Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[16.01][SR] PRO TAIS - DEMON LOVES TOO EP


thelordzibi

Rekomendowane odpowiedzi

** EPka jest dość skrajna, a autor balansuje między agresją, a miłością. Fani teorii spiskowych sądzą wnioskując po ostatnich wpisach na portalach plotkarskich, że album znowu dotyczy wybranki rapera - Tiary Chibandy i że jest to manifestem przeciwko ich prywatnemu kryzysowi. Inni znowu sądzą, że to tylko fikcja literacka i tak naprawdę pewnie im się układa.

** Wraz z wydaniem epki Protais w swoich socialach udostępnił oficjalną mowę na temat albumu. Można wywnioskować, że całym projektem raper chce być blisko swoich fanów i otwiera się przed nimi bez pr'owej gadki.

"Wymyśliłem, napisałem i nagrałem ten mini album w jeden pierdolony dzień. Wypuszczam to za darmo, łapcie to na streamingach i na oficjalnym odsłuchu na v-tube, nie ma możliwości fizycznego kupna. Bez medialnej otoczki, bez zdrowego pr'u, bez jebanej promocji i strategii marketingowej. Po prostu to kurwa wypuszczam, bo mam taką ochotę, bo to prawdziwe gówno. To jest to co czuję w tym momencie, to jest to co czułem, gdy nie byłem trzeźwy przez ostatnie noce. Jeśli ty tego nie czujesz i chcesz pieprzyć głupoty to wypierdalaj ale jeśli to czujesz to kurwa pchaj to dalej, utożsamiaj się i manifestuj emocje, bo są cenniejsze, niż forsa czy drip. Wszystko robię naprawdę i na sto procent, zawsze, więc jeśli chcesz mnie kochać to kochaj mnie naprawdę. Salut dla ziomów i jebać dziwki."

** Tracklista:
1. taisthareaper - Watch Out
2. taisthareaper - Kill Me Bitch
3. PRO TAIS - Forever
4. PRO TAIS - Not Ur Friend
5.  PRO TAIS - Us VS The World
 

1. WATCH OUT

** Gratka dla fanów niewrażliwej strony Protaisa i jego braggi. Wiele odniesień do show businessu.

** rapgenius

Spoiler

 

[chorus]
uważaj, uważaj
jazda bez trzymanki, narkotyki, hazard
ona tym rzuci, ja rzucę papier
gubię się w nowym mieście, nie skupiam się na mapie
oni nie czają, jestem artystą, a mówią pan raper <-- Protais zawsze powtarza, że jest ARTYSTĄ, a utożsamianie go z raperami z często prymitywną twórczością jest dla niego krzywdzące, biorąc pod uwagę to, że jego zdaniem zamknięte łby nie zrozumiały nawet ostatniego performance
nowy track to nie wyświetlenia, nowy track to apel
twoja dziwka zawsze przy mnie szczytowała, to alpinistka?
ego jak don corleone ale wychodzi drugi baseballista <-- wiele raperów na siłę pozuje na gangsterów udając ikony jak Don Corleone, podczas gdy są przypałowcami jak baseballista Kyle Tejador z dożywociem za głupoty

[verse 1]
po ostatnim freestyle mam ksywę worldtradecenter <-- wiele osób po jego wygranym freestyle battle z JeffshaGiem zaczęło do niego mówić per "WTC" po słowach "nie musisz mieć wieżowca żebym ci kurwa zrobił worldtradecenter" czy jakoś tak
latam na pętlach i zakładam kurwom pętle <-- lata na pętlach w kontekście bitu
ale spokojnie panie władzo, żaden ze mnie bin laden <-- Bin Laden, terrorysta z Al Kaidy, która stoi za zamachem na WTC
tutaj żniwiarz a nie gangster, mam wyjebane w triadę <-- Triada - mafia; Protais nigdy się nie kreował na gangstera, a konflikty rozstrzyga muzycznie
na bitach rozliczam, nie na li, jak widać
przy niektórych raperach nawet kaykay to al kaida <-- DA KAYKAY, przyjaciółka Protaisa z wytwórni - artysta jest zdania, że nawet Kay, która nie jest typowo raperką składa lepsze punche, niż niektórzy współcześni raperzy
show business taki jest, co drugi to błazen
jak cię nie czuję to nie popłyniemy razem <-- Protais zawsze wspomina o tym, że nagrywa tylko z tymi, z którymi ma wspólny vibe
chyba, że rzucisz sumą to przekminię feat
tylko nie pisz samych kwadratowych i kurwa traf w ten bit
co drugi taki sam, jak chief keef dredy <-- raperzy często są kserobojami co cisną na cudzym patencie i image
jak chcesz ten feat to dziwko szykuj kredyt
malowałem twarz farbami, bo kurwa jestem w cyrku <-- Protais malował twarz farbami niczym jungalo jak się przebierał za żniwiarza
przekmiń to, cała masa owieczek w przebraniach wilków
wyluzuj czarnuchu, bo forsa i składy to nie tlen <-- Protais ma wyjebane w składy i to w kto ile ma forsy, jak ktoś jest dla niego w porządku to go szanuje i się z nim buja, nie dzieli ludzi
ja mam wyjebane, bo nawet bez rodziny byłbym one man army i selfmademan <-- Protais nie potrzebuje mieć pleców w show businessie żeby sobie poradzić, jest selfmademanem - trzyma pieczę nie tylko nad swoją muzyką ale i często bitami i strategią marketingową
nie mów o swoich szmatach, bo nawet moje suki mają lepsze suki 
nawet moje suki zatapiają cię wersami i toniesz jak boogie <-- nawiązanie do utworu "A Boogie Wit Da Hoodie - Drowning"
a twój jedyny kwadrat to ten w wersach
moja rodzina jest królewska, a siedziba to drugi wersal

 

2. KILL ME BITCH

** Zdecydowanie jeden z najbardziej agresywnych utworów owego artysty, bardzo odmienny brzmieniowo w stosunku do innych tracków, a nawet jakościowo - jest nagrany na gorszym sprzęcie tworząc klimat undergroundu. Wygląda to jak balans między przemocą, a miłością. Autor mówi, że tylko jego wybranka jest w stanie go zabić i zranić, gdy w stosunku do innych jest nieśmiertelnym kamikadze. To może wyglądać wręcz jak jaranie się przemocą w kontekście bliższej relacji, bądź jako ranienie rapera jakimś zachowaniem czy oziębłością. Pojawił się tutaj follow up do "rekina ludojada", który jest ukłonem w stronę słynnego wersu MC Leclerca.

** rapgenius

Spoiler

 

[chorus]
zabij mnie, suko, na serio
pchnij mnie nożem albo potraktuj seriom <-- nawiązanie do Horizon i wersów "pchnij mnie ostrym nożem"
w jej sercu forsa, mi nie brakuje plików
nigdy nie będzie gorsza, ma mnie na celowniku

[verse]
nie jestem rekinem, jestem kurwa kamikadze <-- follow up "jestem rekin, kurwa ludojad"
przyniosę linę, bo mam na sercu skazę <-- raper już na Devil Love Trilogy wspominał coś o wiązaniu
jestem kamikadze ale nie piję kamikadze <-- raper nie pije shotów kamikadze, bo za słabo go kopią
ja wpierdalam coco, nie trzymam go na wadze
procenty tylko wysokie jak wysokie nominały
jestem unikatem, ten frajer ci pierdoli banały
tony kurwa zioła, jest jeszcze ta cegła <-- cegła w konkteście kilograma kokainy
tylko ta suka może mnie zabić, przebija mi kevlar
a ona narkotykiem, dlatego pierdolę o dragach
ona mnie zabija, a nawet nie ma maca <-- mac = broń
jestem pacyfistą ale po zmroku jara mnie przemoc
o co ona się martwi, skoro pokochał ją nawet mój demon <-- Protais się dziwi, że jego wybranka ma jakieś obawy co do niego skoro nawet jego demon ją pokochał i nie chciałby jej skrzywdzić
jestem uparty, dlatego się zawsze spieram
oni wychodzą na zero, ja dopisuję zera
jebać portale, teraz fałsz jest plagą
ja jestem biznesmenem, nauczył mnie mój menago <-- menadżer Suga Managament - Layton Shepherd aka Lay Low uczył Protaisa stawiać pierwsze kroki w sprawach biznesowych

 

3. FOREVER

** Tutaj już odbicie w smutne klimaty rapera, który boi się, że utworzył niestabilną relację mimo, że dawał z siebie wszystko.

** rapgenius

Spoiler

 

twoje słowa wywołują strach jak przy skroni lufa
czy ty mnie w ogóle kochasz, czy ty mi w ogóle ufasz?
prześladują mnie myśli, nie mam się gdzie schronić
daję ci wszystko, daję ci serce i umysł na dłoni
to męczące, gdy dalej myślisz, że to wszystko to nic
jestem słaby w miłości, postawcie mi znicz
to prawie jak devil love, kolejny part <-- nawiązanie do Devil Love Trilogy EP
czemu chcesz to rozpierdolić jak domek z kart

poślę kulę dla ciebie, przyjmę za ciebie kulę
stanę murem, pierdolę wtedy mulę <-- mula = forsa
a przez ciebie czuję się jakbym napisał nasze inicjały na chodniku
kurwa kredą i za chwilę spadł deszcz, chujowy psikus 
a wolę dziarać nasze inicjały i pierdolić laser <--- "pierdolić laser" w kontekście laserowago usuwania dziar
nie wiem czemu myślisz, że wolę dziwki, ja mam klasę
słuchasz plotek, to jebany fałsz
przecież chciałem nam kupić willę i penthouse

 


4. NOT UR FRIEND

** Brzmieniowy eksperyment, widać tutaj zabawę efektami w stosunku do wokalu. Tekstowo ciężko jednoznacznie określić tekst ale być może raper przekazuje to, że sporo osób chce jego uwagi, bo jest sławny i ma forsę.

** rapgenius

Spoiler

 

chyba mam jeszcze siłę
ale znowu się zgubiłem
nie dzwoń, bo wyznaczam nowe cele
nie jesteś moim przyjacielem
chyba mam jeszcze siłę
ale znowu się zgubiłem
nie dzwoń, bo wyznaczam nowe cele
nie jesteś moim przyjacielem

byłem na górze i byłem na dnie
to tylko prawda, to nie gniew
jebać dziwki, poznała mnie i chciała robić gałę
jak akira dała szansę to nie opuszczałem suga tower <-- Akira Chantel, założycielka całej korporacji Suga; Protais nie opuszczał Suga Tower, bo spędzał całe dni w studio tworząc album Marauding In Paradise

ja cię nie puszczę, zawiązuję węzeł
byłem w raju, a tam żniwiarz był wężem <-- nawiązanie bezpośrednio to tytułu albumu Marauding In Paradise
a ja no, lubię zakazany owoc
jak mnie widzą to wiem, że wyglądam znajomo

 

5. US VS THE WORLD

** Kolejne wyznania rapera bezpośrednio do swojej wybranki, bez metafor.

**rapgenius

Spoiler

jestem totalnie offline, one proszą o kontakt
a ja napisałem i nagrałem ten album w dzień, to spontan <-- tak wyglądało stworzenie epki
ona gra mi na nerwach, a ja odcinam się od świata <-- odciął się od świata i uciekł do muzyki
ja tylko w rapie tworzę kraty, między nami nie można powstać krata <-- tworzenie krat w rapie to pewnie nawiązanie do hasztagów #
jestem na każde wezwanie, wystarczy, że powiesz /ratuj/
mogę być z tobą sam przeciwko całemu światu
jesteśmy cudowni, przyjrzyj się tym fotkom
mogę być z tobą sam przeciwko plotkom
skarbie, jak tego widzisz to jesteś idiotką, kto ci tak kazał?
nie no żartuję, mała, tylko się nie obrażaj
kocham twoje usta, już o nich pisałem <-- nawiązanie do wersów "usta jak Jolie" z epki Devil Love Trilogy
amor tu zaliczył head shota kałachem, jebać małą strzałę <-- jak amor strzelił Protaisa to od razu bronią większego kalibru, a nie małą strzałą, stąd jego oddanie i miłosne szalenstwo
towar bez ciebie kopie jakby należał do sparty <-- nawiązanie do słynnego kopniaka this is sparta
chcę tym trafić do twojego serca, nie na żadne charty
jestem wytrwały, choć męczy ten pościg
patrz ile ja mam do ciebie mała cierpliwości

 


 

Boncza, adamix, hvry i 10 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Da KayKay uśmiechnęła się słysząc wzmianke na swój temat w wersie: "na bitach rozliczam, nie na li, jak widać przy niektórych raperach nawet kaykay to al kaida ". Meave cały dzień katuje EPke Protaisa, wzruszyła się przy numerze NOT UR FRIEND. Całość bardzo przypadła jej do gustu dostrzegając głębszy sens tych numerów po rozmowach z Protaisem.**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Nunzia De Mattia relaksując się w niedzielny wieczór przed dzisiejszym występem, zapoznaje się z całym albumem, poświęcając szczególną uwagę utworowi Forever. Posiadając już wyjątkową relację z twórczością rapera Protais - utożsamiania się z nią jeszcze bardziej po wydaniu albumu, który trafia w jej obecny stan emocjonalny**

Edytowane przez hittheblock
xDDD lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin