Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

28 Davis Sheriff's Station 2.0


Rekomendowane odpowiedzi

DAVIS SHERIFF'S STATION
image.png.6f1f31c148f84cc8dea6fa60dd51b952.pngimage.png.ac25b75b6d67f4493cb6eb235de4d186.pngeRcZe2E.pnggsUMUvs.png7KESJzJ.png

 

HISTORIA ZAKONTRAKTOWANIA DEPARTAMENTU SZERYFA W DAVIS CITYzUUcRmf.png

Compton City nie miało dedykowanego departamentu policji od 2000 roku. W tym czasie rada miasta Compton zlikwidowała swój departament policji i podpisała umowę z departamentem szeryfa hrabstwa Los Angeles na usługi w zakresie egzekwowania prawa.

CHARAKTER STACJI

Obiekt, który mieści się w obszarze depresji ekonomicznej, charakteryzujący się sporą ilością brutalnych przestępstw, gangów, dystrybucji narkotykowej oraz przestępstw przeciwko mieniu. Compton City to nie Hollywood. Co kilka miesięcy dochodzi tam do incydentów "deputy involved shooting". Codziennością życia na tej stacji jest zatrzymywanie się i udzielanie pomocy ofiarom postrzałów, dźgnięć czy napadów. 

Stacja położona w Compton City przyjmuje trainees z "wolniejszych" stacji na  kilka pierwszych etapów szkolenia w celu kontaktu z różnymi rodzajami przestępstw, które tam występują. Ten proces jest dosyć często tam spotykany.

JAK WYGLĄDA PATROL W CENTRAL PATROL DIVISION?
Central Patrol Division pełni rolę łącznika pomiędzy wieloma stacjami, w tym 18 Avalon Station, 21 Century Station, 28 Compton Station, 02 East Los Angeles Station, 27 Marina Del Rey Station, 03 South Los Angeles. Pomimo niewielkiego obszaru działania w porównaniu do East LA Patrol Division, Central Patrol Division jest gęsto zaludniona przez licznych pracowników zaprzysiężonych departamentu.

Standardem na tej stacji jest realizacja "Community Empowerement Program". Personel terenowy angażuje się w regularne kontakty towarzyskie z obywatelami dotyczące kwestii bezpieczeństwa publicznego. Dostarczane im karty kontaktowe zawierające ważne numery telefonów. Dodatkowo sierżanci prowadzą odprawy na temat programu upodmiotowienia społeczności oraz sprawdzają, czy zastępcy dokładnie wywiązują się ze swojej pracy.

Drugim, kluczowym programem jest "Neighborhood Watch". Program ten polega na tym, że mieszkańcy działają jako dodatkowe oczy i uszy dla LASD. Jego głównym zadaniem jest zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat zagrożenia przestępczością.

TRAFFIC SERVICES DETAILGl69SEK.gif
Traffic Services Detail (TSD) jest jednym z detali w Los Angeles County Sheriff's Department, odpowiedzialnym za dochodzenia w wypadkach drogowych z udziałem pracowników na służbie oraz udzielanie wsparcia w dochodzeniach w przypadku śmiertelnych kolizji drogowych. TSD opracowuje polityki, prowadzi szkolenia związane z ruchem drogowym oraz koordynuje program egzekwowania przepisów dotyczących pojazdów użytkowych. Współpracuje również z innymi agencjami, między innymi z California Highway Patrol (CHP) i Los Angeles Police Department (LAPD), w działaniach przeciwko wyścigom ulicznym i innym nielegalnym zajęciom na drogach. TSD prowadzi również operacje w koordynacji z innymi jednostkami i agencjami w celu skutecznego przeciwdziałania takim incydentom.

Traffic Services Detail dodatkowo należy do Street Racing Task Force. Mówimy tutaj o pełnej współpracy z wieloma agencjami w Południowej Kalifornii. Między innymi z największymi: California Highway Patrol, Los Angeles Police Department, ale także z lokalnymi pokroju Azusa Police Department, Baldwin Park Police Department, El Monte Police Department i tym podobne.

Traffic Services Detail ma również w swoich kręgach umundurowanych śledczych należących do sub-detailu Traffic Collision Response Team. Śledczy prowadzą dochodzenia w przypadku wypadków drogowych z udziałem pojazdów służbowych lub pracowników na służbie. Podejmują działania w przypadku bólu, obrażeń, śmierci lub znacznego uszkodzenia mienia. Udzielają także wsparcia w dochodzeniach w sprawie poważnych wypadków drogowych na żądanie. Dowódca zmiany powiadamia w przypadku wypadków spełniających określone kryteria. Dochodzenia podlegają ocenie.

 

 


 

"STREET GANG DETAIL" - POCZĄTEK "OPERATION SAFE STREETS"t01kk0Z.png

Działania antygangowe departamentu szeryfa istnieją od ponad 40 lat. Pierwsze informacje o początkach OSS rozpoczynają się już od 1972 roku. W połowie i pod koniec lat 70. przestępcze gangi uliczne i przemoc związana z gangami zaczęły rosnąć w zastraszającym tempie. Departament musiał zacząć działać. Niestety, w tych czasach stosowano cięcia budżetowe, przez co wiele programów upadło.  Na szczęście jeden ze śledczych gangowych opracował wcześniej program zatytułowany "Operation Hickory". Program ten był wymierzony w gang Hickory Street w rejonie Firestone Station. Podstawą programu było przydzielenie śledczego gangu, członka Deputy District Attorney i Probation Officer do zajmowania się wszelkimi przestępstwami pochodzącymi z tego gangu. Przemoc popełniona przez członków gangu drastycznie spadła i miała pozytywny wpływ na sąsiednie gangi.

W odpowiedzi na eskalację przemocy LASD złożyło wniosek o dotację federalną za pośrednictwem Biura Sprawiedliwości dla Nieletnich i Zapobiegania Przestępczości. We wniosku zaproponowano powielenie Operacji Hickory na stacji East Los Angeles. Federalny Departament Sprawiedliwości zatwierdził plan z wystarczającymi funduszami na rozszerzenie na więcej niż jedną stację. W 1979 roku LASD, wykorzystując przyznane fundusze, stworzyło Operation Safe Streets (OSS) z dwoma sierżantami i dwunastoma zastępcami. OSS podzielono na cztery zespoły przydzielone do East Los Angeles Station, Lynwood Station, Lennox Station i Pico Rivera Station. Korzystając z Operacji Hickory jako modelu, każdy zespół celował w najbardziej aktywny gang na tych stacjach. Początkowa dotacja obejmowała również finansowanie zastępcy District Attorney i kuratora sądowego, którzy pomagali w ściganiu gangów i zapewniali ścisły nadzór nad osobami objętymi programem "Parole and Probation". Przydzielony prokurator pochodził z nowo utworzonej jednostki Hardcore Gang w District Attorney Office i został skierowany do pionowego ścigania spraw związanych z gangami. Kurator sądowy został przydzielony do zapewnienia intensywnego nadzoru nad wszystkimi członkami czterech gangów.

Bardzo wcześnie okazało się, że program odniósł sukces, a po zakończeniu okresu przyznawania dotacji statystyki dotyczące przemocy związanej z wybranymi gangami dramatycznie spadły. We wniosku o dotację departament stwierdził, że celem programu było zmniejszenie przemocy w gangach o 15%. W każdym docelowym gangu przemoc zmniejszyła się o ponad 50%, a w jednym przypadku aktywność gangu spadła o ponad 90%, a Hickory Street praktycznie zniknął ze sceny gangów na kilka lat. Gdy sukces jednostki stał się oczywisty, inne stacje LASD, które doświadczały problemów z gangami, zgłosiły zapotrzebowanie o utworzenie OSS.  Jednostka zaczęła się rozwijać, dodając Industry Station i Norwalk Station w lutym 1981 roku, Men's Central Jail Team w marcu 1982 roku, Carson Station w sierpniu 1982 roku, Lakewood Station w listopadzie 1982 roku, Walnut Station w listopadzie 1988 roku i Temple Station w lipcu 1990 roku. W 1988 roku jednostka została przemianowana na Operation Safe Streets Bureau i dodała Gang Enforcement Teams (GET). GET zapewnił OSS jednolitą jednostkę do zwalczania działalności gangów w całej jurysdykcji LASD. Obecnie OSS zatrudnia ponad 200 pracowników przydzielonych do 12 stacji LASD, lokalnych, stanowych i federalnych jednostek antygangowych. Od samego początku sukcesem śledczych OSS było ustanowienie niskiego obciążenia sprawami dla każdego śledczego i celowanie w najbardziej brutalne przestępcze gangi uliczne. Strategia ta zapewniła skuteczne podejście do przemocy popełnianej przez gangi uliczne w Los Angeles.

vPgqaeP.gif"OPERATION SAFE STREETS" OBECNIE
Operation Safe Streets jest cieniem tego, co kiedyś było standardem.

Poprzednia koncepcja OSS opierała się na wykorzystaniu niewielkiej liczby wyspecjalizowanych detektywów do celowego zwalczania ograniczonego gangu przestępczego, koncentrując się głównie na jego najbardziej brutalnych członkach. Podobnie jak elitarne jednostki specjalne w wojsku, OSS nie miał na celu zwalczania wszystkich gangów przestępczych na danym obszarze, ale skupieniu się na najbardziej niebezpiecznych setach, począwszy od tych najbardziej agresywnych. Program zakładał zajęcie i utrzymanie terytorium gangów poprzez precyzyjne działania, rozszerzając wpływ stopniowo w koncentrycznych pierścieniach. Niestety, administracja LASD nie zrozumiała tej koncepcji i błędnie kierowała zespoły zwalczające gangi do innych lokalizacji, nie skupiając się na pierwotnym celu. Zamiast stosować efektywne strategie OSS, LASD przeszło na mniej skuteczny model “No Good Deed Goes Unpunished” stosowany przez LAPD GED/GND/GIT lub przez ich poprzednika CRASH, co doprowadziło do mniejszej liczby sukcesów w walce z przestępczością gangową. Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że Operation Safe Streets jest obecnie najskuteczniejszą i najlepiej zorganizowaną jednostką antygangową w Kalifornii, a może i nawet w Stanach Zjednoczonych.

Operation Safe Streets Detail przeszło również wiele reform, między innymi ma pod sobą sporo sub-detaili, między innymi Scent Dog Detail mający dwóch K-9 handlerów szkolnych psów (Gun Detail, Narcotics Detail) czy Homicide Gang Task Force, czyli detektywów odpowiedzialnych za badanie śledztw związanych z zabójstwami powiązanymi z aktywnością gangową, we współpracy z Homicide Bureau. W swoich strukturach są detektywi sub-detaili specjalizujących się tylko w jednej, najważniejszej dla nich dziedzinie, np. ekspert od balistyki pocisków, ekspert od gangów czarnoskórych/meksykańskich/azjatyckich/białych i tym podobne.

Działania O.S.S'u praktycznie nie mają granicy, z racji, że jako jeden z niewielu detali detektywistycznych, pracuje on na terenie całej Kalifornii, w odróżnieniu do Station Detectives, jak sama nazwa wskazuje, w granicach jurysdykcji swojej stacji. Część z pracowników Operation Safe Streets Detail jest również członkiem Gang Surveillance Unit, czyli jednostki odpowiedzialnej za wywiad gangowy.

 

pC3Zgsd.gif"NARCO" NARCOTICS BUREAU
NARCO lub NARCO's to terminy, jakim najczęściej zastępcy wewnętrznie przezywają detektywów narkotykowych. Zacznijmy od tego, że NARCO's oraz OSS funkcjonują jako detektywi terenowi. Określenie to odnosi się do podjednostek lub dywizji, w których śledczy prowadzą działania na bieżąco podczas patrolu. W przeciwieństwie do detektywów z biura zabójstw, czy innych śledczych spod Station Detectives, detektywi Narcotics rzadko wykonują swoją pracę na stacji. Wręcz przeciwnie, pojawiają się tam, gdzie mogą pojawić się potencjalne sprawy. Narkotykowi wiedzą, gdzie uderzyć i jakie informacje sprawdzić, niezależnie od źródła - czy to w przestrzeni internetowej, np. poprzez portale społecznościowe, czy też dzięki współpracy z poufnymi informatorami (CRI).

Do ich obowiązków należy likwidacja punktów sprzedaży, fabryk oraz magazynów, w których przechowywane są nielegalne substancje. Trzy najczęściej spotykane narkotyki to fentanyl, metamfetamina oraz podrabiane tabletki, w szczególności Xanax. Nadal istnieje problem z nielegalną sprzedażą marihuany, zwłaszcza gdy jest ona wysyłana z Kalifornii do stanów, gdzie jej posiadanie jest zabronione. NARCO's aktywnie współpracuje z partnerami takimi jak USPS, UPS i FEDEX, aby zapobiec i zakłócić przemyt marihuany przez granice stanowe. Warto także zauważyć, że NARCO's i Operation Safe Streets często łączą swoje działania, zwłaszcza w kontekście przestępczości związanej z gangami.

Wśród ich partnerów detektywnych, poza oczywistym sojusznikiem w postaci detektywów zajmujących się gangami, ważną rolę odgrywa również Homicide Bureau. Detektywi z tego biura często zwracają się o pomoc do Narcotics, zwłaszcza w przypadku zgonów związanych z nadużyciem narkotyków.

 

 

 

6txKJKQ.gifSTATION DETECTIVES (CRIME IMPACT TEAM)
Crime Impact Team (CIT), są również zaliczani terminem "detektywów terenowych", są jednostką działającą na granicy bezpieczeństwa, odpowiedzialną za prowadzenie wstępnych dochodzeń oraz śledztw na terenach miejskich i obszarach o wysokim poziomie przestępczości gangowej. To właśnie do nich trafiają sprawy, które nie są powiązane z działalnością biur specjalizujących się w najpoważniejszych przestępstwach, jak zabójstwa czy handel narkotykami.

Ich głównym zadaniem jest nie tylko prowadzenie własnych dochodzeń, ale także wsparcie operacyjne dla innych jednostek poprzez aktywne działania śledcze. CIT stawia sobie za cel zmniejszenie lub całkowitą eliminację różnych rodzajów przestępstw na danym obszarze, włączając w to napady z bronią lub bez, wymuszenia, porwania, kradzieże pojazdów, kieszonkowe kradzieże, rabunki, akty wandalizmu oraz zastraszanie czy uprowadzanie osób.

Dodatkowo, detektywi uliczni mają kompetencje do wystawiania nakazów aresztowania lub przeszukania w przypadku spraw o niskim lub średnim ryzyku. Mogą być postrzegani również jako wsparcie dla innych detektywów, działając wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc w realizacji misji departamentu.

 

 

  WĄTKI (POWIĄZANE ZE STACJĄ) WARTE OBSERWOWANIA:

Crime Impact Team (Hideyo Kanda)Major Violators Crew Three (D-6 Narcotics Bureau)Davis Executioners (Compton Executioners) | LSSD Deputy Gang

Edytowane przez Jokaz
Aktualizacja wątku v2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin