Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Project IC] Rockford Hills Church


floop flip click

Rekomendowane odpowiedzi

Wstp.png.3b7f4f6cdf2506619933b77c226c6066.png

Rockford Hills Church jest kościołem rzymskokatolickim o wyjątkowej historii i architekturze, który stanowi duchową oazę w zgiełku północnej części miasta Los Santos. Należący do archidiecezji Los Santos oraz metropolii Los Santos, kościół ten imponuje nie tylko swym duchowym znaczeniem, lecz również wyjątkowym stylem i pięknem, które przyciągają uwagę przechodniów od lat. Znajduje się on w prestiżowej lokalizacji na Boulevard Del Perro, w sercu dzielnicy Rockford Hills.

Patronką parafii jest święta Elżbieta Ann Seton, znana również jako Matka Seton, była pierwszą urodzoną w Stanach Zjednoczonych świętą katolicką. Urodziła się 28 sierpnia 1774 roku w Nowym Jorku i była członkiem anglikańskiej rodziny. Po śmierci męża, który zmarł na gruźlicę, Elżbieta przechodziła duchowy proces przemiany i przeszła na katolicyzm. W 1809 roku założyła wspólnotę Sióstr Miłosierdzia św. Józefa, opartą na regule św. Wincentego a Paulo. Celem wspólnoty było prowadzenie szkół i opieka nad ubogimi oraz chorymi. Matka Seton zapoczątkowała amerykańskie siostry zakonne, które poświęcały się służbie bliźniemu i edukacji. Elżbieta Seton zmarła 4 stycznia 1821 roku. Jej życie, poświęcenie i praca dla ubogich oraz chorych zyskały uznanie Kościoła katolickiego. Została beatyfikowana przez papieża Leona XIII w 1963 roku, a kanonizowana przez papieża Pawła VI w 1975 roku. Jej wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 4 stycznia.

Architektura świątyni jest niezwykle imponująca. Główna fasada zdobi się dwiema potężnymi wieżami, które górują nad miastem i stanowią charakterystyczny punkt orientacyjny. Portal wejściowy jest misternie rzeźbiony, z licznymi detalami biblijnymi oraz figuralnymi przedstawieniami. Wnętrze kościoła zachwyca witrażami o żywych barwach, które promienieją promieniami słońca podczas uroczystości. Aktualnie trwają pracę konserwacyjne ołtarza pod przewodnictwem księdza wikariusza Theodora Riley'a.

 

,,Jak bowiem ciało jest jedno, a członków ma wiele i wszystkie członki jednego ciała, choć jest ich wiele, są jednym ciałem, tak i Chrystus." 1 Kor 12,12

Spoiler

 

 

Edytowane przez floop flip click
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.08.2023 o 19:43, Ostersky napisał:

Opisz mi jak widzisz grę w tym projekcie, jaki masz na to pomysł, coś więcej od siebie. 😛

Całą moją rozgrywkę widzę w taki sposób, że na samym początku będę odgrywał postać księdza wikariusza (Czyli w ogólnej takiej hierarchii jeden z najniższych) który został wysłany do parafii w Los Santos w celu pomocy księdzu proboszczowi. Skupiłbym się na ponownym ożywieniu życia parafialnego,  prowadząc nabożeństwa oraz regularnie msze święte. Do tego oczywiście dochodzi namaszczenie chorych którzy rodziny, by mnie wzywały, bądź placówki medyczne. Prowadziłbym także kancelarie parafialną, wydawałbym akty chrztu potrzebne na przykład do ślubu oraz prowadziłbym całą kartotekę z tym związaną. Do tego również dochodzą nauki przedmałżeńskie dla zgłaszających się par. Jeżeli chodzi o wszelakie sakramenty również chciałbym je prowadzić zaczynając od spowiedzi, a kończąc na pogrzebie, oczywiście wraz z pomocą gamemasterów którzy mogliby się wcielić przykładowo w zakład pogrzebowy który, by już sam zainteresowany gracz wzywał. Jestem raczej otwarty na różne sugestie oraz na prowadzenie nowych wątków wprowadzając bardziej duchowny kontekst. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin