Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Venture] 07. OD CHICAGO, PRZEZ LOS SANTOS, AŻ DO RAJSKICH WYSP - SKALA I DETERMINACJA W DZIAŁANIACH ZARZĄDU MOON INCORPORATED


CZEMP1ON

Rekomendowane odpowiedzi

artykuldepalma.png.f27c2faab1ea12e8de33b234dd084299.png

**Na stronie internetowej miesięcznika "Venture" pojawił się kolejny nowy wywiad w formie nagrania video. Tym samym zapowiadając ich nadchodzące trzecie wydanie czasopisma, jest to dodatkowy materiał zapowiadający kolejne nowości i ukazując jeszcze większą skalę kolejnego numeru prasy.**
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Raymond Hall : Witajcie nasi kochani słuchacze! Czytelnicy! Całe Los Santos! Osoby zainteresowane naszą działalnością! Jak opowiadałem, jak zapowiadaliśmy, że będzie warto obserwować tak właśnie się stało! Największy dowód, jaki możemy Wam zapewnić właśnie zagościł w naszym biurze, naszym regularnym miejscu spotkań! Gościmy dzisiaj rodzinę DePalma, niesamowicie przedsiębiorczą rodzinę! Właścicieli marki MOON, znanej w głównej mierze ze swojej działalności MOON Incorporated, specjalizującej się w organizacji eventów, wszelakich imprez okolicznościowych. Przed Państwem Felicity DePalma oraz Michael DePalma!
***uśmiecha się po czym przytakuje głową w kierunku gości aby przywitali się z widzami***

** Michael DePalma uśmiechnął się krótko, lekko skinając głową.**

Michael DePalma : Hey, miło mi, że mogę gościć tutaj. Dziękuje za zaproszenie.

Felicita DePalma : Witajcie kochani
**spojrzała w kierunku kamery, uśmiechając się szeroko i będąc kompletnie zrelaksowaną, jej głos był ciepły, gładki choć delikatny** Jest mi... Nam miło, że mamy szansę spotkać się i opowiedzieć o sobie, o naszej działalności.

Raymond Hall : To nic takiego, my również jesteśmy niesamowicie wdzięczni, że znaleźliście czas i możecie dostarczyć naszym oglądającym niesamowitą rozmowę! Ogromną ilość informacji która może zdecydowanie komuś posłużyć! Taki właśnie mamy zamiar! Przejdźmy zatem do pierwszego pytania, przy tym przedstawiając co nieco Wasze początki! Moon Incorporated, agencja eventowa choć można już śmiało rzecz, że jest to wypracowana marka. . Swoje pierwsze kroki stawialiście w Chicago, powiedzcie nam dlaczego doszło do zmiany lokalizacji? Rozpoczęcia działalności w naszym mieście? Czy to bardziej kwestia sfery prywatnej i przeprowadzki? Czy bardziej wizja potencjalnego zysku i w Waszym odczuciu braku konkurencji na naszym lokalnym rynku?

Felicita DePalma : Ja odpowiem na to pytanie, jako że przez przyjazdem do Los Santos było to stuprocentowo moje /dziecko/
***uniosła dłonie, by ułożyć z palców gest cudzysłowiu*** Tak naprawdę tutaj głównym powodem były sprawy prywatne - a konkretniej nawiązanie kontaktu z moim ojcem, Thomasem DePalma, który z resztą jako znany i ceniony biznesmen prowadził kilka przedsięwzięć w tym mieście. Przed moim przyjazdem nie znaliśmy się, a ja bardzo chciałam odnaleźć i poznać swojego ojca, co udało się w stu procentach ***zerknęła w prawo, na M. DePalma, uśmiechając się, ale biorąc przy tym głębszy wdech ze względu na ostatnie wydarzenia*** Osiedliłam się tutaj, a jako że nie mogłam pracować zdalnie, można powiedzieć przeniosłam firmę tutaj. Było to ryzykowne, nie powiem, ale gra okazała się być warta świeczki - w końcu nie zaczynałam całkowicie od zera, prawda?


** Michael DePalma uśmiechnął się, słysząc jak wspomina ich ojca.**

Raymond Hall : Nie chciałem zadawać pytań z bardziej sfery prywatnej, natomiast poruszyłaś, że Twój ojciec był cenionym biznesmenem. Chciałem się do tego odwołać, o ile nie będzie to w żadnym stopniu dla Ciebie niestosowne. Uznajmy, że jeżeli nie będziesz chciała nam udzielić odpowiedzi na to pytanie, to po prostu masz do tego jak najbardziej prawo i przejdziemy dalej - Dobrze?

Felicita DePalma : W porządku - mów śmiało, Raymondzie.

Raymond Hall : Kilka przedsięwzięć w naszym mieście prowadził Twój ojciec, tak powiedziałaś - Thomas DePalma. Czy wiesz dokładnie czym cechowały się te przedsiębiorstwa? Czy istnieją one do dziś dnia? Co to były za działalności i czy to one spowodowały w głównej mierze Twój dzisiejszy sukces? Czy Twój ojciec był Twoją inspiracją do działania?

Felicita DePalma : Cóż, jeszcze kilka miesięcy temu istniało Gemstone - ekskluzywny klub, o ile mogę to tak nazwać? Ogromna przestrzeń w sali bankietowej, która niejednokrotnie wykorzystywana była podczas uroczystych wydarzeń, głównie charytatywnych. Niestety po śmierci ojca klub został przejęty przez obcą nam osobę. Mój ojciec był...
***spojrzała w sufit, szukając słów*** Choć był dość rozrywkowym facetem, był także pełen pasji i gotowości do działania. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych. Razem ze swoim bratem, Sammym DePalma, stanowili idealny duet, który dzięki swojej symbiozie nie wymagał żadnej zmiany, obyło się bez nieporozumień. Mieli wspólną wizję ***gestykulowała wciągnięta w rozmowę*** którą z resztą ja i Michael ***spojrzała na brata na sekundę*** przejęliśmy od nich. Dużo oboje widzieliśmy, wiele otrzymaliśmy od nich rad, a przynajmniej ja. Szczerze żałuję, że nie ma ich tu dzisiaj z nami, bo za każdym razem ich pomoc była dla mnie czymś wyjątkowym ale również było Palm's Vodka, które działało dość prężnie - Michael, może Ty coś dodasz odnośnie tego? 


** Raymond Hall przytakuje kilkukrotnie głową wciągnięty w wypowiedź Felicity, wyraża swoje zainteresowanie jej odpowiedzią tym gestem.**

Michael DePalma : Zdecydowanie.. Nasz ojciec wraz z swoim bratem, działali w wielu sferach.. Tak jak wspomiała Felicita, mieli duży wpływ na rynek biznesowy w tym mieście.. Gemstone.. To jedna z pierwszych większych inicjatyw.. Wiele bankietów charytatywnych powstało dzięki ich inicjatywie.. Na jednym z nich nawet pojawił się sam burmistrz naszego miasta. To było wspaniałe przeżycie.. Palm's to był ich kolejne większe przedsięwzięcie, które się przyjęło bardzo dobrze. Wódka premium, która była limitowanym produktem.. Zbyt wiele zrobili, ale mieliśmy razem z Felicity dobre wzorce. Wiele się od nich nauczyliśmy, dlatego dziękujemy im bardzo.

*** Michael DePalma opowiadając o przedsięwzięciach rodziny, cały czas się uśmiechał i lekko gestykulował podkreślając wagę swoich słów.**

*** Felicita DePalma przytaknęła po słowach M. DePalma, uśmiechając się do niego niemalże wzruszona. Wróciła po chwili wzrokiem do R. Hall.**

Raymond Hall : Bankiety charytatywne, obecność burmistrza miasta - To wszystko podkreśla niesamowicie wysoką pozycję Waszej rodziny w naszym lokalnym rynku we wcześniejszych latach ale również dużo tłumaczy skąd w Waszych działaniach tyle mądrych decyzji, które doprowadziły Was do tego miejsca w którym obecnie się znajdujecie. Przykro mi z tytułu straty najbliższej osoby. To chciałbym dodać na koniec tego tematu, bo jednak dla każdego z nas są to przykre doświadczenia których chcielibyśmy przeżyć jak najmniej. ***poprawia swoje okulary, przełyka ślinę myśląc przez chwilę o swojej rodzinie, spogląda na rodzinę DePalma, szybko kontaktując, że są w trakcie wywiadu i od razu zaczyna zadawać kolejne pytanie***. W swojej ofercie macie naprawdę wiele, działacie dużo w show-biznesie organizujecie największe gale, masowe imprezy, wakacje ale i również potraficie zorganizować kameralne przyjęcia dla osób prywatnych, powiedzcie nam jak doszło do rozpoczęcia takiej działalności? Z jakimi trudnościami musieliście się mierzyć aby pozyskać kontrahentów bądź kontakty do osób szerzej nam znanym w show-biz? 

Felicita DePalma : Można powiedzieć, że dziś mogłam być kimkolwiek innym, gdybym nie poszła za głosem serca i nie zaczęła działać na własną rękę. I choć dawniej w Chicago, wydarzenia które przygotowaliśmy nie były tak ogromne, to pozwoliło mi to zbudować portfolio, jak i nabrać doświadczenia. Cóż... Jeśli chodzi o trudności, to zazwyczaj wielkie marki mają już swoich faworytów, kontrahentów i ciężko się wybić, jeśli dopiero co startuje się w branży eventowej. Całe szczęście dostałam szansę działać jako jeden z podwykonawców i tym samym dowiodłam wartości Moon na rynku. Potem przeprowadziłam się tutaj, współpracując między innymi przy organizacji bankietu charytatywnego, w innym momencie koncertu dla KELLY, a w ostatnim czasie - było to Celebrity Awards. Gala rozdania nagród była...
***znów spojrzała w górę, na chwilę milknąc*** To było ogromne przeżycie, nie tylko jako samo wydarzenie, które się działo, ale i pod względem organizacyjnym. Odebrałam to jako lekcję życia dla przedsiębiorcy ***podeśmiała się krótko pod nosem, zerkając w obiektyw*** Natomiast dziś, jesteśmy w trakcie działania na własną rękę i tworzenia miejsca rozrywki dla gości na wyspie Paradise. Łączymy wszystko w jedno.

*** Felicita DePalma odetchnęła cicho, po czym podniosła ponownie szklankę i upiła z niej mniejszego łyka, nie chcąc wyjść na alkoholiczkę na nagraniu.**

Raymond Hall : Właśnie w sprawie gali będę miał również kilka pytań, pomimo, że było to już jakiś czas temu. Jednak skala wydarzenia była ogromna i chętnie poznamy kilka szczegółów dotyczących tego wydarzenia. Bardzo szczegółowo opisałaś nam swoje przeżycia związanych z rozpoczęciem Waszej działalności. Jednak nawiązując jeszcze do tego tematu, czy w chwili Waszego debiutu czuliście na karku oddech konkurencji? Czy rynek tej branży w naszym mieście był obstawiony poważnymi graczami? Czy jednak doszukiwaliście się swojej szansy i wykorzystaliście chwilową sytuację braku?

Felicita DePalma : Najpierw warto zadać sobie pytanie - czy w mieście, w stanie, w którym nie ma na rynku mocno wyróżniających się firm z branży eventowej, będzie powstawać mniej tych wydarzeń? - Ależ oczywiście, że nie. Mamy kluby, puby, mamy także niezależnie działające zespoły w spółkach, które właśnie w danym czasie mają za zadanie zaplanować, zorganizować i przeprowadzić to przedsięwzięcie. Dlatego nie jesteśmy w stanie określić czy jako firma specjalizująca się konkretnie w tej ednej czynności, czyli organizacji, mamy dużą konkurencję. Być może akurat w danym regionie narasta tendencja do samodzielności spółek? A być może te spółki jednak zdecydują się na wyjście z propozycją, bo nie są w stanie pokryć kosztów organizacji czy nawet znaleźć zespołu, który byłby w tym wyspecjalizowany. Dlatego też pojawiamy się my - i to naszą rolą jest wyjście z ukrycia, by potencjalni kontrahenci, partnerzy, zechcieli właśnie nam cokolwiek zaproponować. Dlatego ten start jest ważny - złe wieści roznoszą się w zastraszającym tempie, dlatego należy spodziewać się wszystkich możliwości i im zapobiegać. Tym właśnie zajęłam się na samym początku - badaniem, analizą sytuacji rynkowej, by nie być stratną. 

Raymond Hall : Bardzo ciekawe podejście, bardzo rozsądne muszę przyznać. Dużo jest w tym racji, to fakt, że analiza sytuacji rynkowej to podstawa przy konstrukcji samego biznes planu przyszłej działalności. Mówiliśmy o imprezach, klubach - Odniosę się do tego jakie koszta towarzyszą w przypadku organizacji największych imprez masowych, takich jak ostatnio hucznie wręcz zorganizowana impreza w klubie The Vault?


*** Felicita DePalma obejrzała się na M. DePalma, licząc że się wypowie.**

*** Michael DePalma uśmiechnął się krótko, spojrzał na R.Hall.**

*** Raymond Hall nawiązuje kontakt wzrokowy z M.DePalma zauważając jego spojrzenie, uśmiecha się serdecznie.**

Michael DePalma : Co do ostatniej zorganizowanej imprezy.. Wiele zawdzięczam swoim wpływom.. To miejesce zawsze jest znane z hucznych imprez, a ta była kolejna.. Kwestie dogadywania kwot, są różne.. Zależy od warunków jakie przedstawiasz.. Akurat w tym przypadku zobowiązaliśmy się do opłacenia obecnych tam artystów. Co do reszty takich imprez masowych to wszystko jest zależne, jak bardzo wnikliwie przeprowadza się rozmowy.. Ale tutaj mówimy o kwotach rzędu kilku milionów, a może nawet kilkunastu co jest dość dużą kwotą. Nie da się nigdy przewidzieć w danym momencie samych kwot, ale zawsze trzeba się starać aby dać jak najlepszy event dla ludzi.. Wtedy pieniądze schodzą na boczny tor.

*** Michael DePalma upił nieco trunku ze szkła, kończąc swój wywód.**

Raymond Hall : Rozumiem, zgadza się... Jednak z pewnością liczyliście się z zyskiem w przypadku takiego wydarzenia, prawda? Pomimo tak ogromnych wydatków związanych z opłaceniem artystów bo przyznam szczerze kwoty są bardzo wysokie. To odnotowaliście zysk?


ART.2.png.01517e7dbd0e77c64a93c305cab53d9b.png

Michael DePalma : Zysk przy takich eventach, zawsze jest widoczny.. Czasami w mniejszym stopniu, czasami większym. Mówiąc o imprezie w Vault, był to mały pre-event czegoś większego, dlatego nie zawsze warto skupić się na zyskach w pierwszej kolejności.. Jak już doskonale wiesz, wiecie.. W najbliższy czwartek pojawi się drugi pre-event spod naszego szyldu we współpracy z Vault. Trzeba zawsze patrzeć w przód, niżeli się skupiać na aktualnych zyskach. W tym przypadku te zyski mogą pójść w kolejny event więc znikają.

Raymond Hall : Są to inwestycje które przypuszczacie, że zwrócą się w nadchodzących większych imprezach które macie jeszcze w zanadrzu? Brzmi to naprawdę interesująco, czy możecie nam cokolwiek zdradzić? Jakąś delikatną zapowiedź nam ekskluzywnie udzielić albo chociaż podzielić się z nami, pomimo tej inwestycji w przyszłość, z jakimi zyskami mogliście się powitać po organizacji wymienionej przez nas imprezy w The Vault?

Michael DePalma : Dokładnie, Raymond. Patrzymy przez pryzmat większego wydarzenia.. Możemy uchylić mały rąbek, będzie to coś podczas naszego turnusu na Paradise Island.. Będzie to event z dostępem dla każdego, nie koniecznie wczasowicza z naszego turnusu.. Jak na razie nie mogę co do tego zdradzić więcej szczegółów.. Ale niebawem pojawią się na naszej stronie, czekajcie cierpliwie bo na prawdę warto. Wyznaję taką zasadę, że o kwotach nie przepadam rozmawiać i nimi się chwalić.. Więc jeśli pozwolisz przemilczę ten temat.

Raymond Hall : Rozumiem to jak najbardziej, jednakże mam pewne jeszcze pytanie. Skoro nie mamy rozmawiać o kwotach, to być może chętnie odpowiecie nam na pewne pytanie, które dość często towarzyszyło mi w głowie przed rozpoczęciem naszego wywiadu jeżeli mówimy o takiej imprezie jak ta w The Vault. Która była naprawdę tłoczna a wiem co mówię, sam tam miałem okazje być!
***roześmiał się chwile*** To czy zyski w takich działaniach jak wymieniony event, przeliczane są na podstawie wykupionych wejść, ilości osób czy są to stałe kwoty od miejsca z którym podejmujecie się współpracy?

Felicita DePalma : W tym przypadku działaliśmy jedynie w ramach ilości wyprzedanych biletów. Ale to wszystko, co ma związek ze wspomnianym Holiday Season na Paradise Island, ma założony swój własny budżet, zgodnie z którym na marketing, na promocję przeznaczamy ogromną ilość pieniędzy. Tak jak Michael odpowiedział - nie będziemy rozmawiać tu o konkretnych kwotach, ale na pewno wszystkie te pre-eventy, które serwujemy w ostatnich dniach, mają za zadanie wypromować aktywny, wręcz rozrywkowy tryb życia na którym się skupiamy podczas wyjazdu na Paradise Island. Pre-eventy i wyjazd żyją w symbiozie, zupełnie jak wspomnieni wcześniej Tommy i Sammy. Jedno wydarzenie przynosi korzyści drugiemu i by osiągnąć zamierzony efekt, wszystkie muszą być połączone ze sobą, zgodnie z ustalonym harmonogramem, nie pomijając żadnego z nich, by finalnie dotrzeć z informacją do każdego mieszkańca Los Santos. Wybacz, Raymondzie - rozgadałam się nieco.


*** Felicita DePalma roześmiała się dość po swoich słowach, wpatrując się w dziennikarza.**

Raymond Hall : Za nic mnie nie przepraszaj, bardzo dobrze, że dajesz nam wyczerpujące odpowiedzi! ***zaśmiał się po czym dopowiedział*** Przedstawiasz nam bardzo ciekawe informacje i chętnie tylko można słuchać i słuchać, nie chcecie rozmawiać o konkretnych kwotach. Jak najbardziej to rozumiem, jednak jeżeli chodzi o kwestie dochodów spółki, miesięcznych - Wydatków utrzymania. Czy jesteście w stanie nam opowiedzieć cokolwiek o tym? Nawet podając jakiekolwiek widełki? To dość ciekawe informacje a nikt nie wymaga od Was sprawozdania finansowego! ***zaśmiał się*** - Ponadto, na jakie wydatki związane z prowadzeniem takiej działalności, musicie się liczyć? Co wchodzi w skład kwoty którą ponosicie w sprawie kosztów związanym z jej prowadzeniem? Waszej działalności?

Felicita DePalma : W ostatnich tygodniach mamy zauważalny wzrost dochodów firmy. Moon Incorporated to od tego miesiąca nie tylko agencja eventowa, ale i agencja menadżerska i studio nagrań. Reorganizacja struktur firmy pochłonęła wiele kosztów pracowniczych, przez co nie byliśmy w stanie fizycznie zająć się aktywnym działaniem na rynku i wprowadzeniem kolejnych wydarzeń, nawet niekoniecznie masowych, ale choćby bankietu na szczytne cele, koncertu. I to jest zadziwiające, że akcjonariusze jednak coraz to bardziej nam ufają. Nie osiągnęliśmy wiele w przemyśle muzycznym, ale to zaufanie buduje naszą motywację i chęć do działania. Pytałeś o kwoty - myślę, że w granicach trzystu tysięcy na czysto to dość dobry wynik. Chciałabym w przyszłości generować dużo większe zyski, ale tak jak mówiłam - poprzedni miesiąc nie był wyjątkowo owocny. W porównaniu, miesiąc w którym organizowaliśmy Celebrity Awards - wyszliśmy na czysto, jak dobrze pamiętam, ponad pół miliona dolarów. Może nawet blisko miliona.
***bawi się szklanką, stukając w nią pazurem bez patrzenia na nią*** Największe koszta generuje sama organizacja wydarzeń - czasem należy zasięgnąć dotacji, sponsorów, a nawet i partnerów wydarzenia, którzy pokryją pewne koszta. Na stałe współpracujemy z kancelarią Zhong Blackwood, która z nami jest od samego początku działania w Los Santos i którą bardzo mocno polecam - nie zamieniłabym tych ludzi na nikogo innego. Utrzymanie pracowników jest na drugim miejscu, zaś marketing w naszym przypadku stawiamy w momencie dużych organizacji. Pomiędzy - jesteśmy w ciszy, w kontakcie z naszymi kontrahentami. Czasem wyskakujemy znikąd, więc pojawiamy się w najmniej oczekiwanym momencie. A element zaskoczenia to coś, co bardzo doceniam jako przedsiębiorczyni. Ludzie czekają na wydarzenia. 

Raymond Hall : Zyski brzmią na niesamowite, to wszystko zaczyna układać się w całość i tłumaczyć zachowanie Waszych akcjonariuszy. Pomimo tak zwanego przestoju, rozwijacie markę MOON w kolejne działalności. To wszystko po prostu dobrze rokuje. Odnośnie wpływów z organizacji Celebrity Awards to odpowiedziałaś mi na moje pytanie które miałem zadać później, bardzo mi miło, że tak dobrze prowadzi Ci się ze mną rozmowe!
***roześmiał się po czym dodał***. Czy Moon Incorporated współpracuje z różnymi przedsiębiorstwami które udostępniają Wam lokal za konkretną opłatą? Czy posiadacie również swoje własne lokale użytkowe pod różne zamówienia ze strony Waszych klientów? 


Felicita DePalma : Zakupiliśmy kilka miesięcy temu budynek, w którym niegdyś znajdowało się Palais Royale, był to klub działający dużo wcześniej, jak się dowiedziałam. Zdecydowaliśmy się przeznaczyć jedną część budynku na biura, a także studio w ostatnim czasie. Mamy w planach stworzenie miejsca pod nasze potrzeby, jednakże chcielibyśmy jeszcze się wstrzymać z jakimikolwiek wieściami na ten temat. Natomiast, tak, korzystamy z lokali na bazie odstępnego w danym terminie, choć nie zawsze. Na ten moment staramy się aktywnie współpracować z właścicielami lokali. 

Raymond Hall : Rynek nieruchomości jest bardzo... Trudny. Doskonale rozumiem Waszą decyzję, uważam, że trzeba czekać na lepsze czasy. Przejdziemy teraz do Waszych innych działalności o których wspomniałaś! Moon Management, zapewne bardzo dobrze wiecie do czego właśnie zmierzam - Jedno z odgałęzień Waszej działalności również ma swoje powiązania z nowopowstałą wytwórnią muzyczną o nazwie Cloud Nine. Powiedzcie nam, jak aktualnie Wasza wytwórnia radzi sobie w czasie swojego debiutu na rynku oraz jakie posiadacie na nią plany rozwoju?

Felicita DePalma : Na samym początku maleńka korekta - studio muzyczne, nie wytwórnia, niestety. Nie posiadamy zaplecza produkcyjnego, dlatego też zdajemy się na współpracę z podmiotami trzecimi. Jakimi? To się okaże, bo na ten moment za wcześnie by o tym mówić. Wracając do samego Cloud Nine i Moon Management, one się ze sobą tak naprawdę łączą. Do studio może przyjść każdy, kto chce wykazać się kreatywnością, nagrać swój utwór czy skomponować go dopiero. Mamy ofertę wynajmu, która z resztą widnieje na stronie studio. Jako agencja menadżerska udostępniamy Cloud Nine naszym artystom - w ostatnim czasie w naszym studio pojawia się Amiyah Henslay, którą większe grono zna jako DJ Nexsa. Również Matthew Pierce czy mniej znane nazwiska. Rozwinę jeszcze plany rozwoju - bo to jest coś, z czego jestem cholernie dumna w tym momencie. Jesteśmy w trakcie budowania programu rozwoju młodych artystów - chcemy dać szansę wyjątkowym, wyróżniającym się osobom wzięcie udziału w tym programie.


*** Raymond Hall przytakuje głową gdy usłyszał o rozwinięciu planów rozwoju.**

Felicita DePalma : My udostępniamy studio, artyści działają. Na ten moment program ten nie wystartował, ale mogę śmiało powiedzieć, że jest obiecujący. Czy się sprawdzi? Tego nie wiem - ale czasem nie warto patrzeć jedynie przez pryzmat samych pieniędzy. Rozwój to też forma inwestycji.

Raymond Hall : Zgadza się, to też prawda. Czasami zyski przychodzą zupełnie... Niespodziewanie. Czasami też trzeba sporo zaryzykować aby odnieść sukces na kolejnym polu. Powiedzcie nam w takim przypadku czym właściwie jest Moon Management? Czy to kolejna struktura, która tak jak mówiłaś - Ma się złączyć, ale będzie ten zespół odpowiedzialny za koordynacje działań MOON w różnych płaszczyznach?

Felicita DePalma : Spójrz, Raymondzie. Moon - jako firma jest słońcem w układzie. Management, Events i Cloud Nine to planety, które wspólnie okrążają słońce, w matematycznie zaprogramowany sposób, tworząc tym samym harmonię. Współgrają ze sobą, współdziałają i jest to nieco paradoksalne, że nazywam Moon słońcem. Ale zmieniając się w jedną, dużą markę, pragnęliśmy by filary mogły między sobą z łatwością pracować nad różnymi projektami. A więc - Management może wykorzystać zasoby filaru Events, by stworzyć wydarzenie dla artysty podpisanego pod agencję menadżerską. Z pozoru wydaje się być to trudne do zrozumienia, ale jak się na to spojrzy w ten sposób, rozjaśnia się prawda?


*** Felicita DePalma gestykulowała podczas tej odpowiedzi, chcąc swoimi dłońmi zilustrować jakby w trójwymiarze, obraz układu planetarnego Moon.**

Raymond Hall : Całkiem ciekawa wizualizacja księżyca jako słońce ***zaśmiał się*** - Jednak jest to zrozumiałe, bardzo ciekawe spojrzenie. Są to po prostu nieodłączne elementy działania całości. Zostało mi kilka ostatnich pytań, przyznać muszę, że jesteście gośćmi którzy zdecydowanie dostarczyli nam najwięcej ciekawych oraz wyczerpujących odpowiedzi. Ciekawy jestem jakie będą one w kolejnych pytaniach. Ostatnie Wasze ruchy są zdecydownie nietuzinkowe, trzeba przyznać, że działacie na wysokich obrotach i mam jeszcze do poruszenia aktualny temat jednej z Waszych topowych współprac - To jednak cofniemy się na moment troszkę w przeszłość do Celebrity Awards. Powiedz nam, jakie dokładnie działania towarzyszyły Wam przy organizacji tak ważnego przedsięwzięcia i jak oceniasz sposób współpracy z kontrahentami? Miastem? Oraz wszystkimi celebrytami przy jej organizacji? 

Felicita DePalma : To właśnie w tym miejscu zaczęła się moja wielka chwila, która zakończyła się potężną nauczką, by pięć razy sprawdzać czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik, i że wszyscy kontrahenci wiedzą co mają robić. Ale zacznijmy od najważniejszego - tu też przecięła się moja droga i jednego z braci Lloyd. Początkowo mieliśmy zorganizować galę w zupełnie innym miejscu, ale Department of Arts and Culture udostępniło nam świeżo wyremontowaną operę.
***obróciła się w stronę kamery i skinęła głową*** chapeau bas, Spencerze Lloydzie. To arcydzieło, które swoją arcykosztownością, wytwornością i wystawnością, urzekło moje serce jako organizator. Za decyzją zleceniodawcy, właśnie tam odbyło się wydarzenie. Szczerze mówiąc, ogromne podziękowania należą się również Daily Globe, które jako medialny partner bardzo profesjonalnie podeszło do powierzonych zadań, a sam zarząd zabrał głos w czasie rozmów odnośnie przeprowadzenia gali. Wiele sławnych nazwisk w tym mieście otrzymało zaproszenie na Celebrity Awards, ale ci nominowani zostali stosownie, wedle litery prawa, poproszeni o udzielenie zgody na wykorzystanie wizerunku przy samych nominacjach. Wspominam też burzliwą debatę z członkami Departamentu Sztuki i Kultury, kiedy to rozmawialiśmy o budżecie na zbliżające się wydarzenie. ***prychnęła pod nosem, za chwilę uśmiechając się szerzej*** Nie było łatwo, ale ich obecność z pewnością podniosła prestiż gali rozdania. Aby jeszcze nie pominąć ważnej kwestii - sponsorów i partnerów wydarzenia, kilkoro z nich osobiście zgłosiło się do nas, by wesprzeć nas finansowo. Jestem ogromnie wdzięczna za zaufanie, dziękuję!

Raymond Hall : Przyłączamy się do podziękowań, jednak organizacja tak ogromnego wydarzenia z pewnością była niesamowitym zadaniem. Felicity, czy miałaś okazję podziękować już medialnie za całą okazaną Ci pomoc i wsparcie? Czy to dopiero pierwszy Twój większy występ i próba rozmowy na ten temat przed kamerami?

Felicita DePalma : Nie, nie... Osobiście stanęłam na scenie i podziękowałam wszystkim zebranym, a w szczególności firmom, które z nami współpracowały.

Raymond Hall : Rozumiem.
***przytakuje głową uśmiechnięty*** Jednak miło, że ponownie wspominasz o tym wszystkim. Powiedz nam, czy organizacja owej gali pozwoliła Wam na to aby rozwinąć całkowicie skrzydła w naszym mieście i doprowadzić do jeszcze wiekszych działań na większą skalę? Bo w mojej opinii trochę tak to wygląda. Od czasu organizacji owej gali, nie zatrzymujecie się i nie zwalniacie z tempa. Mówiłaś, że mieliście zastój, jednak to nie do końca tak jest, biorąc pod uwagę kolejne wasze działania rozwijając markę MOON w różnych dziedzinach, łączac to wszystko w jedno aby uzyskać jeszcze lepszą organizację wewnętrzną. 

Felicita DePalma : Było wiele burzliwych komentarzy, również artykułów, którymi nie przejmuję się zbytnio - pomimo, że dotykały mnie w sferze prywatnej. Nie będę nawet cytować ani wspominać które medium tak zadziałało. Jednak, pozostaliśmy w pamięci ludzi, w końcu to była gala emitowana na ogromną skalę, nie tylko w San An. Mamy jeszcze kilka asów w rękawie, ale chciałabym zostawić je jako element zaskoczenia. Teraz jesteśmy nieco podzieleni - Michael zarządza głównie częścią Events, ja Management, ale się uzupełniamy i rozważamy wspólnie nad przyszłością i możliwościami. 

Raymond Hall : To bardzo dobrze, że siebie wspieracie bo jest to bardzo ważne. Ułatwia to ogromnie pracę. Nawiązując do aktualnych działań Waszej marki, ciężko nie zauważyć Waszych powiązań oraz wpływów w kurorcie na rajskiej wyspie Paradise Island. Oferujecie organizację wakacji w tym miejscu, powiedzcie nam jak długą drogę przeszliście aby pozyskać takie możliwości i na ile są one opłacalne? Jak wiele osób decyduje się na wakacje na rajskiej wyspie? Czy jest wiele wstępnie zapisanych już osób?

Felicita DePalma : Z wyspą mamy nieco dłuższą historię, bo odkąd wynegocjowaliśmy kontrakt, po raz pierwszy teraz udało nam się wszystko dopiąć. Na ten moment wiem, że część pokoi jest jeszcze wolna, ale pozostaje nam jeszcze kilka dni - liczę na to, że niektórzy wybiorą swoje wakacje last minute. Kwestię opłacalności pozostawię może na teraz... Duże koszta generuje transport lotniczy - jest też możliwość przybycia na wyspę drogą morską. Pierwszego dnia zaplanowaliśmy wydarzenie integracyjne latino połączone ze szkółką tańca. Drugiego dnia zajęcia rekreacyjne, a na koniec dnia niespodzianka od nas. Zaś trzeci dzień to dzień odpoczynku i rekreacji w zupełności - późnym wieczorem odbywa się lot. Myślę, że w wersji all inclusive te wakacje są warte przeżycia. Kto wie, może to właśnie najlepsze miejsce na zaplanowanie oświadczyn, a może wyznania jakiejś szczególnej informacji? Możesz też spędzić ten czas wyjątkowo ze swoimi przyjaciółmi. Wybierz jak chcesz, Raymondzie.


*** Michael DePalma uśmiechnął, słysząc wypowiedź F.DePalma.**

Raymond Hall : Brzmi to wszystko niesamowicie dobrze i interesująco, brzmi to wszystko jak idealny plan wakacji. Powiedz nam, jakie są to koszty związane z takimi wakacjami? Większości oglądającym takie wakacje brzmią jak abstrakcyjne marzenie, ze względu zapewne na ograniczone możliwości finansowe.

Felicita DePalma : Zacznijmy od najbardziej przyziemnej kwocie - dwadzieścia pięć tysięcy za osobę. Biorąc pod uwagę dzisiejsze średnie zarobki, jest wykonalnym by odłożyć tę kwotę. Kolejno masz trzydzieści pięć, później pięćdziesiąt i osiemdziesiąt tysięcy - to ceny za pokoje w rezydencji. Jeśli to dla kogoś za dużo, umożliwiliśmy inne sposoby otrzymania szansy na wakacje - kilka konkursów, które działają w różnym czasie. Największym jest ten ze zdjęciem w... tropikach? Niekoniecznie musi być to dżungla, tu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę.

Raymond Hall : Zgadza się, wakacje to niesamowity sposób na odstresowanie się, odreagowania ciągłych trudnych dni spędzonych na naszych codziennych obowiązkach bądź ciężkich dni pracy. Życzę tego Wam, sobie, wszystkim naszym oglądającym - Dobrego, udanego odpoczynku, może nawet w Paradise Island? Byłby to zdecydowany zaszczyt! Dla każdego! Dotarliśmy do końca naszego wywiadu. Felicity, Michael, czy macie coś co chcielibyście przekazać na sam koniec od siebie? Może kogoś pozdrowić? Macie teraz możliwość! 

Felicita DePalma : Ode mnie jedynie zaproszenie do nas, do Cloud Nine music studio, a także do śledzenia naszych social mediów - na pewno w przyszłości wskoczą kolejne nowości.

Michael DePalma : Chciałbym podziękować za spędzony tutaj czas.. Ale też zaprosić na nasz turnus, nie możecie przegapić największej niespodzianki podczas niego.. Śledźcie nasze social media, uwierzcie że warto. 

Raymond Hall : Gościliśmy właścicieli marki MOON, którzy przedstawili nam swoją niesamowitą historię, wiele działalności w mieście ale i poza nim! Dowiedzieliśmy się dzięki tej rozmowie o wielu, wielu dziedzinach i ich powiązaniach. Wasza działalność jest prawdziwym przykładem do czego doprowadza owoc ciężkiej pracy. Dlatego tutaj przed kamerami, przed wszystkimi słuchaczami - Chciałbym ogłosić na koniec jedną konkretną rzecz. Od naszego drugiego numeru prasy, wprowadziliśmy format konkursu. Naszego wyboru biznesu miesiąca, według wielu danych, wielu informacji, skali Waszych działań - MOON zostaje wybrany na działalność tego miesiąca w naszej prasie. Co jest wyróżnieniem z naszej strony ale i również dla Was możliwością przeczytania kilku dodatkowych stron o sobie w naszej prasie!


*** Raymond Hall zaśmiał się, spojrzał na Michael'a oraz Felicita z zaciekawieniem na ich reakcję.**

*** Michael DePalma uśmiechnął się, delikatnie skinając głową.**

*** Felicita DePalma uśmiechnęła się szeroko, skinęła tak samo głową, okazując wdzięczność. Dotknęła dłonią obojczyka, chcąc dobitniej to pokazać.**

Michael DePalma : Bardzo miłe wyróżnienie.. To oznacza, że nasza praca jest zauważalna w naszym mieście.. To bardzo miłe uczucie, gdy dostajesz taką nagrodę.

Felicita DePalma : Niezmiernie nam miło.


Raymond Hall : Oczywiście, jednak ważnym jest aby ciężka praca, sumienność i determinacja została zauważona. Obserwujemy uważnie nasz rynek i ciężko było nam podjąć inną decyzję! Dziękujemy Wam wszystkim za uwagę, Raymond Hall, ze mną Michael oraz Felicity DePalma, właściciele marki MOON - Nasz laureat działalności miesiąca w prasie. Niezmiernie było nam miło, zachęcamy Was do sprawdzenia oferty wypoczynku w kurorcie na Paradise ale i również naszych przyszłych nowości ponieważ przed Wami jeszcze wiele, wiele nowości! Do zobaczenia! ***uśmiecha się szeroko do kamery, przymyka na chwilę oczy, krzyżuje palce prawej dłoni dyskretnie, pokazując aby wstrzymali nagranie***

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Edytowane przez CZEMP1ON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin