Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Tworzenie interiorów, podstawy.


Tito Toscani

Rekomendowane odpowiedzi

dGoGWxj.png

 


Cześć wszystkim czytającym. Zakładam, że skoro tu jesteście to macie kupioną nieruchomość w grze i chcecie sami zbudować pierwszy interior, czy znajdziecie tutaj odpowiedzi na większość waszych pytań? Tak, dobrze wpadliście, tutaj w podstawowy sposób przekaże wam jak wykonać interior który urozmaici wam rozgrywkę.

1. Okej, kupiłem nieruchomość, ale gdzie dokupię obiekty, które umożliwią mi budowanie?
- Są dwie możliwości, za gotówkę OOC oraz gotówkę IC. Obiekty za realne siano kupimy w VibeShop, który znajduje się w panelu gracza, niżeli za gotówkę IC to musimy podejść pod blip wejścia/wyjścia a następnie wpisać /drzwi info -> ustawienia obiekty, tam wszystko znajdziecie.

2. Jak wejść w tryb budowania w środku interioru?
- Komedną /oe, sam tryb budowania jest całkiem wygodny, sterujemy WSAD, scrollem manipulujemy prędkością a
wysokością manipulujemy pod klawiszami Q i E.


Na screenshot'cie poniżej macie jak wygląda przeglądarka obiektów w środku gry, oprócz tego dokleiłem do screena jeszcze trzy funkcje żeby je wam przedstawić, pierwsza to strzałka w prawo, umożliwi wam znalezienie listy wszystkich obiektów które postawiliście. (Pomaga to szczególnie w momentach gdy wyłączyliśmy kolizję w którymś obiekcie i później nie możemy go złapać kursorem) Reszta nie jest zbyt istotna, ja z nich przykładowo nie korzystam.

wni8bVT.png


3. Jakie stronki przydadzą mi się przy budowaniu interioru?
-  Od serca polecam: https://forge.plebmasters.de/objects. Stronka jest naprawdę cool, jednakże dużo rzeczy z niej nie jest na Vibe Role Play, musicie posprawdzać, a jak z jakieś racji potrzebujesz ID rockstarowych interiorów to odwiedź: https://forum.v-rp.pl/topic/6989-lista-id-interiorów-serwerowych/.



image.png.5b0a79fdc055077061f240b2b050bbca.png
4. Jak postawić pierwszy obiekt?
- Nic prostszego, włączamy przeglądarkę obiektów a następnie wybieramy interesujący nas obiekt i klikamy użyj, a jak znaleźliście obiekt na stronce podanej powyżej to kopiujecie nazwę i wklejacie ją w wyszukiwarkę w przeglądarce obiektów na serwerze, na szczęście plebmasters umożliwia zrobienie tego jednym kliknięciem więc zaoszczędzicie dwie sekundy. 😄

 

 

5. Najważniejsze skróty klawiszowe które powinieneś znać:
G - dodaj nowy obiekt, tzn. odpalenie przeglądarki obiektów.
H - wyświetl listę wszystkich położonych obiektów.
V - zapisz obiekt.
C - duplikuj obiekt.
Z - anuluj stawianie obiektu.
X - usuń złapany obiekt.
- zmiana trybu rotacji. (działa podczas trzymania obiektu)


6. Utworzenie bramy, krótko i na temat.
- Jeśli chcecie dodać /brama np. na nieruchomych drzwiach to wchodzicie w ich edycje, w rotacji X, Y lub Z wpisujecie tyle ile dusza wam zapragnie, ja zazwyczaj podczas edytowania nieruchomych drzwi w rotacji Z wpisuje 60 stopni i klikam utwórz bramę, po tym wszystkim zapisujemy wszystko i cieszymy się z /brama.

 

Poradnik napisany przez; @Makler

Kurwa. Makler wypierdalasz mi bana za gówno jakiego nie zrobiłem, nawet kurwa nie możesz mi odpisać widze że polubiłeś odp kuzyna która jest na ten temat - Doopan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na dniach rozpiszę wam jak zrobić bramę z obiektu, look forward to. 😄

Kurwa. Makler wypierdalasz mi bana za gówno jakiego nie zrobiłem, nawet kurwa nie możesz mi odpisać widze że polubiłeś odp kuzyna która jest na ten temat - Doopan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje pytanie, jeśli wszedłem do budynku i zacząłem budować interior gdzieś obok miejsca w którym się pojawiłem wchodząc do środka i uznajmy, że skończyłem budowę, to jak teraz mam zmienić pozycję w której się pojawiam po wejściu do budynku i miejsce w któym będę z budynku wychodził będąc w nim? 

 

Edytowane przez radzieckiorkbojowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radzieckiorkbojowy napisał:

Moje pytanie, jeśli wszedłem do budynku i zacząłem budować interior gdzieś obok miejsca w którym się pojawiłem wchodząc do środka i uznajmy, że skończyłem budowę, to jak teraz mam zmienić pozycję w której się pojawiam po wejściu do budynku i miejsce w któym będę z budynku wychodził będąc w nim? 

 

/drzwi info, spisujesz ID drzwi (po prawej stronie) i później /drzwi wyjscie ID w miejscu w którym chcesz mieć te drzwi.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradnik klasa światowa, jednak ma ktoś jakiś pomysł jak pozbyć się cieni w środku interioru? Wiem że jak postawie np. ogromny hangar nad intkiem to, to działa - jednak działa tylko i wyłącznie na jednej godzinie, jeżeli ustawi się żeby czas zmieniał się tak jak na vw0 wtedy słońce porusza się wokół osi intka i hangar już przestaje spełniać zamierzony efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, nossu napisał:

poradnik klasa światowa, jednak ma ktoś jakiś pomysł jak pozbyć się cieni w środku interioru? Wiem że jak postawie np. ogromny hangar nad intkiem to, to działa - jednak działa tylko i wyłącznie na jednej godzinie, jeżeli ustawi się żeby czas zmieniał się tak jak na vw0 wtedy słońce porusza się wokół osi intka i hangar już przestaje spełniać zamierzony efekt.

Ja ze swojej strony powiem tylko, że polecam budować z ustawioną stałą godziną, bo na niektóre wnętrza w dzień nie idzie patrzeć (jak i odwrotnie). Jeżeli chodzi o cienie to nie da się zbytnio tego ominąć, można pochować w ścianie/suficie/podłodze jakieś źródło światła (np. latarnie/lampe) ale to bardziej w porach wieczornych.

nossu i Tito Toscani lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.01.2023 o 15:56, bziuko napisał:

Hejka, dlaczego /oe działa mi strasznie.. wolno? W sensie, zacina się (Gra chodzi tip top, jak coś)

Aktualnie chyba każdy tak ma.

voody lubi to

Kurwa. Makler wypierdalasz mi bana za gówno jakiego nie zrobiłem, nawet kurwa nie możesz mi odpisać widze że polubiłeś odp kuzyna która jest na ten temat - Doopan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin