Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[ODRZUCONE] Najlepsze zabezpieczenie anti-cheat


wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja krótka, ale pewnie dla niektórych kontrowersyjna:
Moim zdaniem warto przemyśleć wprowadzenie aplikacji na serwer - nic długiego ani skomplikowanego, ale żeby wymagało to na tyle wysiłku, aby skutecznie zniechęcać i odsiewać cheaterów, odwalaczy i wszelkiej maści osoby utrudniające rozgrywkę. Jeżeli serwer wystartuje przed konkurencją, to możecie być pewni, że będzie dużo chętnych do wbicia - obecnie nie ma na polskiej scenie tekstowego serwera rp w gta v i sporo osób jest spragnionych takiej rozgrywki. Stąd warto przygotować się na popularność nie tylko wśród normalnych graczy, ale także wśród tego niepożądanego elementu o którym wspomniałem wcześniej.
I uprzedzając podjazdy, że to miałoby odstraszyć potencjalnych dobrych graczy - dlatego taka aplikacja powinna być na tyle przystępna, żeby ktoś ogarnięty napisał ją w pięć minut, ale na tyle upierdliwa dla cheatera, żeby nie chciało mu się za każdym razem pisać jej z multikonta.
Oczywiście takie coś byłoby jednorazowe na każde konto - nie na postać, bo to byłoby zdecydowanie przesadą.
Można by wtedy też odejść od sztucznego ograniczenia typu używanie pojazdów po X przegranych godzinach - bo właśnie takie rzeczy w teorii są do blokowania odwalaczy, a w praktyce ograniczają tych, którzy próbują grać normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lexiz napisał:

Dla każdego twierdzącego że odrzuci to graczy od serwisu - GTA World pomimo takiego zabezpieczeń osiąga horrendalne wyniki 🙂

comuwa też się dobrze trzyma - raczej takie serwery RP żyją stałymi bywalcami, a nie napływem który pogra trzy dni

Sons lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Daniel5204 napisał:

Chyba za dużo na FiveM się nagrałeś XDDDD Od tego jest Support, Administracja i łatwo takie coś wyłapać i zbanować, przez całe LSVRP nie widziałem przypadku cheatów 😄

nom niezle wybanowac jak chlop se zrobi mk w sekunde i teleportuje all wozy
ale w sumie masz racje danio5204, po chuj wzorowac sie na takich gownianych serwisach jak gtaw czy comuwa, przecież mamy tutaj takich myślicieli, którzy zjadają scenę dupą
 

Edytowane przez wojtek
123
FSO Enthusiast lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojtek napisał:

nom niezle wybanowac jak chlop se zrobi mk w sekunde i teleportuje all wozy
ale w sumie masz racje danio5204, po chuj wzorowac sie na takich chujowych serwisach jak gtaw czy comuwa, przecież mamy tutaj takich myślicieli, którzy zjadają scenę dupą

 

 


Wystarczy respawn pojazdów zrobić, z czym ty widzisz problem? Te serwery są, z tego co wiem na RAGE, a nie na alt:V, więc nadal nie wiem czemu wyprzedzasz fakty i odrazu mówisz, że będą cheaterzy jak na LSVRP nawet ich nie było. Jak będą to dopiero zaczną coś myśleć, a po drugie żaden Anti-Cheat nie jest idealny i da się go obejść

 

Edytowane przez Daniel5204
Mitsu i GameKryst lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Daniel5204 napisał:

Chyba za dużo na FiveM się nagrałeś XDDDD Od tego jest Support, Administracja i łatwo takie coś wyłapać i zbanować, przez całe LSVRP nie widziałem przypadku cheatów 😄

Nie mam pojęcia jak jest na FiveM ale podane wyżej przykłady korzystają z tego samego systemu i ani razu nie widziałem postaci pokroju Nitro_Zyniak na GTA World czy zagranicznym LS-RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitsu napisał:

Przegrałem ponad 1000 godzin na poprzedniej edycji serwera i nie zauważyłem ani jednego cheatera. Jeśli takowy jakimś cudem, by się pojawił to supporci z pewnością szybko się z nim rozprawią. Jak dla mnie pomysł jest bez sensu.

no nie wiem, raczej przez swoje lata gry na samp często się widywało event zniszczony przez cheatera, albo odwalaczy psujących rozgrywkę w godzinach wieczornych. jeżeli dla kogoś napisanie odpowiedzi na dwa proste pytania jest na tyle trudne, żeby odpuścić grę na serwisie, to czemu ta sama osoba miałaby kiedykolwiek przeczytać jakiś poradnik, czy też spróbować wykreować postać ciekawsza niż mechazord hazardzista co wyrywa bentrumiary na sultana z fulltune
dlatego twój przykład jest raczej anegdotyczny i ma się nijak, bo ja przez 100 godzin na danym serwisie potrafiłem znaleźć więcej cheaterów niż przez 1000 na innym, a lepiej zapobiegać niż leczyć objawy

aha i danio5203 comuwa jest jak coś na sampie, tak jakbyś może kiedyś o tym serwerze małym nie słyszał. w końcu to jakiś pseudol dla debili, kto by się nim interesował

Edytowane przez wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lexiz napisał:

Nie mam pojęcia jak jest na FiveM ale podane wyżej przykłady korzystają z tego samego systemu i ani razu nie widziałem postaci pokroju Nitro_Zyniak na GTA World czy zagranicznym LS-RP

Na FiveM jest lua executor, plus autorskie skrypty do tego, co nie dzialaja na alt:V z prostej przyczyny, bo nie przechodzą na tą wersje tutaj, co jedynie to może mieć God'a i co jeszcze nic wielkiego. Bo jeszcze się nie zdarzyło.

 

 

5 minut temu, wojtek napisał:

no nie wiem, raczej przez swoje lata gry na samp często się widywało event zniszczony przez cheatera, albo odwalaczy psujących rozgrywkę w godzinach wieczornych. jeżeli dla kogoś napisanie odpowiedzi na dwa proste pytania jest na tyle trudne, żeby odpuścić grę na serwisie, to czemu ta sama osoba miałaby kiedykolwiek przeczytać jakiś poradnik, czy też spróbować wykreować postać ciekawsza niż mechazord hazardzista co wyrywa bentrumiary na sultana z fulltune

Gościu grałeś na samp, gdzie byl sobeit dobrze znany i volgz jeśli dobrze wymawiam tego czita nawet, pijesz do sampa, a nie graleś na GTA V to jest trochę hipokryzja, bo nie wiesz jak tutaj wygląda i nie ma tutaj cheaterów i skryptów typu sobeit do pasującej platformy Alt:V i nie widzialem przez tyle, co gralem na LSVRP ani jednego przypadku, więc nie wiem, co ma SA;MP 15 letnia platforma do nowej platformy, do której nikt nie mysli ciągle cheatów używać.

 

 

Nie bawcie się w FiveM, że Whitelist zrobicie naprawdę, co wy czasami mówicie nie grając na poprzednich projektach chodźby na RAGE:MP jak było na LSVRP, czy District żadnego cheatera nie było, a wy gadacie takie głupoty, że szkoda prowadzić waszą dyskusję, która do niczego nie prowadzi

 

 

@lexiz spokojnie DonPutaMadre zostanie na FiveM jakoś, wcześniej takiego przypadku nie było to i tym razem będzie nadzorowane, ale naprawdę pomyślcie jak coś już piszecie bo jak widzę te tematy to mi się rzygać chcę, nie bylo problemu z poprzednimi projektami, które były wcześniej. Zresztą Administracja wie, co robią i będą mieli to na uwadze naprawdę -,-

Edytowane przez Daniel5204
Mitsu i GameKryst lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Daniel5204 napisał:

Na FiveM jest lua executor, plus autorskie skrypty do tego, co nie dzialaja na alt:V z prostej przyczyny, bo nie przechodzą na tą wersje tutaj, co jedynie to może mieć God'a i co jeszcze nic wielkiego -,-

 

 

Gościu grałeś na samp, gdzie byl sobeit dobrze znany i volgz jeśli dobrze wymawiam tego czita nawet, pijesz do sampa, a nie graleś na GTA V to jest trochę hipokryzja, bo nie wiesz jak tutaj wygląda i nie ma tutaj cheaterów i skryptów typu sobeit do pasującej platformy Alt:V i nie widzialem przez tyle, co gralem na LSVRP ani jednego przypadku, więc nie wiem, co ma SA;MP 15 letnia platforma do nowej platformy, do której nikt nie mysli ciągle cheatów używać.

no w sumie to nie grałem na gtav poza takim małym pseudolem gtaw, ale ten serwer się nie liczy bo dobija tylko 600 graczy wieczorami, więc to żadne doświadczenie
i odpowiadam ci ostatni raz, bo nie jestem tutaj na tym forum, żeby kręcić jakieś chujowe boruty - dałem propozycję dla rozpatrzenia dla ludzi, którzy mają jakiekolwiek obycie z tym projektem i mogą sobie rozważyć co wyjdzie im na plus w długoterminowym rozrachunku

Edytowane przez wojtek
Sons lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Daniel5204 napisał:

Na FiveM jest lua executor, plus autorskie skrypty do tego, co nie dzialaja na alt:V z prostej przyczyny, bo nie przechodzą na tą wersje tutaj, co jedynie to może mieć God'a i co jeszcze nic wielkiego -,-

 

 

Gościu grałeś na samp, gdzie byl sobeit dobrze znany i volgz jeśli dobrze wymawiam tego czita nawet, pijesz do sampa, a nie graleś na GTA V to jest trochę hipokryzja, bo nie wiesz jak tutaj wygląda i nie ma tutaj cheaterów i skryptów typu sobeit do pasującej platformy Alt:V i nie widzialem przez tyle, co gralem na LSVRP ani jednego przypadku, więc nie wiem, co ma SA;MP 15 letnia platforma do nowej platformy, do której nikt nie mysli ciągle cheatów używać.

Ale ja mówie o czymś zupełnie innym niż cheatowanie, mówie o niedopuszczaniu tutaj ludzi grających postacie pokroju Sergio El Putamadre 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wojtek napisał:

no nie wiem, raczej przez swoje lata gry na samp często się widywało event zniszczony przez cheatera, albo odwalaczy psujących rozgrywkę w godzinach wieczornych. jeżeli dla kogoś napisanie odpowiedzi na dwa proste pytania jest na tyle trudne, żeby odpuścić grę na serwisie, to czemu ta sama osoba miałaby kiedykolwiek przeczytać jakiś poradnik, czy też spróbować wykreować postać ciekawsza niż mechazord hazardzista co wyrywa bentrumiary na sultana z fulltune


Eventy też prowadziłem na poprzedniej edycji i również nie było żadnych problemów, bo były nadzorowane przez supportów oraz gamemastera. Jak widać problem z cheaterami istnieje na samp-ie, a nie na altV. Jeśli cheaterzy się pojawią, wtedy należy szukać na nich rozwiązanie w postaci propozycji jaką napisał autor tematu. Na chwilę obecną do startu serwera nie ma potrzeby dokładać developerom zbędnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin