Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[ODRZUCONE]Niepoprawne użycia /me i opisy.


Rinu

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, pufiaczyna napisał:

Nie. @krystofer Ludzie nie interpretują tego, że długie /me to dobre /me. Dobre /me ma być krótkie i treściwe,  a nie chcesz mi chyba powiedzieć, że Twoim zdaniem /me jest reprezentantem norte, albo cokolwiek innego nie opisujące czynności, która Twoja postać robi jest właściwe? Tyczy się to samo opisów, to ma opisać Twoją postać wyglądowo - nw, dla przykładu, że masz 190cm wzrostu, albo sporą nadwage,  czy nawet plaster na czole. Osobiście chce mi się śmiać jak widzę chłopów z organizacji, którzy latają z opisem "groźny przestępca z xXx" - szanujmy się.

nie tłumacz mi tego bo ja to wiem, skoro tak piszesz to ty też to wiesz, szacun, ale popatrz jak wygladaja tutaj dyskusje na ten temat. /me jest reprezentantem norte jest błedne, bo generalnie takie rzeczy powinny wyjsc z gry a nie z jednej komendy, tu sie zgadzam. Nie zgadzam sie jednak ze /me jest zarezerwowane tylko dla czynnosci, moze pełnic funkcje opisowa postaci, np. /me nosi na sobie czerwony sweter. Czyli notabene coś co widać.

Edytowane przez krystofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nashi napisał:

Dokładnie, nie wiem co oni wymyślili z tymi gwiazdkami w wypowiedziach naszej postaci

 

tylko ze ta nasza wieś, na której sie wzorujemy ma ponad 100 tysięcy mieszkańców, nie gramy wypizdowa górnego w powiecie kurwistrzał

 

Dziękuje za podzielenie się swoimi uwagami ;). Zapraszam jednocześnie do zapoznania się z tym tematem, gdyż wydaje mi się, że rozmawiamy o różnych miejscowościach

 

@krystofer

 

Gdzie napisałem, że ls-rp jest casualowym serwerem? Grałem na nim w 2k12 i w tamtych czasach mogę przyznać Ci rację, że każdy bardzo mocno stawiał na imersje. Jednak te czasy już odeszły i od osób, które odeszły z tego serwera słyszę jedynie, że to najbardziej toksyczne community na scenie gta:sa i są aktualnie grają tam tylko osoby, które mają bardzo wygórowane opinie na swój temat (nie wiem czy to prawda - nie sprawdzałem). Nasuwa się jedno pytanie. Dlaczego na serwerze, którego tak bronicie, że ma świetne pomysły gra aktualnie tylko 15 osób, kiedy na serwerach, które kierują się już udeptaną ścieżką jak ma wyglądać rozgrywka RP (jedni lepiej drudzy gorzej) jest w tej chwili około 600 osób? Nikt wam nie mówi, że nie potraficie wczuć się w postać, mowa tutaj tylko o tym, że na siłę staracie się wprowadzić pojęcia, które były obecne tylko na waszym serwerze. Mówisz, że grałeś głównie na serwerze ls-rp, może czas więc aby pograć troszkę inaczej ;)? 

pufiaczyna i Rinu lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rinu napisał:

Trzecia kwestia, której nie ma w temacie. Opisy Szeryfów, a raczej ich brak. Policja, szeryfowie w USA mają przypięte odznaki do mundurów, by obywatel znał jego imię nazwisko itp. Ułatwia to też kontakt z przedstawicielami służb porządkowych. Niestety na serwerze szeryfowie nie korzystają z dobrodziejstw /opis i nie wpisują tam zawartości swojej odznaki. Nie trzeba odrazu wymyślać jakichś fikcyjnych numerów identyfikacyjnych, wystarczy stopień i imię i nazwisko. Taka luźna propozycja by poprawić dynamikę akcji i uciąć niepotrzebne pytania na /do o odznakę kiedy chce się do szeryfa zwrócić po stopniu, czy nazwisku, czy imieniu czy jakiejkolwiek kombinacji powyższych.

Po co opisywac cos, co widac na postaci? OOC nie wszystkie departamenty maja bodycam (w tym CHP i VCSO na ktorych wzorowane sa nasze agencje) wiec ten argument odpada, wszystko pozostale widac na postaci wiec nie widze potrzeby powtarzania danych twojej postaci w opisie tylko i wylacznie w celu zrobienia armii robotow z identycznymi opisami rodem z devGaminga czy innego LSS

//edit
Poza tym, co stoi na przeszkodzie w zapytaniu sie na /do o chociazby numer odznaki? Jedna osoba na 100 o to zapyta, reszta nie bedzie dawala jebania

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty w ogóle chłopie gadasz, śmieszni ludzie się tu wypowiadają jak to ktoś z opisem "muskularny czarnuch" jest przez nich wytykany palcem no kurwa, przecież masz kreator postaci więc wszystko inne możesz sobie normalnie ogarnąć tam, jedynie właśnie budowy - i taki opis jest spoko, nawet na serwerach w SA bo, uwaga uwaga długość opisów i /me nie świadczy o twoim poziomie, no kto by o tym pomyśłał

albo też do złego użycia me w aplikacjach, no chłop się przypierdala bo ktoś w lsrp+ se wstawił w kolory me opis jego bohatera co  by ludzie przeglądający temat organizacji wiedzieli o co tu w ogóle chodzi, no banujcie go od razu XD

Sebek lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę tutaj poradnik nawet ze strony trzeciej która wyjaśnia pojęcia Roleplay żeby nie było, nie jest to żadne serwer ani nic w tym stylu. Jest to dosłownie pierwszy wynik wyszukiwania w google jak się wpisze "Roleplay użycie /me definicja" http://gta-series.pl/temat/role-play-poradnik-dla-zielonych.1059/ 
/me lub /ja - Jest to podstawowa komenda opisuje co robi nasza postać np. /me pali papierosta
/do - Druga podstawowa komenda opisująca co kolwiek, albo co się dzieje z czymś, np. /do samochód jest czerwony. Może też być pytaniem typu /do jak wygląda Xxx_Xxx ?

Nie wiem co jeszcze mogę tutaj dodać do tego tematu.
A tutaj to samo tylko gdy wyszukuje sie tego po angielsku, linku niestety nie wstawie, bo jest to serwer RP. 
image.thumb.png.0b7ec99a7cc50ce8300d9b0e42fc0039.png

Warto dodać, że nie mam nic to elementu muskularny, on dodaje coś do gry, bo nie da się zrobić muskularnej postaci, każdy ma ten sam body-type. Chodzi mi o subiektywne opisy typu przystojny, czy ładnie pachnie, woń drogich perfum, albo opisy typu "członek xyz" gdy nie jest powiedziane że moja postać byłaby w stanie to odróżnić, nie wie że taka grupa istnieje etc. Lepiej jest to opisać elementami ubioru, naszywkami, tatuażami, czymkolwiek byle nie "członek xyz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no brawo, wrzuciłeś jakiś poradnik z 2012, standardy się zmieniają

i ciągle nie zmienia to faktu że dojebałeś się do używania np. /me X jest Y i pochodzi z Z w ss'ach pod aplikację, no bez jaj, widać jak na kilometr że trochę nie kminisz tej społeczności, bo to jest na chwilę obecną standard, że używa się kolorów /me w programach do obróbki ssów typu lsrp+ do opisywania takich właśnie rzeczy (bo chyba nie myślałeś że ktoś na serio z tych organizacji napierdala takie /me na serwerku prawda?)

(prawda?)

ale tak szczerze to nawet jakbym spotkał kogoś kto by pomylił /me z /do to tak czy siak wolałbym grać z taką osobą co kręci jakąś sensowną gierkę niż z tobą, czyli osobą która mierzy poziom RP po tym jak długie jest twoje /me 

tak samo nie wiem jak można się przypierdolić jak ktoś ma w opisie przystojny, albo ładnie pachnie, albo że czuć od niego woń drogich perfum (swoją drogą jak cena perfum ma być dla ciebie subiektywna?) bo to jest gierka oparta na interakcji, nie będę kurwa siedział pół godziny nad opisem żeby ci się wszystko podobało, wchodzę do gry, piszę opis i gram z ludźmi

a ten członek xyz to jakiś odosobniony przypadek my dude, o ile taki w ogóle istnieje, bo mogłeś go zmyślić

swoją drogą dla tego mitycznego "członek xyz" wystarczy wrzucić  w opis "na ciele tatuaze dot. xyz" i jest git ew. "na ciele tatuaze dot. przynaleznosci do xyz" jedno i to samo

 

nashi i Mith lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fragstore napisał:

no brawo, wrzuciłeś jakiś poradnik z 2012, standardy się zmieniają

i ciągle nie zmienia to faktu że dojebałeś się do używania np. /me X jest Y i pochodzi z Z w ss'ach pod aplikację, no bez jaj, widać jak na kilometr że trochę nie kminisz tej społeczności, bo to jest na chwilę obecną standard, że używa się kolorów /me w programach do obróbki ssów typu lsrp+ do opisywania takich właśnie rzeczy (bo chyba nie myślałeś że ktoś na serio z tych organizacji napierdala takie /me na serwerku prawda?)

(prawda?)

ale tak szczerze to nawet jakbym spotkał kogoś kto by pomylił /me z /do to tak czy siak wolałbym grać z taką osobą co kręci jakąś sensowną gierkę niż z tobą, czyli osobą która mierzy poziom RP po tym jak długie jest twoje /me 

tak samo nie wiem jak można się przypierdolić jak ktoś ma w opisie przystojny, albo ładnie pachnie, albo że czuć od niego woń drogich perfum (swoją drogą jak cena perfum ma być dla ciebie subiektywna?) bo to jest gierka oparta na interakcji, nie będę kurwa siedział pół godziny nad opisem żeby ci się wszystko podobało, wchodzę do gry, piszę opis i gram z ludźmi

a ten członek xyz to jakiś odosobniony przypadek my dude, o ile taki w ogóle istnieje, bo mogłeś go zmyślić

swoją drogą dla tego mitycznego "członek xyz" wystarczy wrzucić  w opis "na ciele tatuaze dot. xyz" i jest git ew. "na ciele tatuaze dot. przynaleznosci do xyz" jedno i to samo

 

unknown.pngTutaj jeśli chodzi o wymyślanie opisów. 
Standardy się zmieniają, zasady nie koniecznie. Kiedyś standardem było robienie dowodu u urzędnika i przechodzenie test na prawo jazdy, teraz już tak nie jest. 
Co do tego na jakich serwerach jest to używane, średnio mnie to obchodzi, to jest vibe nie lsrp+. Chce po prostu żeby to było uregulowane w którąkolwiek stronę, dodałem swoją opinię do wszystkiego i tyle. Pomijając że na tych serwerach gra garstka osób w porówaniu to 300-400 graczy na innych serwerach które z tego nie korzystają.
Nie mierzę poziomu RP przez długość /me, tylko przez treściwość /me. Może mieć dwa słowa /me byleby było jasne co się robi i tyle. A co przedstawia /opis przystojny? Jak wygląda "przystojna" osoba? Bo dla mnie to blondyn 2 metry z niebieskimi oczami i włosami do pasa. Cena? Dla jednej osoby prefumy za $50 to dużo, dla drugiej to zaczyna się od $500. 
Zacząłem temat z /me bo właśnie widziałem osoby które robią /me jest miły albo /me próbuje poderwać xyz, albo /me ma trzy dziury po nożach w brzuchu i widziałem je na serwerze, kwestia że potem zobaczyłem je też w tematach org. Jeśli chcesz spędzić 30 minut nad max 120 znakowym opisem, to znaczy że coś jest nie tak.
Jeszcze dodam, że w opisie "muskularny czarnuch" nie mam nic przeciwko "muskularny" tylko przeciwko "czarnuch" co przedstawia model twojej postaci idealnie.

Edytowane przez Rinu
Gryzzl lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rinu napisał:

Kiedyś standardem było robienie dowodu u urzędnika i przechodzenie test na prawo jazdy, teraz już tak nie jest. 

 

teraz standardem jest wyrabianie ID u urzednika i przechodzenie testu na licencje kierowcy - naprawde, zmienila sie tylko terminologia na ta poprawna amerykanska xD

 

2 godziny temu, Rinu napisał:

Co do tego na jakich serwerach jest to używane, średnio mnie to obchodzi, to jest vibe nie lsrp+. 

 

lsrp+ to aplikacja do obrabiania screenshotow, a nie nazwa serwera

 

2 godziny temu, Rinu napisał:

Nie mierzę poziomu RP przez długość /me, tylko przez treściwość /me. Może mieć dwa słowa /me byleby było jasne co się robi i tyle. 

 

skoro tak, to po co robisz afere o to, ze ludzie niepoprawnie korzystaja z /me? nie spotkalem sie na serwerze jeszcze ani razu z osoba, ktora niepoprawnie uzylaby tej komendy do narracji - jedni pisza wiecej, inni mniej, kazdy jednak zachowuje podstawowe zalozenia na tyle, ze da sie toczyc gre na poziomie. jak narazie nie wyciagnales zadnego przykladu z samej gry, tylko ze screenshotow na forum, ktore diametralnie roznia sie od tego, co jest w gierce. tak sie po prostu przyjelo, ze w screenshotach /me uzyte do opisu postaci jest przyjemniejsze dla oka - pomijajac juz fakt, ze jest to jak najbardziej poprawne jego uzycie, ale o tym pisal wczesniej krystofer.

 

2 godziny temu, Rinu napisał:

A co przedstawia /opis przystojny? Jak wygląda "przystojna" osoba? Bo dla mnie to blondyn 2 metry z niebieskimi oczami i włosami do pasa. Cena? Dla jednej osoby prefumy za $50 to dużo, dla drugiej to zaczyna się od $500. 

 

wydaje mi sie, ze nie da sie stworzyc przystojnego modelu postaci, a widzac osoby "przystojne" irl w jakims stopniu jestes w stanie to potwierdzic - to po prostu poglad, pod krotkim slowem "przystojny" moze rownie dobrze kryc sie chociazby to, ze jest po prostu zadbany, dobrze ubrany i wyglada schludnie. 

co do tych cen - to nie jest kwestia subiektywna. zarowno bogaci jak i biedni widza roznice miedzy perfumami za $50 i $500, wiec to nie jest opinia. kazdy doskonale rozumie, co znacza "drogie perfumy", a "tanie perfumy", wiec przyczepiasz sie do tego na sile.

 

^niemniej uwazam, ze korzystanie z opisow, ktore zawieraja taka tresc, jak ta powyzej, jest po prostu slabe.

 

3 godziny temu, Rinu napisał:

Zacząłem temat z /me bo właśnie widziałem osoby które robią /me jest miły albo /me próbuje poderwać xyz, albo /me ma trzy dziury po nożach w brzuchu i widziałem je na serwerze, kwestia że potem zobaczyłem je też w tematach org.

 

/me jest mily - fakt, to jest bledne uzycie tej komendy, ale nie spotkalem sie z tym nigdzie na serwerze. screenshoty na forum to inna sprawa, ale to juz wyjasnilem wyzej.

pozostale dwa /me, ktore przedstawiles, sa jak najbardziej prawidlowe. ta komenda narracyjna sluzy do opisania tego, co dzieje sie z nasza postacia, jednak moze rowniez pelnic funkcje opisowa samej postaci. to jest tak naprawde kwestia indywidualna, czy ktos bedzie chcial to zagrac przez /me, czy przez /do, bo da sie to ubrac i w jedna i w druga komende. 

 

vendi lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2020 o 19:33, Gryzzl napisał:

większość osób - tak jak i ja, przyszło tutaj aby grać hard rp - takie jakie uświadczyliśmy do tej pory na serwerach SAMP czy też MTA. Po co nam kolejne casualowe RP, skoro od tego mamy serwery pokroju wyspy czy innego crap'u.

Podaj definicje słowa "Hard RP"
Każdy tutaj o tym tak głośno krzyczy, a nikt nie jest w stanie wytłumaczyć czym to jest.
Hard RP to RP w którym musisz grindować godzinami by kreować postać, pisać /me wyciągnięte z Nad Niemnemtrzymać sie sztywnych zasad blokujących twoją inwencję twórczą przez regulamin czy poprawnie wejść w buty swojej postaci i odgrywać jej faktyczne emocje, zachowania i unikalne cechy zamiast odgrywania IDEALNEJ wersji siebie w grze komputerowej?

Pytam poważnie. Na polskiej scenie wszyscy trąbią o tym Hard RP i nikt nie jest w stanie podać definicji, na zagranicznym RP istnieje tylko sformułowanie Heavy RP które opisałem jako ostatnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2020 o 20:15, Gryzzl napisał:

Gdzie napisałem, że ls-rp jest casualowym serwerem? Grałem na nim w 2k12 i w tamtych czasach mogę przyznać Ci rację, że każdy bardzo mocno stawiał na imersje. Jednak te czasy już odeszły i od osób, które odeszły z tego serwera słyszę jedynie, że to najbardziej toksyczne community na scenie gta:sa i są aktualnie grają tam tylko osoby, które mają bardzo wygórowane opinie na swój temat (nie wiem czy to prawda - nie sprawdzałem). Nasuwa się jedno pytanie. Dlaczego na serwerze, którego tak bronicie, że ma świetne pomysły gra aktualnie tylko 15 osób, kiedy na serwerach, które kierują się już udeptaną ścieżką jak ma wyglądać rozgrywka RP (jedni lepiej drudzy gorzej) jest w tej chwili około 600 osób? Nikt wam nie mówi, że nie potraficie wczuć się w postać, mowa tutaj tylko o tym, że na siłę staracie się wprowadzić pojęcia, które były obecne tylko na waszym serwerze. Mówisz, że grałeś głównie na serwerze ls-rp, może czas więc aby pograć troszkę inaczej ;)? 

Po pierwsze, eleska do 2016 była taka sama jak np. devgaming jesli chodzi o poziom role playu i świadomość tego co sie gra, dopiero potem gracze eleski poszli w kierunku lepszej jakosci, wiec takie pisanie ze w 2012 eleska przezywała jakies czasy swietnosci gdzie ludzie grali polske jak leci jest mocno mijajace sie z prawda. Po drugie, toksycznosc społecznosci =/= słaby poziom rozgrywki. Po trzecie, obecny stan eleski nie wynika ze złego poziomu rozgrywki graczy i podejscia do rp, a z działań niekompetentnej administracji ktora nie potrafila zarzadzac serwerem od strony merytorycznej jak i technicznej. 

 

 

 

swoja droga, jakies posiłkowanie sie randomowymi poradnikami ze stronek typu Polish-RP.cda.pl i uznawanie tego za niepodważalną prawde x-D

Edytowane przez krystofer
Grower, tooka, Sons i 1 inny lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Temat przerodził się w dyskusję odnośnie przyzwyczajeń, więc na ten moment uważam że został on wyczerpany.

Osobiście popieram założyciela tematu i gwarantuję, że ekipa na 100% dopilnuje aby osoby używające opisów i komend narracyjnych w niepoprawny sposób były odpowiednio upominane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin