Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Lasy (Blaine)


Jesus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wychodzę z propozycją dodania więcej lasów, tutaj znalazłem coś takiego (link niżej).
Ostatnio dodane były drzewa, ale te były rozrzucone po całej mapie- nawet w mieście co powodowało, że gracze mięli młyn z komputerów- nie polecam tamtej modyfikacji. Poza miastem mimo lagów w centrum (jak zawsze) nie odczuwaliśmy żadnych spadków FPS'ów (choć gram na ultra).

a ta modyfikacja zaś ogranicza się do terenów pozamiejskich i zaczyna swoje drzewka na górkach Vinewood- fajny smaczek

https://www.gta5-mods.com/maps/forests-of-san-andreas-revised

 

 

image.png.17151df551a3b0330e573922875c191f.pngimage.thumb.png.fc7a380b222adc2f35ed0dcd6e389e32.png

 

 

POPRZEDNIO WGRANA MODYFIKACJA, KTÓRA NAKŁADAŁA OBIEKTY W JUŻ ZLAGOWANYM MIEŚCIE TO WŁAŚNIE TO PONIŻEJ- NASRANE NOWYCH OBIEKTÓW W CENTRUM ROZGRYWKI I DO OKOŁA.

image.png.18665a7799e5370f33837e760442f1e9.png

Edytowane przez Jesus

6_1_140_kdxrp.png.41b170337ca912794a5622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, baryyy napisał:

nie ma co próbować dodawać, to jak i GTA V Remastered od tego twórcy nie jest zoptymalizowane pod serwery multiplayer, rozwaliło by to całkowicie optymalizacje serwera i mielibyśmy vespucci na całej mapie

czaje czaje, ale czy tamto co było wgrane nie obejmowało całej mapy? bo było to wgrane na serwer kiedyś (w sensie, jakaś modyfikacja i chyba to ta o której piszesz). Zaś tutaj masz drzewa poza miastem, które raczej nie będą ładować się graczom z Davis czy Vespuczi i może to będzie działać gites

 

Zawsze można wgrać to na jeden dzień- zaobserwować jak to wygląda i ewentualnie usunąć. My w Blaine nie odczuliśmy żadnych różnic jakościowych po wgraniu tego czegoś co kiedyś było. Wręcz przeciwnie- więcej drzew sprzyjało lepszym interakcjom i serio sprawiło randomowego gracza w osłupienie, gdy wychodził z samochodu w środku lasu- zajebiste uczucie- nie ma tej przestrzenii i krajobraz wydaje się obszerny.

 

52 minuty temu, mako napisał:

Gdyby nie miało to wpływu na optymalizację, to wielkie tak. 

no właśnie, to by trzeba było przetestować

6_1_140_kdxrp.png.41b170337ca912794a5622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2023 o 11:08, unmarked napisał:

las kabacki

może być kabacki

PS. Co do zwiększenia FPS. Ja do tej pory miałem 30/40 FPS wszędzie. Pomógł mi jeden gracz, który wskazał jakie i jak ustawienia pozmieniać (nie tracąc jakości gry)- teraz mam 80 stałych FPS bez względu gdzie jestem i o której porze (max 130 FPS, gdzie do tej pory miałem max 50). W tej sprawie piszcie do- @GazowaneMleko może gościu zrobi jakiś poradnik w tym temacie. Pozdrawiam gracza

 

W dniu 20.02.2023 o 14:21, Toyer napisał:

Nie dodamy ze względu na optymalizację, nie ma co kusić losu

Wrzucliście raz na serwer @Toyer modyfikacje, która zmieniła i dodała drzewa na całej mapie (bo w mieście też zmieniło i dodało drzewa) a potem narzekali gracze, że nie mieli tekstur- no kto by pomyślał, skoro przy kilku pojazdach na vespuczi znikają obiekty (rozrzućcie centrum rozgrywki na całą mapę to nie bedzie takiego problemu).

My w Blaine nie zauważyliśmy żadnej różnicy oprócz tej estetycznej, która wpływała pozytywnie na rozgrywkę, bo całe Lago Zancudo było ojebane drzewkami i można było poklimacić. Raczej gracze z Vespucczi nie zauważyliby żadnej różnicy, ponieważ ta modyfikacja wyżej wrzuca drzewka poza miastem.

 

Może weźcie się za OPTYMALIZACJĘ samochodów i neonów, bo gdy przyjechało do Blaine 20 sportowych samochodów z neonami to tekstury poznikały. A tam jakoś dodanego niczego nie ma (to akurat latarnia na Catfish View)

image.png.8d240ab2f1a71d5c7e2f3b487b2cec7e.png

 

 

Dla przykładu na /oe dodałem kilka drzew. Wygląda to nieziemsko pięknie i efektownie w porównaniu do tego co jest normalnie:

image.png.c5372c1070970e369586932728ac331b.png

image.png.824c651b13dc67f811157155a584e640.png

Edytowane przez Jesus

6_1_140_kdxrp.png.41b170337ca912794a5622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Postrach_szatana napisał:

Bułka
A to ja pamiętam że kilka dni temu kilkanaście aut z neonami przyjechało i w okolice latarni. Tekstury znikały jak pojebane. Warto by to było zoptymalizować.

ok, wylaczcie swoje bomby to pogadamy jak ludzie. Bo wasze dwójki robią sieczke z kazdego komputera jaki istnieje, chyba ze ktos gra na niskich totalnie ustawieniach to moze wtedy jest git👍🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Postrach_szatana napisał:

Bułka
A to ja pamiętam że kilka dni temu kilkanaście aut z neonami przyjechało i w okolice latarni. Tekstury znikały jak pojebane. Warto by to było zoptymalizować.

Akurat neony są r* a góra w pojazdach lea jest robiona na odrębnym skrypcie (ELS??) a problem ze znikomą optymalizacją pojazdów lea jest znany od momentu kiedy tu gram czyli +- rok, nie wiem jak było wcześniej na paleto bo mało wtedy grałem więc tego nawet nie liczę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin