Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[BIZNES/Gastronomia] The Bootlegger's Den


Mith

Rekomendowane odpowiedzi

 

LOGOBAR1.png

The Bootlegger's Den - Pub and Cocktail Bar stylizowany na lata dwudzieste ubiegłego wieku. Nazwa nawiązuje do okresu prohibicji w USA, kiedy to alkohol był zakazany, ale jednocześnie powszechnie produkowany i dystrybuowany podziemnie, tzw. bootlegging.

 

833e3b39231d30fd2fb4bc9536c2a974.jpgProhibicja amerykańska i jej krótka historia:

Prohibicja w USA, czyli okres w latach 1920-1933, kiedy wprowadzono zakaz sprzedaży, produkcji i dystrybucji alkoholu, miał znaczący wpływ na rozwój drinków i koktajli. W czasie prohibicji popularność alkoholu spadła, ale nie zniknęła całkowicie. Ludzie nadal chcieli pić, a ponieważ zakaz był nieskuteczny, rozwinęła się tzw. "prohibicyjna kultura koktajli". Właśnie w tym okresie powstały niektóre z najbardziej znanych i popularnych drinków, takie jak Manhattan, Martini, czy Bloody Mary.

Częściowo wynikało to z faktu, że jakość dostępnego alkoholu była zwykle niska, a dodatki do drinków maskowały jego smak i zapach. Koktajle stały się popularne również dlatego, że można je było przygotować w domu, a nie tylko w barach, które mogły działać podziemnie, ale ich działalność była ryzykowna. W czasie prohibicji powstały też tzw. speakeasy, czyli nielegalne kluby, gdzie można było pić i tańczyć. Wiele z nich specjalizowało się w koktajlach, co doprowadziło do powstania nowych, oryginalnych receptur. Wpływ prohibicji na rozwój drinków i koktajli był ogromny. Dzięki niemu powstały niektóre z najbardziej klasycznych i popularnych drinków, a ich kultura nadal wpływa na to, co pijemy i jak pijemy w barach na całym świecie.

Prohibicja w USA wpłynęła na społeczność w wielu różnych sposób. Między innymi jest ona odpowiedzialna za zwiększenie przestępczości - przyczyniła się do zwiększenia przestępczości związanej z nielegalną produkcją, dystrybucją i sprzedażą alkoholu. Powstały wówczas tzw. gangi alkoholowe, które zaczęły walczyć o kontrolę nad rynkiem alkoholowym, prowadząc wojny między sobą, a także łamiąc prawo. Drugim czynnikiem było zwiększenie korupcji, gdyż nielegalny handel alkoholem był jednym z najbardziej dochodowych źródeł zarobku. Policjanci, urzędnicy i politycy często brali łapówki od handlarzy alkoholem w zamian za ochronę lub przemilczenie nielegalnych działań. Trzecim, a zarazem najbardziej paradoksalnym czynnikiem było zwiększenie konsumpcji alkoholu wśród mieszkańców USA. Zakaz spożycia alkoholu sprawił, że wielu ludzi zaczęło traktować picie jako akt buntu przeciwko władzom i społeczeństwu.

302d82f56c34b33c873ee5cf107f4c54.jpg

Czwarty czynnik miał z kolei znaczący wpływ na zdrowie obywateli z powodu nielegalnej produkcji alkoholu, która była często niekontrolowana i niehigieniczna, co prowadziło do produkcji niebezpiecznego alkoholu z domieszkami trujących substancji. Ludzie często ginęli lub cierpieli na choroby spowodowane spożyciem takiego alkoholu. 

Pozytywnym akcentem jaki wywołała prohibicja w USA był wpływ na kulturę amerykańską. Zaczęło powstawać wiele utworów i dzieł sztuki związanych z tematem alkoholu i jego zakazu, a także zjawiskiem przemytu i gangów alkoholowych. Idealnym przykładem tutaj mogą być kultowe książki takie jak Wielki Gatsby autorstwa Francisa Scott Fitzgeralda czy też Al Capone Neila Hamiltona. Poza literaturą prohibicja miała ogromny wpływ na rozwój muzyki, a sam temat stał się inspiracją dla tekstów zarówno dla artystów z tamtego okresu jak i z czasów współczesnych. Wiele utworów bluesowych, jazzowych i country poruszało ten temat, a najbardziej znane utwory z tamtego okresu to Bootlegger's Blues z 1928 roku, autorstwa Bessie Smith oraz The Whiskey Ain't Workin Travisa Tritta i Marty'ego Stuarta z 1991 roku. 

Prohibicja miała również znaczący wpływ na architekturę amerykańską. Prosperujące w tamtym czasie bary i restauracje ukrywały swoje prawdziwe przeznaczenie przed służbami porządkowymi, umieszczając wejścia w ukrytych miejscach, lub wykorzystując tajne przejścia i korytarze. Ostatecznie, prohibicja w USA okazała się nieskuteczna i została zniesiona w 1933 roku. Mimo tego, jej wpływ na społeczeństwo i kulturę USA pozostaje niezapomniany.
 

 

c9c6304f659c7a76af2df83448fc9c7d-lines-art-deco.png

 

Prohibition-themed-cocktail-and-wine-bar-opens-in-Brighton.jpg Moje pierwsze kroki w tej branży:
Nazywam się Ezra Rivers, urodziłem się i pochodzę z Los Santos, z miasta, które jest jednym z filarów historycznych kultury naszego kraju. Swoją przygodę w sztuce barmańskiej i miksologii zacząłem wraz z moją pierwszą pracą studencką. Jestem absolwentem University of San Andreas, gdzie ukończyłem kierunek związany z kulturą i historią. Kiedy zaczynałem pracę jako barman w jednym z klubów w Vinewood, to nie sądziłem wtedy, że swoją przyszłość zwiążę całkowicie z miksologią i że to będzie miłość od pierwszego wejrzenia z wzajemnością. 

Wraz z doświadczeniem jakie udawało mi się zdobywać zacząłem brać udział we wszelkich konkursach, które wiele z nich udało mi się wygrać. Dzięki co raz pewniejszego drygu w tym fachu miałem możliwość przez te dziesięć lat mieć zaszczyt pracować w wielu renomowanych lokalach nie tylko w LS, ale również w Las Vegas, Nowym Jorku a nawet w Tokio! Dacie wiarę, że jako barman zwiedziłem naprawdę spory kawałek świata? Też w to jeszcze nie tak dawno nie wierzyłem, ale jak widać jestem żywym przykładem tego, że jest to wykonalne, ale wymaga to ogromnego wkładu w swoją pracę i w szlifowanie swojego fachu do perfekcji. Chcę, aby właśnie The Bootlegger's Den stało się miejscem dla osób takich jak ja. Osób, które chcą reprezentować tą niesamowitą sztukę miksologii oraz tworzyć jej dalsze rozdziały dla kolejnych pokoleń barmanów.  

 

fd7d738cdbfd3a427bdda0254ec98154.jpgStylizowany na lata dwudzieste pub będzie miejscem, który dosłownie cofnie nas o te sto lat wstecz. Byśmy mogli poczuć się jak nasi rodacy w tamtym okresie, ale już bez obawy, że za spożywanie wyjątkowych smaków zawartych w koktajlach, zostaniemy za to aresztowani. Prohibicja to ważny element historii naszego kraju oraz samej historii miksologii. To właśnie tamtym wydarzeniom zawdzięczamy to ile wtedy powstało przepisów na drinki oraz pokazało nam to, że jest to rodzaj sztuki, który otwiera nieskończony wariant wyborów, aby ją rozwijać. Nie możemy zapominać o naszej historii, musimy ją pielęgnować i być z niej dumni.

 

 

 

 

 

 

c9c6304f659c7a76af2df83448fc9c7d-lines-art-deco.png

 

Gdzie nas znajdziesz?:

Lokal znajduję się na Pillbox Hill, Vespucci Boulevard przy skrzyżowaniu dróg, które prowadzą zarówno w kierunku Davis, Downtown, Vespucci oraz północnej części miasta. Wejście znajduję się przy niepozornych drzwiach, które mają odzwierciedlać niepozorność, która była standardem w lokalach w ubiegłym wieku. Oczywiście nad samym wejściem znajduję się szyld z logiem pubu.

 

                                                   Screenshot-4.pngScreenshot-7.png

 

c9c6304f659c7a76af2df83448fc9c7d-lines-art-deco.png

 

OOC:

Hej! Chcę stworzyć lokal, który jak wspominałem wyżej ma być wzorowany na styl lat dwudziestych oraz trwającej wtedy prohibicji amerykańskiej. Okres ten ma istotny wpływ na historię kraju oraz jest do dziś ważnym elementem w kulturze. Chcę stworzyć miejsce dla graczy z każdego sektora. Moim priorytetem będzie to, aby idealnie odwzorować klimat baru w rozgrywce. Nie chcę by ten biznes stał się kolejnym miejscem do nabijania /duty, tylko żeby rozgrywka w nim była wyjątkowo i te 45 minut zlatywało nie wiadomo kiedy.

 

Postać lidera: Ezra Rivers
Link do tematu organizacji: n/a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin