Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

038. KOI Sushi - japońskie przekąski zdominowały okolice Vespucci.


grvbas

Rekomendowane odpowiedzi

whatinbusiness.png

WRITTEN by Zu Dan - DAILY GLOBE, 09/07/2022


KOI Sushi - Japońskie przekąski zdominowały okolice Vespucci


ekIA3Qu.png


pSuHPmg.pngPrzechodząc wieczorami chodnikami Los Santos, głównie napotykasz się na restauracje czy bary, które posiadają w karcie typowo dania amerykańskie. Najczęściej jest to fast-food, lub po prostu tłuste, mięsne jedzenie. W odejściu od takiej oferty postanowiłem poszukać lokalu, który zajmuje się innymi daniami, niż właśnie te typowo Amerykańskie. Rozglądając się po centrum miasta, przykuł moją uwagę nieduży baner "KOI". Podchodząc bliżej od razu wiedziałem, że jest to właśnie to, czego szukałem. KOI Sushi to japońska restauracja położona obok Vespucci w pięknym budynku na La Puerta. Wchodząc do środka naszym oczom ukazuje się elegancki wystrój lokalu, który dodatkowo ozdobiony jest ogromną ilością różnej zieleni czy też kwiatów. Cały budynek oprócz parteru daje do dyspozycji również pierwsze piętro z małym balkonem, gdzie wieczorami możemy spotkać lokalnych artystów przy mikrofonie. To właśnie ten lokal otworzyła piosenkarka Kulture De Betances "Carmella B" w stroju gejszy. Zaraz pod tym balkonem mamy skromną ladę, otoczoną zielenią.

image.png

Jednak czym różni się KOI Sushi od reszty? Tak jak wspomniałem wcześniej - jest to typowo japońska restauracja, zajmująca się tylko i wyłącznie japońskim jedzeniem. W karcie głównie mamy do wyboru różne sety sushi,  w zależności od upodobań klienta. Oprócz tego możemy znaleźć różne dania czy przekąski, które są sławne w Japonii, takie jak: ramen, dango albo herbata matcha. Tym, co wyróżnia KOI sushi to stałe, a czasem wręcz konserwatywne trzymanie się tradycyjnych reguł kuchni japońskiej. Lokal serwując sushi, korzysta tylko z japońskich produktów, najwyższej jakości. Jeśli chodzi o kucharzy w tej restauracji, głównie są to wykwalifikowani szefowie kuchni, którzy stosują tradycyjne sposoby oraz reguły kuchni japońskiej. W lokalu oprócz posmakowania doskonałego sushi klienci mają możliwość bliższego zapoznania się z kulturą Japonii poprzez uczestnictwo w eventach związanych z tradycjami tego kraju. Ukłonem wobec mieszkańców Santos było wprowadzenie do menu sushi powstałych w USA, a mianowicie kilku odmian California Maki, uznawanych przez konserwatywnych Japończyków za bardzo nowoczesne. Mieszkając wiele lat w Japonii, postanowiłem skusić się na mniejszy set sushi, by spróbować czy faktycznie jest tak, jak zapewnia właściciel biznesu. I tak, jestem w stanie stwierdzić że KOI Sushi faktycznie ma sprawdzone produkty, które są wysokiej klasy, a przede wszystkim są świeże. Samo sushi jest przygotowane w profesjonalny sposób oraz schludnie podane. Słowem końcowym, jestem w stanie polecić restauracje dla tych, którzy chcą spróbować dań, które urozmaicą kubki smakowe, ale też tym, którzy po prostu są fanatykami jedzenia japońskiego, iż jakość, serwowana w tym lokalu jest na wysokim poziomie. 


Edytowane przez KUBV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin