-
Postów
266 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Treść opublikowana przez FSO Enthusiast
-
sometimes all you need, is some old and new friends wszystkie interesy są tylko w jednym celu
-
Stolarek Logistics - Firma założona 1982 przez imigranta pochodzenia Polskiego Mateusza Stolarek. Koncern zapuszcza swoje korzenie w okolicach Nowego Jorku, latami rozwijając swoją flotę o kolejne ciężarówki, wozy dostawcze, i kolejne zajezdnie w innych częściach USA. Po śmierci właściciela, zachodnio położoną część biznesu przejeli jego synowie, Jerry i Andrew Stolarek. W 2023 roku główna siedziba firmy znajduje się w Los Santos, San Andreas, a ich usługi obejmują transport towarów w naczepach typu izoterma, niskopodwoziowa, platformy do przewozu pojazdów, czy wywrotki. Dodatkową ofertą jest przechowywanie towarów na własnym magazynie, oraz serwis pojazdów ciężarowych i naczep.
-
“Polish Americans are Americans who have total or partial Polish ancestry. There are an estimated 9.5 million Polish Americans, representing about 3% of the U.S. population. Polish Americans are the largest Slavic ethnic group in the United States, second largest Central European group and the eighth largest immigrant group overall. The first Polish settlers arrived at Walter Raleigh's failed Roanoke Colony in 1585. In 1608 Polish settlers came to the Virginia Colony as skilled craftsmen. Two early immigrants, Casimir Pulaski and Tadeusz Kościuszko, led armies in the Revolutionary War and are remembered as national heroes. Overall, more than one million Poles and Polish subjects have immigrated to the United States, primarily during the late 19th and early 20th centuries. Exact immigration numbers are unknown. Many immigrants were classified as "Russian", "German", and "Austrian" by the U.S. Immigration and Naturalization Service as the Polish state did not exist from 1795 to 1918, and thus the former territories of Poland at this time were under Prussian, Austrian-Hungarian and Russian control.” Polska Rzeczpospolita Ludowa, to czasy komunizmu, żelaznej kurtyny, wysokiej agresji między ZSRR a USA, ale w PRLu to czasy biedy, nędzy i ogólnego niezadowolenia społecznego. Nie będąc partyjniakiem, ciężko o nawet standardy życia w kraju jak bieżąca woda, czy nie rozpadający się dach nad głową, cała gospodarka kraju jest sterowana przez Związek Radziecki, przez co niezadowolenie społeczne sięga zenitu. Praktycznie każdy Polak marzy o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, by móc zapewnić sobie i swojemu potomstwu lepsze życie. Tendencja emigracji z roku na rok rośnie, coraz więcej rodaków ucieka zza żelaznej kurtyny, i wybiera się za ocean. Tak też dzieje się w rodzinie Stolarek. Mateusz Stolarek w 1970 roku uciekł z kraju, i znalazł azyl w Nowym Jorku. Zamieszkał w Greenpoint – stolicy polonii w mieście, a sam zatrudnił się jako kierowca ciężarówki. Pod koniec 72’ poznał Helen – jedną z wielu amerykanów pochodzenia polskiego. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, zamieszkali razem w tej samej dzielnicy, a w 75’ przywitali swojego pierworodnego – Jerrego Stolarek. Doczekali się też drugiego syna, nazywając go Andrew – rodzice chcieli dla swoich dzieci jak najlepiej, lecz smutna rzeczywistość pokazała, że ich potomstwo nie chce żyć uczciwie w amerykańskim systemie. Jerry Stolarek - pierwszy syn rodziny Stolarek na amerykańskiej ziemi, od małego sprawiał swoim rodzicom problemy, wyróżniał się od małego swoimi zdolnościami manipulacyjnymi i skłonnością do kradzieży. Już za dzieciaka Jerry podkradał swoim kolegom zabawki, co z latami rosło do coraz większych kradzieży, to wszystko przyczyniło się do przestępczej kariery najstarszego z braci Stolarek i przez co też był uważany za gorszy w rodzinie, pozostając w cieniu wykształconego brata. Jako nastolatek kręcił się wokół polskich imigrantów którzy tak samo jak on, nie chcieli uczciwie zarabiać na życie w amerykańskim systemie, chciał zaimponować starszym gangsterom z Polski czy też tym którzy już działali na Greenpoint od lat. Pod koniec lat 90 olał studia i jakąkolwiek dalszą edukację, wkroczył z butami do ekipy gangsterów z Greenpoint którzy go przyjęli do swojej grupy, młody chłopak wykazywał się swoimi przestępczymi działaniami coraz bardziej, dzięki pomocy ze strony ojca udało mu się przejąć jeden z depotów firmy transportowej jego ojca. Andrew Stolarek - najmłodszy z braci Stolarek, tak zwane złote dziecko rodziny. Od młodzieńczych lat zafacynowany gangsterkim żywotem swojego brata, niestety przez problemy zdrowotne, i lichą posture od młodych lat, nigdy tak naprawdę nie mógł zaznać żywotu kryminalisty. Przez swoje próby zaistnienia u boku brata, doigrał się tak zwanego uśmiechu chelsea.Po tym małym incydencie, zaniechał prób zostania mięśniakiem, a swoją karierę kryminalisty postanowił mocno przebrażnowić. Za pieniądze zarobione u boku ojca, ruszył studiować na Colombia University, który ukończył z tytułem ,,Master of Economic Sciences’’. Dzięki swojemu naturalnemu talentowi do liczb, skupił się na przestępstwach ,,białego kołnierzyku’’. Wyemigrował do Los Santos, gdzie pomógł ojcu założyć depot firmy transportowej, a od pewnego czasu pomaga w prowadzeniu firmy swojemu bratu od tej legalnej strony. Grupa działała i wyłoniła się z kryminalnego podziemia Nowego Jorku w latach 80. XX wieku. Organizacja ta działała głównie w okolicach dzielnicy Greenpoint w Brooklynie, od której wzięła się nazwa Greenpoint Crew, natomiast inne grupy powiązane z nią działały w Detroit, Chicago, Filadelfi, Huston a także w Los Santos. Organizacja w dużej mierze zrzeszała polskich imigrantów, ale również ludzi z tak zwanego bloku wschodniego, między innymi osoby pochodzenia ukraińskiego, gruzińskiego, czy węgierskiego. Duże znaczenie w prowadzeniu tego typu działalności miał fakt wielu kontaktów w Europie wschodniej. Specjalizująca się w różnorodnych przestępstwach, od kradzieży samochodów po oszustwa ubezpieczeniowe. Jest znana z wyjątkowej brutalności w stosunku do wrogów lub osób nieuczciwych wobec grupy. Posiadała sieć informatorów i agentów infiltrujących różne instytucje, co umożliwia im uzyskanie poufnych informacji. Wykorzystują zastraszanie oraz wymuszenia w celu kontrolowania terytorium i eliminowania konkurencji. Angażują się w pranie brudnych pieniędzy poprzez biznesy pozornie legalne, takie jak firmy nieruchomościowe, transportowe, sklepy czy restauracje. Duży rozgłos nastąpił po roku 2006 gdzie prokuratura generalna Stanów Zjednaczonych w Nowym Jorku opublukowała komunikat o akcie oskarżenia 21 członków polskiej grupy działającego na Brooklynie. Pikanterii dodawał fakt że w akcie oskarżenia mimo wielu zarzutów zostało zawarte powiązanie zrabowanych w europie sprzypiec z XVIII-wieku Stradivariusa. Z faktów, rozpatrywanych w sądzie najwyższym, w świetle dochodzenia, wynika że, oskarżonym jest mężczyzna pochodzący z Polski, który jako nastolatek wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Facet był częścią brooklyńskiego gangu przestępczego znanego jako Greenpoint Crew. 5 grudnia 2005 r. zadzwonił do pasera i poinformował go, że ma do sprzedania skrzypce Stradivariusa. Powiedział wtedy mu, że według jednego ze współpracowników, skrzypce wywieziono z Europy. Zapytał, czy utrzymuje kontakt z konkretnym handlarzem antykami, który mógłby dokonać wyceny skrzypiec. Następnie rozmawiali o znaczeniu zdobywania oryginalnych przedmiotów, ponieważ, jak to ujął "it's, you know, only exceptional items are worth something". Zgodził się udostępnić paserowi zdjęcia i opis skrzypiec, stwierdzając: „You know, it's fucking worth tons of cash. Because a few of these violins. He didn't make that many of them.” Na co odpowiedział: "but he'll appraise it for you" oraz "he'll tell you how much and what's what." . Paser wskazał także, że handlarz antykami mógłby sprzedać skrzypce. Ten czyn oraz rozmowa obiegła wiele gazet w całych stanach zjednaczonych, co stosunkowo spotkało się z wyrazami szacunku względem urzędującej na Brooklynie grupy, od innych grup przestępczych. Stolarek Brothers & Associates – przestępcza szajka mająca powiązania z częścią grupy polskich gangsterów z Greenpointu, która obejmuje pozostałe jej wpływy w południowej Kalifornii. Szajka zebrała się na przełomie lat 2005/2006, pozostając pod wpływem ekipy z Nowego Jorku aż do marca 2006, kiedy FIB zamknęło czołówkę ekipy z Greenpoint. Po tym wydarzeniu, cała grupa zebrała siłę zbierając ludzi z pozostałości po ludziach znajdujących się w rejonach Los Santos, głównie zbierając pod swoje skrzydła kieszonkowców, lichwiarzy, i wszystkich zajmujących się niezbyt legalną zmianą właściciela danego dobra. Cała szajka głównie zajmowała się przemytem, wymuszeniami oraz kradnięciem samochodów na części. W latach świetności niestety nigdy nie urosła w siłę, by móc konkurować z włoskimi rodzinami bądź rosyjską przestępczością zorganizowaną, bracia Stolarek słynęli za to z ich negocjatorskiego stylu życia, często zakładając nieformalne umowy z innymi grupami przestępczymi, z korzyścią dla obu stron. Grupa w 2015 roku oficjalnie się rozpadła, gdy Jerry Stolarek został aresztowany na gorącym uczynku, podczas kradzieży nowej ciężarówki, należącej do dealera MTL. Przez ten czas Andrew Stolarek utrzymał pod swoimi skrzydłami resztę wiernej ekipy, przechodząc z nimi na drobniejsze przestępstwa, oraz przestępstwa z gatunku ,,białych kołnierzyków’’. W październiku 2023 roku Jerry Stolarek wyszedł z więzienia, i wraz ze swoim bratem próbują powstać z kolan, i zabłysnąć w złodziejskiej części półświatka przestępczego Los Santos.
-
Changelog #74 Optymalizacja, nowe ciuchy i wiele więcej!
FSO Enthusiast odpowiedział(a) na Toyer temat w Dev Changelog
nie no juz conajmniej troche wiecej -
**Detektywi z Los Santos County Sheriff Department zajeli się sprawą na miejscu**
-
IRS Whistleblower Office płaci monetarne nagrody dla obywateli, którzy przekazali przydatne informacje użyte w przyszłości przez IRS. Procent nagrody zależy od wielu czynników, lecz generalnie oscyluje między 15 a 30 % kwoty zebranej na bazie informacji przekazanych. Nagrody są wydawane jednorazowo tj. gdy obywatel przekaże część informacji teraz, a część później, i tak otrzyma tą samą kwotę, która była zadeklarowana na początku, a sama nagroda jest wydawana, dopiero gdy oskarżony wyczerpie wszystkie prawa do odwołania się od decyzji. Aby wysłać informacje należy wysłać formularz 211 - Aplikacja o nagrodę za informację i upewnić się, że zawiera: Opis rzekomej niezgodności podatkowej, zawierającej szczegółową narrację wyjaśniającą sprawę. Informacje wspierające opis, jak kopie ksiąg i zapisów, rachunki, wyciągi bankowe, emaile itp. Opis dokumentów zawartych w skardze. Wyjaśnienie jak informator otrzymał dostęp do takich dokumentów i informacji. Opis aktualnych, lub byłych relacji z podejrzanym przez informatora. Oryginalny podpis informatora, z deklaracją o rzetelności informacji, pod możliwością kary za krzywoprzysięstwo. Obywatel musi wysłać formularz 211 pocztą z zawartą dokumentacją pod: Internal Revenue Service Whistleblower Office - IRS 17 Power Street 90012 Los Santos, SA Wychodzimy z inicjatywą dla graczy, aby mogli z nami zagrać ciekawe interakcję. Całość wyżej to tylko forma IC, OOC proszę wysyłać na PW wypełniony poniższy wzór, dodając do konwersacji mnie, @xDolar, @hetmano. Oczywiście PW na forum traktujemy to jako list IC. Sam zamysł biura informatorów, ma po prostu wypromować frakcję, zdrowe podejście do swoich postaci, i poprawne budowanie swoich przygód. Wzór:
-
Internal Revenue Service Internal Revenue Service w skrócie IRS, jest urzędem podatkowym dla rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, odpowiedzialnym za pobór podatków oraz zarządzaniem kodeksem przychodu wewnętrznego, głównego trzonu federalnego prawa podatkowego. Jest częścią departamentu skarbu państwa i jest dowodzona przez Komisarza wybieranego na pięcioletnie kadencje przez prezydenta. Głównymi obowiązkami IRS jest zapewnianie pomocy przy opłatach podatkowych dla każdego obywatela, ściganie i rozwiązywanie przypadków oszukujących w swoich deklaracjach podatkowych, oraz nadzór nad socjalnymi programami rządowymi. Od założenia IRS jest odpowiedzialne za zbiór przychodu służący do fundowania rządu federalnego, mierząc się z kontrowersjami oraz opozycją przeciwną metodyce egzekwowania prawa. Od 2018 roku budżet IRS jest redukowany, wraz ze stanowiskami, mimo tego w zeszłym roku IRS jest odpowiedzialne za zebranie ponad 3,5 miliardów dolarów w 2020 roku oraz wydało ponad 240 milionów dolarów w zwrotach podatkowych. Od kilku lat stan San Andreas zmaga się z narastającą przestępczością zorganizowaną, główne biuro IRS powołało zespół IRS-CID, pod jurysdykcją biura terenowego znajdującego się przy 17 Power Street Los Santos. W związku z coraz wyraźniejszą sytuacją bogacenia się z nielegalnych źródeł przychodu, we współpracy z rządem stanowym, agencjami egzekwowania prawa działającymi na terenie stanu oraz sądem, zespół IRS-CID zapewni możliwość prześwietlenia przychodów, oraz odpowiedniego opodatkowania i inkasowania należności.’ Biuro terenowe w mieście Los Santos jest również siedzibą Global Illicit Financial Team (GIFT), które zajmuje się ściganiem osób i organizacji, które pozyskują pieniądze z nielegalnych źródeł i/lub wspierają pieniędzmi organizacje przestępcze i terrorystyczne. Grupa zadaniowa GIFT zajmuje się również kradzieżami tożsamości, skorumpowaniem urzędów publicznych i samorządów (stany, hrabstwa i miasta), praniem pieniędzy, oszustwami nieruchomościowymi oraz handlem kontrabandą. W związku z zawiłą sytuacją na serwerze, wraz z chłopakami postanowiliśmy odpalić agencję federalną, która w głównej mierze będzie działać, aby ustabilizować sytuację na serwerze, gdzie osoby bez realnego pokrycia finansowego, posiadają majątek rzucający się w oczy. IRS ma charakter kameralny, tj. nie będzie do niego przeprowadzana żadna zewnętrzna rekrutacja. Sama organizacja nie ma zamiaru uprzykrzania nikomu gry, tylko urealnienia podejścia do samego prowadzenia postaci m.in. osoby z półświatka przestępczego. W sytuacji, w której postać nie będzie miała realnego i legalnego źródła zarobku, jego majątek zostanie skonfiskowany, i zlicytowany na publicznej aukcji. Oczywiście współpraca nie będzie tylko polegać na linii IRS-Frakcje, ale również z obywatelami miasta, za pomocą programu whistleblower, który polega na dosłownym donosie, z nagrodą gdy informacje zawarte okażą się prawdziwe i zdobyte w legalny sposób. Zarząd; @Leśniczy Wilku @xDolar@hetmano
-
@Spectreza 0
-
Portfolio Garretta - Interiory
FSO Enthusiast odpowiedział(a) na Garrett temat w Autorskie interiory
to dla mnie, dla mnie! : ) polecam -
Wiktor za 0
-
[31.12.2021] Carmella B & DJ ARA - I know you want MORE (Official Video)
FSO Enthusiast odpowiedział(a) na MarceI temat w Wycenione
**Roger odsłuchał i dał like pod namową Anthonego** -
kiedy gramy w rainbowa
-
chodz na szluga
-
Siemka, razem z paczką znajomych prowadzimy grupę rozgrywek coop w ArmA 3. Historia grupy sięga 2014 roku i od tego czasu nie ustajemy. Na czym to polega? Rozgrywamy własne scenariusze i misje na własnym serwerze. Rozgrywki te mają rozbieżność od II wojny światowej po współczesne i przyszłe przewidywane starcia zbrojne na różnych poziomach, często w połączeniu z innymi grupami co pozwala stworzyć naprawdę duże skale gry - nawet powyżej 40 osób. Różnica między naszą grą, a grą na publicznym serwerze jest brak panującego ogólnego nieładu, brak graczy krzyczących do mikrofonu bez celu oraz uporządkowany bieg rozgrywki. Jeśli ktoś chciałby spróbować, to serdecznie zapraszamy do kontaktu, dołączyć może każdy, u nas liczą się po prostu chęci do gry. Nic trudnego, wystarczy napisać na discord a wszystko zostanie Ci opisane lub wytłumaczone, doświadczenie nie ma znaczenia, nowicjuszy nauczymy wszystkiego co potrzebne do gry. Niżej wrzucam kilka screenów z naszej działalności. Kontakt poprzez discord: kindybal#7018
-
Studio z Palm Street - Studio założone przez Tuckera Goodmana i Ralpha Fieldmana, dwóch najlepszych kumpli z uniwersytetu Berkley. Studio zajmuje się tworzeniem seriali, reklam oraz relacjonowaniem imprez masowych. Siedziba firmy mieści się w Burton na rogu Hawick i San Vitus. Studio głównie celuje w telewizję lokalną oraz krajową swoimi produkcjami. Aktualnie studio zatrudnia 3 osoby: Dyrektor oraz główny scenarzysta - Tucker Goodman Dyrektor, kamerzysta, montażysta - Ralph Fieldman Public Relations, aktor - Dustin Trombley OOC Serwus, wraz z chłopakami odpalamy projekt studia filmowego zajmującego się serialami etc. Z możliwościami GTA V, i edytora rockstar myślę że autorskie rzeczy wyjdą dużo sprawniej niż na starym sa nandreas. Ludzie odpowiedzialni za ten projekt: wilku, noreck i VHSRetro.
-
*Vincent został zamordowany w takim miejscu, że plota mogła pójść od razu* *To jakie to były UID*
-
*Mężczyźni spalili pojazd na terenie parku narodowego, więc pojazd został szybko znaleziony. Niestety w tym stanie nie ma możliwości kupienia niezarejestrowanego pojazdu, więc na kogo zarejestrowany był pojazd podczas kupna trzy godziny przed akcją? Jeżeli został odkupiony od osoby drugiej, na jakie dane została spisana umowa, z numerami ID włącznie* ((screenshot z akcji zdejmowania blach ewentualnie z timestampem, fure z salonu nie zakupisz niezarejestrowanej w tym kraju)) *Co zeznali oficerowie z Del Perro Police Department, gdyż mężczyźni popełnili przestępstwo dosłownie naprzeciw ich jedynej stacji?* klik1 klik2 *Gdzie mężczyźni założyli kominiarki i gdzie je zdjeli?* *Czy jakiekolwiek odciski mogły zostać zabezpieczone z łusek/pocisków? Sprzedawcy chociażby?* *Kanion Raton jest parkiem narodowym, więc co mogły zarejestrować foto pułapki w okolicach miejsca podpalenia, jakim pojazdem uciekli, czy dalej byli zamaskowani?* *Autostrady są patrolowane przez San Andreas Highway Patrol, czy patrol mógł zarejestrować po drodze pojazd?* *Każda broń zostawia swój unikalny ślad, przez testy balistyczne zostały przeprowadzone łuski, jakie są cechy identyfikacyjne użytej broni?* ((UID każdego gnata))
-
**Norman kupił płytkę, odsłuchuje ją czilując na basenie**
-
MTM MUSTAFA; SON OF BLOOD SHORT FILM TRAILER
FSO Enthusiast odpowiedział(a) na airbnb temat w V-Tube
**Rogers obejrzał filmik, daje mu big dick energy** -
Dobra jednak zostałem poproszony o elaborowanie. Chłopie zacznijmy od Twojej postaci Wesley /Wes/ Cassidy. Wedle tego co żeś nabazgrał w podaniu Twoja postać urodziła się trzeciego lipca tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego trzeciego, czyli ma już skończone 28 lat. Przez ten czas, Twoja postać w wieku osiemnastu lat została młodszym oficerem US Navy, gdzie odsłużyła trzy lata na lotniskowcu. Potem w trzy lata zrobiła Bachleora, i w pięć lat została dowódcą detektywów z wydziału RHD. Czyli dwa lata po zakończeniu szkoły średniej w Stanach, nagle przeszła jakimś cudem przez szkołę oficerską bądź przeszła przez program ROTC, tak wyiimaginowanie. Okej w porzo. Potem przychodzi LSPD a raczej w Twoim wypadku jakiś potworek w postaci RCPD jakiegoś. Ale zapisałeś LSPD, okej. Pięć lat służby. Wiesz kim byś był przez pięć lat służby? Maksymalnie byś był detektywem I. Musisz przejsć roczny okres POI, potem minimalnie trzy lata służby jako oficer II by zostać oficerem trzy a na końcu również minimalnie cztery lata służby jako oficer by mieć możliwość złożenia papierów na egzamin na sierżanta/detektywa. Twoja postać w pięć lat osiągeła więcej w departamencie niż prawdziwi ludzie. Powinszować. Screenshoty żeby nie być gołosłownym. W ogóle nie wspominając tak jak napisał 4Ever, agent federalny z powiązaniami z organizacją przestępczą. Jesteśmy w 2021 roku czy może jednak jesteśmy w erze pre-whistleblowers. Kolego ja mając z Tobą jedną może dwie interakcje wysnułem takie wnioski jak 4Ever w całym tym poście wyżej. Może nie stawiaj siebie jako króla, jaką ty nie masz wiedze, bo uwierz mi jest tu multum osób co by tą twoją wiedzę sprowadziło do gruntu i przekonali, że jednak doświadczenie z samego devgaming i eleski z 2012 roku to nie jest wysoki grunt. pozdrawiam
