Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

106. Debata o przedsiębiorczości w Paleto Bay. Co jest kluczem do sukcesu biznesu w tym kameralnym miasteczku?


Mafio

Rekomendowane odpowiedzi

84H0IJ1.png?format=webp&quality=lossless

Written by Ethan Parker - DAILY GLOBE 19/05/2024Photos by Malia Yo Parris


DEBATA O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W PALETO BAY. CO JEST KLUCZEM DO SUKCESU BIZNESU W TYM KAMERALNYM MIASTECZKU?


HBfD5bt.png

Ethan Parker: Debata o przedsiębiorczości w Paleto Bay. Będziemy rozmawiać o plusach i minusach prowadzenia biznesu w Paleto Bay. Będziemy rozmawiać o tym czy warto inwestować w tamtejsze biznesy. Będziemy rozmawiać o tym, jak rząd wspiera rozwój przedsiębiorczość, w tym urokliwym miasteczku.  Dzień dobry, dobry wieczór Państwu. Ja nazywam się Ethan Parker i poprowadzę dla Państwa dzisiejszą debate. Z mną oczywiście w studiu dzisiaj są goście, których sama przyjemność jest przedstawiać. I naszych i Państwa eskpertów, bo mam nadzieję, że Państwo docenicie to, że te osoby znalazły dla nas czas i zechciały debatować. Jest dzisiaj z nami burmistrz miasta Paleto Bay - Josey Rose, która podczas swojej kadencji stale wspiera przedsiębiorców, witamy.

Josey Rose: Witam wszystkich, i dziękuję serdecznie za zaproszenie.

Ethan Parker: W studiu nie zabrakło również kogoś, kto zakończył już przygodę z swoim inwestycjami w Paleto Bay. O czym mam nadzieję, że nam z chęcią opowie. Stan White, prezes zarządu spółki McGuire & Foster Limited Company oraz założyciel pubów, dobry wieczór.

Stan White: dobry wieczór wszystkim, dziękuje za zaproszenie

Ethan Parker: Do naszego studia udało nam się dzisiaj ściągnąć jednego z popularniejszych inwestorów w całym stanie. Osobe, która rozgrzała biznesowy parkiet w ostatnim czasie do czerwoności - Spencer Lloyd, prezes zarządu rozkwitającej spółki Lloyd Investments.

Spencer Lloyd: Witam słuchaczy, szanownych gości oraz Ciebie Ethan - dziękuje za zaproszenie do studia.

Ethan Parker: To ja dziękuje, że udało Ci się znaleźć czas. Dziękuje wam wszystkim za to, że poświęciliście czas i zjawiliście się u mnie dzisiejszego wieczoru. Nim zaczniemy warto podkreślić jeden fakt. Temat przedsiębiorczości w Paleto jest bardzo rozległy. Moglibyśmy siedzieć tutaj do białego rana, a nie omówilibyśmy wszystkich kwestii związanych z Paleto Bay. Wszystkich możliwości inwestycyjnych, branży, które najlepiej działają w tym uroczym miasteczku, plusów i minusów działalności w tamtym rejonie. Więc umówmy się, że dzisiejsza debata to dopiero początek, początek rozmowy na temat przedsiębiorczości, inwestowania czy odpowiedniego prowadzenia przedsiębiorstw. Nie zabierając dłużej czasu przejdźmy do konkretów. Może zacznijmy od takiego pytania rozgrzewkowego, które określi podejście moich gości do dzisiejszego tematu. Czy uważacie Paleto Bay miejscem odpowiednim na otwarcie własnego przedsiębiorstwa czy inwestowania w lokalne biznesy i infrastrukturę? Zacznijmy tym razem od osoby najdalej ode mnie, śmiało Lloyd.

Spencer Lloyd: Najdalej bo gryzę? **zaśmiał się i dodał:* Paleto Bay jest ważnym ośrodkiem zarówno pod względem gospodarki, inwestycji jak i rozwoju. Jest to największe miasteczko Hrabstwa Blaine, które służy również jako ważny punkt na mapie pod względem turystycznym oraz logistycznym. To spory hub handlowy a okoliczny przemysł skupiony na produkcji. Lokalni dostawcy ryb, obszar tartaczny, niedziałająca ale pamiętająca dni swojej chwały fabryka obróbki drobiu Cluckin' Bell - Paleto jest interesującym punktem inwestycyjnym - znajdziesz w nim przestrzeń rolniczą, przemysłową oraz usługowo-handlową. Zaniedbywanie tego miejsca przez władze stanowe i inwestorów to błąd. Dlatego w takim momencie wkracza kapitał prywatny inwestorów - takich jak Lloyd Investments chociażby. 

Ethan Parker: Nie gryziesz Lloyd, lecz masz taką wiedzę, że spokojnie byś mnie ją mógł zawstydzić - dlatego usadziłem Cię daleko od mnie. **podeśmiał się** Dziękuje Ci bardzo. Przejdźmy teraz do Stana, który warto podkreślić zakończył swoją działalność biznesową w Paleto Bay. Jakie masz do tego podejście Stan?

Stan White: Jestem człowiekiem, który nie zawsze spogląda na wszystko "aby tylko zarobić". Paleto Bay to dobre miejsce do chociażby współprac, czy inwestycji w działające już większe przedsiębiorstwa. Przykładowo, niedawno podpisaliśmy sporą współpracę z Lemonica, które prężnie sie rozwija. Jednak moim zdaniem, bezpośrednie zakładanie mniejszego biznesu w tym malowniczym miasteczku, nie ma najmniejszego sensu.Mieszkańcy stale wyjeżdżają i wcale nie są chętni do wspierania lokalnych biznesów, widać to na każdym kroku...

Ethan Parker: Dziękuje Ci bardzo Stan, poruszyłeś parę kwestii, które napewno zaraz rozwiniemy. Lecz pierw chciałbym wysłuchać jeszcze wypowiedzi osoby, która jest najbardziej związana z Paleto Bay i działa tam na codzień - Josey śmiało.

Josey Rose: Na pewno nie podzielam opini Stana, śmiem nawet twierdzić że założenie jako raczkujący biznesmen włąsnego przedsiębiorstwa w Paleto Bay niesie więcej korzyści niż tu, w Los Santos. Mieszkańcy wspieraliby każdego lokalnego przedsiębiorcę, gdyby nie fakt, że ci pakują torby po miesiącu. To źle wpływa na opinię mieszkańców wobec przedsiębiorców, lecz jest to także błędne koło z którego musimy jak najszybciej się wydostać.

Ethan Parker: I tu pojawia się pytanie. Czy miejsce w Paleto Bay jest tylko dla lokalnych przedsiębiorców, czy również dla inwestorów chociażby z Los Santos? Ale o tym porozmawiamy po krótkiej przerwie reklamowej. Do zobaczenia!

FJdODpM.pngEthan Parker: Wracamy już na wizję, a wraz z powrotem przychodzimy z pewną niespodzianką. Dołączył do nas Lorenzo Montero, dyrektor ds. inwestycji Hrabstwa Blaine w Lloyd Investments. Osoba, która szczegółowo będzie nam mogła opowiedzieć, o planach marki oraz odbiorze lokalnych mieszkańców. Witaj Lorenzo, dziękujemy bardzo, że do nas dołączyłeś!

Lorenzo Montero: Dobry wieczór. Witam zarówno słuchaczy jak i obecnych tutaj na miejscu, w studio. Dziękuję za możliwość udziału w tym spotkaniu. Przechodząc od razu do sedna i planów Lloyd Investments wobec hrabstwa Blaine: postrzegamy ten region jako niesamowicie "bogaty" w kolejne punkty, w których możemy lokować nasz kapitał. Wiele z niegdyś prężnie działających przedsiębiorstw potrzebuje dodatkowego "kopa", w postaci wsparcia - nie tylko finansowego. Oferujemy wiele form pomocy. Wychodzimy z założenia, że pieniędzmi nie jesteśmy w stanie naprawić wszystkiego. Co za tym idzie, pomagamy stanąć na nogi również wizerunkowo. Jeśli chodzi o nasze najbliższe ruchy w tym regionie, to... nie mogę zdradzić zbyt wiele, oprócz tego, że uzyskaliśmy szereg koniecznych pozwoleń, z rąk władz stanowych na rozpoczęcie nowej inwestycji, której hrabstwo Blaine nie doświadczyło od kilkunastu bądź - śmiem twierdzić - kilkudziesięciu lat, swojej niesamowicie barwnej i bogatej historii.

Ethan Parker: Dziękuje bardzo Lorenzo. Ja mam nadzieję, że z taką samą szybkością i zapałem inwestujecie w ten region. **spojrzał wprost w kamerę** To się docenia proszę Państwa, nie zdążyłem zadać pytania, a już wszystko wiemy. **podeśmiał się** Ale powróćmy do tematu o którym mieliśmy rozmawiać. Stan poruszył ważną kwestię, dotyczącą otwartości lokalnych mieszkańców na inwestorów spoza Paleto Bay oraz chęci do pracy zamieszkujących tamte regiony ludzi. Proces migracji do większych aglomeracji jest znany, lecz jak to wygląda w tym wypadku. Czy rzeczywiście nie ma komu pracować? Josey, jak odpowiesz na te "zarzuty".

Josey Rose: Zacznijmy od tego że wielu przedsiębiorców które zaczyna swoją przygodę nie pojmuje że to wymaga czasu oraz dobrej strategi aby pozyskać dobrych pracowników. W pierwszych tygodniach trzeba stanąć samemu za ladą, tak zawsze było i będzie. Niemniej jednak, oferujemy pomoc dla każdego. Wspieramy reklamowanie takich biznesów, nasza Rada Miasteczka chętnie przyjmuje wnioski o dodatkowe fundusze. Mamy gotową listę z firmami oferującymi usługi leasingu wykwalifikowanych pracowników, pokrywamy nawet częściowo koszty. Niemniej co byśmy nie zrobili, ostateczny sukces zależy od właściciela. W Los Santos jest duża konkurencja, jednak klientów nie brak. W Paleto Bay konkurencja jest znikoma, lecz klientów jest znacznie mniej. Trzeba wiedzieć jak trafić w gust klientów, co można im zaproponować. To samo tyczy się pracowników - większe zarobki to jedno, ale społeczność Paleto Bay kocha te "relacje międzyludzkie". Dlatego czasem warto pomyśleć o mniejszej premii, ale zamiast tego poświęcić czas dla swoich pracowników. Bo jak można dobrze się czuć w miejscu pracy, gdy jest się traktowanym jako maszyna do pracy?

Ethan Parker: Dość wyczerpująca odpowiedź, dziękuje Josey. Co ty na to Stan? Miałeś złą strategię biznesową? Nie wykorzystywałeś pomocy od burmistrz? Czemu zamknąłeś swój bar?

 

03zg8RN.pngStan White: Szczerze? Za czasu kiedy istniało Liberty Lounge, Rada Miasta dopiero zaistniała. Jej aktywność była na tyle niska, że mieszkańcy sami musieli składać petycje czy swoje pomysły które ulepszyłyby te miasteczko. Mieszkańcy złożyli nawet petycję do zarządu State Parks o montaż i pozwolenie na monitoring w Miasteczku. Wracając do tematu baru... Czemu zamknąłem? Składa sie to na sporo czynników. Przede wszystkim, brak klientów.  Mieszkańcy bardzo rzadko odwiedzają biznesy, chyba że pogadać o swoich problemach, czy po prostu omówić pewne kwestie. Do tego przykłada sie brak pracowników. W Liberty Lounge rozdawaliśmy naprawdę solidne premie, które liczyły nawet pięćdziesiąt tysięcy dolarów tygodniowo. Ale czy to moja wina, że mało kto chce pracować w gastronomii? Lokal był tak rozwinięty, że mógłby w szybki sposób zmieść z rynku większość restauracji w Los Santos. Klientela bazowała na przyjezdnych, bo wiadomo Paleto Bay to miasteczko żyjące w większości z turystyki. Lokalne dania, unikalne trunki spod szyldu M&F czy panująca przyjazna atmosfera - to rzeczy, które przyciągały do naszego baru. Ale jednak.. klientów było naprawdę mało. Jednak jeśli chodzi o odbiór przedsiębiorców, to naprawdę jest różnie. Pamiętam kiedy po przyjeżdzie z moją aktualną żoną Angelą, byliśmy wręcz atakowani tekstami "Boże, to milionerzy z Santos", "Niech znikają z naszego małego miasteczka". Później wszyscy sie przekonali, że jednak było warto nas przyjąć, tak naprawdę po słowach Josey, która z pozytywnym podejściem do mieszkańców, mówiła im jakie są tego plusy. Faktycznie, ich podejście znacznie sie zmieniło, ale do pewnego czasu. W skrócie mówiąc, podejście i zaangażowanie mieszkańców w ich miejsce zamieszkania, to grzązki temat. Sporo afer czy przykrych sytuacji, takich jak na Saint Patricks Day, przyczyniły sie tylko do masowej emigracji. 

Ethan Parker: O emigracji raczej mówić nie możemy, jak coś to o migracji. Kwestia czy wysokie premie i bogata oferta to klucz do sukcesu biznesu w takim miejscu? Widzę, że Josey wyrywa się do dyskusji - głos jest twój.

Josey Rose: Czy to klucz do sukcesu? Nie w tym miejscu, ale tu musze przyznać... Liberty Lounge po roku działaności stało się "ikoną" Paleto Bay, więc prosze Stan, nie narzekaj. Osiągnałeś więcej niż ktokolwiek inny przed tobą. Ludzie tobie zazdroszczą. Sądzę że po tak długim stażu nałatwiej jest to nazwać"wypaleniem". Pełna kieszeń nie musi prowadzić do sukcesu, wystarczą dobre pomysły oraz chęci. A reszta- lokal, pomoc przy aplikacji oraz wypełnianiu dokumentów, zezwolenia to są kwestie w którym służymy każdemu z pomocą. Nasz program "Biznes za dolara" nadal działa i ma zachęcać młodych przedsiębiorców do spróbowania swoich sił. Trudniej jest trafić w gust ludzi, ale często niecodzienne pomysły się sprawdzają. Mogę podać przykłądy, takie jak Inferno Night Club, Vintage Workshop, nawet Higgins Helitours działające w Los Santos oraz Paleto... to są miejsca które cieszą się dobrą sławą i są chętnie odwiedzane. Zaś ani mieszkańcy ani właściciele się nie skarżą.  A komu nie leżą 'niekonwencjonalne' pomysły i woli coś przyziemnego, mogę tylko polecić Tim's Cafe. Zwykła kafejka, mały lokal ale huczno w nim codziennie. Po prostu, właściciele mieli dobrą strategię i wiedzą w którą stronę się rozwijać. Może ostatecznie to problem leżał u Ciebie Stan? Pieniędzmi można załątwić dużo, ale nie wszystko.

Ethan Parker: Skoro już mówimy o pieniądzach przejdźmy do przedstawicieli Lloyd Investments. Wybacz Stan, dostaniesz później moźliwość odpowiedzi. Myślę, że ich opinia może wiele wnieść do dyskusji. Spotkaliście się z negatywnym odbiorem swoich inwestycji od lokalnych mieszkańców? Stan mówił o wielu niemiłych słowach ukierunkowanych w jego stronę, jak sprawa wygląda w waszym przypadku?


K9tUWLC.pngSpencer Lloyd: Obecnie szacowaliśmy możliwości inwestycyjne a nasza flagowa inwestycja ma na celu pobudzenie przemysłu oraz turystyki w tym regionie Hrabstwa Blaine - rozumiem podejście społeczności Paleto, gdyż zazwyczaj wielkie konsorcja przychodzą i depczą ich lokalną kulturę - dlatego może występować taki absolutny odrzut społeczności do każdego spoza Hrabstwa - nie należy tego lekceważyć. Czy problemem jest chwile pogadać jak człowiek z człowiekiem o tematach życiach codziennego i przywdziać kapelusz oraz kowbojki? Wyważenie - to adekwatne słowo. Szacunek, zrozumienie i wyrażenie pomocy. Nie wszędzie musi płynąć kasa i musi się opłacać. Odnosząc się zaś do problematyki - Paleto Bay ulega stałemu rozwojowi a za przykład może posłużyć wspomniana tutaj kolejna nowa ulica - należy zapewnić miejsca pracy, unormować stawki płacy minimalnej, zwiększyć marketing by przyciągnąć spragnionych turystów. Porównywanie kilkumilionowej aglomeracji do niewielkiego miasteczka to jak porównać możliwości wielkich koncernów spożywczych z małą siecią sklepów wielobranżowych. Należałoby przeprowadzić restrukturyzacje, przygotować spis ludności, zweryfikować możliwości edukacyjno-rozwojowe, opracować plan rewaloryzacji  funduszy hrabskich, stanowych i federalnych na unowocześnienie albo przynajmniej wyrównanie szans - dlatego Lloyd Investments zamierza zainwestować aktywa prywatne w Paleto Bay. Aby nadać dynamikę rozwoju w każdej gałęzi gospodarczej - od  przemysłu, po rolnictwo na usługach kończąc - wspieramy mały i średnie przedsiębiorstwa w Los Santos, które osiągają sukcesy - za przykład mogę dać naszego kontrahenta - cukiernie Sweet Charlie. Pokazaliśmy, że można - tworzymy parasol inwestycyjnego bezpieczeństwa i doradzamy tudzież podpowiadamy jakie można podjąć kroki dalej. Wsparcie merytoryczne, praktyczne, inwestycyjne, budowlane, intelektualne - to chcemy zaoferować mieszkańcom Paleto z pełnym poszanowaniem ich praw, wolności oraz kultury.

Ethan Parker: Dziękuje bardzo Spencer. Lokalni kandydaci do rady miasta - korzystajcie. Spencer wam właśnie opracował gotowy plan wyborczy. Do tematu turystyki, który mówiąc o Paleto Bay jest bardzo ważny wróciłem, lecz teraz czas na część, która zawsze budzi największe emocje. Już teraz możecie dzwonić pod numer 3-2-4-0-8-0 *wypowiedziane słownie* i zadać pytanie moim dzisiejszym gościom. Czekamy na wasze telefony!

[Telefon, mężczyzna]: Cześć! Ja mam pytanie.

Ethan Parker: Hej, z kim mamy przyjemność?

[Telefon, mężczyzna]: Co zrobić żeby dziewczyna się zgodziła na związek? Z Drake'iem aka Nightshade!

Ethan Parker: Dziękujemy bardzo za pytanie, lecz o tym dzisiaj raczej nie rozmawiamy. Chodź myślę, że kluczek do sukcesu będzie zabranie dziewczyny na wyjazd wypoczynkowy do Paleto. Trzymaj się!

Josey Rose: Poprawna odpowiedź

[Telefon, mężczyzna]: Trzymajcie sie!

**Rozmowa została zakończona.**

yJwDNPa.pngEthan Parker: Mamy kolejny telefon proszę Państwa

[Telefon, mężczyzna]: Witam, z tej strony taki mało znany obywatel okolic Blaine. Tristan Lyonne. Chciałbym zapytać w takim kluczowym momencie. Gdzie podziewała się szanowna pani burmistrz. W czasie klęsk pogodowych, katastrof można powiedzieć. Gdzie lokalni mieszkańcy nie patrząc czy są bogaci czy biedni,  tak samo zebrali sie w grupe i własnymi gołymi rękami oraz umiejetnościami, zbierali odpady, oczyszczali miasto. Gdzie wtedy była szanowna pani burmistrz, tylko takie mam pytanie. Dziękuje.

Ethan Parker: Josey, głos jest twój śmiało. Nie ma co ukrywać, obecność i zaangażowanie władzy mocno wpływa na rozwój strefy biznesowej w mieście.

Josey Rose: Tak, masz rację. Cóż mogę powiedzieć. Nie chcę wspominać tych katastrof, nie jest to miły temat dla kogokolwiek. Kiedy mieszkańcy oraz przedsiębiorcy dzielnie działali w terenie, za co jestem im niezmiernie wdzięczna, ja załatwiałam wszystko za Kulisami. Podczas takich katastrof są widoczni bohaterowie, jak i ci mniej widoczni. Cieszę się że mam tak wspaniałych mieszkańców, którym mogę zaufać że będą angażować się jako społeczność, to pozwala mi łatwiej wykonywać moją nudną papierkową robotę. Dziękuję Tristan, i pozdrawiam! Miłych połowów!

[Telefon, mężczyzna]: Życzę wam miłej i spokojnej nocy, do usłyszenia. Pozdrawiam wszystkich mieszkanców Paleto Bay i Sandy Shores.

**Rozmowa została zakończona.**

Stan White: sam pamiętam kiedy się angażowałem razem z Angelą w sprzątanie.. To był dobry, miło spędzony czas

Ethan Parker: I mamy kolejny telefon. Witam! Dodzwoniłeś się do studia Daily Globe, jesteś na żywo.

[Telefon, mężczyzna]: Chciałbym pozdrowić Angele Perez oraz Stana White! Oraz wspomnieć , że konkurencja nigdy nie śpij! Dodatkowo pozdrawiam wszystkich mieszkańców miasta. Życzę spokojnego wieczoru każdemu słuchaczowi!

Ethan Parker: Dziękujemy bardzo pozdrawiamy! Czekamy na wasze konkretne pytania, ktoś jeszcze chętny zabrać głos?

[Telefon, mężczyzna]: Hey, można?

Ethan Parker: I mamy kolejny telefon, jasne! Dobry wieczór!

[Telefon, mężczyzna]: Wybranka życiowa mojego znajomego, nie chce zostać jego dziewczyną i wyjechać z nim do Paleto, co mam zrobić, aby pocieszyć mojego znajomego?

Ethan Parker: Wybacz, ale to nie program do spraw miłosnych. Myślę, że Alyssa z Juicy Talks Ci chętnie na to odpowie. Miłego wieczoru!

uceX7eB.png**Rozmowa została zakończona.**

Ethan Parker: Mamy kolejny telefon. Witamy!

[Telefon, kobieta]: Dobry wieczór. Z tej strony Aoife Abercromby, ja mieszkałam w paleto bardzo długo. I chciałabym prosić o pomoc, urzędy stanowe.

Ethan Parker: Wybacz, ale to nie infolina prawnicza - udaj się do urzędu, napewno ci pomogą! Miłego wieczoru.

[Telefon, kobieta]: Bo tam się łamie demokracje, przy wyborach samorządowych to było widać.

**Rozmowa została zakończona.**

Ethan Parker: To już ostatnia szansa na zadzwonienie do naszego studia, czy czekamy na telefon jeszcze od kogoś? 

Ethan Parker: I mamy ostatni telefon na ten moment, witamy!

[Telefon, kobieta]: To tylko dopowiem, że przy wyborach samorządowych, burmistrz zrobiła precedens na całe stany, związany z zaginięciem kandydatki, w takim przypadku wybory się odwołuje. Całą sprawę zamiotła pod dywan, a jeszcze mnie okłamała co do warsztatu tam I mówi, żę chce ciszę w nocy, a wpierw zgodziła się na lowrydery, a teraz na ścigantów... Ale to nic, tam ludzie giną i znikają. Wygląda mi to na zorganizowaną współpracę ze złymi ludźmi... I nie radzę tam ani inwestować ani mieszkać. To wszystko, sprawę niech wyjaśni CIA, bo czegoś takiego nie było... Pozdrawiam Panią Jose.

Ethan Parker: To już dość poważne zarzuty i tym samym ostatni telefon, który na ten moment przyjęliśmy. Zapraszamy do SMS`owani z tematami do rozmów! A tym samym głos oddaje burmistrz Josey Rose.

Josey Rose: NIe wiem Ethan, mam tutaj odpowiadać na zarzuty? Odpowiem krótko, jeśli są nieścisłości wobec mojej "kandydatury" na stanowisku Mayora Paleto Bay - można składać skargi prosto do Biura Majora, adres na oficjalnej stronie internetowej Paleto Bay City.

Ethan Parker: I to się nazywa konkretna odpowiedź. Dziękujemy bardzo za wszystkie telefony. Z tego co widzę, największe zainteresowanie budzi Josey - może Pani burmistrz da się namówić na telefony wyborcze **podeśmiał się** Trochę rozluźnienia było, porady miłosne, ale nie po to się dzisiaj spotkaliśmy. Chciałbym przejść teraz do tematu o którym mieliśmy rozmawiać, a tak naprawdę nie do tematu, a ważnego obszaru w Paleto Bay - turystyki, która stanowi, aż czterdzieści procent gospodarki. Zastanawia mnie czy Paleto Bay odpowiednio wykorzystuje swoje walory turystyczne? Eventy na plaży, hotele, czy restauracje plażowe. Czemu tego nie ma? Zacznijmy od końca, może przybliżycie nam swoje plany - Lloyd, Lorenzo.

 

XDYhdCP.png

Lorenzo Montero: Od czasu zniknięcia obiektów Covgari z turystycznej mapy naszego stanu, jesteśmy w stanie stwierdzić, że turystyka w regionie Paleto Bay znacznie podupadła. Brakuje przede wszystkim miejsc, w których turyści mogliby się zatrzymać. O ile w przypadku gastronomii czy lokalów usługowych, nie możemy narzekać - tak w przypadku kurortów czy jakichkolwiek opcji noclegi - notujemy drastyczny deficyt. Uważam, że to jeden z powodów, dla którego turyście w ostatnich miesiącach omijają Paleto Bay. Poza tym, ten region posiada masę atrakcji. Nie mówię o komercyjnych formach spędzania czasu. Mam tu na myśli naturalne dziedzictwo, jakim zostało obdarowane hrabstwo Blaine.  Więc jeśli chciałbym... jeśli chciałbym ściągnąć turystów, pomyślałbym przede wszystkim o rozwinięciu bazy noclegowej. W pierwszej kolejności. Pomijając ten jeden, jedyny problem - Paleto i hrabstwo Blaine obronią się same. 

Ethan Parker: Turystyka dla tego regionu powinna być priorytetem, lokalni mieszkańcy mogli by na niej zarobić, mieli by miejsce do pracy - Czemu aktualnie jest w takim opłakanym stanie? Pytanie do Josey.

Josey Rose: Kiedy objęłam urząd w Paleto Bay, turystyka się już borykała z porblemami które przedstawił Lorenzo. Jestem tego świadoma, lecz wpierw musiała zając się innymi sektorami które wymagały natychmiastowej kalibracji. Teraz siadamy razem z Biurem w właśnie ten sektor, i już mogę powiedzieć że prace idą do przodu. Powstaje nowe miejsce noclegowe, mamy plany na kilka atrakcji które przyciągną tyrystów - lecz brakuje osób takich jak Lorenzo, Lloyd czy Stan którzy wezmą je w swoje ręce. W skrócie: Miejsce jest, potencjał też... brakuje sprawnych rąk do zarządzania takimi miejcsami. A to nie jest trudne, wystarczy tęga głowa oraz poczucie wartości dolara - resztą tak naprawdę zajmujemy się my.

Ethan Parker: **spojrzał wporst w kamerę** Przedsiębiorcy, zapraszamy do kontaktu - zróbmy Daily Hotel. **podeśmiał się krótko** A uważacie, że przedsiębiorcy odpowiednio wykorzystują turystykę? Eventy w czasie najbardziej turystycznym, organizowanie wycieczek i tak dalej mógłbym wymieniać. Czemu tego nie ma? Jakiś straganów podczas tego okresu turystycznego. Miejsca noclegowe to jedno, ale co zrobicie jeśli lokalni mieszkańcy nie będą chcieli świadczyć usług turystycznych? Zacznijmy od Josey, nie masz takich obaw? Mimo wszystko inwestycje w hotele są drogie, a jak odpowiednio nie podejdą do tego lokalsi - zysków to nie przyniesie. 

Josey Rose: Obawy są, ale wierzę w mieszkańców. Promuję politykę otwartości aby nie doprowadzić do podobnych sytuacji co miały miejsca jeszcze gdy Stan u nas rezydował z Liberty Lounge. Nie chcemy robić z miasteczka Utopii dla rdzennych mieszkańców, ludność Paleto też się o tym przekonała - aby utrzymać dobrą gospodarkę, musimy być otwarci.

Ethan Parker: Stan - twoja kolej. Jakie masz do tego podejście? Przy okazji daje ci obiecany głos na odpowiedź na słowa Josey przed telefonami.

Stan White: co tu dużo mówić.. Turystyka po upadku Covgari Resort, wręcz spadła na dno. Przyjezdni zatrzymują się najczęściej w restauracji bądź warsztacie. A tak to, po prostu nie mają gdzie się zatrzymać. Paleto Bay ma sporo do zaoferowania, głównie tereny górskie, w których swoimi czasu były organizowane przeróżne wycieczki czy zwykłe jazdy, dla podbicia adrenaliny. Jeśli chodzi o podejście ludności - przede wszystkim te zamknięcie w sobie.. Wspominałem już, jak potraktowano nas na samym początku.  Myślę i mam nadzieję, że ludność faktycznie zmieni swoje podejście czy to do przyjezdnych, czy do potencjalnych inwestorów.

Ethan Parker: Dziękuje bardzo Stan. Spencer, Lorenzo znacie się na prowadzeniu przedsiębiorstw, wasze inwestycje na ten moment wszystkie odniosły sukces, a stale nawiązujecie nowe współprace. Jako specjaliści... widzicie możliwości na to by lokalne przedsiębiorstwa lepiej wykorzystywały potencjał turysytyki? Widzicie w tym sektorze jakieś braki? Może macie jakieś rady dla przedsiębiorców z Paleto?

Spencer Lloyd: Turystyka to bardzo ciężki kawałek chleba, który wymaga przede wszystkim zrozumienia rynku i doświadczenia. Koniunktura potencjalnych turystów jest zależna od atrakcyjności, konkretnych miesięcy wypoczynkowych, standardu hotelu oraz jakości obsługi oraz walorów turystycznych regionu. O ile o walory nie musimy się martwić bo odpoczynek dla turystów chcących spędzić czas na marszobiegach, spacerach czy wspinaczkach górskich - problem pozostaje w utrzymaniu inwestycji. Hotel zarabia dzięki ilości gości - dlatego należałoby zaplanować taki plan inwestycyjny, że przy najmniejszym obłożeniu organizować wydarzenia, które by powodowały zacieśnienie więzi lokalnych oraz nakręcałyby spiralę gospodarczego konsumpcjonizmu - hotelarstwo to bardzo trudny rynek, nawet w Los Santos jednak przemyślany kierunek oraz plan inwestycyjny być może odwróciłby tą koniunkturę. Nie należy się poddawać po porażkach, tylko je zrozumieć i znaleźć rozwiązania.

Ethan Parker: I na tym temat turystyczny zakończmy na ten moment. Zapewne przyjrzymy się jemu ponownie w przyszłości, gdy zobaczymy już pierwsze pojawiąjące się inwestycje. Tak, jak wspominałem na początku - tą debatę moglibyśmy ciągnąć nawet do białego rana i nie omówili byśmy wszystkich tematów. Czy macie jakieś tematy, które dzisiaj chcecie dzisiaj jeszcze poruszyć? **zwrócił się do swoich gości spoglądając na ich reakcje**

Josey Rose: Myślę że na dziś wyczerpaliśmy to, co najważniejsze. Czas pokaże efekty, racja?

Ethan Parker: Nie widzę żadnych głosów sprzeciwu, a więc nie zostało mi nic innego, jak podziękować wam za dzisiejszy wieczór. Josey, Stan, Spencer, Lorenzo - dziękuje bardzo, że poświęciliście swój czas. Ja nazwaym się Ethan Parker, a to była debata o przedsiębiorczości w Paleto Bay.


heQIxLP.png

Edytowane przez Mafio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Spencer Lloyd ma mieszane uczucia co do udzielonego wywiadu. Choć wie, że wypadł dość dobrze wspólnie z Lorenzo pozostaje mu osobisty niesmak po tym gdy dyskusja z tematu przedsiębiorczości przeszła na tematy polityczne. Niemniej jest zadowolony, że wykorzystał moment do reklamy swojej spółki oraz nadchodzących inwestycji. Przekazał wiadomość swoim bliskim współpracownikom @Wacha @Girion - dodatkowo pokazał Felicity ( @Madeleine ) reklamę pod wywiadem mówiąc, że Daily Globe idealnie potrafi dobierać materiał reklamowy**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**c.carrington zastanawia się czy E.Parker przestanie kiedyś przerywać zdania własnym gościom i da słuchaczom czas na przetworzenie tego, co właśnie powiedzieli zamiast lecieć ciągle do przodu i liczyć na wyświetlenia pod zapisem na stronie www**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Garrett napisał:

**Spencer Lloyd ma mieszane uczucia co do udzielonego wywiadu. Choć wie, że wypadł dość dobrze wspólnie z Lorenzo pozostaje mu osobisty niesmak po tym gdy dyskusja z tematu przedsiębiorczości przeszła na tematy polityczne. Niemniej jest zadowolony, że wykorzystał moment do reklamy swojej spółki oraz nadchodzących inwestycji. Przekazał wiadomość swoim bliskim współpracownikom @Wacha @Girion - dodatkowo pokazał Felicity ( @Madeleine ) reklamę pod wywiadem mówiąc, że Daily Globe idealnie potrafi dobierać materiał reklamowy**

**F. DePalma zapoznała się z artykułem i jest zadowolona, że jej firma i ona sama od samego początku kojarzona jest z dziedzictwem Lloydów. Cieszy się także, że reklama trafi do wielu odbiorców. Przysiadła przy notebooku, by za chwilę zlecić realizację przelewu na rzecz Daily Globe. **

Mafio lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin