Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Zabezpiecz swoje konto na FB przed debilami


Jesus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, idąc za ciosem komentarza jednego z pajaca z Discorda w związku z konkursem zorganizowanym przez Vibe, który bezpośrednio grozi innym użytkownikom, że będzie upubliczniał ich prywatne informacje w sieci (co jest mega słabe, w sam raz na 15 latka, nie obrażając 15 latków)- postanowiłem Wam napisać krótki poradnik, który pomoże Wam przekształcić swój profil w Social Mediach (np. Facebook) na w pełni prywatny.

4pU1JZo.png

 

Zagrożenia wynikające z profilu publicznego:

  • różni pajace (jak powyższy ) mogą udostępnić Wasze prywatne zdjęcia w Internecie i robić sobie z tego beke,
  • podszywanie się pod Twoją osobę (czasami tablice na FB to kopalnia wiedzy w połączeniu z Instagramem),
  • i inne pierdoły.

Aby zobaczyć jak widzą Cię inni, wybierz tę opcję:

yTW2vsI.png

Zalety wynikające z profilu prywatnego:

  • nikt nie może Cię wyszukać,
  • nikt nie może zobaczyć żadnych informacji o Tobie,
  • nikt nie może Cię oznaczyć,
  • nikt nie może Cię zaprosić (chyba, że macie wspólnych znajomych).

To jest mój profil, tak wygląda https://www.facebook.com/mieszko13

aB4MDIz.png

 

Przechodzimy do 

Ustawienia i prywatność -> Kontrola Prywatności

Na start masz takie okno- w pierwszym kwadraciku (pomarańczowy) zmienisz informacje, które będą widoczne dla innych- to co można zmienić, pokażę niżej na SS- zmień sobie tak jak mam ja.

oTyNHpM.png

jy7k2pS.png

 

Kwadracik filoletowy- ustawiasz to, kto znajduje Cię na FB i może zaprosić.

MIxCOZS.png

 

Kolejny etap przechodzimy do:

Ustawienia i prywatność -> Ustawienia

Ustaw sobie te ustawienia tak jak ja lub wg swoich preferencji

glVPmJj.png

Pamiętaj, że bardzo łatwo stracić dostęp do konta na FB- używaj uwierzytelnień, to pomaga, serio. Lepiej zmieniać hasło co tydzień (jak ja, bo nigdy nie pamieam na jakie zmieniłem) niż aby jakiś dupek wysłał do Twoich znajomych wiadomości z prośbą o przelew na blika.

mRjLb3M.png

g0TgQiQ.png

Po ustawieniu kto może zobaczyć Twoje posty na tablicy możesz ograniczyć widoczność starych postów- za jednym zamachem.

vITiPq5.png

lV8Gqvg.png

SFdPfU2.png

H8KwGn1.png

asdasd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również profilowe zablokować przed dziećmi

wchodzisz na swój profil, klikasz profilowe a nastepnie wybierasz:

Eb34sWk.png

a później po prawej stronie wybierz 3 kropki i wybierz EDYTUJ GRUPĘ ODBIORCÓW

MCuq4L2.png

zHnCM8I.png

Edytowane przez Jesus
roziak, wlk, Trefix i 9 innych lubią to

asdasd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że ten poradnik wygląda jak napisany przez autystę, ale.. mam nadzieję, że ci którzy nie wiedzieli o takich rzeczach to są bogatsi o nową wiedzę.

 

Bo to dotyczy też tych, co lajkują zdjęcia. A szkoda, żeby jakiś dzieciak Wasze zdjęcia wrzucał na forum i podbudowywał swoje ego.

roziak lubi to

asdasd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin