Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

The Los Santos Police Department


Rekomendowane odpowiedzi

UdhEOWD.png

ll4UGJw.png


Gu7Ow81.jpegThe Los Santos Police Department  "to protect and to serve" 

Departament Policji w Los Santos odpowiada za świadczenie usług policyjnych na obszarze obejmującym 468 mil kwadratowych i 21 obszarów społeczności, reprezentujących około 4 miliony mieszkańców. Misją Departamentu Policji w Los Santos jest ochrona życia i mienia ludzi, którym służą, jak i zmniejszenie liczby przypadków przestępczości i strachu przed nią oraz zwiększenie bezpieczeństwa publicznego podczas pracy z różnymi społecznościami w celu poprawy jakości ich życia.

Ich zadaniem jest czynić to z honorem i uczciwością, jednocześnie zachowując najwyższe standardy etyczne, aby zachować pełne zaufanie publiczne. Na szczycie struktur agenci zasiada Chief of Police, który wybierany jest na to stanowisko przez burmistrza miasta Los Santos, a następnie zatwierdzamy przez Rade Miasta Los Santos Korzenie Departamentu Policji Los Santos sięgają do wczesnych lat pięćdziesiątych XIX wieku, kiedy to zaczęły powstawać jego pierwsze formacje, nazywane wtedy jeszcze Los Santos Rangers, mające na celu dawać wsparcie powstałemu już wcześniej Los Santos Sheriff's Department. 

Los Santos Police zatrudnia w tym momencie około dziewięciu tysięcy aktywnych funkcjonariuszy oraz trzy tysiące pracowników cywilnych. LSPD jest trzecim największym departamentem miasta w całych Stanach Zjednoczonych. Wizją departamentu policji jest osiągnięcie miasta wolnego od przestępczości i zachowania porządku publicznego. Motto „Chronić i służyć” to nie tylko chwytliwy slogan, to sposób na życie. LSPD ceni wielką różnorodność kulturową społeczności, z którymi ma styczność, służba wobec miasta wiąże się z dużym zaangażowaniem i tolerancją - każdy człowiek traktowany powinien być równo, nie ma lepszych i gorszych. Służba dla miasta jest ogromnym zaszczytem i przywilejem egzekwowania prawa - oficerowie zawsze muszą postępować uczciwie, korzystając ze swojej władzy i autorytetu nadanego przez naród. Personalne i zawodowe zachowanie każdego oficera powinno być wzorem do naśladowania dla wszystkich - /będziemy przestrzegać i wspierać literą prawa/.

Zaufanie publiczne jest kruche i budowane z biegiem czasu, latami w sposób odpowiedzialny i uczciwy - wizerunek departamentu jest jednak jak domek z kart i można go zniszczyć jednym bezmyślnym czynem. Każdy pełnoprawny funkcjonariusz ma obowiązek stać na straży zaufania publicznego, czyniąc tak, że będzie przestrzegał wszelkich praw obowiązujących w kraju.
 

HISTORIA

eu9CAoM.jpegHistoria tego departamentu policji sięga 1850 roku. Wtedy, przed założeniem oficjalnej siły porządkowej, Los Santos Police pełniło jedynie funkcję wsparcia dla działających już departamentów porządkowych. Pierwsza, opłacona agencja porządkowa dla miasta Los Santos została sformułowana w 1869 - sześciu oficerów zostało zatrudnionych do działania w imieniu miasta i pilnowania porządku.

W roku 1910 Los Santos Police zatrudniło (jako pierwszy departament w całym kraju) kobietę na stanowisko oficera pokoju, a sześć lat później, w 1916 (również jako pierwszy w kraju) czarnoskórą kobietę na stanowisko oficera pokoju. W nowopowstałym departamencie korupcja pozostawała nieodłączna do lat czterdziestych. Pierwsza jednostka taktyczna (Metropolitan oraz SWAT) została ustanowiona w roku 1965, niedługo po tym, w latach 80, ze względu na wzrastające zagrożenie gangów, departament podjął kolejne kroki w celu zatrzymania rozwoju zorganizowanej przestępczości.

Otworzono akcję CRASH oraz stworzono specjalny zespół dochodzenia w sprawie przestępczości gangowej. Pobicie Rodneya Kinga spowodowało największe w historii strajki bazowane na rasizmie, który miał zostać popełniony przez LSPD. Niedługo po strajku, skandal na stacji Mission Row spowodował rozwiązanie jednostki CRASH. 

Skandal Mission Row był natomiast jednym z największych skandali policyjnych w historii stanu San Andreas. Dotyczył on około setki aktywnych i zaprzysiężonych oficerów Los Santos Police. Jednostka CRASH (Community Resources Against Street Hoodlums) została otworzona w celu aktywnego zwalczania aktywności gangowej i jej skutków. Istniała ona pomiędzy 1979 a 2002 rokiem i zapewniała bezpieczeństwo mieszkańcom Los Santos, San Andreas. Po przeprowadzeniu dochodzeń związanych z potencjalnymi nadużyciami w jednostce CRASH została ona rozwiązana. Jako wynik, ponad 80 oficerów zostało wstępnie postawionych przed postępowaniem administracyjnym. W głębszym dochodzeniu wewnętrznym przed oficjalnym postępowaniem postawiono jedynie 58 oficerów, a ukaranych za nadużycia zostało tylko 24, w tym pięciu zostało pozbawionych pracy. Miasto Los Santos otrzymało wiele pozwów cywilnych, były one wynikiem prawie $125 milionów na rzecz umorzenia pozwu sądowego.

CKAudEt.pngIncydenty skandalu Mission Row dotyczą między innymi postrzelenia i zabicia oficera Mission Row, jednostki CRASH, który pracował pod przykrywką. Jeden z oficerów oznakowanych zeznał, że ten oficer "undercover" był wobec nich agresywny, groził im bronią, a także używał tak zwanych gangsigns. Nie mieli oni pojęcia, że był to faktycznie zaprzysiężony oficer LSPD. Kolejną częścią skandalu był napad na bank, jeden z oficerów jednostki CRASH, Mission Row razem ze swoją partnerką, która pracowała dla banku, dokonali oszustwa, które były równe stratom na około $700.000. Skandale dotyczyły również wielokrotnych kradzieży z pomieszczeń zawierających dowody, narkotyki, bronie. Po aresztowaniu oficera związanego z kradzieżami narkotyków zabezpieczonych przez policję zeznawał on bardzo chętnie i obszernie. Jednostki dochodzeniowe wewnątrz LSPD poznały całą kulturę i zasady jednostki CRASH. Ujawnił on, że oficerowie jednostki CRASH w 90% przypadkach dopuszczali się podrabiania dowodów i oskarżania niewinnych ludzi, wręcz wrabiania ich. Po analizie zeznań ponad 128 różnych spraw zostało odwróconych przez prokuraturę. Zeznawał on również, że oficerowie nosili zapasowe bronie palne w "warbag" aby podkładać je obywatelom podczas aresztowań. Rozwinął on również tematy tatuaży członków grupy CRASH, a samą jednostkę CRASH nazwał grupą przestępczą działającą aktywnie pod odznaką.

vXAZfG8.jpegNiedługo przed skandalem Mission Row nastąpił incydent związany z Rodney Kingiem. Jednostki San Andreas Highway Patrol podjęły się próby zatrzymania pojazdu, który był prowadzony przez Kinga a w środku były jeszcze dwie inne osoby. W trakcie zatrzymania, Los Santos Police zajęło się Rodney Kingiem. Otoczyli go oni po tym jak opuścił pojazd, użyli na nim Taser i zaczęli go bić. Użyli do tego swoich nóg, pałek policyjnych, stwierdzając, że stawiał opór. Nagranie udostępnione przez jednego z cywilów nie pokazywało żadnego oporu, który miał być rzekomo przez niego stawiany. W dalszym zeznaniu sierżant będący na miejscu stwierdził, że podejrzewał Kinga o używanie PCP, które miało sprawić, że był on agresywny.

Ława przysięgłych w późniejszym pozwie stwierdziła, że prokuratura nie przedstawiła wystarczająco dowodów i nie zamierzali oni skazać żadnego z oficerów. Nagranie bardzo szybko obiegło media i lokalne społeczności. Po takim wyniku rozprawy mniejszości rasowe podjęły się strajków. Strajki 1992 Los Santos były największymi strajkami w historii tego miasta spowodowane nadużyciami LSPD. Straty wyceniono na jeden bilion dolarów, mniejszości podjęły się ataków na tereny prywatne, ataków na oficerów, bardzo duża część miasta była uszkodzona a często nawet podpalana. Szef policji zdecydował się złożyć rezygnację ze swojego stanowiska, a do miasta wkroczyła gwardia narodowa stanu San Andreas, która razem z tysiącami innych uzbrojonych funkcjonariuszy próbowała zatrzymać strajki. Koniec kilkudniowego strajku skończył się ponad 70 śmierciami. Major miasta Los Santos próbował postawić się za Kingiem, jednak jego starania nie przekonały ławy przysięgłych, która stwierdziła, że dowody nie były wystarczające.


STRUKTURA

34cTb0y.jpegLos Santos Police posiada 28 stacji w różnych miejscach miasta, które działają na określonym obszarze ściśle współpracując ze sobą. W strukturze organizacyjnej wyróżniamy biura, dywizje, grupy, oraz task-forces. Podział występuje ze względu na przydział do jednego typu obowiązków, aby każdy z pracowników mógł objąć kierunek w jakim chce podążać ze swoją karierą, zostać specjalista od danej sekcji tak rozległej pracy. Nie jesteśmy w stanie przedstawić chociaż 10% tak wielkiego departmentu. Na rzecz świata gry skupiamy się na odgrywaniu stacji 02 Mission Row Community Police Station, która jest odzwierciedleniem Rampart z prawdziwego życia. Na rzecz przyziemnej gry skupiamy się na zwykłym patrolu, aby pokazać ludziom piękno jego gry, nauczyć każdego elementarnych podstaw do gry w organizacji o charakterze Law Enforcement. We frakcji istnieje również opcja gry operatora elitarnej dywizji Metropolitan (Platoon D). Cała dywizja jest ściśle kontrolowana, a możliwość gry w niej jest profitem zaangażowania i udziału w życie frakcji.

 

c7wcSgL.jpegRampart Community Police Station - jaki ma związek z potoczna nazwą "zamek" (The Castle)?
W uniwersum serwera jest to Mission Row Community Police Station - lecz opisanie historii przekładając ją na nazwę serwerowa straciłoby sens.

" Aby poznać powiązanie między Rampart, a zamkiem, musisz w sięgnąć do naszej historii. Dywizja Rampart została założona w 1966 roku niedaleko skrzyżowania ulic Temple St i Rampart Bl, stąd pochodzi nasza nazwa. Rampart to nazwa obronnej ściany zamku lub miasta, dlatego przyjęliśmy zamek jako nasz symbol i używamy go, aby odróżnić się od innych dywizji. W naszym departamencie każda dywizja ma inne insygnia, które reprezentują konkretne miejsce ich pracy, podobnie w wojsku działają naszywki. Chociaż wszyscy jesteśmy częścią rodziny, każda dywizja dumnie reprezentuje konkretne stacje, a celem tego jest przewyższenie się nad innymi dywizjami/stacjami i bycie od nich lepszymi. W rezultacie mieszkańcy na tym korzystają, ponieważ obsługiwani są przez oficerów, którzy zawsze dążą do bycia lepszymi niż inni. "

 


Naszym głównym założeniem jest nauka poprawnej kreacji postaci oficera policji. Stawiamy tylko i wyłącznie na grę IC, oferujemy od siebie wiele materiałów i dokładnego research'u, który tylko udoskonala odwzorowanie Departamentu.

Edytowane przez krystofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODeqN0T.png

FjqsslJ.png

OnfDwT7.png

TGwM4lI.png

q982vHx.png

jr6qjWM.png

1g7oO22.png

vkiccWP.png

KntlXzg.png

iPfMsaz.png

q8XbJVv.png****
**03.06.2024 Jednostki SWAT zostały zmobilizowane do pościgu za uzbrojonym podejrzanym który dokonał porwania młodej kobiety. Pościg przeniósł się na tereny miasta Davis i dołączyły się do niego jednostki Sheriff's Department oraz SEB. Finalnie pościg zakończył się w głębi projektów na ulicy Jamestown w Ranczo a sprawcy zabarykadowali się razem z zakładnikiem w jednym z mieszkań. Jednostki SWAT i SEB wspólnymi siłami po ponad godzinie oblężenia mieszkania zdołały przekonać sprawców do jego opuszczenia razem z zakładnikiem. Podejrzani po opuszczeniu mieszkania byli agresywni, odmawiali wypuszczenia rannej zakładniczki, finalnie decyzją OIC SWAT zostało zastosowane rozwiązanie siłowe i użyto broni letalnej. Żaden z podejrzanych nie przeżył, zakładniczka została uratowana z raną postrzałową brzucha za którą odpowiedzialni byli podejrzani.**

R6C1ZlY.png

q4A3QFi.png

pchpwaU.png

uPwE4pH.png

ITlvK0f.png

5LGHj6U.png

Edytowane przez Necro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin