Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[Deportacja] Egor Belikov


Koltsow

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: https://forum.v-rp.pl/profile/2075-Koltsow/

Nazwa postaci, na którą nałożono karę: Egor Belikov

Rodzaj kary: Blokada postaci

Powód nałożenia kary: Deportowany przez ICE

Członek ekipy nakładający karę: Garbowniczek

Wyjaśnienie sytuacji: 

Cześć, dnia 14.01 zostałem ukarany blokadą postaci za domniemany nielegalny przebyt na terenie Stanów Zjednoczonych. Podczas tworzenia mojego sima w panelu postaci zaznaczyłem opcję /LEGALNY IMIGRANT/. Co równa się z pojęciem legalny imigrant? To, że osoba posiadająca ten status musi spełniać jedną z poniższych kwestii:

-Posiadanie ważnej zielonej karty.

-Osoby na Wizach Tymczasowych:

-Osoby otrzymujące Azyl lub Status Uchodźcy:

-Osoby na Wizie Pracowniczej (H-1B, L-1 itp.):

-Osoby z Wizą Inwestycyjną (EB-5):

Odwołując się do chatlogu który zamieszcze zaraz, dowiadujemy się, że zdaniem Todd_Blackburn (Spud) postać jako legalny imigrant NIE MOŻE POSIADAĆ ZIELONEJ KARTY co jest totalnym absurdem i paradoksem w mojej sytuacji, ponieważ jest to totalnie sprzeczne z DEFINICJĄ legalnego imigranta.

(od dołu do góry)

[13.01.2024 21:07] Todd Blackburn mówi: Teraz posłuchaj, nie możesz mieć zielonej karty w domu bo nie mam jej w systemie - nie mogli ci jej wydać bez uprzedniego wprowadzenia jej w nasze bazy danych.

[13.01.2024 21:06] Todd Blackburn mówi: Przejdźmy na chodnik.

[13.01.2024 21:06] Todd Blackburn mówi: Wyjdź dla nas z auta.

[13.01.2024 21:05] * Steve Ruiz otworzyl drzwi pasazera.

[13.01.2024 21:05] * Jett Pope skończył robić notatki; schował notatnik wraz z długopisem do kieszeni plate carriera.

[13.01.2024 21:05] Steve Ruiz mówi: Okej, zgas silnik.

[13.01.2024 21:05] Egor Belikov mówi: W domu powninem posiadać zieloną kartę.

Co? Czy na prawdę agent ICE stwierdził, że jako legalny imigrant nie moge posiadać zielonej karty lub obywatelstwa? Totalna bzdura. Na tej postaci przebywałem legalnie na terenie USA i legalnie prowadziłem swój biznes (https://forum.v-rp.pl/topic/27788-gastronomiasteel-thunder-bar-grill/#comment-182652), co musiało zostać zaackeptowane in character w urzędzie.

 

Definicja pojęcia legalny imigrant - "Legalny imigrant w Stanach Zjednoczonych to osoba, która przebywa w kraju zgodnie z prawem imigracyjnym. Oznacza to, że posiada odpowiedni status prawny, który pozwala jej legalnie przebywać i często pracować w USA." Nalegam na ponowne rozpatrzenie tej akcji i zwrócenie uwagi na tę okropnie rozegraną akcję przez w/w członka frakcji.

f6oRkBr.png


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to raz. Podczas tworzenia postaci jako LEGALNY IMIGRANT traktujemy taką osobę jako człowieka, który przekroczył granicę USA na lądzie, morzu czy w powietrzu legalnie na ważnym dokumencie pobytowym (np. wiza) albo dokumencie tożsamości (np. paszport biometryczny w ramach umowy kraju X z USA np. Polska). Po przekroczeniu granicy tak jak każdy dokument jego ważność może ulec przedawnieniu, teraz weryfikacje sytuacji pobytowej takiego gracza przeprowadzam na podstawie dostępnych systemów LEA (MDT - to czy ma kartę bądź jej nie ma), tego co gracz oświadczy mi IC (np. że jest w małżeństwie z obywatelem USA) bądź tym co jest zagrane na /do i traktuje to jako prawdę zgodnie z regulaminem serwera. 

Idąc od początku, w/w gracz napisał mi, że mieszka od 10 lat w USA (jest to możliwe na podstawie zielonej karty) i  STARA się o obywatelstwo (po 10 letnim pobycie w USA bez wyjazdu za granicę USA można starać się o naturalizację pobytu czyli ubieganie się o  obywatelstwo. Staranie się nie jest jednoznaczne z posiadaniem obywatelstwa). Napisał że posiada zieloną kartę w domu. Nie posiada żony ob. USA oraz nie urodził się na terytorium USA żeby nabyć obywatelstwa zgodnie z prawem ziemi. Wszystko to zostało napisane na czacie IC bez użycia /do. W ramach braku użycia /do korzystam z jedynego dostępnego źródła którego nie można zakłamać - MDT. Jako osoba w terenie nie będę jechać do jego domu żeby zobaczyć czy fizycznie ma tą kartę bo to po pierwsze mija się z celem, a jeżeli karta faktycznie została wydana to i tak będzie widnieć w systemie. Stwierdzono iż gracz grający imigranta z Rosji nie posiada wizy ponieważ nie była ona uwzględniona w czacie IC przez gracza mimo pytania o jej posiadanie. Nie będę traktował oświadczenia ustnego jako dowodu na posiadanie tytułu pobytowego. To tak jakbym podszedł do kontroli cudzoziemca i spytał go czy jest pan leglanie? - Tak. - A to dziękuję dowidzenia. I tyle z gry dla ICE. Padł argument że musi być legalnie skoro IC od 10 lat prowadzi biznes. Jest to możliwe nawet będąc nielegalnym imigrantem. Jak? Wjechał legalnie, rozpoczął biznes legalnie ale po skończeniu ważności tytułu pracował i powierzał pracę już jako nielegalny i do dnia kontroli takiej osoby po prostu wcześniej nie zostało to przez nikogo ujawnione. I nikt tego nie ujawnił ponieważ ICE działa od tygodnia. Mogę jeszcze się rozpisywać na ten temat i naprawdę go wyczerpać ale nie widzę powodu. Skwituje to tym, ze napisałem na /b przed nadaniem blokady postaci, że ma prawo (idąc na ręke graczom) odwołać się w dziale apelacji od blokady postaci podając za powód minięcie czasu karencji po deportacji. O co z tym chodzi? W momencie deportacji cudzoziemca równolegle dostaje on zakaz wjazdu na terytorium państwa na określony czas. Po jego upływie możliwość ponownego wjazdu otwiera się i w tym momencie może ponownie wlecieć na legalnym kwicie ale jego drogi uzyskania zielonej karty/obywatelstwa są uszczuplone. Dlatego jeżeli ktoś zostaje deportowany IC i zależy mu na tej postaci informuje taką osobę o tym, żeby w apelacji napisała o minięciu okresu wcześniej wymienionej karencji jako podkładkę do rozpatrzenia tej apelacji pozytywnie. Nie uwalam postaci na siłę, nie mam takich intencji - dla mnie liczy się gra IC bo z tego czerpię przyjemność. Decyzję podejmuję tylko i wyłącznie na podstawie dostępnych skryptów oraz tego co sam gracz wobec którego podejmuję kontrole legalności pobytu mi napisze.  Nic nie wyciągam "z dupy" i nie naginam na własną stronę i nie praktykuje PowetGamingu bo dziewczyna nie zrobi mi loda bo w jakiejś grze kąkuterowej deportowałem jakiegoś cudzoziemca. 
image.png

 

 

Edytowane przez Spud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie z tego tytułu, że od osoby apelującej padły oskarżenia na w/w gracza, dałem mu możliwość wypowiedzi i sprostowania całego tematu. Mimo, że rozmawiałem z nim i objaśnił na czym polega cała sytuacja, nie chciałem zostawić go bez odpowiedzi czy stawiać w złym świetle. Sytuacja ta niech będzie rozjaśnieniem dla reszty graczy, która kreuje swoja postać jako /legalny imigrant/. Apelacje wyjątkowo przyjmuje ze względu na nieścisłości, które wyniknęły. Buźka! 🥺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin