Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA/whisper] UnNamed


UnNamed

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: https://forum.v-rp.pl/profile/2663-unnamed/

Nazwa postaci na którą nałożono karę: Richard Williams
Rodzaj kary: blokada postaci
Powód nałożenia kary: Prawdopodobne wynoszenie broni z PD
Członek ekipy nakładający karę: @whisper
Wyjaśnienie sytuacji: Ze 2/3 tygodnie temu zajrzałem do toreb które mam w ekwipunku i przypomniało mi się, że po PD została mi torba z broniami/narkotykami z konfiskat. Nie wiedziałem komu to oddać i tak leżało. Siedzieliśmy sobie teraz w czwórkę w pubie w którym poprawialiśmy obiekty i chodzi o to, że Daxton @BlaQ napisał, żebym mu sprzedał colt'a na IC (wiedział, że mam taką torbe) choć pisał to dla beki i miało być jako OOC. Można sprawdzić logi - nikomu nie sprzedałem/dałem przedmiotów z torby - jedyna sytuacja, to jak Daxtonowi pokazałem zawartość torby dając mu torbe. Mając postać w LSCG/CBSE nie jestem na tyle niezrównoważony psychicznie, żeby doprowadzić do takiej sytuacji jak teraz.
Ewentualne screeny/świadkowie: -

Edytowane przez UnNamed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unknown.png

Pominę już fakt łączenia naprzemiennie IC z OOC (tak jak np. na powyższym screenie) i odniosę się tylko do powodu blokady postaci.

Zinterpretowałem zupełnie inaczej to co teraz tłumaczysz, kiedy zauważyłem jak afiszujesz się z bronią.
Normalną koleją rzeczy po skończonej grze w LEA byłoby zdanie osprzętu, także takich przedmiotów. Czemu tego nie zrobiłeś przez te 2/3 tygodnie? In Character rekwirowana w trakcie służby nielegalna broń powinna raczej trafiać w odpowiednie miejsce, a takim na pewno nie jest Twoja prywatna torba. Z tego co się dowiedziałem to niejednokrotnie podczas gry chwaliłeś się ową bronią. Odpowiedź na pytanie jednej z cywilnych postaci - czy sprzedasz mu konkretny pistolet, po której wypisałeś wszystko co masz tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że jednak nie zamierzałeś oddać tego liderowi LSPD. Stąd nadana została blokada postaci. 

@CoolNickname spojrzy na to ze swojego punktu widzenia, przejrzy logi i zadecyduje co dalej z Twoją postacią, tymczasem życzę miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zinterpretowałem zupełnie inaczej to co teraz tłumaczysz, kiedy zauważyłem jak afiszujesz się z bronią.

Laski wyjęły kije, Daxton 9mm a ja pompke, to było całkowicie dla "beki" - to prawda, mogłem tego robić.
 

Cytat

Normalną koleją rzeczy po skończonej grze w LEA byłoby zdanie osprzętu, także takich przedmiotów. Czemu tego nie zrobiłeś? In Character rekwirowana w trakcie służby nielegalna broń powinny raczej trafiać w odpowiednie miejsce, a takim na pewno nie jest Twoja torba. Z tego co się dowiedziałem to niejednokrotnie w grze chwaliłeś się ową bronią.

Tak, przedmioty oflagowane zostawiłem a o torbie zapomniałem. Przy przeszukaniach mieszkań po prostu, żeby mi się nie walały po ekwipunku chowałem w jedno miejsce. Nie używałem ich do gry IC ani w żaden inny sposób więc to jakby trafiły w odpowiednie miejsce. Nie wiem czy powiedzenie trzem osobom, że takowe rzeczy posiadam to jest to chwalenie się. Może i można było to załatwić inaczej.
 

Cytat

Odpowiedź na pytanie jednej z cywilnych postaci - czy sprzedasz mu konkretny pistolet, po której wypisałeś wszystko co masz

Wypisałem mu po prostu odnosząc się do tego, że napisał o colcie, czego nie miałem. Zwykła odpowiedź - wymienianie broni które tam były nie jest równoznaczne ze sprzedażą.
 

Cytat

jednak nie zamierzałeś oddać tego liderowi LSPD

Nie zamierzałem, bo miałem wcześniej informacje, że podobno bronie rozchodziły się za $$ szybciej niż swieże bułeczki w piekarni. Mogłem napisać do administratora - fakt, nie pomyślałem.

Tą sprawe również można było wyjaśnić w grze, zapytać co i jak. Nie trzeba było od razu blokować postaci. Z wielką chęcią bym oddał te przedmioty bez żadnego problemu.

Edytowane przez UnNamed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zedytowałeś post dopisując iż mogłem wyjaśnić to w grze, a nie od razu blokować postać.
Dlatego też w powodzie dodałem dopisek "do wyjaśnienia na forum" żebyś tłumaczył swoje postępowanie na forum publicznym a nie serwerowym pw. Powiedzenie "Mądry Polak po szkodzie" jak widać doskonale się sprawdza... Teraz z wielką chęcią oddałbyś te przedmioty (tylko dlatego, że dostałeś blokadę postaci), a wcześniej jak sam napisałeś przez 2/3 tygodnie nie pomyślałeś o tym bo:

50 minut temu, UnNamed napisał:

Nie zamierzałem, bo miałem wcześniej informacje, że podobno bronie rozchodziły się za $$ szybciej niż swieże bułeczki w piekarni (...)

tenor.gif?itemid=13259642

Czy Ty właśnie sam siebie wkopałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whisper napisał:

Widzę, że zedytowałeś post dopisując iż mogłem wyjaśnić to w grze, a nie od razu blokować postać.
Dlatego też w powodzie dodałem dopisek "do wyjaśnienia na forum" żebyś tłumaczył swoje postępowanie na forum publicznym a nie serwerowym pw. Powiedzenie "Mądry Polak po szkodzie" jak widać doskonale się sprawdza... Teraz z wielką chęcią oddałbyś te przedmioty (tylko dlatego, że dostałeś blokadę postaci), a wcześniej jak sam napisałeś przez 2/3 tygodnie nie pomyślałeś o tym bo:

tenor.gif?itemid=13259642

Czy Ty właśnie sam siebie wkopałeś?

Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, dlaczego o tym nie pomyślałem. Po prostu. Źle mnie zrozumiałeś z tymi świeżymi bułeczkami - po tym jak zobaczyłem, że je mam, nie zamierzałem oddać do LSPD/SD bo słyszałem wielokrotnie na TS jak się dorabiają na konfiskowanych broniach - chciałem tego uniknąć. Nie jestem pazerny na wirtualną kasę i nie chce, by inni psuli tym grę/gospodarkę. Nie trzymałem tych broni/narkotyków dla wzbogacenia się mojej postaci bo jeśli miałbym to zrobić, to zrobiłbym to już dawno temu i nikt by nawet nic nie wiedział. Dostałem blokadę postaci, niestety - ale nie mam problemu, żeby mi je zabrano i odblokowano postać. Nie złamałem w żaden sposób regulaminu oprócz tego, że je posiadałem.

 

EDIT: Moze i błąd, że za każdym razem mówiłem sobie "potem to oddam" ale nie było żadnej sprzedaży. Szkoda mi tej postaci bo skupiłem się na jednej, dobrze sobie zaplanowałem jej całą rozgrywkę i kreacje nie łącząc jej z niczym nielegalnym. Czy tego naprawdę normalnie załatwić nie można poprzez zabranie tych przedmiotow? Nie wiem, sądziłem, że nie robię nic złego.

Edytowane przez UnNamed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2021 o 20:49, UnNamed napisał:

Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, dlaczego o tym nie pomyślałem. Po prostu. Źle mnie zrozumiałeś z tymi świeżymi bułeczkami - po tym jak zobaczyłem, że je mam, nie zamierzałem oddać do LSPD/SD bo słyszałem wielokrotnie na TS jak się dorabiają na konfiskowanych broniach - chciałem tego uniknąć.

Jeżeli zarzucasz którejkolwiek frakcji tak poważne zarzuty to warto je by było poprzeć jakimiś dowodami niż zwykłym /SŁYSZAŁEM/. Odzywałeś się do mnie z chęcią powrotu do PD i nie miałem nic przeciwko z warunkiem powrotu na P1 - co odmówiłeś, w trakcie tej rozmowy nie wspominałeś nic o posiadanych broniach, ani nie wspomniałeś o tym żeby je oddać. Jak dla mnie są to niczym podparte zarzuty zarówno w stronę SD czy PD. Poza tym bronie i tak zobligowany byłbyś oddać liderowi SAM bo nikt nie będzie się w tej sprawie za Tobą uganiał i tak jakby dalej to nosząc ponosisz ryzyko za które możesz ponieść za to konsekwencję. 

Edytowane przez Bartuuula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartuuula napisał:

Jeżeli zarzucasz którejkolwiek frakcji tak poważne zarzuty to warto je by było poprzeć jakimiś dowodami niż zwykłym /SŁYSZAŁEM/. Odzywałeś się do mnie z chęcią powrotu do PD i nie miałem nic przeciwko z warunkiem powrotu na P1 - co odmówiłeś, w trakcie tej rozmowy nie wspominałeś nic o posiadanych broniach, ani nie wspomniałeś o tym żeby je oddać. Jak dla mnie są to niczym podparte zarzuty zarówno w stronę SD czy PD. Poza tym bronie i tak zobligowany byłbyś oddać liderowi SAM bo nikt nie będzie się w tej sprawie za Tobą uganiał i tak jakby dalej to nosząc ponosisz ryzyko, że możesz ponieść za to konsekwencję. 

Wybacz, że nie nagrywałem Was przez cały czas 🙂 W trakcie tej rozmowy, zaraz po powrocie po miesięcznej przerwie jeszcze nie przypomniałem sobie, że mam tą torbę. Poza tym to nie temat w tej sprawie.

Edytowane przez UnNamed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, UnNamed napisał:

Wybacz, że nie nagrywałem Was przez cały czas 🙂 W trakcie tej rozmowy, zaraz po powrocie po miesięcznej przerwie jeszcze nie przypomniałem sobie, że mam tą torbę. Poza tym to nie temat w tej sprawie.

Spoko w takim razie podaj nicki osób, które mówiły o sprzedawaniu broni z depozytu i niech administracja sprawdzi ich logi płatności. 

Edytowane przez Bartuuula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartuuula napisał:

Spoko w takim razie podaj nicki osób, które mówiły o sprzedawaniu broni z depozytu i niech administracja sprawdzi ich logi płatności. 

A w jaki sposób mam znać/pamiętać nicki osób skoro rozmowy były prowadzone na TS'ie LEA podczas gry gdzie nie mam podglądu? Jedyne co wiem, to było stare SD bo to oni latali po blokach jak głupi od mieszkania do mieszkania. Nie oddałem tych broni do PD/SD bo miałem podstawy do tego, że mogą zostać przehandlowane i tyle.

Ponownie zaznaczam, że to nie temat o handlu bronią z depozytu tylko apelacja od blokady postaci w innej sprawie, więc na więcej Twoich pytań w tej sprawie nie będę tutaj odpowiadał. Jest priv, na ile będę umiał odpowiedzieć na tyle odpowiem, zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, UnNamed napisał:

A w jaki sposób mam znać/pamiętać nicki osób skoro rozmowy były prowadzone na TS'ie LEA podczas gry gdzie nie mam podglądu? Jedyne co wiem, to było stare SD bo to oni latali po blokach jak głupi od mieszkania do mieszkania. Nie oddałem tych broni do PD/SD bo miałem podstawy do tego, że mogą zostać przehandlowane i tyle.

Ponownie zaznaczam, że to nie temat o handlu bronią z depozytu tylko apelacja od blokady postaci w innej sprawie, więc na więcej Twoich pytań w tej sprawie nie będę tutaj odpowiadał. Jest priv, na ile będę umiał odpowiedzieć na tyle odpowiem, zapraszam.

Zarzucasz obu frakcjom handel bronią z /zabierz wykorzystując to jako swoje wytłumaczenie i nie możesz tego w żaden sposób udowodnić. Stawiasz zarówno SD, którego liderzy się zmienili jak i PD którego skład diametralnie się zmienił od Twojego odejścia w negatywnym świetle, dlatego dla czystej klarowności chciałem żebyś podparł swoje zarzuty dowodami. W sytuacji kiedy podałbyś listę faktycznych osób, osoba rozpatrująca apelację sprawdziłaby czy faktycznie mogłeś mieć obawy, że ta broń zostanie sprzedana dalej innym graczom. Nie zrobiłeś tego i najwyraźniej nie masz zamiaru dlatego nie oczerniaj zarówno jednej jak i drugiej frakcji swoimi domniemaniami. Wypowiadam się tutaj jako lider PD, które w tym momencie stawiasz w złym świetle, a każdy z graczy pracuje nad poprawą jego podupadłego wizerunku. To tyle z mojej strony w tej apelacji. 

Edytowane przez Bartuuula
Suzukier, .kuba, Grenade i 3 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w końcu chwilę, żeby dokładniej przyjrzeć się sprawie. Chciałem mieć 100% pewności, że rzeczywiście nie rozprowadzałeś  w żaden sposób tych broni, dlatego też oczywiście zasięgnąłem do logów. Może i nie znalazłem żadnego dowodu na to, że ów bronią w jakikolwiek sposób handlujesz, ale wydaje mi się, że dostatecznie upewniłem się co do tego, że nie miałeś zamiaru tej broni komukolwiek oddawać. Przeglądając logi przypadkowo wpadłem na fragment o tym, jak wyciągasz z torby bronie, a następnie wkładasz je do jakiegoś złomowego samochodu Fagaloa. Wszedłem później na serwer, zrespiłem ten samochód i go przeszukałem. Co się okazało? Magazynowałeś w nim sobie pięć broni - 2x M4, 2x AK-47, 1x SMG. Nigdzie w apelacji nie widziałem wzmianki o takim procederze, więc zakładam, że nie chciałeś się do tego przyznać. Nie napisałeś mi o tym nawet na Discordzie - teraz jest już na to za późno. Jak dla mnie sprawa jest wystarczająco jasna. Blokada postaci zostanie. Odrzucam.

Szybki lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin