Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA/minnesota] Evorias


Evorias

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego:

Nazwa postaci na którą nałożono karę: https://forum.v-rp.pl/profile/3997-evorias/
Rodzaj kary: (warn/aj/blokada/ban, itp.) AJ
Powód nałożenia kary: "
Narzucanie swojej narracji innym graczom(120 minut)" no i jakiś kick
Członek ekipy nakładający karę: minnesota
Wyjaśnienie sytuacji: A więc w skrócie odgrywałem sobie w restauracji z kumplami dosyć kreatywną akcję (ze względu na to, że nasze postacie były pod wpyłwem narkotyków) było to najzwyczajniej w świecie śmieszne. Prosiliśmy kasjerkę, aby podała nam szczura i różne dziwne potrawy, rozmawialiśmy ic, gdy otrzymałem komunikat na chacie po zażyciu narkotyku coś w styłu "Czujesz się bardzo pewnie" więc wpadłem na pomysł aby odegrać sobie akcję na /sprobuj do znalezienia szczura w lokalu na kuchnii. Powiodło się więc zrobiłem awanturę IC i kolega minnesota zaczął tłumaczyć mi taką grę jako "wymuszanie swojej narracji na innych graczach" lecz nie uważam tego za wymuszanie narracji. Wymuszenie narracji by było gdybym odegrał to na /do od razu, że znajduje tam szczura, a odegrałem na /sprobuj - chyba po to jest ta funkcja. Nikt na tym IC skryptowo by nie ucierpiał więc była to tylko i wyłącznie moja kreatywna akcja, napisałem mu, że "wypierdalam stąd(lokalu) bo to nie ma sensu" i koledze się ujawniło ego, aby udowodnić mi swoją wyższość postanowił dać mi karę. Dodam też, że odrazu po tym napisałem do niego na /w i niżej przesyłam screen. Dostałem za to kick. Według mnie gość stosuje zwykły elitaryzm, bo gdybym napisał wiadomość do gracza, a ten by tego nie chciał to wątpie, że  dostałbym za takie coś kick, niby głupota ale jednak. Proszę o wyciągniecie konsekwencji wobec minnesoty bo jego ego mu nie pozwala na normalną dyskusję i wyjaśnienie sprawy oraz o usnięcie kary z mojej kartoteki na forum bo pewnie przez noc i tak zbiję ten 2 godzinny adminjail.
Ewentualne screeny/świadkowie: @potezny ahilis@MariuszAntykwariusz@HAMDALA@Nevir oraz screenshot, ktory ukazuje wygórowane ego minnesoty, elitaryzm oraz to, że siadła mu zwyczajnie psycha i pokazał tym swój brak argumentacji.
 yB5SkzE.png


//Edit 
Właśnie zobaczyłem, że na serwerze istnieje funkcja /tog w także nakaz od potężnego administratora serwisu o nie pisanie do niego był jeszcze większym elitaryzmem niż myślałem 🤬

Edytowane przez Evorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jedna z "barmanek" + osoba wysyłająca raport + tworzaca bar z liderem. Dosłownie wszedłeś sobie na kuchnię, stworzyłeś szczura, upolowałeś i przyniosłeś do lady. Gramy masę brudów IC, ale szczury to poziom czystości z którego trzymamy się z dala - sprzątamy IC i unikamy trucia ludzi. Piszę by wyjaśnić narrację tego miejsca. Gdyby szczury tam mogły być to byśmy odpisali twierdząco na zapytanie(!) czy szczur tam może być. Nie na wymuszoną kreację losową komendą.

Nie możesz poprzez /sprobuj wymuszać narracji miejsca, w stosunku do którego nie masz żadnej mocy kreacji. Żadnych szczurów, wybuchów gazu, jebiących się na stole meneli. Natura 50/50 nie sprawia, że ta komenda może być używana jak tylko ci się podoba i gdybyś miał trochę oleju w głowie to doszedł byś do tego, dlaczego.

 

Edytowane przez Vey
Amer lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vey napisał:

Jako jedna z "barmanek" + osoba wysyłająca raport + tworzaca bar z liderem. Dosłownie wszedłeś sobie na kuchnię, stworzyłeś szczura, upolowałeś i przyniosłeś do lady. Gramy masę brudów IC, ale szczury to poziom czystości z którego trzymamy się z dala - sprzątamy IC i unikamy trucia ludzi. Piszę by wyjaśnić narrację tego miejsca. Gdyby szczury tam mogły być to byśmy odpisali twierdząco na zapytanie(!) czy szczur tam może być. Nie na wymuszoną kreację losową komendą.

Nie możesz poprzez /sprobuj wymuszać narracji miejsca, w stosunku do którego nie masz żadnej mocy kreacji. Żadnych szczurów, wybuchów gazu, jebiących się na stole meneli. Natura 50/50 nie sprawia, że ta komenda może być używana jak tylko ci się podoba i gdybyś miał trochę oleju w głowie to doszedł byś do tego, dlaczego.

 

Nie porownuj wybuchu gazu do odegrania akcji czy znalazl szczura na kuchnii, rownie dobrze moglem odegrac, ze go tam sam podrzucilem wiec jak najbardziej komenda byla prawidlowo uzyta, wystarczylo zapytac na do jak to mozliwe ze go tam znalazl czy cokolwiek innego ale woleliscie odrazu uzywac /b 🙃

Edytowane przez Evorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara nadana przez Gamemastera jest w moim mniemaniu jak najbardziej słuszna. Poza tym, wszystko podsumował już w tej apelacji @Vey, więc jeśli chcesz to możesz jeszcze raz przeczytać jego wypowiedź. Całkowicie się z nią zgadzam. Nie możesz w takich przypadkach wymuszać sobie w ten sposób narracji - ani na /sprobuj, ani na /do. 

Poza tym, przyjrzyjmy się temu, co napisałeś, a następnie porównajmy tą wypowiedź z twoimi logami.

11 godzin temu, Evorias napisał:

Nie porownuj wybuchu gazu do odegrania akcji czy znalazl szczura na kuchnii, rownie dobrze moglem odegrac, ze go tam sam podrzucilem wiec jak najbardziej komenda byla prawidlowo uzyta, wystarczylo zapytac na do jak to mozliwe ze go tam znalazl czy cokolwiek innego ale woleliscie odrazu uzywac /b 🙃

Pominę na razie pierwszą część tej wypowiedzi, a odniosę się do "wystarczylo zapytac na do jak to mozliwe ze go tam znalazl czy cokolwiek innego ale woleliscie odrazu uzywac /b 🙃".

Akcja wyglądała tak: 

[30.03.2021 01:29] Mohammed Alfashi mówi: Nawet rekinów tu nie serwują, licha restauracja i jestem przekonany ze macie szczury w kuchni, zaraz to zweryfikuje.
[30.03.2021 01:29] * Mohammed Alfashi podszedl na kuchnie i wbil sie tam z pelnej z awantura w poszukiwaniu szczurow.
[30.03.2021 01:29] ** Mohammed Alfashi odniósł sukces próbując znalezc szczura.
[30.03.2021 01:30] Mohammed Alfashi mówi: Co to ma kurwa byc? *zlapal szczura za ogon i wrocil do lady, rzucil go na lade i przytrzymal go tam reka*.

Warto zaznaczyć, że do tego momentu NIKT nie napisał nic na /b. Podsumowano cię na /do, co generalnie totalnie wyklucza twój zarzut - "wystarczyło zapytać na /do, a nie od razu używać /b".

[30.03.2021 01:31] ** W lokalu nie ma żadnych szczurów inaczej sanepid by go nie dopuścił do funkcjonowania. (( Ayumi Yoshinaga )

Na co ty odpowiedziałeś

[30.03.2021 01:31] ** Widocznie byl skoro go tam znalazl. (( Mohammed Alfashi ))

Dopiero potem zaczęła się kłótnia na /b. Twoje wypowiedzi na czacie OOC, PMy do minesotty i nawet ton, w jakim utrzymana jest ta apelacja, jeszcze bardzie utwierdzają mnie w tym, że kara jest słuszna, a mogłaby być nawet surowsza.

Wparowałeś NA SIŁĘ do kuchni. Nie dałeś nawet nikomu czasu na reakcję. Nie wiadomo przecież, czy ktokolwiek by cię tam wpuścił, a jeżeli już by tak było, to NA PEWNO patrzyliby ci na ręce, a potem od razu wróciłeś do lady i położyłeś na niej szczura, którego tam znalazłeś. Twoja akcja na /sprobuj i to, co po niej pisałeś DOBITNIE wskazuje na to, że znazłeś szczura w kuchni, a nie, że przyniosłeś go z sobą w kieszeni.

Idąc tym tropem myślenia, jeżeli /sprobuj by ci nie weszło, to co? Magicznie byś tego szczura ze sobą nie przyniósł? Albo przychodzisz do lokalu z wyraźnym zamiarem "podłożenia" w nim szczura (ale szczerze mówiąc to nie wiem, czemu miałbyś to robić), odgrywając to oczywiście należycie, albo po prostu tego nie grasz, bo szczur po /sprobuj raczej nie pojawi się w twojej kieszeni, tak jak nie powinien pojawić się w kuchni, w której najzwyczajniej w świecie nie powinno go być.

Oczywiście odrzucam.

Amer lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a więc tak poprosiłem Cię abyś dał mi możliwość odpowiedzi na to co napisałeś więc zapraszam do lekturki.
 

Cytat

Pominę na razie pierwszą część tej wypowiedzi, a odniosę się do "wystarczylo zapytac na do jak to mozliwe ze go tam znalazl czy cokolwiek innego ale woleliscie odrazu uzywac /b 🙃".

Wkleiłeś dokładnie moją akcję, zgodzę się. Moja postać według tego co było odegrane była sama na kuchnii biorąc pod uwagę Tylko i wyłącznie graczy, nie licząc immersyjnie sztucznych kucharzy więc teoretycznie druga strona nie miała pojęcia o tym czy go podrzuciłem czy nie, nawet jeśli tak nie było mogli o to zapytać ale potem tak jak już wspomniałem woleli grać na /b. Nie uważam również żeby ktoś mnie "podsumował" jak to nazwałeś na /do czymś takim 

[30.03.2021 01:31] ** W lokalu nie ma żadnych szczurów inaczej sanepid by go nie dopuścił do funkcjonowania. (( Ayumi Yoshinaga )


Wystarczy spojrzeć na niektóre bary "chińskie" w naszym kraju, żeby przekonać się o tym, że nie wszędzie czystość jest zachowana a jednak funkcjonują mimo kontroli sanepidu. Uprzedzając napisanie, że nie gramy w Polsce to niczego nie zmienia bo z pewnością w Stanach Zjednoczonych też można znaleźć lokale, w których nie jest zbyt apetycznie na kuchni, a jednak funkcjonują. Istnieje też cos takiego jak korupcja, właściciel lokalu mógł przekupić pracowników "sanepidu" i mogliby dopuścić taki lokal do użytku bo dlaczego nie? Załóżmy nawet, że jest jakaś frakcja zajmująca się tego typu sprawami i ma odgórnie nałożony zakaz gry skorumpowanego, nie oznacza to, że nie można IC nazwać pracownika takiej frakcji skorumpowanym, bo regulamin to jedno a umysł naszej postaci to drugie. 


Kontynuując...

 

Cytat

Dopiero potem zaczęła się kłótnia na /b. Twoje wypowiedzi na czacie OOC, PMy do minesotty i nawet ton, w jakim utrzymana jest ta apelacja, jeszcze bardzie utwierdzają mnie w tym, że kara jest słuszna, a mogłaby być nawet surowsza.

Moje wypowiedzi na ooc - może i były dosyć ofensywne, nie zaprzeczam
PM'y do minesoty? Nie ma zakazu pisania do minesoty na /w i jeśli mu to przeszkadzało wystarczyło użyć funkcji /tog w a nie kickować mnie za to z serwera pokazując swoją wyższość nad innymi i uważanie się za kogoś lepszego od gracza (tak jak to nazwałem wcześniej - elitaryzm). Zwykły gracz Cię nie wyrzuci, a zwyczajnie może zlać te wiadomości lub włączyć /tog w (dodam, że minesota nie pełnił wtedy służby na /a więc mógł to zrobić) 
Mój ton w tej apelacji? Nie zauważam abym był jakoś specjalnie wulgarny, chamski czy używał innych pejoratywnych określeń w stosunku do kogokolwiek


 

Cytat

Wparowałeś NA SIŁĘ do kuchni. Nie dałeś nawet nikomu czasu na reakcję. Nie wiadomo przecież, czy ktokolwiek by cię tam wpuścił, a jeżeli już by tak było, to NA PEWNO patrzyliby ci na ręce, a potem od razu wróciłeś do lady i położyłeś na niej szczura, którego tam znalazłeś. Twoja akcja na /sprobuj i to, co po niej pisałeś DOBITNIE wskazuje na to, że znazłeś szczura w kuchni, a nie, że przyniosłeś go z sobą w kieszeni.

Na siłę? Nie odegrałem nic w stylu przepychania kogokolwiek (bo nikt nie stał w pobliżu drzwi do kuchni więc tego nie mogłem nawet zrobić) a zwyczajnie tak jak sam skopiowałeś z logów 
* Mohammed Alfashi podszedl na kuchnie i wbil sie tam z pelnej z awantura w poszukiwaniu szczurow.  

 "na pełnej" nie oznacza wcale na siłę, a może być to: szybko; dynamicznie; z wściekłością
Czasu na reakcję? Nikt nie stał w drzwiach do kuchni z graczy a poza tym nie spotkałem się jeszcze aby w jakiejkolwiek restauracji drzwi od kuchni były jakoś specjalnie przez kogoś chronione w obawie przed naćpanym gościem, który przyjdzie szukać szczurów.
 

Cytat

Twoja akcja na /sprobuj i to, co po niej pisałeś DOBITNIE wskazuje na to, że znazłeś szczura w kuchni, a nie, że przyniosłeś go z sobą w kieszeni.

Jeżeli moja postać była na kuchni, a oni stali przy ladzie to nie mogli o tym wiedzieć czy go przyniosłem czy nie, nigdzie nie napisałem że go przyniosłem ze sobą w kieszeni, a napisałem "równie dobrze mógłbym go przynieść w kieszeni* więc nadal uważam tak samo jak pisałem w poprzednich postach. 

 

Cytat

Idąc tym tropem myślenia, jeżeli /sprobuj by ci nie weszło, to co? Magicznie byś tego szczura ze sobą nie przyniósł? Albo przychodzisz do lokalu z wyraźnym zamiarem "podłożenia" w nim szczura (ale szczerze mówiąc to nie wiem, czemu miałbyś to robić), odgrywając to oczywiście należycie, albo po prostu tego nie grasz, bo szczur po /sprobuj raczej nie pojawi się w twojej kieszeni, tak jak nie powinien pojawić się w kuchni, w której najzwyczajniej w świecie nie powinno go być.

Gdyby spróbuj mi nie weszło to bym po prostu powiedział coś w stylu "No... macie szczęście, że nie znalazłem tu żadnego gryzonia" i sobie poszedł. W zdaniu kolejnym "magicznie bys tego szczura ze soba nie przyniosl" ponownie uważasz, że go ze sobą przyniosłem, a było to napisane w formie hipotetycznej. Czytając dalej nie widzę nic złego w akcji podkładania komuś szczura do lokalu, być może próba likwidacji konkurencji? Jestem dość kreatywny więc jestem zdolny  do takiej akcji, ale nie o tym teraz. /sprobuj ze szczurem w kieszeni to tutaj już troszkę Cię fantazja poniosła bo NIGDZIE nie odegrałem na spróbuj pojawienie szczura w kieszeni, a w kuchni dlaczego miałby się nie pojawić? Szczur jest tam gdzie jedzenie a jedzenia na kuchnii nie brakuje. Też nie odegrałem, że tam się pojawił i go wyczarowałem, a że po prostu go znalazłem i akurat się udało. Może można było odegrać inteligentniej /do na przykład... /do Lokal często przechodzi kontrolę pod względem występowania gryzoni i nie jest możliwe, aby ten go tutaj znalazł i wystarczyłoby abym odegrał /do W takim razie go tutaj nie znalazł. Ale akcja 

[30.03.2021 01:31] ** W lokalu nie ma żadnych szczurów inaczej sanepid by go nie dopuścił do funkcjonowania. (( Ayumi Yoshinaga )


kompletnie nie wyklucza takiej możliwości, gdyż tak jak wspomniałem wyżej istnieje coś takiego jak korupcja, przekręty i inne szwindle także nie usatysfakcjonował mnie taki argument na /do stąd powód kontynuacji przeze mnie akcji w taki a nie inny sposób.




Chciałbym też abyś opisał mi w takim razie na czym dokładnie polega funkcja /sprobuj i podał przykład jej użycia (tylko proszę, nie granie samemu bo nikt tak nie robi tylko prosiłbym o przykład wykorzystując do tego integracje z innym graczem) skoro na innych graczach NIE MOŻNA według powszechnych zasad roleplay. 

Również chciałbym poprosić Cię o zacytowanie mi podpunktów regulaminu zabraniających mi wykonanych przeze mnie czynów (tj. Odegranie znalezienia szczura na /sprobuj w kuchni w lokalu gastronomicznym; napisanie dwóch /w do minesotty) gdyż takich nie znalazłem, być może szukałem nie tu gdzie powinienem.

 

//edit

Prawie bym zapomniał! 

Cytat

Poza tym, wszystko podsumował już w tej apelacji @Vey

Od kiedy to gracz decyduje o apelacji i jest od podsumowywania jej?

Edytowane przez Evorias
potezny ahilis lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Evorias napisał:

Wystarczy spojrzeć na niektóre bary "chińskie" w naszym kraju, żeby przekonać się o tym, że nie wszędzie czystość jest zachowana a jednak funkcjonują mimo kontroli sanepidu.

W naszym barze czystość jest zachowana w takim stopniu, że nie ma szczurów na kuchni. My za to odpowiadamy, my o tym decydujemy. Nie ty. Nie ulega to dyskusji.

 

Przed chwilą, Evorias napisał:

Jeżeli moja postać była na kuchni, a oni stali przy ladzie to nie mogli o tym wiedzieć czy go przyniosłem czy nie, nigdzie nie napisałem że go przyniosłem ze sobą w kieszeni, a napisałem "równie dobrze mógłbym go przynieść w kieszeni* więc nadal uważam tak samo jak pisałem w poprzednich postach. 

Po prostu zmyślasz i kręcisz. Za granie magika i tworzenie rzeczy na poczekaniu i bez przygotowania też można dostać karę. Tylko ostrzegam, żebyś się nie pogrążał.

Edytowane przez Vey
Amer lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W naszym barze czystość jest zachowana w takim stopniu, że nie ma szczurów na kuchni. My za to odpowiadamy, my o tym decydujemy. Nie ty. Nie ulega to dyskusji.

Nie poinformowałeś mnie o tym na /do
 

Cytat

Po prostu zmyślasz i kręcisz. Za granie magika o tworzenie rzeczy na poczekaniu, bez przygotowania też można dostać karę. Tylko ostrzegam, żebyś się nie pogrążał.

 

Proszę opisz dokładniej gdzie zmyśliłem i gdzie kręcę oraz w jaki sposób gram magika bo nie mam zamiaru się domyślać co autor miał na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Evorias napisał:

Nie poinformowałeś mnie o tym na /do

Twoją rolą jest najpierw zapytać. PRZED swoim odegraniem. Dlatego grałeś źle i popełniłeś błąd. Nikt nie ma czasu za tobą biegać i reagować co do sekundy na twoje kiepskiej jakości próby, /do i /me. Są inni gracze, z każdym się gra.

Przed chwilą, Evorias napisał:

Proszę opisz dokładniej gdzie zmyśliłem i gdzie kręcę oraz w jaki sposób gram magika bo nie mam zamiaru się domyślać co autor miał na myśli

Gdybyś nagle zmienił narrację (na wskutek naszych protestów), że jednak tego szczura podłożyłeś, a nie znalazłeś to mógłbyś dostać karę za zmyślanie na poczekaniu i magikowanie. Proste. 

Prowadziłeś narrację, że znalazłeś szczura na kuchni. Do tej narracji nie mogło dojść IC. Teraz wprowadzasz jakieś kręcidła, że mogłeś sam tego szczura podłożyć - coś czego nie zrobiłeś. Nawet nie wiem po co w ogóle dodałeś tę "notatkę" o wersji alternatywnej, której nie prowadziłeś IC w żadnym stopniu. Chyba tylko dla wprowadzenia chaosu.

 

Edytowane przez Vey
Amer lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Twoją rolą jest najpierw zapytać. PRZED swoim odegraniem. Dlatego grałeś źle i popełniłeś błąd. Nikt nie ma czasu za tobą biegać i reagować co do sekundy na twoje kiepskiej jakości próby, /do i /me. Są inni gracze, z każdym się gra.

Na wstępie prosiłbym na wstępie o zaprzestanie obrażania mnie któryś raz z kolei w twoich wypowiedziach. Akcję teoretycznie odegrałem z nikim bo nikogo z was na kuchni nie było, więc nie będę Cię o to pytał, w dodatku nie wiem kim Ty tam jesteś: pracownikiem; wlascicielem wiec kierowanie do ciebie /do byloby zwyczajnie bez sensu bez pewnosci czy masz o tym jakiekolwiek informacje czy jest to mozliwe (znalezienie sie gryzonia na kuchni). Dodam jeszcze, ze ostatnio pewna osoba z ekipy serwera zwróćiła mi uwagę na pytanie na /do Czy mogło tak być mówiąc "to zwyczajnie bez sensu, odegrałeś tak to kontynuuj, najwyzej gracz Ci odpowie /do Nie udane i tyle. Z twojej strony wystarczyło kreatywniejsze /do z twojej strony i by nie było problemu, a nie odgrywanie coś z sanepidem, na który zgaduję nie posiadasz żadnej odegranej akcji a już bardziej pewne jest to, że nie masz na to żadnych dowodów ani zrzutów ekranów przez co teoretycznie skłamałeś na /do
 

Cytat

Gdybyś nagle zmienił narrację (na wskutek naszych protestów), że jednak tego szczura podłożyłeś, a nie znalazłeś to mógłbyś dostać karę za zmyślanie na poczekaniu i magikowanie. Proste. 

Prowadziłeś narrację, że znalazłeś szczura na kuchni. Do tej narracji nie mogło dojść IC. Teraz prowadzasz jakieś kręcidła, że mogłeś sam tego szczura podłożyć - coś czego nie odgrywałeś IC. Nawet nie wiem po co w ogóle dodałeś tę "notatkę" o wersji alternatywnej, której nie prowadziłeś IC w żadnym stopniu. Chyba tylko dla wprowadzenia chaosu.

Gdybym to zrobił, ale tego nie zrobiłem i była to czysto hipotetyczna teza, że mogłem w taki sposób też to odegrać, a Ciebie nie powinno interesować w jaki sposób to odegrałem, a raczej to skąd się wziął tam szczur. Twoja postać nie była wraz z moją na kuchni i nie widziała tego co tam robię, więc przeczytanie z chatu co moja postać robi nie daje ci upowaznienia do wykorzystania tej wiedzy

Edytowane przez Evorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem - werdykt został podjęty już wcześniej i przy okazji tej konkretnej apelacji na pewno się nie zmieni. Jestem w trakcie pisania ostatecznej odpowiedzi, więc zamykam temat, bo jestem pewien, że wasza kłótnia mogłaby się tutaj toczyć w nieskończoność, a ja będę miał tylko więcej materiału do przerobienia.

Amer lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Miałem nie odpisywać, ale niech ci będzie.

1 godzinę temu, Evorias napisał:
Cytat

Pominę na razie pierwszą część tej wypowiedzi, a odniosę się do "wystarczylo zapytac na do jak to mozliwe ze go tam znalazl czy cokolwiek innego ale woleliscie odrazu uzywac /b 🙃".

Wkleiłeś dokładnie moją akcję, zgodzę się. Moja postać według tego co było odegrane była sama na kuchnii biorąc pod uwagę Tylko i wyłącznie graczy, nie licząc immersyjnie sztucznych kucharzy więc teoretycznie druga strona nie miała pojęcia o tym czy go podrzuciłem czy nie, nawet jeśli tak nie było mogli o to zapytać ale potem tak jak już wspomniałem woleli grać na /b. Nie uważam również żeby ktoś mnie "podsumował" jak to nazwałeś na /do czymś takim 

[30.03.2021 01:31] ** W lokalu nie ma żadnych szczurów inaczej sanepid by go nie dopuścił do funkcjonowania. (( Ayumi Yoshinaga )

"Według tego co było odegrane", bo sam sobie tak odegrałeś. Nie ty o tym decydujesz. 

Może trochę przesadziłem ze słowem, że ktoś cię "podsumował", ale w momencie, kiedy napisałeś na /do - "Widocznie był, skoro go tam znalazł.", sam sprowokowałeś ich do dyskusji na czacie OOC. Mogłeś przecież już wtedy napisać jasne i klarowne /do, które podsumowałoby całą sytuację i nie dawało cienia wątpliwości co do tego, czy twoja postać rzeczywiście znalazła szczura w kuchni, czy też go tam podrzuciła. Wyglądało to jednak tak, jakbyś właśnie narzucał swoją narrację innym graczom - lokalowi, którzy oni prowadzą i wiedzą najlepiej, jak wygląda sytuacja w środku. Jak już mówiłem, wyglądało to tak, jakbyś rzeczywiście tego szczura tam znalazł, więc nie dziwię się, że zaczęli się ciebie o to czepiać. Jeżeli narracyjnie wszyscy rzeczywiście dbają w lokalu o czystość, to znalezienie w takim miejscu szczura raczej graniczy z cudem. Po co dbać o czystość, jeżeli wystarczy gracz, który postanowi odegrać sobie na /sprobuj znalezienie szczura, a to przecież aż pięćdziesięcioprocentowa szansa, że takiego znajdzie. 

 

28 minut temu, Evorias napisał:

Wystarczy spojrzeć na niektóre bary "chińskie" w naszym kraju, żeby przekonać się o tym, że nie wszędzie czystość jest zachowana a jednak funkcjonują mimo kontroli sanepidu. Uprzedzając napisanie, że nie gramy w Polsce to niczego nie zmienia bo z pewnością w Stanach Zjednoczonych też można znaleźć lokale, w których nie jest zbyt apetycznie na kuchni, a jednak funkcjonują. Istnieje też cos takiego jak korupcja, właściciel lokalu mógł przekupić pracowników "sanepidu" i mogliby dopuścić taki lokal do użytku bo dlaczego nie? Załóżmy nawet, że jest jakaś frakcja zajmująca się tego typu sprawami i ma odgórnie nałożony zakaz gry skorumpowanego, nie oznacza to, że nie można IC nazwać pracownika takiej frakcji skorumpowanym, bo regulamin to jedno a umysł naszej postaci to drugie. 

Zgadzam się, ale zostałeś ukarany za narzucanie swojej narracji innym graczom. Nie ty decydujesz o rzeczach, które opisałeś powyżej. Jak najbardziej może zrobić to za to opiekun, Gamemaster albo sam właściciel lokalu, jeżeli taka będzie jego wola, ale nie zwykły gracz - niestety. Myślę, że to w miarę logiczne.

 

31 minut temu, Evorias napisał:

Moje wypowiedzi na ooc - może i były dosyć ofensywne, nie zaprzeczam
PM'y do minesoty? Nie ma zakazu pisania do minesoty na /w i jeśli mu to przeszkadzało wystarczyło użyć funkcji /tog w a nie kickować mnie za to z serwera pokazując swoją wyższość nad innymi i uważanie się za kogoś lepszego od gracza (tak jak to nazwałem wcześniej - elitaryzm). Zwykły gracz Cię nie wyrzuci, a zwyczajnie może zlać te wiadomości lub włączyć /tog w (dodam, że minesota nie pełnił wtedy służby na /a więc mógł to zrobić) 
Mój ton w tej apelacji? Nie zauważam abym był jakoś specjalnie wulgarny, chamski czy używał innych pejoratywnych określeń w stosunku do kogokolwiek

5.5 Obrażanie członków ekipy jest zakazane. Niezależnie od rangi danej osoby karane jest banicją.

Jeżeli napisałbyś do niego normalnie, jestem pewien, że nie dostałbyś tego kicka. Warto zaznaczyć, że tylko kicka, a w podpunkcie jest mowa o banie. Możesz mi mówić, że to co do niego pisałeś nie było obrazą, ale postanowiłeś utrzymywać swoje PMy w bardzo ironicznym, prowokacyjnym wręcz tonie. No ale jak już mówiłem, to tylko kick. Minnesota poprosił cię, abyś do niego nie pisał. Napisałeś kolejną wiadomość w bardzo podobnym stylu, no i dostałeś tego "kopniaka". Powód widać przecież w panelu gracza. Nie dostosowałeś się do polecenia - zostałeś "ukarany" na własne życzenie.

1 godzinę temu, Evorias napisał:
Cytat

Wparowałeś NA SIŁĘ do kuchni. Nie dałeś nawet nikomu czasu na reakcję. Nie wiadomo przecież, czy ktokolwiek by cię tam wpuścił, a jeżeli już by tak było, to NA PEWNO patrzyliby ci na ręce, a potem od razu wróciłeś do lady i położyłeś na niej szczura, którego tam znalazłeś. Twoja akcja na /sprobuj i to, co po niej pisałeś DOBITNIE wskazuje na to, że znazłeś szczura w kuchni, a nie, że przyniosłeś go z sobą w kieszeni.

Na siłę? Nie odegrałem nic w stylu przepychania kogokolwiek (bo nikt nie stał w pobliżu drzwi do kuchni więc tego nie mogłem nawet zrobić) a zwyczajnie tak jak sam skopiowałeś z logów 
* Mohammed Alfashi podszedl na kuchnie i wbil sie tam z pelnej z awantura w poszukiwaniu szczurow.  

 "na pełnej" nie oznacza wcale na siłę, a może być to: szybko; dynamicznie; z wściekłością
Czasu na reakcję? Nikt nie stał w drzwiach do kuchni z graczy a poza tym nie spotkałem się jeszcze aby w jakiejkolwiek restauracji drzwi od kuchni były jakoś specjalnie przez kogoś chronione w obawie przed naćpanym gościem, który przyjdzie szukać szczurów.

A moje "na siłę" nie oznacza wcale, że kogoś po drodze staranowałeś, tylko tak jak powiedziałeś - szybko, dynamicznie, z wściekłością. Nawet jeśli teoretycznie mógłbyś wbić się tak do kuchni, to personel, którego jak wcześniej mówiłeś nie brałeś pod uwagę (a moim zdaniem powinieneś) na pewno w jakiś sposób by zareagował. Ale jeżeli rzeczywiście jakimś cudem by go tam nie było to na pewno ktokolwiek by zareagował.  Na pewno nie pozwolono by ci tam siedzieć samemu, dając ci wystarczającą ilość czasu na znalezienie i złapanie szczura.

1 godzinę temu, Evorias napisał:
Cytat

Twoja akcja na /sprobuj i to, co po niej pisałeś DOBITNIE wskazuje na to, że znazłeś szczura w kuchni, a nie, że przyniosłeś go z sobą w kieszeni.

Jeżeli moja postać była na kuchni, a oni stali przy ladzie to nie mogli o tym wiedzieć czy go przyniosłem czy nie, nigdzie nie napisałem że go przyniosłem ze sobą w kieszeni, a napisałem "równie dobrze mógłbym go przynieść w kieszeni* więc nadal uważam tak samo jak pisałem w poprzednich postach. 

 

[30.03.2021 01:29] * Mohammed Alfashi podszedl na kuchnie i wbil sie tam z pelnej z awantura w poszukiwaniu szczurow.
[30.03.2021 01:29]

** Mohammed Alfashi odniósł sukces próbując znalezc szczura.

[30.03.2021 01:31] ** Widocznie byl skoro go tam znalazl. (( Mohammed Alfashi ))

Sam spójrz, jak to wygląda. Chodzi o to, co napisałeś, a z tego co napisałeś można wywnioskować tylko tyle, że rzeczywiście znalazłeś szczura w kuchni.

 

1 godzinę temu, Evorias napisał:
Cytat

Idąc tym tropem myślenia, jeżeli /sprobuj by ci nie weszło, to co? Magicznie byś tego szczura ze sobą nie przyniósł? Albo przychodzisz do lokalu z wyraźnym zamiarem "podłożenia" w nim szczura (ale szczerze mówiąc to nie wiem, czemu miałbyś to robić), odgrywając to oczywiście należycie, albo po prostu tego nie grasz, bo szczur po /sprobuj raczej nie pojawi się w twojej kieszeni, tak jak nie powinien pojawić się w kuchni, w której najzwyczajniej w świecie nie powinno go być.

Gdyby spróbuj mi nie weszło to bym po prostu powiedział coś w stylu "No... macie szczęście, że nie znalazłem tu żadnego gryzonia" i sobie poszedł. W zdaniu kolejnym "magicznie bys tego szczura ze soba nie przyniosl" ponownie uważasz, że go ze sobą przyniosłem, a było to napisane w formie hipotetycznej. Czytając dalej nie widzę nic złego w akcji podkładania komuś szczura do lokalu, być może próba likwidacji konkurencji? Jestem dość kreatywny więc jestem zdolny  do takiej akcji, ale nie o tym teraz. /sprobuj ze szczurem w kieszeni to tutaj już troszkę Cię fantazja poniosła bo NIGDZIE nie odegrałem na spróbuj pojawienie szczura w kieszeni, a w kuchni dlaczego miałby się nie pojawić? Szczur jest tam gdzie jedzenie a jedzenia na kuchnii nie brakuje. Też nie odegrałem, że tam się pojawił i go wyczarowałem, a że po prostu go znalazłem i akurat się udało. Może można było odegrać inteligentniej /do na przykład... /do Lokal często przechodzi kontrolę pod względem występowania gryzoni i nie jest możliwe, aby ten go tutaj znalazł i wystarczyłoby abym odegrał /do W takim razie go tutaj nie znalazł. Ale akcja 

[30.03.2021 01:31] ** W lokalu nie ma żadnych szczurów inaczej sanepid by go nie dopuścił do funkcjonowania. (( Ayumi Yoshinaga )


kompletnie nie wyklucza takiej możliwości, gdyż tak jak wspomniałem wyżej istnieje coś takiego jak korupcja, przekręty i inne szwindle także nie usatysfakcjonował mnie taki argument na /do stąd powód kontynuacji przeze mnie akcji w taki a nie inny sposób.

Wiesz jak to wygląda? Jakbyś sam do tej pory nie wiedział, co miałeś zamiar grać i że jeżeli wersja ze znalezieniem szczura w lokalu by nie przeszła, to uznałbyś, że cały czas go przy sobie miałeś, a jeżeli /sprobuj by ci nie przeszło, to najzwyczajniej w świecie byś go przy sobie nie miał. No i to jest trochę absurdalne. Jeżeli rzeczywiście chciałbyś podstawić szczura, to powinieneś zaplanować to wcześniej, a nie na spontanie, nawet nie wiedząc, czy go ze sobą masz. Trudno to jakoś sensownie wytłumaczyć, bo do tej pory nie do końca wiadomo, która z wersji - znalazłem go w lokalu/miałem go cały czas przy sobie jest prawdziwa. O to mi chodziło, kiedy to pisałem. Ani na chwilę nie poniosła mnie przy tym fantazja.

Patrząc dalej - jak już mówiłem, nie tobie decydować o tym, czy w lokalu można, czy też nie można znaleźć jakieś nieprawidłowości. Nie wolno ci też decydować za właściciela lokalu, czy poszedł na jakiś układ z odpowiednimi osobami i pozwolono mu prowadzić zaniedbany lokal. Dostałeś odpowiedź na /do, a pomimo to postanowiłeś grać to dalej. Nawet członkowie ekipy napisali ci IG, że tak właśnie jest.

 

2 godziny temu, Evorias napisał:

Chciałbym też abyś opisał mi w takim razie na czym dokładnie polega funkcja /sprobuj i podał przykład jej użycia (tylko proszę, nie granie samemu bo nikt tak nie robi tylko prosiłbym o przykład wykorzystując do tego integracje z innym graczem) skoro na innych graczach NIE MOŻNA według powszechnych zasad roleplay. 

Jesteś człowiekiem kreatywnym, wiec doskonale powinieneś zdać sobie sprawę z tego, że funkcja /sprobuj ma masę zastosowań, ale narzucanie poprzez nią innym lokalom stanu, w jakim się znajdują nie jest jedną z nich. No chyba, że masz w tej sprawie moc decyzyjną.

Nikt nie używa spróbuj dla grania samemu sobie? No proszę cię...

Oczywiście, że można używać tego na graczach, ale z umiarem, albo gdy dostaniesz od drugiej osoby takie pozwolenie.

 

2 godziny temu, Evorias napisał:

Również chciałbym poprosić Cię o zacytowanie mi podpunktów regulaminu zabraniających mi wykonanych przeze mnie czynów (tj. Odegranie znalezienia szczura na /sprobuj w kuchni w lokalu gastronomicznym; napisanie dwóch /w do minesotty) gdyż takich nie znalazłem, być może szukałem nie tu gdzie powinienem.

Odwołałem się do tego już wcześniej. Poza tym, nie wszystko musi być sprecyzowane dokładnie przez regulamin. Równie dobrze mogę do podciągnąć pod PowerGaming, bo lokal nie jest twój, a decydujesz jak wygląda w nim sytuacja. (A jeżeli już o tym nie decydujesz, to wymyślasz sobie, że miałeś szczura w kieszeni.)

 

2 godziny temu, Evorias napisał:

/edit

Prawie bym zapomniał! 

Cytat

Poza tym, wszystko podsumował już w tej apelacji @Vey

Od kiedy to gracz decyduje o apelacji i jest od podsumowywania jej?

Chodziło mi po prostu o to, że się z nim zgadzam, a nie że podjął już za mnie ostateczną decyzję.

 

1 godzinę temu, Evorias napisał:
Cytat

Twoją rolą jest najpierw zapytać. PRZED swoim odegraniem. Dlatego grałeś źle i popełniłeś błąd. Nikt nie ma czasu za tobą biegać i reagować co do sekundy na twoje kiepskiej jakości próby, /do i /me. Są inni gracze, z każdym się gra.

Na wstępie prosiłbym na wstępie o zaprzestanie obrażania mnie któryś raz z kolei w twoich wypowiedziach. Akcję teoretycznie odegrałem z nikim bo nikogo z was na kuchni nie było, więc nie będę Cię o to pytał, w dodatku nie wiem kim Ty tam jesteś: pracownikiem; wlascicielem wiec kierowanie do ciebie /do byloby zwyczajnie bez sensu bez pewnosci czy masz o tym jakiekolwiek informacje czy jest to mozliwe (znalezienie sie gryzonia na kuchni). Dodam jeszcze, ze ostatnio pewna osoba z ekipy serwera zwróćiła mi uwagę na pytanie na /do Czy mogło tak być mówiąc "to zwyczajnie bez sensu, odegrałeś tak to kontynuuj, najwyzej gracz Ci odpowie /do Nie udane i tyle. Z twojej strony wystarczyło kreatywniejsze /do z twojej strony i by nie było problemu, a nie odgrywanie coś z sanepidem, na który zgaduję nie posiadasz żadnej odegranej akcji a już bardziej pewne jest to, że nie masz na to żadnych dowodów ani zrzutów ekranów przez co teoretycznie skłamałeś na /do

Kompletnie widzę tutaj tego obrażania. Przejrzałem również historię edycji - nic. To, że ktoś wytknie ci błąd nie znaczy od razu, że cię jakoś atakuje. Jeżeli to jest jednak dla ciebie "obrażaniem" to dziwię się, jak po napisaniu tego co napisałeś do Minnesoty dalej uważasz, że kick był niesłuszny. Coraz dobitniej uświadamiam sobie przy tym, że nie powinienem marnować na tą sprawę aż tyle czasu. Odegrałeś akcję z NIKIM, bo nie dałeś nikomu czasu na reakcję. Odegrałeś to sobie wszystko praktycznie w jednej linijce - jak ktokolwiek mógłby na to zareagować? Teraz próbujesz tłumaczyć się tym, że wystarczyłoby kreatywniejsze /do, ale skąd ja mam wiedzieć, czy rzeczywiście by tak było? Po otrzymaniu pierwszego /do dalej ciągnąłeś grę. Nawet na czacie OOC nie mogłeś dojść do porozumienia z członkami ekipy, którzy dobitnie uświadomili ci, że jest właśnie tak, jak ktoś napisał ci wcześniej na /do.

[30.03.2021 01:33] (( amerikano (228): Nie ma tutaj szczurów, bo to lokal w centrum i jest badany przez specjalne służby, które się tym zajmują na codzień. ))
[30.03.2021 01:33] (( Meixiu Ngai (16): Nie twój lokal i nie masz żadnej mocy kreacji tego miejsca. ))
[30.03.2021 01:33] (( minnesota (222): To zlego, ze narzucasz im swoja narracje. ))
[30.03.2021 01:33] (( amerikano (228): Dokładnie. ))

A i tak dalej szedłeś w zaparte, wiedząc, że nie możesz czegoś takiego grać.

[30.03.2021 01:33] (( Mohammed Alfashi (18): Pokaz mi ss na odegranie tej akcji, chce kreatywnie pograc to nie bedziemy pocic dupe. ))

Tak samo ja mógłbym cię poprosić o pokazanie mi akcji załadowania szczura do kieszeni. Spodziewam się, że takowej nie dostanę.

[30.03.2021 01:34] (( Mohammed Alfashi (18): Dobra wypierdalam stad, nara. ))

Wiadomość, która przelała czarę goryczy. Gdybyś doszedł do porozumienia z członkami ekipy, nie rozmawialiśmy tutaj teraz. 

1 godzinę temu, Evorias napisał:
Cytat

Gdybyś nagle zmienił narrację (na wskutek naszych protestów), że jednak tego szczura podłożyłeś, a nie znalazłeś to mógłbyś dostać karę za zmyślanie na poczekaniu i magikowanie. Proste. 

Prowadziłeś narrację, że znalazłeś szczura na kuchni. Do tej narracji nie mogło dojść IC. Teraz prowadzasz jakieś kręcidła, że mogłeś sam tego szczura podłożyć - coś czego nie odgrywałeś IC. Nawet nie wiem po co w ogóle dodałeś tę "notatkę" o wersji alternatywnej, której nie prowadziłeś IC w żadnym stopniu. Chyba tylko dla wprowadzenia chaosu.

Gdybym to zrobił, ale tego nie zrobiłem i była to czysto hipotetyczna teza, że mogłem w taki sposób też to odegrać, a Ciebie nie powinno interesować w jaki sposób to odegrałem, a raczej to skąd się wziął tam szczur. Twoja postać nie była wraz z moją na kuchni i nie widziała tego co tam robię, więc przeczytanie z chatu co moja postać robi nie daje ci upowaznienia do wykorzystania tej wiedzy

No i dochodzimy do krytycznego punktu, bo ten fragment definitywnie pokazuje, że nie miałeś pojęcia, co masz grać. Dowiedziałeś się, że nie możesz decydować o tym, czy w lokalu są szczury. Czepiasz się innych, że nie są w stanie napisać /do, które by cię nie usatysfakcjonowało, a twoje akcje również nie należą do jakichś górnolotnych i jak zdążyliśmy się przekonać, ciężko z nich cokolwiek wywnioskować.

Mówisz, że gdyby napisali odpowiednie /do to nie szedłbyś w zaparte, ale prawda jest taka, że po prostu nie chciałeś dojść do porozumienia. Gdybyś napisał na /do co dokładnie stało się w kuchni, albo przynajmniej lepiej sprecyzował to nieszczęsne /sprobuj, to pewnie nie byłoby żadnego problemu, chociaż /sprobuj typu, /sprobuj znaleźć szczura w kieszeni albo przypomnieć sobie, że z jakiegoś powodu go tam masz, będąc w kuchennej restauracji, po tym wszystkim, co już wcześniej zaznaczyłem, wydaje się być po prostu głupie.

 

Nie mam zamiaru dalej się nad tym rozwodzić, bo sprawa jest tak błaha i głupia, że to po prostu głowa mała. Jeżeli jednak nie zgadzasz się z wyrokami wymierzanymi przeze mnie, albo Minnesotę, zapraszam za dwa tygodnie. Dopilnuję, żeby sytuacji przyjrzała się kompletnie inna osoba, która nie ma jeszcze na ten temat żadnego zdania. Ewentualnie możesz też odwiedzić dział skarg, jeżeli uważasz, że ktoś z nas źle wywiązuje się ze swoich obowiązków.

 

Pozdrawiam

Amer lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin