Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Tworzenie interiorów, podstawy.


Tito Toscani

Rekomendowane odpowiedzi

dGoGWxj.png

 


Cześć wszystkim czytającym. Zakładam, że skoro tu jesteście to macie kupioną nieruchomość w grze i chcecie sami zbudować pierwszy interior, czy znajdziecie tutaj odpowiedzi na większość waszych pytań? Tak, dobrze wpadliście, tutaj w podstawowy sposób przekaże wam jak wykonać interior który urozmaici wam rozgrywkę.

1. Okej, kupiłem nieruchomość, ale gdzie dokupię obiekty, które umożliwią mi budowanie?
- Są dwie możliwości, za gotówkę OOC oraz gotówkę IC. Obiekty za realne siano kupimy w VibeShop, który znajduje się w panelu gracza, niżeli za gotówkę IC to musimy podejść pod blip wejścia/wyjścia a następnie wpisać /drzwi info -> ustawienia obiekty, tam wszystko znajdziecie.

2. Jak wejść w tryb budowania w środku interioru?
- Komedną /oe, sam tryb budowania jest całkiem wygodny, sterujemy WSAD, scrollem manipulujemy prędkością a
wysokością manipulujemy pod klawiszami Q i E.


Na screenshot'cie poniżej macie jak wygląda przeglądarka obiektów w środku gry, oprócz tego dokleiłem do screena jeszcze trzy funkcje żeby je wam przedstawić, pierwsza to strzałka w prawo, umożliwi wam znalezienie listy wszystkich obiektów które postawiliście. (Pomaga to szczególnie w momentach gdy wyłączyliśmy kolizję w którymś obiekcie i później nie możemy go złapać kursorem) Reszta nie jest zbyt istotna, ja z nich przykładowo nie korzystam.

wni8bVT.png


3. Jakie stronki przydadzą mi się przy budowaniu interioru?
-  Od serca polecam: https://forge.plebmasters.de/objects. Stronka jest naprawdę cool, jednakże dużo rzeczy z niej nie jest na Vibe Role Play, musicie posprawdzać, a jak z jakieś racji potrzebujesz ID rockstarowych interiorów to odwiedź: https://forum.v-rp.pl/topic/6989-lista-id-interiorów-serwerowych/.



image.png.5b0a79fdc055077061f240b2b050bbca.png
4. Jak postawić pierwszy obiekt?
- Nic prostszego, włączamy przeglądarkę obiektów a następnie wybieramy interesujący nas obiekt i klikamy użyj, a jak znaleźliście obiekt na stronce podanej powyżej to kopiujecie nazwę i wklejacie ją w wyszukiwarkę w przeglądarce obiektów na serwerze, na szczęście plebmasters umożliwia zrobienie tego jednym kliknięciem więc zaoszczędzicie dwie sekundy. 😄

 

 

5. Najważniejsze skróty klawiszowe które powinieneś znać:
G - dodaj nowy obiekt, tzn. odpalenie przeglądarki obiektów.
H - wyświetl listę wszystkich położonych obiektów.
V - zapisz obiekt.
C - duplikuj obiekt.
Z - anuluj stawianie obiektu.
X - usuń złapany obiekt.
- zmiana trybu rotacji. (działa podczas trzymania obiektu)


6. Utworzenie bramy, krótko i na temat.
- Jeśli chcecie dodać /brama np. na nieruchomych drzwiach to wchodzicie w ich edycje, w rotacji X, Y lub Z wpisujecie tyle ile dusza wam zapragnie, ja zazwyczaj podczas edytowania nieruchomych drzwi w rotacji Z wpisuje 60 stopni i klikam utwórz bramę, po tym wszystkim zapisujemy wszystko i cieszymy się z /brama.

 

Poradnik napisany przez; @Makler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje pytanie, jeśli wszedłem do budynku i zacząłem budować interior gdzieś obok miejsca w którym się pojawiłem wchodząc do środka i uznajmy, że skończyłem budowę, to jak teraz mam zmienić pozycję w której się pojawiam po wejściu do budynku i miejsce w któym będę z budynku wychodził będąc w nim? 

 

Edytowane przez radzieckiorkbojowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radzieckiorkbojowy napisał:

Moje pytanie, jeśli wszedłem do budynku i zacząłem budować interior gdzieś obok miejsca w którym się pojawiłem wchodząc do środka i uznajmy, że skończyłem budowę, to jak teraz mam zmienić pozycję w której się pojawiam po wejściu do budynku i miejsce w któym będę z budynku wychodził będąc w nim? 

 

/drzwi info, spisujesz ID drzwi (po prawej stronie) i później /drzwi wyjscie ID w miejscu w którym chcesz mieć te drzwi.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradnik klasa światowa, jednak ma ktoś jakiś pomysł jak pozbyć się cieni w środku interioru? Wiem że jak postawie np. ogromny hangar nad intkiem to, to działa - jednak działa tylko i wyłącznie na jednej godzinie, jeżeli ustawi się żeby czas zmieniał się tak jak na vw0 wtedy słońce porusza się wokół osi intka i hangar już przestaje spełniać zamierzony efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, nossu napisał:

poradnik klasa światowa, jednak ma ktoś jakiś pomysł jak pozbyć się cieni w środku interioru? Wiem że jak postawie np. ogromny hangar nad intkiem to, to działa - jednak działa tylko i wyłącznie na jednej godzinie, jeżeli ustawi się żeby czas zmieniał się tak jak na vw0 wtedy słońce porusza się wokół osi intka i hangar już przestaje spełniać zamierzony efekt.

Ja ze swojej strony powiem tylko, że polecam budować z ustawioną stałą godziną, bo na niektóre wnętrza w dzień nie idzie patrzeć (jak i odwrotnie). Jeżeli chodzi o cienie to nie da się zbytnio tego ominąć, można pochować w ścianie/suficie/podłodze jakieś źródło światła (np. latarnie/lampe) ale to bardziej w porach wieczornych.

Tito Toscani i nossu lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin