Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

110. Granny's Sandwich Shop - rodzinna atmosfera i świeże kanapki kluczem do serc


puvtxr

Rekomendowane odpowiedzi

84H0IJ1.png?format=webp&quality=lossless

Written by Richard Sutliff - DAILY GLOBE 10/06/2024


VW2XYar.png

Zastanawialiście się kiedyś co tworzy dobry lokal? Profesjonalna, przyjazna obsługa? Rodzinna atmosfera? Nieszablonowane, a zarazem pyszne jedzenie? Miłe dla oka wnętrze, które jednocześnie nawiązuje do przeszłości danego budynku? Jeśli na te pytania odpowiedzieliście tak to mamy dla Was dobrą wiadomość - Granny's Sandwich Shop spełnia wszystkie wymagania. Nie uprzedzajmy faktów. Do kanapkowego baru zajechałem przypadkiem, głodny po wieczorze pełnym pracy, bez zamiaru podejmowania jakiejkolwiek na miejscu. Na wejściu od razu rzuciła się w oczy urocza scena - trójka pracówników (w tym jedna z babć, o której za chwilę) razem z klientem wywijali sobie przy ladzie. Od razu z lepszym humorem podszedłem do nich - zostałem przywitany szerokim uśmiechem, small-talk i kartą. 

W erze wszechobecnych fast-foodów i ciężkostrawnych dań Granny's Sandwich Bar jest jak oaza na pustyni. Specjalizują się (jak nazwa wskazuje) w kanapkach, ale również znajdziecie sałatki czy zupy. Głównym motywem jednak jest brak potraw, do których przyzwyczajają nas inne lokale - steki, frytki, hamburgery - ociekające tłuszczem i kaloriami, tu ich nie znajdziecie. Postanowiłem postawić na kanapkę z grilowanym serem oraz kawę, zabawnie nazwaną 'Granny's Coffee' (miły akcent!). Towarzysz mojej podróży postawił na kanapkę z indykiem i awokado oraz wodę.

Wystrój jest przyjemny dla oka, jak już wspomniałem na początku artykułu. Stoliki, miejsca siedząca, całe wnętrze - wszystko przypomina wypisz wymaluj typowy salon Twojej babci, w którym spędziłeś najlepsze lata dzieciństwa. W oczy rzuca się też zachowana w pełni piekarnia - jak zdradziła nam jedna z właścicielek, Eleanor Hinton, pozostałość po poprzednim przedsiębiorstwie, które zamknęło się około trzech lat temu. Zaletą jest nawiązywanie do historii miejsca, jednocześnie dodając coś od siebie. Sama obsługa była błyskawiczna. Składniki świeże i smaczne - czuć było, że nie oszczędza się na jakości czy świeżości - czułem się jakbym naprawdę jadł kanapkę wykonaną przez moją kochaną babunię

Doświadczając tego wszystkiego po prostu nie mogłem przejść obojętnie - zdradziłem 'babcii Ela' (tak nazywana jest Eleanor Hinton w lokalu), że jestem dziennikarzem i chętnie napiszę coś o jej lokalu. Chwila rozmowy pozwoliła mi poznać kulisy powstania Granny's Sandwich Shop. Bar został założony przez trzy emerytki - Eleanor Hinton, Sophia Petrou oraz Jessica Morphy. Z braku lepszego zajęcia na zasłużonej emeryturze kobiety spotykały się w kuchni i eksperymentowały z różnymi potrawami. Częstowały nimi swoje rodziny i znajomych i uzyskiwały wyśmienity feedback oraz wręcz zachęty by zająć się tym profesjonalnie. Poszły za ciosem i 25 maja tego roku nastąpiło otwarcie - lokal działa piętnaście dni i już ma swoich stałych bywalców. W segmencie zdominowanym głównie przez Subway Granny's Sandwich Shop odnalazło swoją niszę, w której odnajdują się idealnie. 

Zapytana o to co, według niej, przyciąga ludzi do jej lokalu odpowiedziała:

Cytat

Myślę, że to będzie panująca tutaj atmosfera i cała babcina otoczka. Ludzie przychodzą nie tylko dobrze zjeść, ale również porozmawiać, wymienić parę zdań, czy chociażby opowiedzieć o trudach, z którymi spotkali się w ciągu dnia. Stworzyłyśmy tutaj mikroklimat, który raz spróbowany zachęca do powrotu.

Nie jestem w stanie lepiej podsumować. Kto nigdy nie odwiedził babć Eleanor, Sophia i Jessica na Little Seoul niech koniecznie to uczyni. Gwarantuję Wam, że odnajdziecie tam jeden z swoich ulubionych lokali. Świeże, jakościowe składniki. Lekkie, zdrowe jedzenie. Rodzinna atmosfera, a wręcz babcina. Gorąco polecamy Granny's Sandwich Shop.


tvLC7Fm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin