Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

050. Diana Daivari o biznesie, współpracy z Asami i planach na przyszłość.


Rekomendowane odpowiedzi

Vv7elTT.png

Written by Ethan Parker - DAILY GLOBE 19/02/2024


DIANA DAIVARI O BIZNESIE, WSPÓŁPRACY Z ASAMI I PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ.


fota1_wywiad.png?ex=65e4ed3f&is=65d2783f

Ethan Parker: Dzień dobry i dobry wieczór! Serdecznie witam was tego pięknego wieczoru. Jestem Ethan Parker, a dzisiaj z przyjemnością poprowadzę dla was Night American Discussion.  Ze mną dzisiaj nietypowy gość - osoba, która nieczęsto występuje publicznie, ale działa z zaplecza, będąc głową takich spółek jak CROWN Holding, CROWN Development, Ferreira Investments, Healife czy Fuzzy. Witaj, Diana!

Diana Daivari: Dobry wieczór Ethan, słuchacze. Dziękuje za zaproszenie, bardzo mi miło.

Ethan Parker: Powiedz mi Diana, nie jesteś już zmęczona tym wszystkim? Nie oszukujmy się, masz na sobie wiele obowiązków. Prowadzenie jednej spółki to już wyzwanie, a co dopiero kilku. Jak się z tym wszystkim czujesz?

Diana Daivari: To nie do końca tak, że jestem w tym wszystkim sama. Za każdym z przedsiębiorstw stoi sztab ludzi, którzy we wszystkim mi pomagają. Delegowanie odpowiedzialności i efektywne zarządzanie obowiązkami pomagają w uniknięciu nadmiernego obciążenia. Jeżeli mowa o Fuzzy, większość obowiązków przejął za mnie Fabrizio Bonventre i to on odpowiada za dalsze sukcesy tej spółki. W kwestiach Healife, działa ze mną niezastąpiona Asami Kiyoko, która pod naszym szyldem wydała kolekcje Tokyo Blossom.

fota2_wywiad.png?ex=65e4ef16&is=65d27a16&hm=1912f7cb725db0f4f38da371227333c18d382389ddb0172419c781347db500d4&Ethan Parker: Lecz mimo wszystko, to ty jesteś głową wszystkich tych spółek. Nie ma co się oszukiwać. Spośród wszystkich projektów, które prowadzisz, masz jakiś swój ulubiony? Spółke, która jest twoją gwiazdką w głowie? Temat CROWN poruszymy chwilkę później, teraz cofnijmy się jeszcze do Healife. Wspominałaś, że prowadzisz tę spółkę z Asami. Jak do tego doszło? Nie ukrywajmy, nie codziennie na wysokich stanowiskach zasiadają gwiazdy.  Nie uważasz, że jest to dość ryzykowna współpraca? Raczej Asami nie ma zbyt dużych kompetencji biznesowych, przynajmniej z tego, co wiem. Bliżej jej myślę do ambasadorki, niż wspólniczki. 

Diana Daivari: Healife współpracowało z Asami od początku, wszystko przebiegało zawsze bez jakichkolwiek problemów. W moim odczuciu to bardzo konsekwentna i odpowiedzialna osoba, do tego zawsze służe jej wsparciem. Na jednym ze spotkań z nią i jej menadżerem, wyszła z ich strony propozycja otworzenia własnej marki kosmetycznej. Healife było do tego dobrą podstawą, dysponujemy całym zapleczem, które to umożliwia. Asami zależało na tym, żeby kosmetyki były w pełni naturalne, co dodatkowo wchodziło w założenia i koncepcje działania i produktów samego Healife.

Ethan Parker: Ciekawe, że wybraliście właśnie Asami do takiej współpracy. Jednak wielu obserwatorów zastanawia się, czy osoba znana głównie jako ambasadorka może skutecznie kierować firmą, zwłaszcza w branży kosmetycznej. Nie obawiasz się, że brak doświadczenia biznesowego może wpłynąć negatywnie na wyniki Healife? Ostatecznie, to nie tylko marka, ale także biznes, który musi działać efektywnie i konkurencyjnie.

Diana Daivari: Mam do niej duże zaufanie, za czym przemawia sam fakt, ile ze sobą współpracujemy. Obecne wyniki sprzedaży jej nowej kolekcji, jak i sam odbiór produktu utwierdzają mnie tylko w tym, że to było dobre posunięcie.

Ethan Parker: Rozumiem, że z pewnością Asami ma swoje mocne strony, ale nie możemy zapominać o jej głównej roli jako ambasadorki. W świecie biznesu, zwłaszcza w branży kosmetycznej, niezbędne są umiejętności zarządcze, strategiczne myślenie i zdolność podejmowania trudnych decyzji. Czy Asami posiada te umiejętności w dostatecznym stopniu, aby skutecznie współkierować Healife? Zwłaszcza, że dotychczas jej działalność koncentrowała się głównie na byciu twarzą marki. Warto również przypomnieć, że przez większość swojej kariery otacza się doświadczonymi managerami. Już na samym początku w jej karierze pojawiła się Lexie Tavares. 

Diana Daivari: Zdaje sobię sprawę z tego, że rozmowa o Asami i podważanie jej kompetencji to klikajacy się temat, jednak jak już wcześniej wspomniałam, notowania i wyniki spółki jasno pokazują, że doskonale się w tym odnajduje. 

Ethan Parker: Rozumiem, że wyniki mówią same za siebie, ale czy mogłabyś bardziej konkretnie omówić, w jaki sposób Asami przyczyniła się do tych sukcesów? Z tego, co wiem, jest ona dość wysoko w strukturach Healife. Zresztą sama przedstawiasz ją jako wspólniczke. Kwestia tego, czy te nazewnictwo jest odpowiednie? Czy to tylko kwestia bycia twarzą marki, czy rzeczywiście aktywnie uczestniczy w procesach decyzyjnych i strategicznych spółki?

Diana Daivari: Całe zaplanowanie działania i idei marki Tokyo Blossom to zasługa Asami. Nie przyczyniłam się do tego w żadnym stopniu, kolekcja Frozen Wings, otworzenie sklepu na Rockford Hills. Współpraca z celebrytami, zaangażowanie w schroniska, fundacje. To tylko część z tego, co zostało zrealizowane właśnie przez nią. Wydaje mi się, że to odpowiedni argument do tego żeby nazwać ją wspólniczką.

Ethan Parker: Postawmy kropkę przy tym i przejdźmy dalej. Chciałbym przejść do tematu CROWN Holding, który z mojej perspektywy w ostatnim czasie zalicza wloty i podnosi swoją pozycję na rynku. Jeszcze przed tym chciałbym was wszystkich poinformować, że jeśli macie jakieś pytania do naszego dzisiejszego gościa możecie dzwonić pod numer 4-1-8-3-6-3. 

fota3_wywiad.png?ex=65e4ef82&is=65d27a82

Ethan Parker: Diano, muszę Ci to powiedzieć, że mam trochę do Ciebie pretensje. Widząc nową osobę odpowiedzialną za CROWN, liczyłem na powrót do czasów świetności. Miałem nadzieję, że wkrótce będę mógł zamieszkać w nowym apartamentowcu wybudowanym właśnie przez was. W praktyce jest to do zrobienia, w sprzedaży macie teraz apartamenty w The Vermont czy Vespucci Beach, ale zdaję sobie sprawę, że to nie jest ta sama skala, co kiedyś. Miałem w głowie wizję, że wkrótce kolejny z wieżowców otaczających nas będzie właśnie wasz. Jak to się stało, że żaden następca czy następczyni Miss Ferreira nie jest w stanie dotrzeć do postawionej przez nią poprzeczki? Nie boję się tych słów, CROWN nigdy nie było w tak dobrej pozycji, jak podczas jej kadencji. Nie posiadasz w sobie takiej wewnętrznej ambicji, aby podbić tę poprzeczkę? Zrealizować coś wielkiego? Kolejna ogromna inwestycja, jak naprzykład Maze Bank Tower?

Diana Daivari: W pełni się z tobą zgadzam. Rok 2021, w którym ówczesną Chief Director of Los Santos była Lucille Ferreira, był erą, w której CROWN było liderem na rynku nieruchomości. Niestety z niewiadomych mi przyczyn doszło do restrukturyzacji i jej odejścia. Co za tym idzie, część budynków należących do CROWN zostało sprzedane, a sama spółka stanęła pod znakiem zapytania, któremu towarzyszyła ciągła rotacja i tasowanie stanowisk w zarządzie. Ten czas wykorzystały inne przedsiębiorstwa, które zążyły wejść na rynek, oferując zbliżoną, a w niektórych przypadkach nawet lepszą oferte ekskluzywnych apartamentów. W międzyczasie doszły pewnie zmiany po stronie prawnej, które skutecznie utrudniły ponowne wejście na rynek dla nowych inwestorów.  obecnej chwili, mocno kwestionowałabym opłacalność budowy kolejnych już, ekskluzywnych i nowoczesnych apartamentowców. W mojej opinii to miasto jest nimi przesycone, co zaowocowało zmianą podejścia do tego tematu wewnątrz CROWN.

Ethan Parker: Diana, jakie obecnie macie podejście do tego tematu? Czy skupiacie się teraz na mniejszych inwestycjach, kierowanych do osób o niższym statusie społecznym? Czy może to jedynie rozgrzewka przed ewentualnym wejściem na inny, bardziej ekskluzywny rynek?

Diana Daivari: Obecnie realizujemy plany inwestycyjne, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczności, która szuka mieszkań w rozsądnej cenie i wysokim standardzie. Udało nam się już dokończyć kilka z nich z oczekiwanymi wynikami sprzedaży. Co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że zapotrzebowanie na tego typu inwestycje jest wysokie. Wydaje mi się, że mogę również zdradzić to, że planujemy zrealizować kilka inwestycji w Davis z umożliwieniem dofinansowań do zakupu.

Ethan Parker: Wszystko to brzmi dość interesująco, lecz nie myślałaś o realizacji ekskluzywnej inwestycji? Tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie w waszej ofercie. The Carson Development i Saint Development aktualnie zwolniło ruchy, jest to idealna szansa na wejście na ten rynek po dłuższej przerwie. CROWN z tego co pamiętam, było właśnie znane z obszernej oferty, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Diana Daivari: Nie stwierdze jednoznacznie, że odcieliśmy się całkowicie od tego rynku i nie zrealizujemy już takich inwestycji. Jednak w aktualnym etapie skupiamy się na apartamentach, dostępnych dla każdego, a nie jedynie wąskiej grupie zamożnych mieszkańców. 

7rKwcXw4xL34Rnvy58b6_02_b0e0fe4abc11a814324d771ef87e6841_avatar_full.png?ex=65e4eff1&is=65d27af1&hm=a6cd1c594e64d31c70ee7c741afc76eeda1e7a80406b3f87a161a640d28cacdf&Ethan Parker: Rozumiem, zatem zostawmy na chwilę temat rynku developerskiego. Skoro nieruchomości i pieniądze idą ze sobą w parze, przejdźmy teraz do kolejnego filara waszej działalności, czyli Ferreira Investments. Ostatnio miałem okazję przygotować materiał biznesowy na ten temat. Gdy zagłębiałem się w historię tej spółki, zastanawiała mnie jedna sprawa. Zauważyłem, że ta spółka działa aktywnie w momentach, gdy jest potrzebna do większych działań biznesowych. Pojawia się i znika, jak cień na chwilę, pojawiając się tylko w kluczowych momentach. Swoją zwiększoną aktywność mogliśmy zaobserwować podczas restrukturyzacji korporacji International Online Unlimited, gdy ta korporacja odsunęła się od rynku finansowego, w podobnym momencie Ferreira Investments znowu schowało się ze swoimi działaniami. Teraz, gdy potrzebna jest odbudowa pozycji holdingu, znów się pojawia. Czy rzeczywiście waszym celem jest wspieranie przedsiębiorców? Czy to jedynie okazja do zbudowania pozytywnego wizerunku, a spółka zniknie z oczu publiczności tylko, gdy pozycja holdingu się ustabilizuje? Tak to wygląda Diana w oczach ludzi.

Diana Daivari: Nie mogę ci odpowiedzieć dlaczego w tamtym momencie wyglądały tak działania spółki, ponieważ nie zarządzałam nią. Ferreira Investments powstało z początkiem 2022 roku, pierwotnie będąc komórką odpowiedzialną za inwestycje i poszerzanie kapitału. Problemem mógł okazać się brak chętnych na tego typu usługi, trudno mi określić co było tego powodem, jednak po miesiącu od obecnej reaktywacji tego funduszu, mieliśmy już kilka udanych inwestycji. Może to kwestia odpowiedniego dotarcia do odbiorców. Ze swojej strony mogę jedynie zapewnić, że przygotowaliśmy całe zaplecze pod aktywne prowadzenie tej komórki i zachęcam wszystkich do wykorzystania możliwości dofinansowań, jakie oferujemy.

Ethan Parker: Jesteś w stanie obiecać, że wasza spółka inwestycyjna nie zniknie z widoku, lecz będzie aktywna nawet po osiągnięciu stabilnej pozycji na rynku? Czy możemy być pewni, że nie zostawicie przedsiębiorców samych, tak jak to miało miejsce?

Diana Daivari: Twoje słowa wymagają pewnego sprostowania, Ferreira Investments nie było kluczowym środkiem finansowania przedsiębiorstw, a jedynie dodatkiem i umożliwieniem tego. W tym momencie mogę cie zapewnić, jednak nie należy uzależniać tego od naszego funduszu.  Co mam na myśli, twoje słowa o pozostawieniu przedsiębiorców samych nie są prawdą. Udostępniamy pewne narzędzie, ale to tylko kwestia dodatku.

Ethan Parker: I w tym momencie się zatrzymajmy. Nasz czas na dzisiaj dobiega końca, a już o dwudziestej zapraszam was na wspaniały wywiad z dyrektorem Little Hope Orphanage, Jonathanem Whebeleyem, prowadzony przez utalentowanego dziennikarza, Richarda Sutliffa. Ja nazywam się Ethan Parker, a dzisiaj w studiu gościła Diana Daivari. Dalsza część wywiadu będzie dostępna już jutro, na oficjalnej stronie Daily Globe. Dobry wieczór!

[PO PRZERWIE]

Ethan Parker: Jesteśmy już po krótkiej przerwie, w mniejszym gronie, bo bez słuchaczy. Omówiliśmy już, myślę, całą aktualną sytuację. Teraz chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda w twojej głowie przyszłość? Przyszłość twoja i twoich spółek.

Diana Daivari: Nie mogę ci powiedzieć o wszystkim, co planujemy, ale z najbliższych prioryterów mogę wymienić na pewno start większego naboru przedsiębiorstw do grupy holdingowej, udostępnienie im większych korzyści. Inwestycje w Davis, o której wspominałam live. Włączenie w to Ferreira Investments, jako komórki dofinansowań. Dalsze wspieranie przedsiębiorstw, a także organizację jednego ze skierowanych w ich strone wydarzeń. Jeżeli pytasz o moją przyszłość, planujemy pobrać się z moim narzeczonym. **uśmiechnęła się do Steven'a** Może powiększyć naszą zwierzęcą rodzine?  Mamy już dwa psy i kota, ale zastanawiamy się jeszcze nad mrówkami albo rybkami. **przytaknęła rozbawiona, chwyciła za szklanke wody**.

Ethan Parker: Rybki brzmią interesująco. Może zaproponuję szefostwu zakup akwarium? Myślę, że wpasowałoby się do tego studia. Chciałbym jeszcze na chwilę wrócić do naboru przedsiębiorstw do twojej grupy holdingowej. Kiedyś wspieraliście nawet nas, Daily Globe. Jakie aktualnie spółki znajdują się w strukturach CROWN Holding? 

Diana Daivari: W ostatnim czasie nie przykładaliśmy dużej uwagi do przyjmowania nowych przedsiębiorstw. Aktualnie jest to Fuzzy, Healife, Bean Machine i do niedawna Covgari oraz Medicoin i Murrieta Oil. Ponad to naszym partnerem biznesowym jest Airsoft Arena. 

Ethan Parker: Mimo wszystko brzmi to dość imponująco. W końcu Fuzzy, Healife czy Bean Machine to nie są małe spółki. Wspominałaś o udostępnieniu większych korzyści dla waszych podmiotów. Co miałaś na myśli?

Diana Daivari: Wspólne, priorytetowe współprace. Podobnie z dofinansowaniami i zapleczem prawnym, które udostępniamy współpracując z jedną z kancelari. Dodatkowo zaplecze biurowe Arcadius Business Center i wszechstronną pomoc w każdej dziedzinie. Nie mogę na ten moment powiedzieć o wszystkim co planujemy, ale wspomnę jedynie, że do tej listy trafi jeszcze kilka założeń i działań.

Ethan Parker: A więc jeśli szukacie możliwości przeniesienia swojego biznesu na wyższy poziom, warto przyjrzeć się ofercie CROWN. Diana chcesz przekazać coś do naszych słuchaczy? Tak na zakończenie, od serca. Jesteś osobą, która osiągnęła dość duży sukces.

Diana Daivari: Bardzo mi schlebiasz Ethan, ale wydaje mi się, że to przesadne. **skinęła rozbawiona, poprawiła marynarke** Chciałabym jedynie zachęcić wszystkich, którzy mają swój pomysł na biznes, czy wydarzenie do realizacji tych planów. Obecnie mamy tak duże zaplecze do pomocy w tych działaniach, że czasami wydaje mi się absurdalny fakt braku chęci do ich realizacji.

Ethan Parker: I tymi słowami żegna się z wami wyjątkowo skromna Diana Daivari. Jeśli macie pomysł na biznes czy wydarzenie odezwijcie się do niej. Napewno wraz ze swoim sztabem ludzi wam pomoże. Dzięki wielkie za dzisiejszy wieczór, była ze mną Diana Daivari.

Diana Daivari: Dziękuje za zaproszenie, było mi niezmiernie miło.


ECMxxx9h.jpg

Edytowane przez Mafio
Drakew, anti, Necro i 11 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin