Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[ODRZUCONE] System BW2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowujac to co napisalem, pomysl BW2 mi sie podoba ale FCK po inicjacji strzelaniny nie. Kazdy kto chociaz troche sie zna na RP w P o l s w i a t ku wie, ze zazwyczaj gra sie strach przed wjezdzaniem na jakies osiedle bo to naturalne zachowanie. Postac sie stresuje, nie chce wpasc, nie chce umrzec i to sie GRA. Po co wprowadzac jakies FCK po inicjacji, ktore kompletnie nie ma sensu? W porzadku, chcesz grac ck postaci za kazdym razem kiedy oberwie, zeby bylo HARD REAL LIFE ROLE PLAY to sobie graj, ale nie zapominaj, zeby odgrywac tez budzenie sie z rana, mycie sie i chodzenie spac

insane, EmDe, wojtek i 2 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, unoski napisał:

Podsumowujac to co napisalem, pomysl BW2 mi sie podoba ale FCK po inicjacji strzelaniny nie. Kazdy kto chociaz troche sie zna na RP w P o l s w i a t ku wie, ze zazwyczaj gra sie strach przed wjezdzaniem na jakies osiedle bo to naturalne zachowanie. Postac sie stresuje, nie chce wpasc, nie chce umrzec i to sie GRA. Po co wprowadzac jakies FCK po inicjacji, ktore kompletnie nie ma sensu? W porzadku, chcesz grac ck postaci za kazdym razem kiedy oberwie, zeby bylo HARD REAL LIFE ROLE PLAY to sobie graj, ale nie zapominaj, zeby odgrywac tez budzenie sie z rana, mycie sie i chodzenie spac

W końcu złapałeś point. Sam personalnie jestem w chuj za BW2 bo ten system sie po prostu sprawdza. Druga propozycje (alternatywa dla BW2) napisałem głównie z myślą o graczach z właśnie serwera o "tradycyjnym roleplayu w nowoczesnym wydaniu" (xD) na którym zasady używania broni przed ich złagodzeniem były porównywalnie restrykcyjne. Tu sie pojawia kwestia o której pisałem X razy i dalej na przestrzeni tygodnia nie dostałem na nią odpowiedź - Co to jest HARD RP i czym różni się od "Easy RP"? Każdy wypowiada sie w temacie Maria mówiąc "nie no only hard rp, tylko hard rp bo nie ma byc odwalania, tylko hard rp bo krotkie me to noobstwo", nikt nie podaje żadnej definicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, unoski napisał:

Umiem pisac normalnie ale nie potrafie gdy widze, ze piszesz jakies farmazony na temat, ktorego kompletnie nie znasz

w sumie to masz rację, bo nie mam pojęcia jak wygląda gra na devie, bo nigdy nie miałem problemów z angielskim, przez co nie miałem potrzeby grania tam, ale z tego co można przeczytać na forum, to niezłe cyrki się tam dzieją - i nie bierz tego jako podjazd, tylko serio spróbuj na chłodno na to spojrzeć. na takim devie masa rzeczy nie gra i jest totalnie sztywna i służy tylko do ograniczania gracza, który traktowany jest jak debil i krętacz, dlatego moim zdaniem najlepiej się od tych rzeczy odciąć. przez ostanie pół roku najwięcej godzin spędziłem na gta:w i na zagranicznym rp gra się znacznie przyjemniej przez normalną mentalność graczy i przyjazne podejście ekipy (poza nervousem żydem) - myślę, że to w tym kierunku powinniśmy się kierować jako społeczność vibe rp, bo chyba chcemy sobie stworzyć dobre miejsce do gry, a nie obrzucać się gównem na forum (zwłaszcza, że jesteśmy raczej zgodni co do samego BW2 akurat w tej kwestii). ofc nie mówię, żebyśmy zrobili gta:w, tylko po polsku, czy coś takiego, bo to też mija się z celem, ale te systemy które tam działają i w dłuższej mecie wychodzą na plus można przenieść na nasze podwórko, bo tj. już wyżej napisałem - chcemy raczej mieć to co najlepsze na serwisie
pozdro dla tych, którzy wchodzą w normalną dyskusję zamiast rzucać się jakby ktoś zburzył odwieczny porządek wszechświata

unoski, Papajek, insane i 3 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówimy o tym samym p o l s w i a t ku jak to napisałeś, bo prawie nikt nigdy nie gra żadnego strachu przed wjazdami, i to jest po prostu fakt. Większość ludzi przed takimi wlotami daje /me jest 14 letnim gangsterem ktory handluje syfem zeby zarabiac na lekarstwa dla matki, a na/po wjezdzie gra ultra mega zabijake

wojtek i Evit lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, EmDe napisał:

większość osób się zgodzi, że bw2 to dobry pomysł tylko wymuszone FCK bo jak dostałeś bw to masz wypierdalać XD. Twoje zdanie o devgaming jest ubogie bo widziałeś może 2-3 organizacje, które są i będą chujowe w opór.

ale ja już to napisałem many, że tylko bw2 jest moim zdaniem spoko i że lexiz za mocno poleciał z tym fck

Evit lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kril napisał:

Nie wiem czy mówimy o tym samym p o l s w i a t ku jak to napisałeś, bo prawie nikt nigdy nie gra żadnego strachu przed wjazdami, i to jest po prostu fakt. Większość ludzi przed takimi wlotami daje /me jest 14 letnim gangsterem ktory handluje syfem zeby zarabiac na lekarstwa dla matki, a na/po wjezdzie gra ultra mega zabijake

W takim razie musiales trafic na zlych graczy/ zle organizacje

insane i EmDe lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ to co napisał wojtek. Nikt tutaj nie mówi o zrobieniu drugiego GTA World, ale jeżeli mamy szanse skorzystać z rozwiązań które sie sprawdziły to nie ma sensu na siłę zataczać to samo koło co dużo starszy poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fck byłoby spoko gdyby się np atakowało jakąś wrogą grupę przy ich większości liczebnej czyli np solo atak albo z jednym chłopem w grupkę 8 innych - bo to brzmi jak misja samobójcza i wtedy faktycznie coś takiego mogłoby mieć miejsce, bo to po prostu zupełny brak strachu przed śmiercią
tak samo np jakby ktoś otworzył ogień do gliniarzy kiedy by go otoczyli w 10 - przecież to jest wykonanie samobójstwa i wtedy fck by było sensowne

Edytowane przez wojtek
Ginxter, EmDe i unoski lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kril napisał:

Nie wiem czy mówimy o tym samym p o l s w i a t ku jak to napisałeś, bo prawie nikt nigdy nie gra żadnego strachu przed wjazdami, i to jest po prostu fakt. Większość ludzi przed takimi wlotami daje /me jest 14 letnim gangsterem ktory handluje syfem zeby zarabiac na lekarstwa dla matki, a na/po wjezdzie gra ultra mega zabijake

+ oczywiscie nie kazda postac jest taka sama, jest duzo czynnikow, ktore wplywaja na to jak ktos moze zagrac dm np. gdy postac jest po dragach (co sie zdarza dosc czesto ooc)

EmDe lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, insane napisał:

gdyby gm z polswiatka to zobaczyl to pewnie by sam mu wpisal fck, zazwyczaj na takich ludzi pisze sie na wniosek fck i jest po sprawie

i to podejście jest niby spoko, ale to znowu leczenie objawów, a nie zapobieganie im - gdyby był taki zapis, że przy znacznej liczebnej większości przeciwników atak = fck, to nie byłoby pola na dyskusję i potrzeby pisania wniosków, tylko szło by to od bomby

EmDe i unoski lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojtek napisał:

fck byłoby spoko gdyby się np atakowało jakąś wrogą grupę przy ich większości liczebnej czyli np solo atak albo z jednym chłopem w grupkę 8 innych - bo to brzmi jak misja samobójcza i wtedy faktycznie coś takiego mogłoby mieć miejsce, bo to po prostu zupełny brak strachu przed śmiercią

jesli zostaloby to ograniczone tylko do typowo dmow na osiedle, a nie powiedzmy strzelanine na miescie, gdzie dwie grupy sie spotkaly to spoko

Ginxter, EmDe, wojtek i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, unoski napisał:

jesli zostaloby to ograniczone tylko do typowo dmow na osiedle, a nie powiedzmy strzelanine na miescie, gdzie dwie grupy sie spotkaly to spoko

no wiadomo, tutaj piszemy tylko luzne sugestie itd - generalnie tylko rozmawiamy o potencjalnych mozliwosciach, a to juz mądre głowy z ekipy muszą się zająć detalami i dopięciem tego na ostatni guzik, w końcu jakby nie patrzeć od tego są gamemasterzy

mikeh i unoski lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet sie nie wypowiadam bo znowu dostanę punkty. W sumie to opiszę krótko. Komplikujecie kolejną prostą rzecz i faktem jest, że gdzieś to działa. No ale niestety nie działa to wszędzie i nie będzie to działać. Pozdrawiam.

Edytowane przez Jaguar
Piklo lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaguar napisał:

Ja to nawet sie nie wypowiadam bo znowu dostanę punkty. W sumie to opiszę krótko. Komplikujecie kolejną prostą rzecz i faktem jest, że gdzieś to działa. No ale niestety nie działa to wszędzie i nie będzie to działać. Pozdrawiam.

po co grać jakiś durny roleplay? to, że taka rozgrywka działa gdzieś tam, nie znaczy, że będzie działać tutaj. proponuję dodać G po RP.

mikeh i Evit lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin