Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

028. Memphis6 o "złożeniu mikrofonu", swojej roli w wytwórni i nowym albumie.


Ozianin

Rekomendowane odpowiedzi

nad.png

 

0o8R2Nk.pngA z nami dzisiaj jest Memphis Tavares. Znany wszystkim artysta, ojciec, założyciel i były już prezes Generation A. Cześć Memphis - no właśnie, jak się czujesz w nowej roli? Oddanie stołka ci posłużyło?
Na początku się przywitam. Cześć wszystkim. Szczerze? Mogę zająć się po prostu muzyką. Nie latam po spotkaniach, nie ogarniam kontraktów z prawnikami - więc mam więcej czasu po prostu teraz dla siebie.

Ale zdaje się, że muzyka w ostatnim czasie zeszła u ciebie na drugi plan. Tydzień temu wypuściłeś na swoim profilu istną bombę - mówiłeś o ciężkim okresie, zmianie perspektywy, depresji - a nawet "odłożeniu mikrofonu". Część fanów zapewne się niepokoi.
Słuchaj. Przechodzę aktualnie gorszy czas. Wszystko zaczęło się od postrzelenia Raya. Oprócz tego, że mieliśmy jakiś czas temu złe kontakty bo pokłóciliśmy się jak dzieciaki w High School to między nami zaczęło się układać, pogadaliśmy nieco prywatnie, wyjaśniliśmy sobie niektóre nieścisłości i doszliśmy do porozumienia. Po prostu, rozjebało mnie od wewnątrz kiedy kilka godzin wcześniej gram u nich na koncercie a kiedy wracam dowiaduje się, że leży w szpitalu i walczy o życie. Nie miałem totalnie zajawy na muzykę, tworzę teraz coś od jakiegoś czasu ale nie z takim przytupem i szybkością jak wcześniej.

Wszyscy życzymy jak najlepiej Baby Rayowi, oby szybko do nas wrócił. Tematy depresji coraz częściej przewijają się na mediach społecznościowych - sądzisz, że ludzie są w tych czasach bardziej podatni, czy zwyczajnie przestają bać się o tym mówić - przyznawać, że chodzą do specjalistów? Ktoś cię musiał przekonywać do tego, czy był to dla ciebie naturalny krok?
Zawsze się badam, odkąd pamiętam. Chodzę często do lekarza, badam się. To samo Lexie - po prostu przykładamy do tego wagę. Nie powinno się bagatelizować problemów i wydaje mi się, że ludzie bardziej powinni się otwierać jeżeli czują się źle.

Zdecydowanie. Tak jak dbamy o swoją cielesność, tak trzeba również przykładać uwagę do swojego stanu umysłu. Zaczęliśmy dzisiaj o tego, że nie jesteś już prezesem swojej wytwórni. Generation A przed reaktywacją przeszło przez duży kryzys, odejścia artystów. Rozmawiałem już z kilkoma osobami na ten temat, jednak wydaje się to być tematem taboo - rzucisz światło na to, co się wtedy wydarzyło?
Nie chciałbym wracać do tego i się nad tym rozczulać. Było w tym trochę mojej winy - potrafię się do tego przyznać i tyle.

Czyli jednak temat zakazany. Pomimo kryzysu w wytwórni i kiepskiej końcówki roku, 2022 był chyba dla ciebie udany? Zdaje się, że doliczyłem się siedmiu nominacji pod twoim nazwiskiem w Celebrity Awards.
Jak ty to kurwa liczyłeś, Luis? (zaśmiał się) Mam nominacje w raperze roku, drugi rok z rzędu. Album roku, dwie pozycje no i jestem jako filantrop roku.  Chyba, że o czymś jeszcze nie wiem stary, serio.

Mógłbym poprosić o listę z reżyserki, ale chyba nie po to tutaj jesteśmy. W każdym razie, jakie masz swoje typy na ten rok? Wspominałeś już, że Baby Ray i MOB Prince powinni zgarnąć album roku.
Wydaje mi się, że ich album był lepszy niż mój. Idealna promocja, zaangażowanie też Aishy.. Po prostu, to miało to coś - czego nie było wcześniej. Duży hype, rozumiesz.

Rozumiem, że przybędziesz na galę bez presji na statuetki. Pomówmy jednak o twoich oczekiwaniach i celach na ten rok - osiągnąłeś już wiele, gdzie jest sufit Memphisa Tavaresa?
Szczerze? Chciałbym wydać mocarny materiał, który byłby zapamiętany do końca życia. Coś takiego. Czego jeszcze nie było i co mogłoby zapisać się na karcie historii.

Wielu artystów nagrywając w podziemiu myśli o tym swoim wymarzonym kawałku, w szczególności z kimś, na kim się wychowali, wzorowali i kto ich zainspirował do tworzenia muzyki - miałeś kogoś takiego?
Słuchałem wielu artystów. To, że zacząłem rapować to tylko zasługa Little i jego inicjatywa - nie moja. Gdyby nie on, nie byłbym raperem a producentem.

TsXnRgN.png

W zeszłym roku wydałeś tribute na jego cześć - zdecydowanie polecamy wszystkim przesłuchanie. Skupiasz się w swojej wytwórni na muzyce - jedynie swojej, czy utrzymujesz stały kontakt z resztą artystów spod szyldu Generation A? Jest ktoś, kto według ciebie jest niedoceniony i zasługuje na więcej uwagi fanów?
Na pewno utrzymuje stały kontakt z resztą artystów z GEN-A, ale nie tylko. Mam kontakt z ludźmi ze 101, mam także kontakt z ludźmi spod ręki Kane Saleh. Kto jest niedoceniony? Uważam, że Mikaila zrobi wielki szum i tak samo ATROPA. Abstrahując rozmawiałem ostatnio z Atropą, bardzo mądra laska i życzę jej wykorzystania jej mózgu do dalszego działania.

Zakładam, że miałeś drobną przerwę i nie jest to twoim pierwszym priorytetem - jednak muszę spytać, szykuje się coś nowego od Memphisa? Fani mają na co czekać?
Jestem na etapie działania z albumem jak wspominałem na socialach. Jego premiera się przesunie, ale uważam, że ci co chcą czekać - będą czekali. Ci co nie lubią mojej muzyki zerkną tylko i powiedzą, że jest gówniana. Tak to działa, jednym się podoba - drugim nie do końca i mają swoje zdanie. Szanuję to.

Trochę zero-jedynkowe podejście. Zwracasz uwagę na krytyczne głosy od fanów, czy wolisz jednak od nich odciąć? Każdy artysta skłania się w końcu ku eksperymentowaniu, co nie zawsze okazuje się sukcesem.
Zawsze biorę sobie te jednak szczere hejty do serca, staram się eksperymentować aby wyszło to lepiej. Porównaj sobie mój pierwszy projekt do ostatniego, jest znacząca różnica.

Wydaje mi się, że ty jako osoba również się różnisz w porównaniu do początku kariery. Na koniec oddaję zawsze głos swoim gościom - chciałbyś się czymś podzielić, przekazać coś swoim fanom?
Na pewno chce podziękować tym, którzy są ze mną - wspierają mnie, propsują moją muzykę i są aktywni na koncertach. Chce pozdrowić swoją żonę, całe GEN-A. 101 ale pomijając jedną osobę i na koniec. Free Kane Saleh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin