Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[N E W S] Cosa Nostra


Eliteq

Rekomendowane odpowiedzi

1pKcI4X.png

Najbardziej aktualne, dobre i konkretne źródła.

Witryny:

Dokumenty:

LCN Chart 2022:

"Te wykresy zawierają tylko tych, którzy zostali pozytywnie zidentyfikowani jako członkowie i prawdopodobnie jest ich zdecydowanie więcej. Nowszych, młodszych członków identyfikuje się jedynie na podstawie aktów oskarżenia. Istnieje również fakt, że po wprowadzeniu, zawsze jesteś członkiem, niezależnie od tego, czy jesteś aktywnym członkiem, czy nie."

LCN Spotify:

Filmy:

 • Gotti (1996)
 • Donnie Brasco
 • Goodfellas
 • Casino
 • A Bronx Tale
 • The Sopranos
 • The Irishman

 

Edytowane przez Eliteq

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( From left: James ‘Jimmy I' Inendino and actor Gianni Russo )

Napisy:

@Assassynek

James "Icepick" Inendino  w ostatnich latach z dużym prawdopodobieństwem zajmował się codziennymi operacjami Chicago Outfit jako "Acting Boss" - pełniący obowiązki szefa. Zmarł kilka dni temu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pokazał na filmiku sześć lokali, które były w ostatnim czasie powiązane z rodzina Genovese/Bonanno w NY w ich przestępczych procederach.

I Visited Every Social Club Involved In The Recent Genovese/Bonanno Bust

Eight Mobsters Busted for Operating Underground Gambling Parlors

 

Co do wykresów rodzin mafijnych;

Są konkretne zasady w LCN określające jak duże mogą być rodziny. Każda rodzina ma limit członków - jak daleko mogą się rozwijać pod tym kątem. Kiedy dojdą do tego numeru, muszą poczekać aż ktoś umrze aby zastąpić ten numer. Jeśli ten punkt jest już spełniony, następnie proponowanego przyszłego członka umieszcza się na liście promocji, która jest sprawdzana i zatwierdzana przez wszystkich(od żołnierzy, kapitanów po sam panel administracji) wewnątrz danej rodziny - która chce go mieć w swoich szeregach. Celem tego jest aby rozwiązać wszystkie 'beefy' przed jego oficjalnym wejściem do rodziny. Następnie jest ona przekazywana innym rodzinom i robiona według tej samej procedury aby wyjaśnić ewentualne spory z danym członkiem między rodzinami.

Na chartach nie ma uwzględnionych współpracowników(associated). Prawdopodobnie to są ludzie około 40 roku życia. A to dlaczego średnia wieku w LCN wygląda tak jak wygląda jest z pewnością wypadkową powyższej zasady limitów członków na daną rodzinę.

Powyższe treści pochodzą z zeznań w 2006 roku byłego kapitana rodziny Gambino - Michaela DiLeonardo. (barwna postać)

Zeznania MDL

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEWS:

Rizzuto Crime Family

Netflix Bad Blood 2018 - serial o wzlotach i upadkach Rizzuto Crime Family. Zmarły aktor Paul Sorvino jako Nicolo Rizzuto Senior.

Scorpio i ziuuum lubią to

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 tygodnie później...
 • 2 tygodnie później...
 • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o jakieś najnowsze książki o tej tematyce, które są w dodatku przetłumaczone na język polski oraz opisują wydarzenia z początków 2000 roku to z pewnością jest to obowiązkowa pozycja do przeczytania. Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii. Joaquin \"Jack\" Garcia, Michael Levin. Sprawdzone przez @Assassynek

LCN MOB STATUS 2023

yrZcHgt.png

 

Edytowane przez Eliteq

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 miesiące temu...
 • 1 miesiąc temu...

16.08.2023 - Anthony “Bruno” Indelicato, którego część historii została przedstawiona w filmie Donnie Brasco z Johnny’m Deppem oraz Alem Pacino w roli głównej wyszedł w zeszłym roku z więzienia po odsiedzeniu czternastu lat z dwudziestoletniego wyroku za zabójstwo współpracownika rodziny Bonanno. Ma 76 lat i nie wychyla się, czasami wysyłając wiadomości lub udzielając rad do obecnej administracji Michaela "Mickey The Nose" Mancuso w szeregach rodziny Bonanno za pośrednictwem pośredników.

 

19.08.2023 - Kapitan rodziny Colombo Joseph “Joey” Amato został zwolniony z więzienia po odsiedzeniu czterech lat za federalny zarzut ściągania haraczy. Amato jest trzecim kapitanem z reżimu Colombo, który został zwolniony z więzienia w ciągu ostatnich kilku miesięcy. 64-letni Amato nazywany często “Królem Staten Island” był jednym z największych lichwiarzy na terenie Nowego Jorku. Został wprowadzony do rodziny Colombo w 1990 roku, krótko przed wybuchem rebelii Victora “Little Vic” Oreny przeciwko zmarłemu w 2019 roku, Carmine’owi “Snake” Persico, w której opowiedział się po stronie Oreny. Ekipa Amato została aresztowana w 2019 roku za lichwiarstwo, hazard i haracze. Jeden z zarzutów w sprawie dotyczył bezowocnej próby ustawienia meczu koszykówki ligi NCAA przez ekipę Amato. Amato przyznał się do mniejszej liczby zarzutów w 2021 roku i mówi się, że jest blisko nowego szefa Colombo, Roberta “Little Rob” D'onofrio.

 

22.08.2023 - Zarząd Kontroli Gier stanu Illinois jest w trakcie odbierania licencji na hazard właścicielowi restauracji w Chicago Jeffowi Bertucciemu za przyznanie się do powiązań z Chicago Outfit. Bertucci jest właścicielem Steak 'N Egger Diner w Cicero. W restauracji znajdują się automaty do gry w wideo-pokera, a komisja ds. gier twierdzi, że popełniła błąd w poprzednim przyznaniu licencji Bertucciemu, który przyznaje, że wcześniej kupował swoje maszyny od firm powiązanych z byłymi szefami chicagowskiej mafii, Jamesem “ Jimmy The Man” Marcello i Michaelem “Fat Mike” Sarno. Sześć maszyn do pokera wygenerowało blisko 5 milionów dolarów w zakładach i prawie 400 000 dolarów zysku netto podzielonego między Bertucciego i zarząd. 57-letni Bertucci otrzymał licencję cztery lata temu, ale nie wspomniał o swoich zeznaniach podczas federalnego procesu Sarno o wymuszenia i haracze w 2010 roku, ani o swoim immunitecie w tej sprawie.

 

Informację pochodzą ze strony gangsterreport.

Edytowane przez Assassynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wielu ludzi zaznajomionych z tematem LCN(w tym m.in ex-mobsterow) (Michael Franzese jest pełen gówna ale tu też potwierdza te informacje), ze film Gotti 1996 to materiał, który NAJBARDZIEJ oddaje rzeczywistość powagi funkcjonowania rodziny mafijnej.

Consigliere - to ważne stanowisko dla bezpieczeństwa z punktu widzenia rodziny mafijnej - rywalizujących/sprzymierzonych rodzin, a także członków niższego szczebla, którzy mają jakiekolwiek pomysły na przejęcie władzy czy po prostu są głosem wszystkich żołnierzy aż do bossa. Nie jest to tylko wysoko postawiony i szanowany członek rodziny, którą reprezentuje, ale także szanowana postać w całej społeczności mafijnej. Nierzadko zdarza się, że consigliere rodziny ma kuzynów lub członków rodziny, którzy pracują dla innych rodzin, czasem nawet rodzin rywalizujących (jest to bardzo mała społeczność). Consigliori jest uchem dla szefa, ale także głosem rodziny dla szefa. W zasadzie szef może dowiedzieć się, z jakimi problemami borykają się jego kapitanowie, bez konieczności bezpośredniego spotkania z nimi wszystkimi(sit-down) - ograniczając w ten sposób dialog do jednego faceta, któremu ufa. Z reguły są zrównoważeni, dyplomatyczni, mili i inteligentni. Jednym z głównych błędnych przekonań na temat stanowiska consigliere jest to, że wymaga ono, aby jego posiadacz był prawnikiem. Consigliere to stanowisko wewnętrzne w organizacji, co oznacza, że może je pełnić tylko wprowadzony członek a historycznie stanowisko to jest wybierane przez członków.

Celem consigliere jest bycie neutralnym arbitrem w sporach w rodzinie, a także kimś, kto może doradzać kierownictwu. (Czasami byli też łącznikami z innymi rodzinami, zwłaszcza w sporach wewnątrzrodzinnych). Jeśli w załodze wybuchnie spór, którego kapitan nie jest w stanie sam rozwiązać, zwykle trafia sprawa do consigliere. Ze względu na tę odpowiedzialność, jaką niesie ze sobą to stanowisko, consigliere może być niezwykle wpływowy w rodzinie. 

W latach 80. na taśmie uchwycono Johna Gottiego, jak mówił o lukach prawnych dotyczących możliwości obalenia Consigliere, gdyby chciał (degradował wszystkich kapitanów, awansował nowych, namawiał ich do głosowania przeciwko Consigliere, a następnie wracał starych kapitanów)

Credits:

reddit;mafia

Scena pochodząca z filmu Gotti 1996.

 
Edytowane przez Eliteq

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Underboss - Jest mianowany na to stanowisko przez szefa. Obowiązki zastępcy szefa różnią się w zależności od administracji, a niektórzy mają większą władzę niż inni. Rodzina Bonanno funkcjonowała bez zastępcy (oficjalnego lub innego) na początku lat 80., kiedy Philip Rastelli przebywał w więzieniu. Następnie w 1984 roku Joseph Massino został awansowany na zastępcę i powiedziano mu, że jest trzecią osobą w rodzinie, ponieważ consigliere Stefano Cannone cieszył się dużym zaufaniem i miał dużą władzę w rodzinie. Z drugiej strony, czasami zastępca szefa ma w rodzinie ogromną władzę i służy jako nieoficjalny szef uliczny. Ralph Natale opisał FBI swojego zastępcę Josepha Merlino jako takiego, mówiąc: „On biega po okolicy i zajmuje się wszystkim”. Pełniąc funkcję zastępcy szefa rodziny Lucchese pod koniec lat 80., Anthony Casso miał ogromną władzę i czasami był uważany za de facto współszefa Vica Amuso.

Zastępca szefa podlega bezpośrednio szefowi i podejmuje ważne decyzje oraz zarządza zachowaniem kapitanów na odległość. Szef ulicy(Acting Boss/Street Boss) pełni funkcję bezpośredniego łącznika między underboss a caporegime. Współpracuje z kapitanami, zajmuje się codziennymi operacjami i przestępstwami. Jest na ulicy.

Credits:

reddit;mafia

Scena pochodząca z filmu Gotti 1996.

 

 

 

 

Edytowane przez Eliteq

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acting Boss/Street Boss - Boss uliczny to w zasadzie alternatywny tytuł pełniącego obowiązki szefa. Przykład: Barney Bellomo prowadzący rodzinę Genovese dla Vincenta Gigante w latach 90. Nazwij Bellomo szefem ulicy, pełniącym obowiązki szefa - znaczy mniej więcej to samo. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których występuje szef, pełniący obowiązki szefa i uliczny szef (lub alternatywnie szef, pełniący obowiązki szefa i panel). Dzieje się tak zwykle, gdy szef nie sprawuje już dużej kontroli nad rodziną i jest w niej mniej więcej nominalnie. W pierwszej dekadzie XXI wieku Carmine Persico przebywał w więzieniu i skutecznie przekazał kontrolę nad rodziną swojemu synowi Alphonse’owi (choć Carmine zachował tytuł Bossa). Alphonse Persico sprawował zatem najwyższą władzę nad rodziną, choć jednocześnie przebywał w więzieniu, odsiadując wyrok dożywocia. Potrzebował kogoś na ulicy, żeby wszystkim zarządzał, więc rodzina miała szefa, pełniącego obowiązki szefa i ulicznego szefa w którego rolę wcielił się Ralph DeLeo.

Acting Boss/Street Boss zajmują się codziennymi operacjami rodziny z pozycji ulicy. Zazwyczaj są wyznaczani w sytuacjach gdy Boss jest w więzieniu, podupadł na zdrowiu, chcą zobaczyć jak ta osoba poradzi sobie na tej funkcji, bądź szef zmarł a nowy szef jeszcze nie został powołany lub służą jako warstwa ilozacji/ochronna dla swojego szefa jako zabieg przeciwko ustawie RICO. Al D'Arco wyjaśnił, że pełnił obowiązki szefa jako mający uprawnienia i obowiązki szefa, z wyjątkiem zatwierdzania nowych członków i wydawania decyzji odnośnie ewentualnych zabójstw mianowanych członków rodziny.

 

Credits:

reddit;mafia

Scena pochodząca z filmu Gotti 1996.

 

 

Edytowane przez Eliteq

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2sl4Xob.png

Wiele źródeł twierdzi, że komisja już nie istnieje, a w zależności od tego, kogo zapytasz, ostatnie spotkanie komisji odbyło się w latach 80-tych, 90-tych lub na początku XXI wieku, nawet jeśli już nie istnieje, nadal jest o niej mowa, na przykład gdy Joe Todaro starał się o zgodę na promowanie Kanadyjczyka na swojego underbossa, ale prawdopodobnie jest to po prostu ktoś, kto przenosi wiadomości do pięciu rodzin lub niektórych z nich, a następnie otrzymuje wiadomość z powrotem (rola posłańca).

Vincent Esposito, syn Gigante, został aresztowany w 2018 roku i znaleziono go w posiadaniu dwóch list, jednej z nazwiskami zmarłych członków, a drugiej z żyjącymi członkami i wszyscy byli członkami frakcji  Jersey. Wskazywałoby to, że nadal przekazują listy członków w Nowym Jorku i nadal przestrzegają limitów członkostwa i kontynuują tę tradycję. > post.

Interesującym aspektem jest uznanie nowych szefów. W ostatnich latach kierownictwo Lucchese odmówiło uznania Mancuso i Merlino, co przyczyniło się do większych problemów. Odegrało to rolę w konflikcie na linii Lucchese - Bonanno, a także wzmocniło Scarfo, aby podtrzymać ich marzenie o odzyskaniu Filadelfii. Według Johna Pennisi odmowa uznania Merlino była tylko pustą deklaracją, a przynajmniej niektórzy członkowie Lucchese kumplowali się z Merlino.  Natale, powiedział, że zanim wykonał swój ruch w Filadelfii, sprawdził, czy John Stanfa został uznany przez Nowy Jork za szefa, a tak nie było. Michael DiLeonardo potwierdził, że Gotti wysłał wiadomość, aby nie uznawać Stanfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin