Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

ULSA/Jak grać?


Rekomendowane odpowiedzi

1616550812_haunted-ucla.jpg

 

ULSA - Parę słów o miejscu rozgrywki

University of San Andreas, Los Santos, to lore'owy odpowiednik University of California, Los Angeles. Oznacza to, że wszelkie materiały pochodzące z uniwersytetu kalifornijskiego, to bezpośrednia inspiracja dla graczy projektu. Uniwersytet słynie ze swoich sportowych sukcesów, które od lat zalicza w dziedzinach koszykówki, futbolu amerykańskiego, siatkówki oraz piłki nożnej. Uniwersytecka drużyna ULSA Bruins to duma uczelni, a studenci bardzo chętnie ją wspierają i kibicują, nosząc szkolny merch niedźwiadków, nazywany Bear Wear. Uniwersytet ULSA od lat także zalicza sukcesy naukowe, plasując się na 7 miejscu uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych, a na 2 miejscu uniwersytetów publicznych, ustępując tylko uniwersytetowi San Andreas z Berkeley. Słowem wstępu - ULSA to prestiżowy uniwersytet, na który w samej jesieni 2023 roku aplikowało 169 800 osób, więc jest to miejsce tylko dla najlepszych - zarówno w dziedzinach sportowych, jak i naukowych. Nawet najwybitniejszy sportowiec drużyny ULSA Bruins nie utrzyma się na uniwersytecie, jeśli zawali egzaminy!

ULSA - Jak grać studenta?

Przede wszystkim nie ma tutaj określonego schematu na to, jak postać studenta powinna zostać kierowana. Tak naprawdę, macie ogromne pole do popisu i wsparcie ze strony opiekunów projektu. Póki wasz gameplan pokaże nam, że macie solidny pomysł na postać, nie będziemy jej blokować. Pragnę tutaj zwrócić uwagę na częsty błąd przy kreacji postaci studentów, jakim jest przenoszenie klimatu z Polskich uczelni, na tą naszą amerykańską perłę. Materiałów w internecie na ten temat, jest cała masa, również i my zaopatrzamy was w tematy inspiracyjne, wrzucając je na specjalny kanał discord. Na pewno oglądaliście kiedyś amerykańskie komedie o studentach - weźmy tutaj sobie jedno z najważniejszych takich dzieł w kinematografii - American Pie. Dlaczego ten przykład? Bo seria pokazuje życie studentów w prawie każdym filmie - i jasne, jest to przerysowane, jest to komediowe, ale odejmijmy od postaci ten aspekt albo spójrzmy na te mniej prześmiewcze, niż Steve Stifler czy Jim Levestein. Inspiracji i materiałów jest naprawdę sporo, a to od was już zależy, czy będziecie grali informatycznego geeka, aspołeczną gotkę, popularnego mięśniaka czy słodką kujonkę. Studenci przywiązują sporą uwagę do wyników w sporcie, a ULSA Bruins to niemal nieodłączna część życia wielu z nich. W Stanach to bardzo popularny temat i każda uczelnia chce być w nim, jak najlepsza - czy to pod względem samych wyników, jak i dopingowania drużyn na meczach, zdzierając gardło przy przyśpiewkach. Można powiedzieć, że na uniwersytecie dusza sporu jest bardzo mocno obecna. 

ULSA - Jak grać profesora?

Gra profesora może wydawać się trudniejsza, niż gra studenta - w końcu wcielamy się w postać, która ma być autorytetem i mentorem dla wchodzących w dorosłość studentów. Profesor musi mieć wiedzę ze swojej dziedziny, mieć zdolności pedagogiczne i potrafić rozmawiać z młodzieżą, a to nie jest takie proste. Tak naprawdę, by zagrać profesora, musimy spełnić kilka warunków, gdyż w projekcie ULSA stawiamy przede wszystkim na ciekawe i angażujące studentów wykłady, czy to teoretyczne, czy praktyczne. Nie ważny jest typ prowadzenia seminariów, a jego wykonanie, nie chcemy przecież, żeby gracze się nudzili czytając kopiuj wklej z wikipedii bez grama życia i developmentu postaci w jej kwestiach. Osoba, która chce grać profesora, musi mieć konkretny pomysł, tak samo, jak student. Musi być kreatywna, umieć wykonywać dokładny research i przede wszystkim - potrafić przenieść wiedzę na wypowiedzi postaci, w charakterystyczny dla niej sposób. Czy ogromna wiedza na poziomie akademickim jest potrzebna, żeby wykładać? Nie, absolutnie nie. Od profesorów wymagamy podstawowej wiedzy z danej dziedziny, bo pamiętajmy, że to tylko roleplay i mamy czerpać przyjemność z rozgrywki, a nie przygotowywać się do niej z akademickich książek naukowych. Podstawowa wiedza + research + kreatywność + przygotowanie się na wykład w zupełności wystarczą. Aktywni profesorowie będą mogli również czerpać korzyści majątkowe za przeprowadzanie seminariów i czynny udział w życiu kampusu. Profesorowie to jednak raczej postacie poboczne, ale jeśli ktoś chce sobie z postaci profesora zrobić główną postać i grać na niej tak, jak grał do tej pory z dodatkiem w postaci pracy wykładowcy na uniwersytecie i przeprowadzaniem seminariów, to droga wolna! Każdy z graczy może posiadać postać profesora, nie można natomiast posiadać dwóch postaci studentów.

ULSA - Fraternity life

Każdy ze studentów, czy to freshman czy sophomore, będą mogli dołączyć do braterstwa lub siostrzeństwa - na start przewidujemy po jednym na płeć. Są to kultowe organizacje studenckie, które zrzeszają studentów z podobnymi zainteresowaniami. Zwykle osoby zaprzysiężone w którymś z bractw/siostrzeństw mieszkają w tak zwanych frathouse - domy braterskie oraz posiadają z tejże organizacji samochody. Uczestnictwo w którymś z bractw gwarantuje rozpoznawalność na kampusie, jako coś, co jest względnie trudne do uzyskania. Każda taka organizacja posiada swojego lidera, który zajmuje się reprezentowaniem imienia bractwa u zarządu uczelni, a także ma za zadanie dbać o każdego członka tejże grupy, wspierać i pomagać w podejmowaniu trudnych decyzji, niczym kapitan drużyny sportowej. To właśnie we frathouse'ach odbywają się najhuczniejsze i najbardziej okazałe imprezy, które niejednokrotnie możemy oglądać w amerykańskich filmach. Taka impreza ma zawsze miejsce po tzw. Undie Run - czyli biegu w samej bieliźnie wokół kampusu na znak protestu bądź z przyczyn charytatywnych. I dla wielu to pierwsza i jedyna okazja, żeby zobaczyć dom bractwa od wewnątrz. Każdy z nowych członków któregoś stowarzyszenia, przechodzi najpierw okres próbny, w którym jest sprawdzany przez oficjalnych członków, a na końcu odbywa się "chrzest" - czyli swoiste zaprzysiężenie członka i wyprawienie imprezy. Bractwa i siostrzeństwa to zżyte ze sobą grupy osób, które ufają sobie nawzajem i mogą na sobie polegać.
 

ULSA - Czy na pewno dobrze przemyślałem/am swoją postać?

Żeby określić, czy na pewno dobrze przemyślałeś/aś swoją kreację, postaw sobie kilka pytań, które pomogą rozwiać wątpliwości:

Spoiler

1. Wybór Podstawowych Cech Postaci:

Imię i Nazwisko: Wybierz imię i nazwisko, które pasuje do charakteru i pochodzenia postaci.

Wiek: Określ wiek postaci, aby lepiej zrozumieć jej doświadczenia życiowe i cele.

Osobowość: Zdefiniuj główne cechy osobowości postaci, takie jak ekstrawertyczność, introwertyczność, ambicje, uczuciowość, czy otwartość na nowe doświadczenia.

2. Historia Życia:

Pochodzenie: Określ, skąd pochodzi postać – czy jest to rodzinne miasto, inny stan czy może nawet inny kraj.

Rodzina: Opisz rodzinę postaci, jej strukturę, relacje z rodzeństwem, rodzicami oraz ich wpływ na rozwój postaci.

Edukacja: Przedstaw historię edukacji postaci – jakie miała doświadczenia w szkole średniej, jakie były jej wyniki, czy miała jakieś szczególne zainteresowania naukowe lub akademickie.

Wydarzenia życiowe: Ustal kluczowe wydarzenia, które miały wpływ na życie postaci – może to być przełomowy moment, który skierował ją na uniwersytet, trudności, z którymi musiała się zmierzyć, czy też inspirujące doświadczenia.

3. Cel i Motywacje:

Dlaczego akurat ULSA? Określ, dlaczego postać wybrała konkretnie ten uniwersytet w San Andreas – czy to z powodu jego renomy, programów studiów, czy może lokalizacji?

Cele Akademickie: Wyznacz główne cele edukacyjne postaci – może to być uzyskanie konkretnego stopnia naukowego, zgłębienie konkretnej dziedziny nauki lub osiągnięcie sukcesu w jakiejś konkretnej dziedzinie.

Cele Osobiste: Zdefiniuj również cele osobiste postaci poza sferą akademicką – może to być rozwój osobisty, nawiązanie nowych relacji, podjęcie działań społecznych czy nawet zdobycie pracy.

4. Zainteresowania i Hobby:

Akademickie Zainteresowania: Opisz dziedziny nauki, które interesują postać – czy to nauki ścisłe, humanistyczne, sztuka, czy biznes.

Pozaakademickie Zainteresowania: Podaj również zainteresowania, które postać realizuje w wolnym czasie – może to być sport, sztuka, muzyka, podróże, działalność wolontaryjna itp.

5. Relacje z Innymi Postaciami:

Przyjaciele: Opisz, jakie relacje ma postać z innymi studentami – czy to przyjaźnie z lat szkolnych, nowe znajomości na uczelni, czy może związki romantyczne.

Nauczyciele i mentorzy: Przedstaw także relacje postaci z nauczycielami, czyli czy posiada mentora lub osobę, która wpływa na jej rozwój naukowy i osobisty.

Rodzina: Nie zapomnij również o relacjach z rodziną – czy postać utrzymuje kontakt z nimi, czy może jest od nich oddzielona na czas studiów.

6. Wybór Kierunku Studiów:

Analiza Zainteresowań: Na podstawie zainteresowań i celów postaci, wybierz odpowiedni kierunek studiów – może to być coś związanego z jej pasjami lub celami zawodowymi.

Zmiany Kierunku: Rozważ również, czy postać zdecyduje się zmienić kierunek studiów w trakcie nauki na uczelni, i jakie mogą być tego powody.

7. Etap Rozwoju Postaci:

Rozwój Charakteru: Przewiduj, w jaki sposób postać będzie się rozwijała na przestrzeni czasu – jakie wyzwania, trudności czy sukcesy ją czekają.

Niezakończone Wątki: Pozostaw pewną elastyczność w kreacji postaci, aby można było rozwijać jej historię w trakcie gry.

Tworzenie postaci studenta ULSA to fascynujący proces, który pozwala na eksplorację różnorodnych aspektów ludzkiego życia i osobowości. Pamiętaj, aby uwzględnić zarówno cechy uniwersalne, jak i unikalne dla danej postaci, aby stworzyć interesującą i autentyczną postać, która będzie inspirująca dla graczy.

Oczywiście są to pytania pomocnicze, na które warto sobie odpowiedzieć przed/w trakcie rozgrywki, ale nie musicie tego robić, nie jest to od nas wymagane. Akceptując waszą aplikację ufamy wam, że przemyśleliście swoją kreację i będziecie ciekawie i interaktywnie grać. 


Temat będzie edytowany o nowe rozdziały na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin