Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[FORUM/Krzysiu] ifdead


Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: @I Feel Dead Inside
Rodzaj kary: Punkty na forum
Powód nałożenia kary: Niepoprawna narracja z dziale "Internet". Zahaczasz o temat GTA5, w uniwersum GTA5; Wyśmiewając przy tym narracje, która jest lorowa.
Członek ekipy nakładający karę: @Krzysiu
Wyjaśnienie sytuacji: W temacie gracza, którego nie znam, w dziale Internet (czyli: dziale w pełni In Character) opublikowałem narrację, która wskazywała, że moja postać nabija się prawdopodobnie ze scamu - patrząc po stronie i opisie, tym, że jest to nowy sklep i tak dalej - ze względu na to, że mowa tu o iFruit, czyli:

Cytat

iFruit is a brand of smartphones made by Fruit Computers in the HD Universe, mimicking iOS by Apple.

On 16 September 2013, Rockstar released the iFruit app for iOS, with versions released later for Android, Windows Phone, PlayStation Mobile and PlayStation Vita. The app acts as a companion for Grand Theft Auto V, allowing the player to customise vehicles via Los Santos Customs and train Franklin Clinton's dog with the Chop the Dog minigame.

https://www.grandtheftwiki.com/IFruit

Mówiąc wprost i chamsko podróbce Apple. Na serwisie nie gramy np. już FIB tylko FBI. Tak samo w obiegu, na serwerze, oferowane są np. przedmioty jak iPhone czy Apple Watch.

Dlatego uznałem, że to dość idiotyczne, skoro odgrywamy np. picie Coca Coli, FBI czy iPhone aby ktoś nagle używał iFruit. No przecież to nielogiczne i każdy na serwisie gra chyba (przynajmniej z mojego grona) realne odpowiedniki marek. Na serwisie zresztą są też markowe ciuchy i inne. Wszystko wskazuje na to, że nie parodiujemy już, bo było to dość krzywe, a mamy super realne marki, które każdy zna i wie o co chodzi.

Zgodnie z tym, że każdy gra Apple, a postacie mogą grać w gry (a taką postacią jest ta, którą pisałem narracje) napisałem wprost, że, powtórzę:

- "opublikowałem narrację, która wskazywała, że moja postać nabija się prawdopodobnie ze scamu - patrząc po stronie i opisie, tym, że jest to nowy sklep i tak dalej".

Czyli zgodną z odpowiednimi standardami. Postać robi X, bo Y. Tylko tyle. Przecież gdy mamy iPhone i moja postać, grająca w gry, widzi w internecie, że ktoś chcę sprzedać iFruit (który występuje w grze komputerowej, którą ograła), a sama używa iPhone to mogłaby tak pomyśleć. To totalnie logiczne i się ze sobą spina.

Jeśli nie jest tak, że możemy grać realne marki, to proszę, wskażcie mi gdzie jest to zawarte w regulaminie/regulacjach. Wtedy kara będzie słuszna. Ale nie w momencie gdy sytuacja wygląda tak, jak ją opisałem. Odczuwam przede wszystkim żal z powodu, że punkty przydzielone przez @Krzysiu są stałe, a nie wygasające - takie mogłyby zostać na moim profilu i miałbym to gdzieś. Ale to nie fair, że zostały przyznane na stałe i raczej powinny one wygasnąć za jakiś czas (nawet jeśli zawiniłem, a tego nie widzę - chętnie poznam Waszą perspektywę).

Temat o którym mowa i za który dostałem warn. Nie mam zrzutu ekranu narracji, bo nie myślałem, że to w ogóle będzie konieczne. Do podejrzenia zapewne dla członków ekipy.

Edytowane przez I Feel Dead Inside
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Supporter

To, że część graczy odgrywa apple nie zabrania tego, aby druga część odgrywała iFruit. Obie formy są w porządku, ale chodzi o sam fakt co jeszcze zawarłeś w tej narracji, czyli nawiązanie do GTA5 i wyśmianiem przez to całej oferty. Jak na moje to można nadać Ci ten punkt na okres czasowy albo zdjąć całkowicie. Przemyśl na następny raz narrację, którą wrzucasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki @Krzysiu. No to zależnie, co uznacie - ściągnięcie punktu albo okres czasowy. Dla mnie to i to jest ok. Trudno jednak zgodzić mi się z 'Przemyśl na następny raz narrację, którą wrzucasz' - bo przez cały czas utrzymuję, że jest ona prawidłowa.

A o tym, dlaczego (i co zrobić aby jawnie określić, że ew. nie jest) napiszę tutaj. Nigdzie nie jest to jakkolwiek podkreślone dlatego mam prośbę aby zostało to gdzieś jawnie napisane, że można odgrywać i to, i to - i jest to równoznaczne, a nie jedno jest wymysłem z gry komputerowej. Nie byłem tego świadomy, być może inni gracze też - nie wiem, bo to pierwsza sytuacja tego typu, która kończy się chyba w tym dziale. Nie ma nic na ten temat w żadnym widocznym miejscu (poza np. może rozrzuconą informacją na Discord jakiejś strefy branżowej/cywilnej ale nie każdy tam siedzi/czyta to, a to pojawia się pewnie wśród innych 5000 ogłoszeń).

Krzysiu lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin