Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[ODRZUCONE] Najlepsze zabezpieczenie anti-cheat


wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Odwalacz to nie osoba, która nie jest zorientowana w rozgrywce opartej na pisanym Role Play, tylko ta, która niszczy innym rozgrywkę. Administracja to nie roboty w pracy na kilka zmian, stąd pomysł o zaporze przed ludźmi, którzy biegali by za tobą tylko po to by wbić Ci BW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, siarinho napisał:

Odwalacz to nie osoba, która nie jest zorientowana w rozgrywce opartej na pisanym Role Play, tylko ta, która niszczy innym rozgrywkę. Administracja to nie roboty w pracy na kilka zmian, stąd pomysł o zaporze przed ludźmi, którzy biegali by za tobą tylko po to by wbić Ci BW.

To dostanie odpowiednią karę na jaką zasłużył, jak tak się boisz to graj tylko jak będzie Administracja. No naprawdę kuriozalne pomysły dajecie, jak wcześniej nie było takiego kłopotu przy podobnym zainteresowaniu. Jak się coś stanie na pewno wezmą pod uwagę zaostrzenia rozgrywki, czy działania przeciw takim osobom i znowu wracamy w tej dyskusji to punktu wyjścia bo na SA;MP ktoś tak to biega, dlatego powtórzę po raz kolejny, że to nie SA;MP grają już tutaj dojrzalsi ludzi, jeśli chodzi o poprzedni projekt nie mam danych statystycznych by Ci wykazać, może na tym średnia wieku może będzie trochę mniejsza. To, że Cię zabije czy ktoś cheatuje nie musisz klnąć przed monitorem tylko zgłosić to i czekać na sprawiedliwy obrót wydarzeń, naprawdę nie mam więcej do powiedzenia, bo jak tłumaczy Ci kilka osób, to dalej odwolujesz się do serwera który nie wystartował i odrazu mówisz, że przyjdą specjalnie odwalacze, jak przyjdą to Administracja będzie przygotowana, z tego co pamiętam widzialem kilku supporterow na poprzednim projekcie nawet nocą, więc naprawdę wiedzą, co robią i każdy spędza czas na tyle ile może sobie pozwolić.

Mitsu, GameKryst i Jaguar lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej, wiadomo że będzie robota in game wykonywana przez administratorów, ale przecież można zapobiegać pewnym elementom; nie wbije sobie tak od buta cheater czy ktoś, ale będzie musiał się namęczyć, jeżeli chodzi o nicki to administracja będzie wcześniej to weryfikować, więc nie będzie mowy że ktoś sobie będzie latał z takowym nickem czy administracja dopiero zablokuje takowy na serwerze - lepiej zapobiegać

siarinho lubi to

Krytyk serwerów roleplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz to zablokować? Mam czekać nie wiadomo ile zanim nick mojej postaci zostanie zweryfikowany na forum abym mógł potem wejść spokojnie na serwer bez otrzymania blokady postaci czy też sprawdzania in game przez supportera. To może ty wykonaj skrypt, program albo zrób liste nicków. Takie rozwiązanie jest nie potrzebne. Jeśli ktoś będzie miał głupi nick, nie istniejący czy nie spełniający zasad jak taka, że nie może być polskie nazwisko czy imię to admini się tym zajmą. Skończ pisać głupoty w tym temacie. Najlepiej jak owa propozycja chociaż to jest już dyskusja na temat oczywisty dla większości osób, zostanie zamknięta. 

Edytowane przez Jaguar
Mitsu, GameKryst, Konus i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja? Co masz na myśli? To nie jest serwer gdzie każdy na starcie musi napisać jakieś pismo co będzie grał, jaka jest historia postaci najlepiej na 500 słów. Jeśli takie było wasze założenie i pomysł to po co ta dyskusja. Tym bardziej taki pomysł jest dla mnie nie potrzebny i utrudni grę bo to też wymaga czasu od administracji aby sprawdzić te aplikacje i od zainteresowanych graczy, którzy chca tu zagrać. Może jeszcze weryfikacja głosowa i pytania z pojęć RP aby mieć wejście na wyspę. Przestań pisać głupoty to nie fivem ani jakiś serwer pseudorp aby robić zabezpieczenia tego typu.

GameKryst i Konus lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to ani nawet się nie narodziło na fivem ani w GTA V tylko o wiele wcześniej, a takie rzeczy mogą zapobiegać wpuszczaniu osób co nawet nie wiedzą co to RP (chociaż to też zależy jaki ten serwer ma być) zgodzę się z Tobą, że to może trochę utrudnić grę, zajmie czas; ale też bez przesady, na to też składa się wiele innych czynników jak ekipa serwerowa. Nawet nie tylko pojęcia, a pewne wydarzenia i jak by jakiś osobnik się zachował, fajnie by było historie lub jego plany na postać, ale bez przesady na A4; no chyba że akurat z tego zrezygnować - jak wspominałem to zależy od wielu czynników, np. luźniejszy serwer, w takim znaczeniu że nie podchodzi się do niego rygorystycznie np. w stosunku do tego jak ma grać

siarinho lubi to

Krytyk serwerów roleplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Daniel5204 napisał:

To dostanie odpowiednią karę na jaką zasłużył, jak tak się boisz to graj tylko jak będzie Administracja. No naprawdę kuriozalne pomysły dajecie, jak wcześniej nie było takiego kłopotu przy podobnym zainteresowaniu. Jak się coś stanie na pewno wezmą pod uwagę zaostrzenia rozgrywki, czy działania przeciw takim osobom i znowu wracamy w tej dyskusji to punktu wyjścia bo na SA;MP ktoś tak to biega, dlatego powtórzę po raz kolejny, że to nie SA;MP grają już tutaj dojrzalsi ludzi, jeśli chodzi o poprzedni projekt nie mam danych statystycznych by Ci wykazać, może na tym średnia wieku może będzie trochę mniejsza. To, że Cię zabije czy ktoś cheatuje nie musisz klnąć przed monitorem tylko zgłosić to i czekać na sprawiedliwy obrót wydarzeń, naprawdę nie mam więcej do powiedzenia, bo jak tłumaczy Ci kilka osób, to dalej odwolujesz się do serwera który nie wystartował i odrazu mówisz, że przyjdą specjalnie odwalacze, jak przyjdą to Administracja będzie przygotowana, z tego co pamiętam widzialem kilku supporterow na poprzednim projekcie nawet nocą, więc naprawdę wiedzą, co robią i każdy spędza czas na tyle ile może sobie pozwolić.

 

4 godziny temu, Sons napisał:

No okej, wiadomo że będzie robota in game wykonywana przez administratorów, ale przecież można zapobiegać pewnym elementom; nie wbije sobie tak od buta cheater czy ktoś, ale będzie musiał się namęczyć, jeżeli chodzi o nicki to administracja będzie wcześniej to weryfikować, więc nie będzie mowy że ktoś sobie będzie latał z takowym nickem czy administracja dopiero zablokuje takowy na serwerze - lepiej zapobiegać

^Sons +1

Czy ty @Daniel5204 starasz się prowadzić dyskusję przeciwko dodatkowym zabezpieczeniom takich sytuacji, twierdząc, że administracja kompletnie poradzi sobie z każdym problemem? Twierdząc, że na SAMP grali niedojrzali kolesie - potwierdza jedynie fakt, jak mało wiesz o świecie RolePlay w uniwersum jakiegokolwiek GTA. A tym bardziej o społecznościach serwerów.

 

4 godziny temu, Jaguar napisał:

Aplikacja? Co masz na myśli? To nie jest serwer gdzie każdy na starcie musi napisać jakieś pismo co będzie grał, jaka jest historia postaci najlepiej na 500 słów. Jeśli takie było wasze założenie i pomysł to po co ta dyskusja. Tym bardziej taki pomysł jest dla mnie nie potrzebny i utrudni grę bo to też wymaga czasu od administracji aby sprawdzić te aplikacje i od zainteresowanych graczy, którzy chca tu zagrać. Może jeszcze weryfikacja głosowa i pytania z pojęć RP aby mieć wejście na wyspę. Przestań pisać głupoty to nie fivem ani jakiś serwer pseudorp aby robić zabezpieczenia tego typu.

500 słów jest problemem, serio? To może to nie jest serwer dla Ciebie, skoro napisanie tak znikomej ilości słów generuje problem. Zabezpieczenia jak te, mogą umniejszyć ryzyko wejścia ludzi dla, których pisanie jest problemem na serwisie opartym na pisaniu. 

mikeh lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nie o to chodzi, ale lepiej np. tak zapobiegać albo mieć bardzo rozbudowany dobry system dla administracji, ale nawet jak to będzie, a ekipa będzie słaba no to niestety nic na to się nie poradzi. Już nawet nie musi być tyle słów, a nawet można odejść od pisania biografii czy postaci, ale chociaż postawić na cele, plany, jakieś wady oraz zalety postaci, wydarzenia jak byś się w nich zachował, coś tam o roleplay i już jest git. 

Wszystko ma swoje plusy i minusy oraz owszem można to załatwić również in game, nawet jakby takie elementy się znalazły to trzeba to pilnować, w sumie to wszystko można ominąć, ale jednak to jest jakieś zabezpieczenie przed takimi np. cheaterami gdzie na innych bez tego, wbijają sobie tak od buta, zmieniają IP i lecimy dalej; tutaj by musiał się natrudzić; nawet dla takiego porównania .com odrzuciła większość aplikacji aniżeli zaakceptowała, to też musi coś znaczyć. I jak wspominałem wcześniej; zależy od serwera, celów, wizji oraz innych czynników

Edytowane przez Sons

Krytyk serwerów roleplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgłupsza propozycja napisana na serio, na jaką kiedykolwiek trafiłem. 
Jeżeli rajcuje was wybłagiwanie administracji o pozwolenie na grę to zapraszam na ShitM'a. Na poprzednich serwerach (LSVRP, District) nie było takiego durnego systemu i nigdy nie widziałem problemu związanego z cheaterami na serwerze. Vibe nie jest/nie będzie RPG imitującym serwer RP z 32 slotami, chatem głosowym i zgrają wodogłowi.

GameKryst i Jaguar lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, siarinho napisał:

Ale wy wiecie, że taki write-before istnieje/istniał na wielkich platformach RP?

Przypominam, że FiveM to nieudana imitacja RP, parodia robiona na serio więc nie do końca może być "wielką platformą RP" xD. O WL'kach nigdy na MTA/SAMP nie słyszałem
 

Edytowane przez KwidyNNN
GameKryst i Jaguar lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KwidyNNN napisał:

Przypominam, że FiveM to nieudana imitacja RP, parodia robiona na serio więc nie do końca może być "wielką platformą RP" xD. O WL'kach nigdy na MTA/SAMP nie słyszałem
 

Przypominam że ten głosowy syf nie jest trybem RP,  whitelisty na SAMP/MTA i GTA V dzialaja od bardzo dawna na najwiekszych serwerach na swiecie głównie jako forma odstraszenia od nich odwalaczy i reszty szkodników.
To ze ty o czyms nie slyszales nie swiadczy ze czegos takiego nie ma.

/edit
Poza tym, jeżeli nowy gracz nie jest w stanie przeczytać poradnika/regulaminu i opisać swoimi słowami jak rozumie tryb RP to tymbardziej nie zrobi tego gdy nie będzie to wymagane do stworzenia tutaj konta. A przypominam że gracze z właśnie serwerów 4fun z FiveMa również będą chcieli spróbować tego serwera.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KwidyNNN napisał:

Przypominam, że FiveM to nieudana imitacja RP, parodia robiona na serio więc nie do końca może być "wielką platformą RP" xD. O WL'kach nigdy na MTA/SAMP nie słyszałem
 

Nawet nie wiem o jakich ty serwerach piszesz. Ja piszę o .com, world, czy ls-rp.net, na którym przez długi czas były aplikacje. To spełniało swoją role.

 

mikeh i Sons lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin