Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA/Brtmss] HSKI


HSKI

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: https://forum.v-rp.pl/profile/1195-hski/?tab=activity

Nazwa postaci na którą nałożono karę: Vitaliy Lavrentiev
Rodzaj kary: (AJ/blokada/ban, itp.) Blokada postaci
Powód nałożenia kary: 
Przekłamywanie narracji, próba oszustwa administracji na własną korzyść. Celowe utrudnianie gry innym, przekładnie OOC do IC.
Członek ekipy nakładający karę: Brtmss
Wyjaśnienie sytuacji: No generalnie sam nie wiem skąd ta blokada i za co ponieważ wszystko co zostało wypisane na górze nie miało miejsca bytu, zaczęło się od tego że niby spowodowałem kolizję z radiowozem czego nie byłem pewny bo patrzyłem na drugi ekran więc napisałem na /b "że w sumie nie wiem, ale możemy zagrać" czysto zajawkowo żeby cokolwiek zagrać ciekawszego natomiast osoba nas zatrzymująca grała od samego początku bardzo nieprzyjemnie jakby za karę to robił, później zatrzymujący nas zaczął wymyślać jakieś niestosowanie się do poleceń i zatrzymał mnie, odgrywając sąd na /do nie ustosunkował się do żadnego z 6 zarzutów przedstawionych jedynie brnął w zaparte przez co też skarga widnieje już u PD. W między czasie przy graniu sądu napisałem do xd shaller żeby spectował całą akcje jak może bo chciałbym mieć jakiegoś świadka, kiedy to zatrzymujący mnie PD odegrał drugie /do jako sąd ja nie dostałem żadnej szansy na odpowiedź tylko momentalne więzienie i pisałem z shallerem bo strasznie zdziwiło mnie takie must winowe postępowanie o 2 w nocy żeby tylko komuś grę uprzykrzyć natomiast shaller pisał mi, że on w sumie to i tak nic nie może zrobić nawet jakby chciał jedynie napisać jeśli na prawdę chujowo gra, że tak gra po prostu i tyle i żebym skargę pisał na dc PD więc posłuchałem się go i napisałem skargę. Podsumowywując nie było żadnego przekłamywania narracji, oszustwa administracji na własną korzyść czy celowego utrudniania gry innym oraz przekładania OOC do IC. Dodatkowo dodam, że na prawdę co miałbym osiągnąć poprzez takowe działania na postaci, która ma 2,8k godzin, każdy dobrze wie że było dużo więcej akurat udowodnionych wtedy przykadów łamania zasad RP i przez to, że byli to znajomi oraz ludzie z ekipy to dawali sami sobie pouczenia słowne.
Ewentualne screeny/świadkowie: Brak, natomiast mogę przedstawić logi krok po kroku i wszystko omówić.

Verenar lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Community Manager

Hey! Odniosę sie do paru wiadomości w twoim wyjaśnieniu
 

1 godzinę temu, HSKI napisał:

zaczęło się od tego że niby spowodowałem kolizję z radiowozem czego nie byłem pewny bo patrzyłem na drugi ekran więc napisałem na /b "że w sumie nie wiem, ale możemy zagrać"

A więc tak.. napisałeś na /b że możesz zagrać co idzie zdecydowanie na plus mimo wszystko, jak sam wspomniałeś to patrzałeś na drugi ekran a więc dlaczego napisałeś później w narracji do osoby z LSPD, że to przez nią został spowodowany wypadek? Skoro spoglądałeś na drugi monitor i nawet nie byłeś tego pewien a z powtórki którą otrzymałem jasno widać iz jest to twoja wina co się z tym łączy okłamałeś drugiego gracza w narracji.

1 godzinę temu, HSKI napisał:

zatrzymujący nas zaczął wymyślać jakieś niestosowanie się do poleceń i zatrzymał mnie, odgrywając sąd na /do nie ustosunkował się do żadnego z 6 zarzutów przedstawionych jedynie brnął w zaparte przez co też skarga widnieje już u PD.

Po prostu zatrzymująca Ciebie osoba chciała ukarać Cię IC za to, że jej się nie słuchałeś - mimo wszystko niekoniecznie musiałeś traktować to jako momentalnie złe nastawienie z strony PD w twoją stronę ale IC to IC. Co do skargi na gracza z PD pozostawie to już dla zarządzających frakcją aby to oni rozwiązali czy owy gracz popełnił błąd czy też nie, mimo wszystko jeżeli zagrałeś sąd tak nie inaczej to została do Ciebie rzucona narracja, że nie ustosunkowałeś się do zarzutów i zostałeś po prostu ukarany.

1 godzinę temu, HSKI napisał:

podsumowywując nie było żadnego przekłamywania narracji, oszustwa administracji na własną korzyść czy celowego utrudniania gry

Jeśli chodzi o nieścisłości w narracji, już wcześniej o tym wspominałem. Pomijając fakt tego, że narzuciłeś graczowi narracje dotyczącą zniszczenia tapicerki wozu, chociaż nie odegrał on takowej akcji. To jest tylko jeden z przykładów sytuacji w której wprowadziłeś pewne niedogoności w danej sytuacji. Twoja wiadomość na pw shallera była w jakimś stopniu oszustwem, choć być może nieświadomym ale mniejsza.. jestem w stanie na to przymknąć oko. Co do utrudniania rozgrywki, napisałeś nawet do swojego kolegi wiadomość, która była dosyć niemiła:
image.png?ex=653db48f&is=652b3f8f&hm=ce6c1d25112338bfcb03a49d696bbc24be36d415ea2a7fe31a3240c800e7af86&
Więc do twoich przekłamanych narracji to by się w pełni zgadało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Brtmss napisał:

A więc tak.. napisałeś na /b że możesz zagrać co idzie zdecydowanie na plus mimo wszystko, jak sam wspomniałeś to patrzałeś na drugi ekran a więc dlaczego napisałeś później w narracji do osoby z LSPD, że to przez nią został spowodowany wypadek? Skoro spoglądałeś na drugi monitor i nawet nie byłeś tego pewien a z powtórki którą otrzymałem jasno widać iz jest to twoja wina co się z tym łączy okłamałeś drugiego gracza w narracji.

Generalnie jest to kwestia bardziej IC natomiast jeśli o to chodzi to jeśli są złe warunki pogodowe (bo wtedy była silna burza od dłuższego czasu) to nagłe przyspieszenia, a potem wyhamowywania do 0 gdzie można lekko przyhamować żeby utrzymać ciągłość ruchu drogowego tym bardziej w takich warunkach jest zwyczajnym zagrożeniem w ruchu drogowym oraz wymuszeniem.

 

13 minut temu, Brtmss napisał:

Po prostu zatrzymująca Ciebie osoba chciała ukarać Cię IC za to, że jej się nie słuchałeś - mimo wszystko niekoniecznie musiałeś traktować to jako momentalnie złe nastawienie z strony PD w twoją stronę ale IC to IC. Co do skargi na gracza z PD pozostawie to już dla zarządzających frakcją aby to oni rozwiązali czy owy gracz popełnił błąd czy też nie, mimo wszystko jeżeli zagrałeś sąd tak nie inaczej to została do Ciebie rzucona narracja, że nie ustosunkowałeś się do zarzutów i zostałeś po prostu ukarany.

Mimo wszystko, na moje oko gracz ze strony PD od samego początku miał "złe" nastawienie w stosunku do nas, w moim odczuciu nie miał chęci do jakiejś bardziej kreatywnej gry tylko dążył do nagłego ukarania mnie w sumie nie wiem dlaczego bo nie znam tej osoby. Dalej mimo wszystko toczy się tu o rozgrywkę IC, a to że się jej nie słuchałem to w moim odczuciu jest to nieprawda ponieważ wykonywałem każde z jego poleceń tylko pozwoliłem sobie coś odpowiedzieć IC żeby miało to bardziej realny wydźwięk, ale w dalszym ciągu jeśli mówił "wyjdź z auta" to wychodziłem "pójdź pod radiowóz" to podszedłem więc nie rozumiem zbytnio tego.

 

18 minut temu, Brtmss napisał:

Jeśli chodzi o nieścisłości w narracji, już wcześniej o tym wspominałem. Pomijając fakt tego, że narzuciłeś graczowi narracje dotyczącą zniszczenia tapicerki wozu, chociaż nie odegrał on takowej akcji. To jest tylko jeden z przykładów sytuacji w której wprowadziłeś pewne niedogoności w danej sytuacji. Twoja wiadomość na pw shallera była w jakimś stopniu oszustwem, choć być może nieświadomym ale mniejsza.. jestem w stanie na to przymknąć oko. Co do utrudniania rozgrywki, napisałeś nawet do swojego kolegi wiadomość, która była dosyć niemiła:

No dobra może fakt, niepotrzebnie się tego czepiłem lecz poprzez to miałem na myśli wejście przemoczonego funkcjonariusza do wozu premium co mogło to spowodować, mogłem to odegrać lepiej i zapytać o to na /do natomiast też widziałem jak to robili więc nie widziałem na tamten moment takowej potrzeby. W żadnym stopniu nie miałem na celu wymuszać żadnej reakcji czy uwolnienia mnie jedynie pytałem o jego opinie o tej sytuacji jako administratora. Co do utrudnienia rozgrywki była to wiadomość prywatna, do znajomego - może nie było to na miejscu natomiast potraktowałbym to tez jako formę żartu, który miał trafić wyłącznie do mojego znajomego, a nie na forum publiczne. Równie dobrze w rozmowach z niektórymi członkami ekipy padają niecenzuralne słowa na temat innych graczy czy wulgaryzmy, które są na porządku dziennym jeśli wymieniasz z kimś prywatne wiadomości i odbierane jest to przez chyba wszystkich jako forma żartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po namyśle wydaje mi się, że tez pominąłem parę kwestii, które chciałbym dodać:

Ad 1. Chciałbym jeszcze dodać do pierwszej odpowiedzi, że też później patrzyłem na przód samochodu i żadnego śladu zarysowania/zniszczenia nie było dlatego też wychodzę z wnioskiem, że raczej nie uderzyłem w niego, ale no to tak czy siak powinno pójść drogą czysto IC i wydaje mi się, że moja odpowiedź powinna być w miarę wystarczająca.

Ad 2. Jedyne co tu jeszcze chciałbym dodać, że nie dostałem możliwości odpowiedzi na jej kolejne /do ponieważ od razu zostałem wrzucony do więzienia, a w moim odczuciu jeśli ktoś odgrywa sąd to sąd powinien ustosunkować się do każdego zarzutu oddzielnie tak jak to realnie jest natomiast mam wrażenie, że pominął po całości to co napisałem. Natomiast to też jest kwestia IC już więc zostawiłbym to po prostu.

Ad 3. No to jak wcześniej napisałem może rzeczywiście było to niepotrzebne natomiast no jeśli ktoś odgrywa przeszukanie (i teraz już nie pamiętam co inni funkcjonariusze pisali) mam jedynie w logach przez jednego PD "dokładne przeszukanie wozu" no to mogłoby do tego dojść co napisałem wcześniej, ale mimo wszystko pominąłbym to, bo po czasie sam widzę, że jest to nieco takie moje czepianie się, które zapewne wyszło przez całą tą akcję, która jakby nie patrzeć mi się w tamtym momencie nie podobała w stu procentach. Dodatkowo chciałbym dodać, że moim zdaniem zatrzymujący mnie PD dokonał nieścisłości w narracji jak to nazwałeś poprzez odegranie na /do "nie wykonywał poleceń funkcjonariusza" co moim zdaniem nie miało miejsca bo wykonywałem każde ich polecenie jedyne co to pozwoliłem sobie napisać na czacie IC odpowiedź  w ich stronę żeby gra byłą bardziej immersyjna. No, a co do utrudnienia rozgrywki oraz tego screena to moim zdaniem powinno to się potraktować tak jak to napisałem wyżej, każdy gracz przecież pisze jakieś ofensywne teksty czy wulgaryzmy na PW, ale to jest PW, nie oczerniam nikogo na forum publicznym ani nie mówię nic złego na żadną osobę. Po prostu mam postać, nad którą spędziłem parę lat rozgrywając w ten czas wiele wątków i szkoda mi ucinać to wszystko ze względu na sytuację, którą osobiście nazwałbym drobnym nieporozumieniem. Oczywiście nie mam na myśli nic w stylu, że cała ta sytuacja to nic takiego, ani, że nie popełniłem żadnego błędu, lecz mimo wszystko uważam, że było tutaj trochę nieścisłości, które wtedy mogły wpłynąć na werdykt dot. blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Community Manager
Godzinę temu, HSKI napisał:

Generalnie jest to kwestia bardziej IC natomiast jeśli o to chodzi to jeśli są złe warunki pogodowe (bo wtedy była silna burza od dłuższego czasu) to nagłe przyspieszenia, a potem wyhamowywania do 0 gdzie można lekko przyhamować żeby utrzymać ciągłość ruchu drogowego tym bardziej w takich warunkach jest zwyczajnym zagrożeniem w ruchu drogowym oraz wymuszeniem.

Wnioskując po powtórce nadal podtrzymuje zdanie które pisałem wcześniej, nadal widoczne jest to, że gracz LSPD zatrzymał się powoli - nie będe się w to zagłębiał bo tak jak pisaliśmy, to kwestia IC.

Godzinę temu, HSKI napisał:

Mimo wszystko, na moje oko gracz ze strony PD od samego początku miał "złe" nastawienie w stosunku do nas, w moim odczuciu nie miał chęci do jakiejś bardziej kreatywnej gry tylko dążył do nagłego ukarania mnie w sumie nie wiem dlaczego bo nie znam tej osoby. Dalej mimo wszystko toczy się tu o rozgrywkę IC, a to że się jej nie słuchałem to w moim odczuciu jest to nieprawda ponieważ wykonywałem każde z jego poleceń tylko pozwoliłem sobie coś odpowiedzieć IC żeby miało to bardziej realny wydźwięk, ale w dalszym ciągu jeśli mówił "wyjdź z auta" to wychodziłem "pójdź pod radiowóz" to podszedłem więc nie rozumiem zbytnio tego.

Sąd na tobie został odegrany w pełni poprawnie, Ty narzucajac swoje narracje zrobiłeś powergaming wmawiając mu co ma grać, nie jesteś gamemasterem aby wykonywać takowe czynności.
 

 

4 minuty temu, HSKI napisał:

Ad 1. Chciałbym jeszcze dodać do pierwszej odpowiedzi, że też później patrzyłem na przód samochodu i żadnego śladu zarysowania/zniszczenia nie było dlatego też wychodzę z wnioskiem, że raczej nie uderzyłem w niego, ale no to tak czy siak powinno pójść drogą czysto IC i wydaje mi się, że moja odpowiedź powinna być w miarę wystarczająca.

Odniosłem się do tego odpowiadając na twoją pierwszą całkiem u góry^
 

 

6 minut temu, HSKI napisał:

Ad 2. Jedyne co tu jeszcze chciałbym dodać, że nie dostałem możliwości odpowiedzi na jej kolejne /do ponieważ od razu zostałem wrzucony do więzienia, a w moim odczuciu jeśli ktoś odgrywa sąd to sąd powinien ustosunkować się do każdego zarzutu oddzielnie tak jak to realnie jest natomiast mam wrażenie, że pominął po całości to co napisałem. Natomiast to też jest kwestia IC już więc zostawiłbym to po prostu.

Na to tez już odpowiedziałem, zostałeś potraktowany w taki sposób nie inny, bo w swoich narracjach jak pytał Ciebie o zdanie narzuciłeś mu w większości narracje co równa się z powergamingiem, lub po prostu małoznaczące odpowiedzi do tego, gracz odegrał - że twój wyrok został drobne skrócony
 

 

8 minut temu, HSKI napisał:

Ad 3. No to jak wcześniej napisałem może rzeczywiście było to niepotrzebne natomiast no jeśli ktoś odgrywa przeszukanie (i teraz już nie pamiętam co inni funkcjonariusze pisali) mam jedynie w logach przez jednego PD "dokładne przeszukanie wozu" no to mogłoby do tego dojść co napisałem wcześniej, ale mimo wszystko pominąłbym to, bo po czasie sam widzę, że jest to nieco takie moje czepianie się, które zapewne wyszło przez całą tą akcję, która jakby nie patrzeć mi się w tamtym momencie nie podobała w stu procentach. Dodatkowo chciałbym dodać, że moim zdaniem zatrzymujący mnie PD dokonał nieścisłości w narracji jak to nazwałeś poprzez odegranie na /do "nie wykonywał poleceń funkcjonariusza" co moim zdaniem nie miało miejsca bo wykonywałem każde ich polecenie jedyne co to pozwoliłem sobie napisać na czacie IC odpowiedź  w ich stronę żeby gra byłą bardziej immersyjna. No, a co do utrudnienia rozgrywki oraz tego screena to moim zdaniem powinno to się potraktować tak jak to napisałem wyżej, każdy gracz przecież pisze jakieś ofensywne teksty czy wulgaryzmy na PW, ale to jest PW, nie oczerniam nikogo na forum publicznym ani nie mówię nic złego na żadną osobę. Po prostu mam postać, nad którą spędziłem parę lat rozgrywając w ten czas wiele wątków i szkoda mi ucinać to wszystko ze względu na sytuację, którą osobiście nazwałbym drobnym nieporozumieniem. Oczywiście nie mam na myśli nic w stylu, że cała ta sytuacja to nic takiego, ani, że nie popełniłem żadnego błędu, lecz mimo wszystko uważam, że było tutaj trochę nieścisłości, które wtedy mogły wpłynąć na werdykt dot. blokady.

Odegrał, że nie wykonałeś poleceń funkcjonariusza bo tak było, sprawdziłem logi i gdy prosił Cię o wyjście to rzuciłeś głupim tekstem IC wiec miał do tego prawo, co do utrudniania rozgrywki to po prostu niesmacznie wyglądało to co napisałeś HSKI, tym bardziej, że wynikła z tego taka a nie inna sytuacja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Brtmss napisał:

Wnioskując po powtórce nadal podtrzymuje zdanie które pisałem wcześniej, nadal widoczne jest to, że gracz LSPD zatrzymał się powoli - nie będe się w to zagłębiał bo tak jak pisaliśmy, to kwestia IC.

32 minuty temu, Brtmss napisał:

Odniosłem się do tego odpowiadając na twoją pierwszą całkiem u góry^

No rozumiem natomiast jeśli jest desynchro to powtórka u niego wyglądałaby inaczej niż u mnie natomiast pomimo tego chciałem to odegrać bo liczyłem na jakąś ciekawą akcję RP, ale mniejsza - to kwestia IC oboje się z tym zgadzamy.

 

32 minuty temu, Brtmss napisał:

Sąd na tobie został odegrany w pełni poprawnie, Ty narzucajac swoje narracje zrobiłeś powergaming wmawiając mu co ma grać, nie jesteś gamemasterem aby wykonywać takowe czynności.

Znaczy wydaje mi się, że jeśli odgrywany jest sąd to jedna jak i druga strona musi się wypowiedzieć, moja narracja była taka sama jak jej - wypowiedzią w stronie postępowania i niczym innym. Nie narzucałem jej nic co by nie miało miejsca, a jedyne co odegrałem to zarzuty mojej postaci wobec funkcjonariusza podejmującego zatrzymanie. Chociażby zniewaga obywatela przez osobę umundorowaną, która miała miejsce itd.
 

 

32 minuty temu, Brtmss napisał:

Na to tez już odpowiedziałem, zostałeś potraktowany w taki sposób nie inny, bo w swoich narracjach jak pytał Ciebie o zdanie narzuciłeś mu w większości narracje co równa się z powergamingiem, lub po prostu małoznaczące odpowiedzi do tego, gracz odegrał - że twój wyrok został drobne skrócony

No to moim zdaniem wydaje mi się, tak jak to napisałem u góry. Natomiast moim okiem jeśli już ktoś dokonał power gamingu to byłaby funkcjonariuszka, która nie dała mi szansy na odpowiedź, a zamiast tego wrzuciła mnie skryptem do jaila - może też było to przez późną godzinę bo była to 2 w nocy lecz myślałem, że to nie jest jeszcze koniec akcji.

 

32 minuty temu, Brtmss napisał:

Odegrał, że nie wykonałeś poleceń funkcjonariusza bo tak było, sprawdziłem logi i gdy prosił Cię o wyjście to rzuciłeś głupim tekstem IC wiec miał do tego prawo, co do utrudniania rozgrywki to po prostu niesmacznie wyglądało to co napisałeś HSKI, tym bardziej, że wynikła z tego taka a nie inna sytuacja.

Na początku zapytała na /do czy drzwi są otwarte - napisałem, że tak. Następnie rzuciłem luźnym tekstem, który moja postać ma w zwyczaju od bardzo dawna, kazała nam wysiąść natomiast by ciągnąć grę immersyjną odpowiedziałem jej jedynie IC i wysiadłem dobrowolnie - nikt mnie nie musiał z auta wyszarpywać, kiedy wysiadłem z samochodu dobrowolnie, chciałem pociągnąć immersję napisałem też na czacie IC czy mogę chociaż pod dach przejść ponieważ była wtedy silna burza, a moja postać nie miała kurtki - zostałem wtedy zaciągnięty pod maskę radiowozu gdzie moja postać bez żadnych problemów przeszła, zaczęli następnie zakuwać mnie gdzie sam napisałem akcje "nie przeciwstawia się" więc w moim odczuciu od samego początku akcji do samego końca w żadnych stopniu nie stawiałem się funkcjonariuszowi, ani razu nie byli zmuszeni do użycia siły czy środków przymusu bezpośredniego.

 

Tak patrząc teraz na to wszystko to przynajmniej moim okiem cała ta apelacje zaczyna sprowadzać się głównie do gry IC i tak jak sam powiedziałeś wiele rzeczy powinno rozstrzygnąć się IC, a nie OOC w apelacji, do bardzo podobnego wniosku doszedłem również z administratorem tamtejszej nocy, który spectował akcję od początku odgrywania sądu aż do wrzucenia mnie do Jaila, sam dodał że jedyne co mi zostaje to rozstrzygnąć to w skardze jeśli chcę.

Edytowane przez HSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Community Manager

obecnie na moje wydaje mi się, że dodałem z hski to co trzeba i jest tutaj rozpisane wszystko dokładnie w razie pytań niech osoba rozpatrująca napisze je tutaj, odpowiem na nie z chęcią, nic więcej nie mam do dodania.

Marrynge i .scarface lubią to

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay, na samym początku pragne zaznaczyć, że bardzo ciężko mi się to czytało i bardzo ciężko było mi wysunąć jakiekolwiek wnioski z powyższych wiadomości. Faktem jest to, że uderzyłeś w pojazd osoby z PD oraz faktem jest to, że potem próbowałeś wywinąć kota ogonem jakoby tak nie było - pisząć chociażby do shallera po jailu, cyt; "Generalnie nie uderzyłem w niego [..]". Nie rozumiem dlaczego ciągle to podważałeś i używałeś jako argument, wiedząc, że było inaczej. 

Co do przekłamywania narracji, narracyjnie prawnik mógł zastosować taką linie obrony, ale również mogło zostać to szybko zbite. Bodycam oraz dashcam rejestrujące obraz w tamtym momencie były niezbitym dowodem na niewinność Sandry. Rzucałeś głupie teksty, chociażby ten z filmem interaktywnym gdy poprosiła Was o wyjście z wozu. Osoba postronna nawet dodała abyście wykonali polecenia oficer, więc coś tutaj musiałobyć nie tak. Niemniej jednak, skoro za tą sytuacje została zgloszona skarga do liderów PD, nieingeruje w to.

Przechodząc do podsumowania - tak, moim zdaniem za bardzo pochłoneła Cie gra i chęć wygrania. Wiedząc, że jesteś na straconej pozycji zacząłeś sypać głupimi tekstami oraz pisać głupie rzeczy do Twojego znajomego na /w. Może i w tamtym momencie nie grały one za bardzo znaczenia, ale teraz, gdy przeglądałem logi, nakreśliły mi pewne sytuacje. Co do rzekomego mustwinowania oficera PD, tak jak wspomniałem wyżej zajmie się tym LIDER (no bo skarge napisałeś). Po rozmowie z nadającym, jesteśmy w stanie odblokować Ci postać wzamian za odbycie 120 minutowego adminjaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin