyli za darmo - to dobry pierwszy krok. Następnie cóż, warto zweryfikować rynek, konkurencje, sytuacje, grupę odbiorców Twojego produktu w tym powinien pomóc Ci biznesplan i analiza SWOT dzięki temu dowiesz się jakie są Twoje silne i słabe strony i obierzesz kurs jak wzmocnić mocne strony i wyeliminować te słabe. No i kapitał - nie musi on być wielki, w tym właśnie tkwi sens. Budowanie marki i przedsiębiorstwa to powolny proces, który faktyczne duże zyski pozwala osiągnąć dopiero wtedy, kiedy jest się kimś mocnym i poważnym na rynku. Zadaniem przedsiębiorcy jest wytworzenie popytu na usługi i weryfikacja czy podaż produktu odpowiada popytowi. Czasami może być przesyt produktu a czasami niedosyt. Musimy na bieżąco analizować nasze możliwości, zachęcać konsumentów do skorzystania akurat z naszych produktów. Dlatego w dzisiejszych czasach marketing jest tak ważną gałęzią w sekcji sprzedaży. Możesz posiadać produkt, ale bez jego wyreklamowania, nie trafi on do większego grona a właśnie na tym nam zależy.

Kayleigh Verlaineaux: A jeśli ktoś nadal będzie miał wątpliwości i będzie potrzebował pomocy, Lloyd Investments jest otwarte na nowe projekty i opcje, które może wesprzeć merytorycznie i finansowo. Spencer, na koniec, jeśli mógłbyś cofnąć się w czasie, zmieniłbyś coś w swoim życiu?

Spencer Lloyd: To życie, które mam wiele mnie nauczyło. O świecie, ludziach, ich sytuacjach, problemach.. nie chciałbym zmieniać niczego w życiu. Każdy ze scenariuszy podobnie jak ten dzisiejszy uczy nas czegoś nowego. Człowiek nigdy nie był i nie będzie stały we Wszechświecie. Codziennie nabywamy innych doświadczeń, nasze charaktery ulegają zmianie i gdy jednego dnia mówimy, że nie wierzymy, że coś nam się uda, drugiego dnia robimy to i nam się udaje. Nie zmieniłbym niczego w moim życiu. *uśmiechnął się w kierunku Kayleigh i kiwnął twierdząco głową*

Kayleigh Verlaineaux: I tym zdaniem zakończymy nasz dzisiejszy wywiad. Moim gościem był Spencer Lloyd, CEO Lloyd Investments i Lloyd Architecture. Dziękuję Ci za ten krótki wywiad, Spencer.

Spencer Lloyd: Dziękuje widzom i słuchaczom oraz Tobie Kayleigh pozdrawiam serdecznie każdą mi bliską osobę, mojego brata i Was wszystkich jeszcze raz. Spokojnej nocy! *uśmiechnął się do kamery*

Kayleigh Verlaineaux: Zapraszamy również na inne materiały zrealizowane w studiu Weazel News, mówiła do Was Kayleigh Verlaineaux, do zobaczenia w kolejnych wywiadach!


qI00s97.png

Edytowane przez Nexisten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Spencer Lloyd jest zadowolony ze swojego debiutu w wywiadzie dla sporej rozgłośni telewizyjno-radiowej jaką jest Weazel News. Wierzy, że dzięki temu wywiadowi potencjalni kontrahenci będą być może bardziej chętni do nawiązania współpracy z tym nowym, raczkującym tworem. Przesłał link do artykułu swoim najbliższym znajomym.**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin