Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

#4 WWR Freshman: memphis6


thelordzibi

Rekomendowane odpowiedzi

FRESHMAN.png

kurewka.pngdwujeczka_2.pngtrujeczka_2.png

#4 WWR Freshman: memphis6

WWR Freshman to inicjatywa zapoczątkowana przez Jamesa Hamptona - redaktora naczelnego magazynu i portalu West Wild Reporter. To bezkompromisowy projekt bez cenzury, który pozwoli każdemu obserwatorowi poznać autentyczność i prawdziwą twarz nowych przedstawicieli muzyki rap w stanie San Andreas. Uczestników czekają różne zadania, z którymi będą musieli się zmagać (do przeczytania na głównej stronie wwr freshman).

MTM Mustafa, T-LOc, Little, a teraz... Pierwszy - można powiedzieć - underdog naszego projektu, które swoje zdolności muzyczne odkrył w dość nietypowy sposób, bo podczas trzymiesięcznego aresztu domowego. Gość praktycznie bez większych pleców na scenie muzycznej, niewspierany przez żadną z wytwórni, przy okazji selfmademan, bo i producent i raper. Wiecie o kim mowa? Czwartym uczestnikiem WWR Freshman jest memphis6!

memphis6, właściwie Memphis Tavares to 18 letni raper i producent z okolic Rancho. Już nawet w swoim pseudonimie utożsamia się z setem Top Six, przez co możemy wywnioskować, że jest kolejnym przedstawicielem ulicznego nurtu. Artysta dotarł do trochę szerszego grona publiczności po swojej współpracy z Little, aczkolwiek dalej jest ścisłym graczem podziemia - dlatego nazywamy go pierwszym underdogiem naszego zestawienia, w końcu w porównaniu do wcześniejszych uczestników nie może pochwalić się aż taką popularnością.

Prezentujemy wam kolejny wywiad, który został przeprowadzony w składzie James Hampton i Precious Arceneau. Domyślamy się, że do tej pory nie wiedzieliście niczego konkretniejszego o Memphisie, zatem - pora to zmienić! Poznajcie jego inspiracje i podejście do rap gry, bo my w niektórych momentach miło się zaskoczyliśmy.

22.png

(od lewej Precious Arceneau, Memphis "memphis6" Tavares, James Hampton)

** Wywiad jest dostępny do odsłuchu i przeczytania. Był nagrywany podczas live'u 17.08 po 22.

1. WSTĘP

James Hampton: Los Santos, tutaj West Wild Reporter i projekt WWR Freshman! Witamy was w składzie James Hampton i Precious Arceneau, mamy w pół do jedenastej. Nie zaskoczę was celem naszej dzisiejszej audycji, moi drodzy, poważnie. Prezentujemy wam kolejnego uczestnika naszego przedsięwzięcia. Jest nim... MEMPHIS6! Witaj na wizji, Memphis. Jak Ci minął dzień, jak się dzisiaj czujesz? Jest nieźle?

Memphis Tavares: Siema, dzięki za zaproszenie. Siema dla całego Los Santos. Jest w porzo, nie narzekam.. Dzień pełen roboty, jak każdy. 

James Hampton: Dzień pełen roboty, mówisz? Czyli to oznacza, że możemy się spodziewać nowej twórczości, co. **śmiech** Ale zacznijmy od początku, powolí.

2. AKTUALNOŚCI/KARIERA

James Hampton: Dobrze się złożyło, bo widzimy się z Tobą dzisiejszego wieczoru, a jeszcze kilka dni temu zasiadał tutaj Twój dobry znajomy - Little. W projekcie "freshman" widzisz w nim konkurencję czy zamierzacie podjąć współpracę i grać do jednej bramki?

Memphis Tavares: Dobre pytanie zadałeś.. Z Littlem znam się w sumie od początku swojej jak i jego kariery. Poznaliśmy się totalnie na losowym koncercie i jak widać, współpracujemy do dzisiaj. Czy widzę w nim konkurencje? Totalnie nie. Oboje robimy muzę, komuś może się nie podobać moja, albo jego twórczość ale to tak jest z każdym. Zawsze jestem otwarty z nim na współpracę - mamy dobry kontakt i sam chciałem wyjść do niego z propozycją stworzenia wspólnego albumu, ale to raczej na ten moment nie możliwe. 

James Hampton: Woo, wspólny album. Myślę, że to byłoby niezłe, szczególnie, że masz spore pole do popisu - jesteś i raperem i producentem, samowystarczalność pełną parą. James Hampton: Swój singiel "Little homies" wydałeś właśnie na kanale Little, widać, że naprawdę towarzyszy Ci dosłownie od początku kariery. Rozwiń myśl i cały zamysł, dlaczego podjęliście taki ruch marketingowy?

Memphis Tavares: Szczerze? Little rozwijał się już na scenie muzycznej.. Sam mi zaproponował, abym spróbował swoich sił w rapie i to uczyniłem. Kiedyś byłbym negatywnie do tego nastawiony, teraz już niekoniecznie. Na moim kanale wtedy znajdował się jeden stworzony type beat dla mojego ziomala - mwen6. Zapytałem Little czy moglibyśmy to wrzucić do niego na kanał, bo wtedy wszystkie jego kawałki wychodziły na kanał wytwórni GBO.. Little się zgodził i tak wyszło.

Precious Arceneau: Okay.. A jak spoglądasz na sytuację w kontekście 'faux pas'? Rozpocząłeś karierę w  rap grze, nie zakładając wcześniej kont na portalach streamingowych? Jak to widzisz po czasie - bardziej zyskałeś, czy straciłeś?

Memphis Tavares: Bo wcześniej jakoś nie udzielałem się publicznie. Wszystko traktowałem jako zajawę, nie stawiatem tego jakoś na pierwszym miejscu.. Teraz jest inaczej... Dużo osób mnie kojarzy - to mogę powiedzieć, że zyskałem.. Ale nie czuję się celebrytą, rozumiesz.

Precious Arceneau: Oum. Nie obawiasz się o zepsucie PR'u swojemu przyjacielowi, Little? Wspomniał on, że odszedł już od gangsterskiego i brudnego rapu, a Twoja twórczość to zupełna odwrotność jego założeń. 

Memphis Tavares: Aktualnie wszystko co wydaje - wydaje do siebie.. Robię muzykę o tym, gdzie się wychowałem i co widziałem. Davis to całkowicie inne miejsce niż reszta.  To tak jakby nie wiem. Większość raperów z Chicago miała zepsuć PR wytwórni, bo brała udział w strzelaninach albo innych incydentach.

Precious Arceneau: Oum.. Nie jestem pewien czy to dobre porównanie, jeżeli mówimy o wrzuceniu kawałka na NIE swój kanał, a przyrównamy to do strzelaniny w Chicago. Ale, okay! Lecimy z kolejnym pytaniem!

James Hampton: Jakiś czas temu wyszedł utwór "20shots", gdzie możemy Cięusłyszeć na feat'cie. Czego możemy się spodziewać w najbliższych tygodniach, jeśli chodzi o Twoją twórczość? Co dalej? Kiedy oficjalny start nowej ery muzycznej z Twojej strony?

Memphis Tavares: Hah.. Dobre pytanie.. Gdybyś był w moim domowym studiu, zobaczyłbyś dużą tablice z projektami. Większość to pomysły, niektóre to już zaczęte rzeczy - bądź skończone. Na pewno mam zaczęty projekt z pewną piosenkarką. Również w planach miałem stworzenie albumu producenckiego, chciałbym być jak DJ KHALED... Ale takim z Los Santos...  Tak jak wspominałem wcześniej, chciałem stworzyć album z Little - ale wiem, że na aktualny moment to niemożliwe.. Może album z T-LOC? Wydaje się być mocnym graczem, zobaczymy co przyniesie czas. T-LOC, jak to słuchasz.. Możemy połączyć siły i zrobić wspólny album. 

James Hampton: Świetnie się zapowiada, bo z T-LOc'em z pewnością będziesz miał okazję współpracować w naszym projekcie - sprawdzicie się. **śmiech** Czyli póki co, nie dostaniemy oficjalnej zapowiedzi żadnego projektu? 

Memphis Tavares: Na aktualny moment możecie się spodziewać jednego singla jedną z piosenkarek. Na projekt musicie poczekać.

James Hampton: Jakaś mała podpowiedź? Co to za piosenkarka?

Memphis Tavares: Piosenkarka pod pseudonimem Demi... Może większość ją kojarzy, może nie.. Ale współpraca z nią układa się bardzo dobrze i pracujemy nad wspólnym numerem.

James Hampton: Czyli to nie jest tajemnicą, mamy konkrety, ładnie. Pozdrawiamy Cię, Demi. Zmieniając temat... Wspomniałem już, że jesteś wszechstronny, bo siedzisz i w nawijce i produkcjach. Wolisz być nazywany raperem czy producentem? Z czym się bardziej utożsamiasz?

Memphis Tavares: Hm. Ciężkie pytanie. Zaczynałem jako producent i wszystko traktowalem po prostu jako zajawę. Spróbowalem swoich sił kiedy siedzialem na trzy miesięcznym areszcie domowym. Później przeroslo się to w bity dla mwen6 i Little. MWEN6 to nieaktywny gracz, mój dobry ziom z którym wychowywalem się na JAMESTOWN. Ale wolę być raczej nazywany raperem. Z tego mnie teraz większość kojarzy.

James Hampton: Okay, analizując Twoją twórczość możemy trafić na kawałek "all love", który jest emocjonalną dedykacją. Co w ogóle sądzisz o emocjonalnej twórczości? Planujesz jeszcze działać w takim stylu? Takim trochę melancholijnym.

Memphis Tavares: Ciężko mi było wydać ten singiel - zwłaszcza, że dedykowalem go swojemu zmarlemu ziomalowi. STRETCH był dla mnie bliską osobą, wychowaliśmy się wspólnie na Jamestown i ciężko mi było pojąć informacje o tym, że go nie ma. Co do uczuciowych twórczości. Myślę, że tak. Daje wtedy z siebie sto procent, tak jak w all love. Czasami słychać tam mój załamany glos, po prostu było mi ciężko.

James Hampton: Emocjonalna twórczość jest niezła, przynajmniej dla mnie. Dobrze jest uzewnetrznić swój smutek, to może działać jak lekarstwo. Odchodzac jednak od melancholii jak dobrze wiemy - w naszym projekcie ujrzymy też walki freestyle. Powiedz nam, jak się odnajdujesz w wolnym stylu? Brałeś kiedyś udział w jakiejś bitwie? 

Memphis Tavares: Nie brałem nigdy udziału w bitwie freestyle.. Nie czuje się w tym najlepiej, nie odnajduje się jakoś na wolno. Będzie ciekawie.

James Hampton: Spokojnie, może znajdziesz podczas naszej bitwy głęboko drzemiący talent w Tobie, jeśli chodzi o takie walki! Przyjrzyjmy się teraz naszej scenie.

3. BRANŻA MUZYCZNA

James Hampton: Jak oceniasz aktualny stan branży muzycznej w mieście jako producent muzyczny, czego ludzie słuchają najczęściej, a który gatunek umarł?

Memphis Tavares: Hm. Jest dużo raperów - na pewno ten gatunek nie umart a wręcz się rozwija. Każdy cechuje się swoim brzmieniem, niektóre brzmienia są nowei wpadają wucho. Na pewno zespoły metalowe i rockowe się rozwijają. Nie jestem zbytnio fanem takiej muzyki, ale wspieram Dumpster Kids - miałem ostatnio możliwość zagrania koncertu po nich na BitOfFreestyle. Co do umierających gatunków. Nie widać popu chociażby, który kiedyś był na szczycie w Stanach.

Precious Arceneau: To słuszna uwaga, Memphis. W ostatnim czasie możemy zauważyć rosnącą popularność dla zespolów metalowych, czy rockowych - pozdrawiamy członków Dumpster Kids! Okay. Czy uważasz, że posiadasz konkurencję? Masz ogromne pole działania jako producent muzyczny i raper! Są nazwiska, z ktörymi chciałbys pracować w niedalekiej przyszłości?

Memphis Tavares: Oczywiście, że chciałbym. Śledzę scene i są nazwiska z którymi chcialbym współpracować, ale. Nie mam z nimi kontaktu i nie znam ich za dobrze. Tak jak wspominalem wcześniej, nie jestem wielkim celebrytą. Dziwne by było, gdybym odezwał się z wspólpracą do Protaisa czy do DA KAYKAY, kiedy dopiero wchodzę na scenę.

Precious Arceneau : Może to jest odpowiedni moment, aby wymienić wspomniane nazwiska? Kto wie, być może jutro dostaniesz od jednego z nich telefon! Słuchaj. NIGDY nie mów nigdy, okay?

Memphis Tavares: Na pewno chcialbym spróbować swoich sił na numerze z PROTAISEM i z DA KAYKAY. Ich wspólny album zrobił totalny rozpierdol - nie ukrywajmy.

Precious Arceneau: Powiedz Memphis, czy jesteś w stanie wskazać tak zwanego 'cloud chasera' na scenie muzycznej? Nie musisz mówić o aktualnej sytuacji.

Memphis Tavares: Hm. Ciężkie pytanie, ostatnio y. Zerknąlem na numer rapera Boogie, badam sobie nowości nawet od mniejszych twórców. Tam jest pelno zaczepek, nawet nie wiem kim jest ta druga osoba. Drugim przykladem może być Dami z ktörym wspólpracowalem. Też ma jakiś tam konflikt z J-LOW, nie wnikam w to bo to ich sprawy.  Cloud chaserem mogli nawet nazywać mnie kiedy zacząlem współpracować z Littlem i wchodzilem z nim we współpracę. Ale czy tak mnie nazywali, nawet nie wiem.

James Hampton: Okay, odchodząc już od tych niewdzięcznych clout chaserów.. Kto aktualnie jest trendsetterem w branży muzycznej? Kto reprezentuje kobiety, a kto mężczyzn?

Memphis Tavares: Kobiety na pewno DA KAYKAY. Nunzia De Mattia, ostatni album był jebanym mistrzostwem. Nunzia De Mattia - ale to nie raperka. Z mężczyzn - Pro Tais, Reecey, Little. Wspomnę również o GBO GINO bo robił różnice na scenie, RIP GINO.

James Hampton: Odchodząc na chwilę od tematu muzyków... Menadżer jest ważną personą w życiu każdego artysty, musimy to przyznać. Jak oceniasz sytuację menadżerów w Los Santos? Z informacji, które udało się nam osiągnąć aktualnie nikt się Tobą nie zajmuje w tej kwestii. Wymień dwa, mocne nazwiska i wybierz te, z którymi chciałbyś współpracować w przyszłości jeśli chodzi o management.

Memphis Tavares: Dwa? Znam tylko jedną osobę, chyba... Maddy Cardoso chyba jest menadżerką - dobrze mówię?

James Hampton: Tak, Maddy Cardoso reprezentuje Suga Management, jest menadżerką Nunzii De Mattia.

Memphis Tavares: A to kto jest drugim? Znam tylko ją, słowo.

Memphis Tavares: Aa, mam to.. Co do współpracy.. Myślę, że chciałbym współpracować z osobą, która nie widziałaby tylko we mnie pieniądza - a pomogłaby mi się w dalszym stopniu rozwijać.

James Hampton: Czysta prawda. Okay, słuchaj Memphis. Czy jest na scenie osoba, z którą nigdy nie podjąłbyś współpracy? Jeśli tak to dlaczego?

Memphis Tavares: Jeżeli żyłby Youngwayz - to z nim. Dlaczego? Siedzieliśmy na dwóch różnych osiedlach, wrogo nastawionych do siebie.  l może teraz z Boogie. Ostatnio widzialem jakieś story - nie wiem czy zaczepiał tam mnie czy Damiego, bo nie polapalem się w tym co Wrzucił.

4. BLIŻSZE POZNANIE

Precious Arceneau: Okay. Przejdźmy do kwestii stricte związanych z Twoją osobą, Memphis. Udało Ci się już wspólpracować z wieloma artystami. Co jest Twoją inspiracją podczas tworzenia przeróżnych bitów muzycznych?

Memphis Tavares: Chce za każdym razem stworzyć z kims hit - jeżeli tworzę bit Lubię otrzymywać konkrety i to w jakim stylu ma być stworzone. Każdy cechuje się w czym innym - niektórzy nawijają agresywniej, niektórzy nie, rozumiesz.

James Hampton: Jak mógłbyś się określić w jednym zdaniu? Może wykorzystujesz jakiś cytat lub motto, które napędza Twoją energię w ciągu dnia?

Memphis Tavares: Jak mogę się określić? Jestem lojalnym czarnuchem.

James Hampton: Kolejne szybkie pytanie, które pozwoli fanom poznać Cię bliżej. Najważniejsza Twoim zdaniem wartość w życiu człowieka?

Memphis Tavares: Ciężkie pytanie, muszę się zastanowić i pomyśleć.

James Hampton: Smiało, jest czas.

Memphis Tavares: Lojalność, to jest dla mnie jako numer jeden.

James Hampton: Na rap scenie trzeba przyznać - mamy różne zawirowania. Spora część z nich jest mocno kontrowersyjna. Nie brakuje tragicznych śmierci, niestety. Sam przyznam, że mam artystów, których śmierć mnie w swój sposób dotknęła. Memphis, raper, którego śmierć najbardziej Tobą wstrząsnęła í dlaczego? Nie musisz wybierać artystów z naszej sceny.

Memphis Tavares: To wymienię dwóch, spoko? W sensie, jednego z naszej sceny, drugiego nie. Z naszej sceny GBO GINO - legendy umierają zbyt szybko i uważam, że GINO miał jeszcze większą kariere przed sobą. A co do światowego.. Speaker Knockerz - uważam, że gość
wyprzedził scene wtedy o kilka dobrych lat do przodu i to co mamy teraz, on to robił już wtedy. 

James Hampton: Propsuję taką odpowiedź. Szczerze mówiąc, jestem w szoku, że powiedzmy sobie szczerze - mało kto aktualnie o nim wspomina.

Precious Arceneau: Zdecydowanie. Ja również propsuję Twoją odpowiedź. Spodziewałem się POP SMOKE, czy Juice Wrld. Okay, Memphis. Będziesz miał do wyboru DWÓCH artystów, których wrzucasz na playlistę! Wybierz dwóch z siedmiu: GBO Duffy, MTM Mustafa, Nunzia De Mattia, Pro Tais, uglydami, DJ DOOM, JHow. Lecisz z tym!

Memphis Tavares: Hm.. Mam kilka typów, ale muszę wybrać jedynie dwóch.. Pro Tais ii... Drugi wybór, pada.. Na Nunzia De Mattia.

5. SZYBKIE STRZAŁY

Precious Arceneau: Ouuuu. Czyli możemy powiedzieć, że wspierasz SUGA! Memphis, przechodzimy do mojej ulubionej sekcji pytań i będą to. SZYBKIE STRZAŁY. Dla przypomnienia, będziesz miał dosłownie chwilę, aby wybrać między jedną, a drugą odpowiedzią. Myślę, że możemy zaczynać, a na pierwsze pytanie polecą GORĄCE artystki z Los Santos. Da KayKay czy Snow E- Bunny?

Memphis Tavares: Da KayKay.

James Hampton: Little czy GBO Duffy?

Memphis Tavares: Little, zdecydowanie.

Precious Arceneau: Okay, kolejne gorące nazwiska - ostra Nina Kryukova pikantna Maddy Cardoso?

Memphis Tavares: Maddy Cardoso, tak.

James Hampton: Złapmy się teraz dobrze znanego kolektywu. A więc... Nasz freshman MTM Mustafa czy MTM Reecey?

Memphis Tavares: MTM Reecey.

Precious Arceneau: A co powiesz na DWÓCH, przystojnych koszykarzy? Precious Parker Jr. czy Jester George?

Memphis Tavares: Dziwi mnie brak JD PITTS, haha. Mój wybór pada na Jester George.

James Hampton: I teraz ostatnia zabawa. Klasyk - kiss, marry, kill. Weźmiemy na nasz celownik dziewczyny, które są znane chociażby z social mediów. Twój zestaw to: Rebecca Harris, Carla Ester, Laura Rose. Co decydujesz?

Memphis Tavares: Cholera, kompletnie nie znam tych osób - może mało siedzę w socialach i mało śledze profili celebrytek, y... Carla Ester kiss, Laura Rose, marry i Rebecca Harris kill. Chyba tak będzie dobrze, nie wiem.

James Hampton: Okay, żebyś się nie czuł poszkodowany - mogę Ci rzucić najbardziej rozpoznawalne nazwíska żebyś wybrał słusznie z swoim sercem. Tiara Chibanda, Azumi Zavala, Raven Lockheart?

Memphis Tavares: Z Azumi marry, to pierwszy wybór.. Raven Lockheart kiss, Tiara Chibanda kill...

James Hampton: Wooo, Tiara Chibanda kill, nie wiem czy Protaisa to bardziej ucieszy czy zezłości. **śmiech** Dobrze, mamy komplet!

6. ZAKOŃCZENIE

James Hampton: Dobiegliśmy do końca! Mam nadzieję, że słuchacze dowiedzieli się dzisiaj o Tobie kilku ciekawych faktów. Chcesz się jakóš pożegnać, Memphis?

Memphis Tavares: Chciałem podziękować za zaproszenie i za możliwość pogadania.. Pozdrawiam wszystkich słuchaczy, moich fanów. Moich dobrych ziomali i całe Nordheim, w tym najbardziej Cassiana. Dzięki jeszcze raz Los Santos, dobrej nocy.

James Hampton: Kolorowych snów, Los Santos! Byli z wami: James Hampton, Precious Arceneau i nasz gość specjalny, czwarty już uczestnik projektu WWR Freshman - Memphis6!

Zdjecia: Azumi Zavala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin