Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

107. Santos Business Expo - największe targi biznesowe tego roku - wywiad z Ethan Parker


puvtxr

Rekomendowane odpowiedzi

84H0IJ1.png?format=webp&quality=lossless

Written by Richard Sutliff - DAILY GLOBE 25/05/2024

 


Hkz1g0n.png

Richard Sutliff: Dobry wieczór, Los Santos. Mam nadzieję, że nie przestawialiście swoich odbiorników, bo po krótkiej przerwie reklamowej wracamy na antenę. Tym razem wywiad w ramach 'What in Business' z współorganizatorem tegorocznych targów Santos Business Expo, ale i również moim serdecznym kolegą i współpracownikiem. Nie myślałem, że przyjdzie mi kiedyś robić z Tobą wywiad, ale witaj. Moim i Państwa gościem jest Ethan Parker.
Ethan Parker: Hey Richard, dobry wieczór, Los Santos. Tu się z tobą muszę zgodzić, niecodzienna sytuacja - też się jej nie spodziewałem. Mimo wszystko chciałbym podziękować za zaproszenie. Idea myślę, że jest słuszna, więc warto ją promować.

RS: Pierwsza edycja Santos Business Expo odbyła się w pierwszy weekend października 2022, a za organizację odpowiadała agencja Eventage. Dwa lata później mamy powrót SBE pod koniec maja 2024 roku, a za organizację odpowiadasz Ty wraz z CROWN Holdings. I tutaj nasuwają mi się na myśl od razu trzy pytania. Pierwsze to skąd decyzja by kontynuować markę SBE, drugie to jak wyglądało nabycie praw do tych targów i trzecie kto właściwie wyszedł z tym pomysłem? Ty, CROWN?
EP: Tak trzy na raz Richard, spokojnie... **podeśmiał się** Odpowiadając na twoje pytania, pozwolę sobie zacząć od końca. Wszystko zaczęło się tak naprawdę od propozycji CROWN w moim kierunku, jakoś na przełomie marca i kwietnia. Miałem poprowadzić właśnie targi biznesowe. Z roli prowadzącego, jakoś "awansowałem" i stałem się współorganizatorem, a teraz mam okazję współtworzyć tak niesamowity event. Wprowadziłem w ten event dużo świeżości, a jedną z nich właśnie była propozycja marki SBE. Poszukiwałem eventów, które odbyły się już Los Santos w podobnym zakresie i tak oto trafiłem na te wydarzenia. Udało nam się dogadać z właścicielką i dzięki temu już w tą niedzielę o godzinie dziewietnastej będziemy mogli się spotkać na Santos Business Expo 2024.

RS: Brzmi to nieźle, aczkolwiek trochę ominąłeś moje pierwsze pytanie. Poszukiwałeś wydarzeń, które już się odbyły w Los Santos... Dlaczego? Czy nie łatwiej byłoby zrobić coś swojego? Kontynuując jakiś event jesteś skazany na porównania do niego,  a pamiętamy, że pierwsza edycja Santos Business Expo była dużym sukcesem. Dwa dni hali pełnej po brzegi, wy się zdecydowaliście na jeden dzień. Nie boicie się, że wypadniecie po prostu blado w porównaniu do pierwowzoru?
EP:  Czemu - odpowiedź jest prosta, kwestia marketingowe. Tak jak już wspomniałeś, pierwsza edycja była dużym sukcesem, co zdecydowanie pomaga nam na promocję kolejnej edycji. Osobiście nie boję się, że wypadniemy blado w prównaniu do roku 2022. Wprowadzamy wiele innowacji, których nie było podczas poprzedniej edycji - chociażby paneli dyskusyjnych. Myśle, że również lokalizacja eventu jest ciekawsza i bardziej pasująca do jego założeń. Nic nie pozostaje, tylko trzymać kciuki, żeby twoje scenariusze się nie sprawdziły Richard. Patrząc na to, ile osób zaangażowanych jest w prace przy wydarzeniu, jakie mamy zaplecze i jak już to teraz wygląda - poprzeczke tylko podniesiemy.

RS: Nie myśl, że bawię się w jakieś czarne scenariusze - wszakże mój startujący biznes jest jednym z wystawców, jak najbardziej zależy mi z perspektywy biznesmena, by to wyszło! **zaśmiał się** Załóżmy, że jestem zwykłym, przeciętnym John Smith. Nie mam własnego biznesu, korporacji, niczego takiego. Wspomniałeś o panelach dyskusyjnych, ale powiedz mi, proszę - jakbyś przekonał mnie, człowieka niezwiązanego z biznesem nacodzień, aby odwiedzić SBE w niedzielę?
EP: Ja jestem osobą, która nie lubi ludziom mydlić oczu - jeśli nie jesteście związani z biznesem, nie macie zamiaru spróbować rozpocząć kariery, ani poznać żadnych nowych przedsiębiorstw - nie przychodźcie. To jest specyficzny typ eventu, który nie jest dla każdego. Jest to idealne miejsce pod networking, naukę, czy promocje swojego przedsiębiorstwa, jak i poznawanie nowych biznesów. Lecz tak jak mówiłem, nie jesteś owarty na takie tematy - nie przychodź.

RS: Ciekawa strategia marketingowa - nie przychodźcie. **zaśmiał się** Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. To w takim razie zmienię treść - wybieram się na SBE. Czego się spodziewać?
EP: Po prostu stawiamy na daną grupę odbiorców - eventy biznesowe nie są dla każdego i to warto mówić, aby nikt nie był później zawiedziony. Uważam, że lepiej to wprost mówić przed, niż później przyjmować zażalenia, jaki ten event był słaby. Co do tego, czego można się spodziewać - można się spodziewać, że będzie to idealne miejsce na poznanie wielu osób. To jest według mnie największy plus takich wydarzeń - networking. Kolejnym ważnym elementem są panele dyskusyjne przygotowaliśmy dla was trzy, bardzo ciekawe bloki, z doświadczonymi biznesmenami w roli prelegentów. Jest to też miejsce, w którym będzie można odkryć nowe ciekawe firmy. Postawiliśmy na najciekawsze projekty, podczas tej edycji.

RS: Najciekawsze projekty... Przejrzałem sobie jakie firmy, korporacje ogłosiły już, że będą wystawcami podczas tegorocznego SBE. Po kolei - Leopard Cigarettes, Gruppe Sechs, Cigar Aficionado - najlepszy salon cygar, polecam! **zaśmiał się** - McGuire and Foster, Ventre Technologies, Moka Cafe oraz Green Energy. Czy poznamy jeszcze kolejnych wystawców? Nie zrozum mnie źle, ale największe targi w Los Santos i mamy siedmiu wystawców. Nie za mało na cztery godziny?
EP: Największe targi biznesowe zazwyczaj skupiają się na jednej branży. My jesteśmy otwarci na każdą i staramy się zbierać reprezentantów z tych najciekwaszych. Czy nie za mało? Według mnie nie, jeśli byśmy zrobili to w gigantycznej hali i zapełnili powiedzmy pięćdziesiąt stanowisk, nie wyszło by to na dobre według nas. Jest ilość jaka jest, ale warto podkreślić, że jest to tylko część eventu.

RS: Czyli wnioskując po tej odpowiedzi to wszyscy wystawcy? Czy jednak na ostatnią chwilę poznamy jeszcze jakichś dodatkowych?
EP: Pojawią się jeszcze ogłoszenia od paru wystawców.

RS: Uch, tajemnica - nie chcesz nic zdradzić, OK, pozostaje więc bacznie obserwować social media, a dokładniej hasztag SBE... Skąd właściwie decyzja, by zrobić to wszystko w jeden dzień, a nie rozbić na dwa jak poprzednio?
EP: To jest kwestia utrzymania zainteresowania i też logistyki. Trzy - cztery godziny, jak planujemy w niedziele to jeszcze nie problem. Lecz dwa dni, to wyzwanie by zaciekawić odpowiedni odbiorców i zapełnić harmonogram.

RS: I na sam koniec ostatnie pytanie - jak oceniasz feedback dotyczący SBE? Na pewno napływają do Was jakieś sygnały. Spodziewacie się istnego szturmu, tłumów jak przy okazji pierwszej edycji?
EP: Sam feedback oceniam na zdecydowanie pozytywny. Dostaje masę telefonów od ludzi zainteresowanych eventem, masę pozytywnych komentarzy. Liczymy i spodziewamy się dobrego odbioru, nie chcę tutaj przesadzić - wszystko okaże się już w niedzielę.

RS: W takim razie nie pozostaje nam nic innego, niż zaprosić wszystkich zainteresowanych biznesowym światem na SBE w tę niedzielę, od 19 do 23. Dziękuję Ci serdecznie, Ethan, za tę rozmowę.
EP: Dziękuję Richard, dziękuję Los Santos. Mam nadzieję, że wszyscy zobaczymy się już w tą niedzielę. Do zobaczenia!
RS: Do zobaczenia, Ethan - pracujemy razem, więc to nastąpi dość szybko. **zaśmiał się** Dziękuję również wszystkim słuchającym. Rozmowę prowadził Richard Sutliff i słuchaliście 'What in Business'. Dobranoc, Los Santos.

 


heQIxLP.png

Edytowane przez puvtxr
CZEMP1ON, ka6i i Mafio lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin