Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[ODRZUCONE] Lepszy start


siarinho

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mitsu napisał:

Nie ma co na siłę kopiować systemów z zagranicznych serwerów. 

PS. Wypożyczalnia tak, rozdawnictwo nie. Moje zdanie jest takie i kończę udział w tej dyskusji.

Nie widziałem na żadnym zagranicznym serwerze systemu pojazdów na start. Za to wypożyczalnie jak najbardziej xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitsu napisał:

To w takim razie ja sobie odegram magnata finansowego i będę żądać super fury na start

 

1 godzinę temu, siarinho napisał:

klasy średniej, niskiej

nie wiem czy czytanie ze zrozumieniem, a także logiczne myślenie jest tak trudne, ale nikt tutaj nie mówi o drogich autach, a o gównianych beaterach pokroju asterope, czy innej reginy, byleby tylko było czym jeździć - no ale przecież lepiej zrobić wioskę cyklistów i wyścigi wigrami pod monopolowego

siarinho, nashi i Sons lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitsu napisał:

To w takim razie ja sobie odegram magnata finansowego i będę żądać super fury na start, ponieważ wszystkie dolary nie mogłyby przecież zniknąć z postaci. Wracając do tego ,,fantastycznego pomysłu" z samochodem. Każdy dostanie taki samochód na start i co dalej? Polepszy do w jakimś stopniu grę RP? Gdzie takim samochodem pojedzie? Prawdopodobnie pod biznes i będzie bić duty. Nie ma co na siłę kopiować systemów z zagranicznych serwerów.  Patrząc na poprzednią edycję serwera, gdzie grało się bardzo dobrze i nie było takich absurdalnych pomysłów, w pełni jestem w stanie zaufać twórcom tego serwera, którzy stawiają na oryginalność, że nie przystaną na propozycję kopiowania innych serwerów.

PS. Wypożyczalnia tak, rozdawnictwo nie. Moje zdanie jest takie i kończę udział w tej dyskusji.

 

Odpowiedz typu nie mam argumentów więc wyciągnę że gram bogatego, co sie moze zlego stac!!! Nie tylko na zagranicznych serwerach rozdaje się fure na start, na tzw ls-rp.net też takie coś jest, i co? I to jest dobry pomysł, bo pierwszego dnia może wykorzystać samochód by poznać mapę chociażby, zobaczyć miejscówki, pozwiedzać, czy nawet pojechać pod biznes i bić duty. Wątpie że wszystkim się będzie chciało chodzić wszędzie przez kilka dni.

Sons, siarinho, nashi i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lexiz napisał:

Nie widziałem na żadnym zagranicznym serwerze systemu pojazdów na start. Za to wypożyczalnie jak najbardziej xd

bo dostajesz tam fest kasy za którą kupujesz albo dom albo wóz (albo oba jednocześnie jak chcesz) i nikt nie ma z tym problemu, bo to normalne, że ludzie mają auta i domy, chociaż jak widać na polskiej scenie nadal wzbudza to kontrowersje, że ktoś jeździ samochodem i mieszka w domu, a nie motelu

Sons, Zgredu, nashi i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitsu napisał:

To w takim razie ja sobie odegram magnata finansowego i będę żądać super fury na start, ponieważ wszystkie dolary nie mogłyby przecież zniknąć z postaci. Wracając do tego ,,fantastycznego pomysłu" z samochodem. Każdy dostanie taki samochód na start i co dalej? Polepszy do w jakimś stopniu grę RP? Gdzie takim samochodem pojedzie? Prawdopodobnie pod biznes i będzie bić duty. Nie ma co na siłę kopiować systemów z zagranicznych serwerów.  Patrząc na poprzednią edycję serwera, gdzie grało się bardzo dobrze i nie było takich absurdalnych pomysłów, w pełni jestem w stanie zaufać twórcom tego serwera, którzy stawiają na oryginalność, że nie przystaną na propozycję kopiowania innych serwerów.

PS. Wypożyczalnia tak, rozdawnictwo nie. Moje zdanie jest takie i kończę udział w tej dyskusji.

Widząc niektóre nagrania z poprzedniej edycji, śmiałbym wątpić o dobrym poziomie RolePlay niektórych. Uwierzcie, wczuwanie się postaci w role, to nie jest farmienie majątków. Nikt nie kopiuje propozycji, to po prostu coś co poprawi rozgrywkę i zachęci do nie spełnienia 60 procent swojej gry na siedzeniu w biznesie, żeby dostać bliste, która pozwoli twojej postaci chociażby popracować gdziekolwiek, albo pozwoli jej spotkać się z kim kolwiek. 

Współczuje więc takiego podejścia.

nashi, Sons i wojtek lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo poczuliście Vibe, bo wasze propozycje są coraz gorsze. 

5 minut temu, Wilku napisał:

 

I to jest dobry pomysł, bo pierwszego dnia może wykorzystać samochód by poznać mapę chociażby, zobaczyć miejscówki, pozwiedzać, czy nawet pojechać pod biznes i bić duty. Wątpie że wszystkim się będzie chciało chodzić wszędzie przez kilka dni.

 

 

22 minuty temu, siarinho napisał:

Warto przeć do przodu, nie do tyłu. Wyrabianie dowodu, licencji kierowcy w wieku nie wiem 25-30 lat mija się kompletnie z celem rozgrywki RP. To bardziej RPG. A nawet jeżeli ktoś pochyli się nad zagraniem takiego starania się to jest wiele opcji by to zrobić samemu nie zmuszając 90 procent graczy, którym ta gra nie sprawia przyjemności i jest zwykłym "zadaniem" do zrobienia, bez głębszej ekscytacji. 

To jak ma się 25-30 lat to chyba zna się mapę. Cnie?

"bary — 02/08/2023 19:25
nie pinguj mnie tępa kurwo
czego nie rozumiecie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, siarinho napisał:

Widząc niektóre nagrania z poprzedniej edycji, śmiałbym wątpić o dobrym poziomie RolePlay niektórych. Uwierzcie, wczuwanie się postaci w role, to nie jest farmienie majątków. Nikt nie kopiuje propozycji, to po prostu coś co poprawi rozgrywkę i zachęci do nie spełnienia 60 procent swojej gry na siedzeniu w biznesie, żeby dostać bliste, która pozwoli twojej postaci chociażby popracować gdziekolwiek, albo pozwoli jej spotkać się z kim kolwiek. 

Współczuje więc takiego podejścia.

też chciałem do tego nawiązać - jak czyimś jedynym celem w graniu roleplay jest dojście do bogactwa, to chyba powinien dodać do swoich zaintersowań G na końcu - bo przecież jak grasz biedną postać, to tylko dlatego, że mało stoisz za ladą i jeszcze nie stać cię na full tune do swojego cometa czy innego dominatora, a nie dlatego, że faktycznie kreujesz sobie postać z wysokim zadłużeniem i problemami, nie?

siarinho i Sons lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ksunix napisał:

Za bardzo poczuliście Vibe, bo wasze propozycje są coraz gorsze. 

 

To jak ma się 25-30 lat to chyba zna się mapę. Cnie?

to jak ma sie 25-30 lat to sie raczej ma małe mieszkanie, tani samochód i jakąś przeszłość cnie?

nashi, siarinho i Papajek lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ksunix napisał:

Za bardzo poczuliście Vibe, bo wasze propozycje są coraz gorsze. 

 

To jak ma się 25-30 lat to chyba zna się mapę. Cnie?

E ale wiesz ze tu chodzi o gracza z tym poznawaniem mapy a nie o postac nie?
ofc nawet nie wspominam argumentu heheh hujowe propozycje, nie ma dla nich miejsca, ale jak to sprawdzaja sie na innych serwerach?

Edytowane przez Kril
nashi i wojtek lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ksunix napisał:

Za bardzo poczuliście Vibe, bo wasze propozycje są coraz gorsze. 

 

To jak ma się 25-30 lat to chyba zna się mapę. Cnie?

no tak, bo przecież moja postac = ja, jesteśmy tą samą osobą; czyli idąc tym tokiem myślenia żeby grać azjatę trzeba płynnie rozmawiać po chińsku ooc, tak?

siarinho, nashi, Sons i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie coś wyjaśnić, co boli, że muszę wyjaśniać wśród ludzi, którzy podobno grali już w RP (chyba nie wiedząc, że grali w RPG).

 

Granie postaci na serwerze, która ma dla przykładu 25 lat to nie hologram zordona, który nagle pojawił się w wirtualnym świecie. To postać z przeszłością, która jakiś tam background-story ma, który układacie sobie w głowie i kontynuujecie w rozgrywce. Jeżeli taka postać pojawia się w świecie gry, to nie oznacza, że w tym świecie wcześniej nie istniała. A więc skoro twoja postać nie jest niemowlakiem, to znaczy, że z momentem waszego pomysłu i wejścia na serwer macie możliwość napisania jej przyszłości grą, ale przeszłości również (w domyśle, w fazie przemyślenia co chcecie grać). 

Idąc dalej. Ideą stworzenia możliwości dla graczy wyboru pojazdu, robi się otwarte drzwi do rozgrywki. Chcesz - bierzesz wóz, nie chcesz - nie wybierasz go, to wszystko. Tu wcześniej ktoś napisał o kolesiu z milionami na koncie. Jeżeli jest osoba, która zagra to dobrze i chce to grać i ma pojęcie na tym, na czym polega taka rozgrywka, to ja nie widzę przeszkód. Niech zgłasza się do @byss jako GM i niech to gra, przecież od tego jest RP - bawimy się koncepcjami rzeczywistości świata realnie/wirtualnego.

byss, wojtek, nashi i 2 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, każdy przy tworzeniu swojej postaci powinien mieć możliwość wyboru tego, czy posiada już dokumenty, [podstawowy] samochód bądź inne własności. Oczywiście nie można też popadać w skrajności - wypuszczanie graczy na świat z gołymi kieszeniami (w przypadku, gdy NIE odgrywamy np. osoby bezdomnej) czy miasto pełne milionerów z bogatą przeszłością byłoby bez sensu. W tym pierwszym wypadku sprowadziłoby się to do głupiej, jednorazowej wizycie w urzędzie po dokumenty jak i do konieczności siedzenia na duty by mieć gameplayowo możliwość kupienia sobie napoju w sklepie, w drugim przypadku - mogłoby doprowadzić do nadużyć już w samym roleplayu.

wojtek, Sons, Pieseł i 3 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin