Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

012. [WIDEO + BODYCAM] Obszerny materiał odnośnie eskalacji sporu o budynek spółki McGuire & Foster Limited Company! Kto w swoich roszczeniach ma rację? Czy organy ścigania dojdą w końcu do porozumienia z przedstawicielami Diaspory?


Rekomendowane odpowiedzi

spacer.png


**Na oficjalnej stronie Weazel News pojawił się nowy materiał. Użytkownicy aplikacji mobilnej otrzymali powiadomienie. Artykuł poza samym tekstem zawiera pliki audio oraz wideo. Możliwość komentowania została włączona z podstawową moderacją**


I. PIERWSZA STYCZNOŚĆ ORGANÓW ŚCIGANIA Z LUDNOŚCIĄ ŻYDOWSKĄ

23 lutego 2024 roku w różnych mediach społecznościowych pojawiło się krótkie nagranie, gdzie można zauważyć kilka osób z ludności żydowskiej, która zostaje aresztowana przez RIOT ze strony LSSD podczas modlenia się przez nich pod budynkiem firmy McGuire & Foster Limited Company. Obecni na nagraniu są dodatkowo przedstawiciele LSPD, którzy również prowadzili działania wobec przedstawicieli diaspory żydowskiej. Na nagraniu można usłyszeć wykrzykiwane przez protestujących hasła, które nawołują do oddania im budynku, ponieważ według ich słów został im on zabrany nielegalnie dziesięć lat temu. Samo wideo przedstawia moment związany bezpośrednio z ich aresztowaniem i nie pokazuje przebiegu całej sytuacji od jej początku.

Kilka godzin później, okoliczny Rabin z Textile City zarzucił LEA naruszenie prawa w postaci łamania wolności religijnej i dokonania zamachu na kulturę żydowską. Dodatkowo miały miejsce pomniejsze zamieszki na terenie miasta, a w szczególności pod City Hall. Następnego dnia, kilka profili prowadzonych przez osoby żydowskiego pochodzenia opublikowały wpisy, gdzie zarzucali prowadzącemu wówczas negocjację Senior Lead Officer Harvey Hayden wprowadzenie obecnych tam osób w pułapkę, tym samym łamiąc zasady pokojowych negocjacji i przyzwalając na naruszenie wolności religijnej, a zarazem zamachu na ich kulturę. Nie kryją oni oburzenia w stosunku do oficera Harvey Hayden, ponieważ początkowo to właśnie obecni wówczas przedstawiciele ludności żydowskiej poprosili go o przybycie i rozmowę. Domagają się oni ukarania wszystkich LEO za naruszenie ich praw.

Nasza redakcja nawiązała kontakt z LSSD, kierując pismo z prośbą o udzielenie informacji na temat prowadzonych tam działań. Pion medialny odpowiedział na pytania redakcji i przedstawił on swoje stanowisko:

Spoiler

Dziękujemy za chęć skontaktowania się z Sheriff's Information Bureau w związku z niedawnym incydentem dotyczącym aresztowania osób pochodzenia żydowskiego przez zastępców jak i jednostki RIOT. Rozumiemy obawy społeczności i doceniamy możliwość skomentowania sytuacji. Naszym głównym celem jest zapewnienie przejrzystości i utrzymanie zaufania publicznego. Krótki film krążący w sieci przedstawia jedynie fragment zdarzenia, rozpoczynając się od chwili, gdy organy ścigania zbliżyły się do osób modlących się. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, jednakże nie jest to pełny zarys sytuacji. Wcześniejszy brak współpracy ze strony osób pochodzenia żydowskiego, z którymi zastępcy próbowali nawiązać kontakt, oraz fakt ich wtargnięcia na posesję prywatną, stały się istotnymi aspektami tego incydentu. Zastępcy działali zgodnie z protokołami i obowiązującym prawem. Wraz z znajdującym się na miejscu SLO departamentu miejskiego, chcieli nawiązać dialog i zrozumieć sytuację, jednak przez brak współpracy ze strony osób zamieszanych, konieczne było podjęcie działań mających na celu utrzymanie porządku publicznego. W związku z zarzutami o naruszenie wolności religijnej, pragniemy podkreślić, że nasi zastępcy zawsze respektują prawa obywateli do swobodnego wyznawania swoich przekonań. Jednakże, w kontekście wtargnięcia na posesję prywatną, konieczne było podjęcie odpowiednich środków.

Z poważaniem,
Lieutenant Charles Farrington

Redakcja Weazel News jako jedyna uzyskała dostęp w tej sprawie do zapisów nagrań z bodycamów zastępców biorących udział w incydencie z 24 lutego 2024 roku pod budynkiem należącym do McGuire & Foster Limited Company:

Spoiler

Pesach Dresner krzyczy: Nie macie najmniejszego prawa! To jest nasz budynek!              
Carlos Mendoza mówi: Cześć, sarge.             
RADIO Jason Cattaneo mówi: 281S; przyślij mi wsparcie w postaci dodatkowej jednej jednostki na scenę z ostatniego ninera.       
Joziah Wechsler krzyczy: Chcemy tutaj SLO Harvey Hayden, który dzisiaj udzielał wywiadu. On ma z nami porozmawiać!             
Carlos Mendoza mówi: Wracam na stację, na mobilizację. Okay?          
Jordan Bentley mówi: Tia...             
Joziah Wechsler krzyczy: Chcemy tutaj SLO Harvey Hayden, który dzisiaj udzielał wywiadu. On ma z nami porozmawiać!      
RADIO Carios Mendoza mówi: 242 Paramedic, 10-6 na czas mobilizacji.       
Jordan Bentley krzyczy: Jest z Police, zgadza się?!             
Joziah Wechsler krzyczy: Tak.. słyszeliśmy dzisiaj jego wywiad!             
Pesach Dresner krzyczy: Tak! Dajcie nam tego kanciarza tutaj!             
Jordan Bentley mówi: Uhhh...             
Pesach Dresner krzyczy: To on! Go... Go właśnie chcemy!             
Jordan Bentley krzyczy: Zobaczę co da się zrobić! Do tego czasu nie róbcie niczego głupiego!       
Joziah Wechsler krzyczy. Dobrze!             
Jordan Bentley mówi: Poproś miejskich o kontakt do tego całego SLO.             
RADIO Jason Cattaneo mówi: 281S; poproś miejskich o kontakt do ich oficera Harvey Hayden.         
Jordan Bentley krzyczy: Co się wydarzyło w tym wywiadzie, co SLO powiedział czego nie powinien?!       
RADIO Alexander Ryan: 289 Boy, jesteśmy w drodze, jak sytuacja na miejscu?             
Alexander Ryan mówi: Stań obok.             
Joziah Wechsler krzyczy: Niech tu przyjdzie!             
Jordan Bentley krzyczy: Spokojnie, chcę się dowiedzieć o co chodzi!             
Joziah Wechsler krzyczy. To jest nasz budynek i chcemy go odzyskać, on nam w tym pomoże!       
Jason Cattaneo mówi: Zadzwonić do niego?       
Pesach Dresner krzyczy: O co chodzi? To jest nasze! Nie udawajcie że nie wiecie! Zabrali go nam! Potrzebujemy go! Potrzebujemy… Chcemy to odebrać w pokojowy sposób!            
Jordan Bentley krzyczy: Próbuję się dowiedzieć, jestem z wami szczery! Jak SLO ma wam pomóc w odzyskaniu budynku?! Zadzwonię do niego.      
Joziah Wechsler krzyczy: On będzie wiedział!             
Pesach Dresner krzyczy: Zobacz! Zobacz!             
Joziah Wechsler krzyczy: Pozwiemy Was… Robicie to, co robiono z nami kilkadziesiąt lat temu!       
Caleb Everdingen mówi: Kto jest IC?             
Alexander Ryan mówi: Bentley.             
Jordan Bentley mówi do telefonu: Hey, Sierżant Bentley z Sheriff's. Jacyś... Żydzi? Nie mam pojęcia, mówią, że dasz radę im pomóc w odzyskaniu budynku który "należy do nich".             
Joziah Wechsler krzyczy: Przyjedzie tu ten oficer?!           
Pesach Dresner krzyczy: Kto dał wam takie prawo odebrać to.. Co nie było wasze? A nasze!             
ROZMOWA TELEFONICZNA Jordan Bentley mówi: Dlatego do Ciebie dzwonię. Jesteśmy przy zakładzie tekstylnym na La Mesa. Obok jednego z LTD. Dzięki wielkie, oficerze.
Jason Cattaneo mówi: Przyjechał facet - podaje się za właściciela budynku.           
Joziah Wechsler krzyczy. Gdzie ten oficer?!         
Pesach Dresner krzyczy: Dajcie go! On to rozwiąże!   
Jordan Bentley krzyczy. Zaraz przyjedzie. Właśnie z nim rozmawiałem! Która osoba podaje się za właściciela?             
Caleb Everdingen mówi: Mamy protest, kilka osób twierdzi, że ten teren należy do nich zróbcie tutaj przejazd i nie wchodźcie na razie na ten teren.           
Tyrell Quinn mówi: Jeden z tych, co podjechał.             
Alexander Ryan mówi: Prowadzimy tutaj działania, pewna społeczność szuka jakiegoś officer’a, wiecie coś na ten temat?             
Caleb Everdingen mówi: Po prostu zaparkujcie na boku bo będziemy potrzebowali miejsca. I dajcie nam działać.             
Alexander Ryan mówi: Tiah, jak możecie odejdźcie trochę i czekajcie.             
Jordan Bentley mówi: Niech się wylegitymuje, powie co może być przyczyną... Tego czegoś? Zajmie się tym jednostka Ryana. Wy natomiast pilnujcie, żeby niczego nie spalili. Za chwilę przyjedzie tu ten cały SLO, oby zaspokoił sytuację.             
Pesach Dresner krzyczy: Wierzymy w to całym sercem.. Dusza.. Oraz mózgiem.. Nie chcemy robić tego złe, nie chcemy zgrzeszyć! Chcemy po prostu odzyskać to co było nasze! To! Co jest nasze i pozostanie nasze na wieki!             
Alexander Ryan mówi: Odejdźcie na ten moment w bezpieczne miejsce, poinformuje was po całym zdarzeniu jak wygląda sytuacja.   
Jordan Bentley mówi: Ryan, przyblokuj tym Scoutem przejazd za nami. Na pierwszej linii zostaje tylko RIOT.
RADIO Caleb Everdingen mówi: Wiadomo co z tym SLO?             
Joziah Wechsler krzyczy: Czas jest dla nas ważny, niedługo mamy modlitwę… Za ile tutaj będzie?!
RADIO Jordan Bentley: 281 Sam; czekamy na przyjazd SLO, ma za chwilę się tutaj zjawić. Do tego momentu RIOT ma za zadanie pilnować, żeby nic nie przeszło dalej niż ich słowa.
Pesach Dresner krzyczy: Chcemy rozwiązać tą sytuację! Nie chcemy używać siły w żadnym stopniu!... Bracia! Jesteśmy w tym razem!
Alexander Ryan mówi: Co wiemy na ten moment o nich? Czego oczekują?      
Jordan Bentley mówi: Słyszeli wywiad z tym SLO, twierdzą, że ten im może pomóc rozwiązać ten problem? Chcą tylko z nim gadać bo ten budynek im się należy?
Michigan McNarney mówi: Ta... dopytaj tam o szczegóły.
Pesach Dresner krzyczy: Widzimy was! Widzimy w jaki sposób chcecie to rozwiązać!
Harvey Hayden mówi: Cześć, cześć.. Sierżant Bentley - znajduje się tutaj? Jestem na miejscu, podobno doszło tutaj do jakiejś sytuacji.. Wtajemniczył mnie? Senior Lead Officer Harvey Hayden. Dobrze cię widzieć sierżancie, co tutaj się dzieje..
Joziah Wechsler krzyczy. Jeśli zaczniemy się modlić, nie odejdziemy stąd, będziemy modlić się cały dzień!
Jordan Bentley mówi: Hey, ze mną rozmawiałeś. Słuchaj, sprawa wygląda tak - tam mamy protestujących, słyszeli twój wywiad i twierdzą, że pomożesz im odzyskać budynek bo został im nielegalnie czy coś takiego zabrany. Pilnuje ich RIOT.
Alexander Ryan mówi: Tam dalej stoją ponoć właściciele budynku, kupili go niedawno.
Jordan Bentley mówi do Alexander Ryan: Właśnie, zajmiesz się wyjaśnieniem sprawy?
RADIO Caleb Everdingen mówi: Jeden z nich próbuje dostać się do budynku.
Pesach Dresner krzyczy: Widzicie to!? Czy wy to widzicie?!
Tyrell Quinn mówi (krótkofalówka): Uważajcie, jeden z nich zaczął tu podchodzić
Harvey Hayden mówi: Oh.. Cholera jasna - mogę dostać jakiś megafon oraz wskażecie mi gdzie mogę najbliżej podejść do nich, chce z nimi pogadać jak człowiek z człowiekiem - Wiem, że jak pokaże im normalność, to okazja to z powrotem. Maja tam zakładników, broń - cokolwiek?
Jordan Bentley mówi do Jason Cattaneo: Boot, przynieś megafon z wozu
Pesach Dresner krzyczy: Zamknęli! Zamknęli nasze... Nasz budynek! Który od zawsze był nasz! pozostanie nasz do końca dni! Dlaczego? Powiedzcie nam... Czy jesteśmy tacy źli, bracia?! - nie została odnaleziona.
Harvey Hayden mówi: Gdzie oni są w środku budynku czy przed TARV?
Jordan Bentley mówi: Przed TARV, po drugiej stronie jest bus z wieżyczką.
Harvey Hayden mówi: Alright, dogadam to spokojnie - słowo. Znamy jego imię?
RADIO Jordan Bentley: Za chwilę podejdzie tam SLO z megafonem, przejmie negocjacje. Jeśli tamte osoby wydadzą podejrzany ruch, zbliżą się do SLO macie zgodę na użycie less lethal.
Joziah Wechsler krzyczy: Macie broń.. chcecie nas zamordować!
MEGAFON Harvey Hayden mówi: Hey, jak chcieliście tak tutaj jestem - przyjaciele, to ja.. Harvey Hayden, Senior Lead o którym słyszeliście w wiadomościach - przedstawmy się, jak mam na imię?
Joziah Wechsler krzyczy: Jestem Joziah.. od razu zaznaczam, że jeśli podejdziecie - zaczniemy się modlić, wtedy jedynie nasz Jahwe nas odciągnie!
Harvey Hayden mówi (megafon): Posłuchaj, nikt nie zamierza do was podejść - bronie które widzisz, nie są groźne po prostu są one potrzebne dla waszego i naszego bezpieczeństwa, powtarzam przyjacielu.. Nie zamierzamy do was niczego użyć, Joziah - milo cię poznać.. Jak mogę.. Cię wysłuchać? Nie bój się niczego, jestem tutaj dla ciebie - specjalnie przyjechałem żebyśmy pogadali, abym was wysłuchał - jasne?
Pesach Dresner krzyczy: Nazywam się Pesach! Nie chcemy otaczać się w pobliżu tych rzeczy które odbierają życia! Jesteśmy pokojowi! Powtórzę! Chcemy odzyskać tylko to... Co jest nasze!
Joziah Wechsler krzyczy: Zakłócenie naszego modlenia się jest obelga i doprowadzi do bardzo dużego konfliktu.. schowajcie bronie, jesteśmy w wolnym Państwie, nie jesteśmy groźni! Dlaczego się nas obawiasz? Nie jesteśmy groźni!
Harvey Hayden mówi: Schowajcie się za wozem, aby nie widzieli waszych broni ale miejcie je w gotowości, ustawcie się w rządku - to nam da nieco czasu oraz zaspokoi ich ale miejcie to w gotowości aby wychylić się i strzelić, cool? Schowajcie się najlepiej za pancernymi drzwiami od kierowcy.
Pesach Dresner krzyczy: To nie jest czas! To nie jest czas na agresję oraz zachowania które zaburzają umysł człowieka! Żyjemy w zgodzie, do końca naszych dni!
Carlos Mendoza mówi: Stań pierwszy, Caleb.
RADIO Caleb Everdingen mówi: SLO chce aby RIOT wycofał się za wozy, robimy to.
Jordan Bentley mówi: Yeah, zróbcie to.
Joziah Wechsler krzyczy: Nie krzywdzimy ludzi, nie stosujemy przemocy, jeśli nie działamy w obronie własnej.. nie atakujemy, nie gryziemy, jedynie się modlimy! Chcemy odzyskać ten budynek.. został odebrany naszym dziadkom siłowo i przekazany w ręce nieodpowiednich osób.. Jest to wszystko spowodowane wojną, która ukazała nam wiele obliczeń! - nie została odnaleziona.
MEGAFON Harvey Hayden mówi: Jesteśmy tutaj aby się z wami dogadać, również tutaj przybyłem w tym celu - jasne? spokojnie, chcę was wysłuchać.. Dobrze - chcecie odzyskać ten budynek, owszem?
Caleb Everdingen mówi: Dalej.
Jordan Bentley mówi: Boot, dowiedz się co i jak z tymi właścicielami budynku.
MEGAFON Harvey Hayden mówi: Posłuchajcie, zróbmy tak - skontaktuje się z właścicielem tego budynku oraz załatwię tutaj go aby się pojawił na miejscu, porozmawiamy z wami na ten temat - wszystko damy radę dogadać, jedynie co chciałbym od was to spokoju oraz cierpliwości, jasne. Potrzebujecie czegoś do picia, jedzenia? chcecie czegoś od nas?
Pesach Dresner krzyczy: Zrozumiałeś! Wierzymy w ciebie! Wierzymy w to.. Ze chcesz nam pomóc! Chcemy go odzyskać, został nam zabrany... Ciężka praca.. Lata..! To były lata w których walczyli o to! Jak to mogło zostać nam odebrane!?!
MEGAFON Harvey Hayden mówi: Jasne, rozumiem to doskonale - Pesach dlatego przyjacielu, obiecuję ci że doprowadzę do końca śledztwo w tej sprawie, wezwę tutaj właściciela budynków oraz powiadomimy odpowiednie instytucje w tej sprawie, zrobisz cos tez dla mnie?
Joziah Wechsler krzyczy: Poprosimy o ciepły posiłek mięsny!
MEGAFON Harvey Hayden mówi: Dobrze, czy wszyscy z was chcą posiłek mięsny oraz coś do picia - spytaj się swoich przyjaciół, jasne?
Pesach Dresner krzyczy. Moaneh! Wozolli! Każdy z naszych braci będzie wdzięczny za wasz dar! - nie została odnaleziona.
MEGAFON Harvey Hayden mówi: Jasne, załatwimy to - powiedz mi dokładnie jakie to musi być mięso oraz co chciałbyś do tego, chce uszanować wasza kulturę oraz religie. Należy wam się to, jesteście dobrymi obywatelami - sam w to wierze, jestem tutaj dla waszej pomocy.
Joziah Wechsler krzyczy: Mięso z krowy!
MEGAFON Harvey Hayden mówi: Dobrze, mięso z krowy w takim razie - razy cztery, racja?
Joziah Wechsler krzyczy: Lub kozy.. Lecz proszę je dobrze przygotować!
Caleb Everdingen mówi: Chce ich chyba żarciem przekupić.
Joziah Wechsler krzyczy: Dziesięć porcji, dla każdego z nas!
MEGAFON Harvey Hayden mówi: Nie ma sprawy, takim bądź razie mam jedna prośbę od was - jeżeli dowiozę wam tutaj jedzenie, sprawie że będziecie najedzeni a w międzyczasie pogadam z właścicielem, rozluźnić sytuację nieco abyśmy mogli dalej kontynuować rozmowę?  Zależy mi abyśmy tej nocy dogadali się w sprawie tego budynku, będę chciał to uzgodnić ale pamiętajcie, że nie załatwię tego wszystkiego już na teraz, dlatego Pesach - rozpisz mi swój numer telefonu, jasne? Jak przyjdę po jedzenie, podejdę po twój numer - wymienimy się, będę miał do ciebie kontakt oraz będę miał właściciela, wszystko wtedy uzgodnimy - dobrze?
Joziah Wechsler krzyczy: Nie jestesmy agresywni, postrzegasz nas jak Hitler, Ford lub Goebbels.. nie jest to miłe!
MEGAFON Harvey Hayden mówi: Nie postrzegam was w ten sposób, ani razu was w ten sposób nie spostrzegłem - sami dobrze wiecie że jestem tutaj dla was, pomagam wam oraz wysłuchuje próśb.
Joziah Wechsler krzyczy: Zostawię swój telefon, natomiast zostaniemy tutaj do jutra!
MEGAFON Harvey Hayden mówi: Chcę abyście mogli odzyskać ten budynek jeżeli faktycznie został wam odebrany niesprawiedliwie, zawsze rządzi u mnie sprawiedliwość - zostawisz, nie ma sprawy.. Takim bądź razie - niedługo do was przyjdę z posiłkiem. Zaraz do was wrócę, posiłek będzie niedługo dla was gotowy.
Harvey Hayden mówi: Posłuchajcie, sytuacja jest napięta - kupie nam czasu tym posiłkiem, ustalcie kto jest właścicielem tego budynku ale nie wezwiemy go, odbiorę od nich numer mówiąc że ustawiłem dla nich spotkanie.
Caleb Everdingen mówi: Właściciel już tu jest.
Harvey Hayden mówi: Cholera.. Jest tutaj?
Caleb Everdingen mówi: Przynajmniej osoba, która przyznaje się do tego.
Alexander Ryan mówi: Mamy właściciela, tiah - jest z nami.
Carlos Mendoza mówi: Pakujcie się do tarva, jedziemy kodem trzecim po posiłek!
Harvey Hayden mówi: Nie ma sprawy, takim bądź razie postaramy się z nim dogadać abyśmy wyciągnęli ich dla was - będziecie ich aresztować, right?
Alexander Ryan mówi: Sprawdziliśmy go, mamy potwierdzone.
Alexander Ryan mówi: Czyli co.
Harvey Hayden mówi: Nie ma sprawy, takim bądź razie z nim pomówię że będziemy starać się ich przekabacić że umówimy spotkanie z nimi w urzędzie - jeżeli do nas wyjdą, wejdziecie w grę. Powiemy że mogą już się uspokoić, sprawa zostanie załatwiona oraz jest duże prawdopodobieństwo że możemy się dogadać w tej sprawie ale muszą powoli się zebrać oraz zostawić do mnie swój kontakt. - nie została odnaleziona. Jeżeli grupa osób zacznie faktycznie się zbierać, a oni to kupią - będziecie mieli zielone światło aby podejść w razie czego.. Chyba tak to trzeba rozegrać, aby rozbić ich nieco w jakiś sposób. Pierwszy raz mam taka sytuacje, cholera.
Alexander Ryan mówi: No to działajcie, właściciel stoi wkurzony, nie wiem co oni tu chcą, jakby na papierze budynek należy do niego od roku.
Harvey Hayden mówi: Yeah, wiem o tym - dlatego go przerobimy.. I po prostu wtedy wejdziecie w grze, aresztujecie ich za zakłócenia spokoju, nielegalne strajki - albo że urząd zezwolił na to. Po prostu trzeba to załatwić pokojowo.
Lawrence Bonneville krzyczy: Przynieść wam kocyki do tego pikniku?!
Pesach Dresner krzyczy: Pikniku?! Nie... To przesada.. Przesada! Który!? Który to powiedział!?! Nie... Nie będziemy w taki sposób współpracować! Oczekujemy przeprosin! Nigdy.. Żaden FACET nie powinien atakować religii drugiego FACETA! NIGDY!
Joziah Wechsler krzyczy: To nie jest żaden piknik, obrażacie nasza kulturę religijną, w naszym kraju za takie co!
Alexander Ryan mówi: Dalibyście radę sobie z nimi, nie?
Caleb Everdingen mówi: Jeżeli wyciągniemy ich pojedynczo to tak. Nie mamy tylu osób żeby ogarnąć na raz cały tłum.
**Tutaj czytelnicy mogą zobaczyć zdarzenia, które już zostały przedstawione w internecie**
Tyrell Quinn krzyczy: KLADZCIE SIE NA TA PIEPRZONA ZIEMIĘ!
Pesach Dresner krzyczy: WRÓCIMY! WRÓCIMY TUTAJ! WRÓCIMY SILNIEJSI!
Jordan Bentley mówi: Dobra robota.
Stan White krzyczy: CZEKAM NA TO!
Lawrence Bonneville krzyczy: Smoluchu? Zbrodniarz, a do tego pieprzony rasista! Nielegalnie przejmujecie moją własność, tak jak Palestynę!
Pesach Dresner krzyczy: ZOSTAW!
Viktor Geresow krzyczy: Na ziemię!
Pesach Dresner krzyczy. NIE! UDERZYSZ MNIE! ZOBACZYSZ!
Jordan Bentley mówi: Wszystko w porządku? Chcemy stąd odjechać w pokojowych warunkach!
Pesach Dresner krzyczy: NIEUFNI! BANDYCI! BESTIE! TO NIE TAKA BYŁA UMOWA!
Lawrence Bonneville krzyczy: Wracaj na Bliski Wschód, zbrodniarzu!
Harvey Hayden mówi: Nie chciałem nigdy takiej sytuacji, trzymaj to - dziękuje za wasze wsparcie.. Muszę teraz wzywać tutaj patrol regularnie.
Stan White krzyczy: A KTO TU JEST BANDYTĄ, CO?! RASISTA!
Michigan McNarney mówi: Nikt nic nie będzie przejmował, cofnij się - żeby nie stała Ci się krzywda.
Jordan Bentley mówi: Daj spokój... Cieszę się przynajmniej, że nie doszło do ofiar. Tak czy siak, pewnie zaczną się tutaj zamieszki.
Harvey Hayden mówi: Przepraszam, to ciężkie - po prostu.. Nie chciałem by ktokolwiek się spotkał z tym syfem, możecie dla mnie zrobić jedno.. Poinformujcie patrol aby patrzyli jutro uważnie to miejsce.
Harvey Hayden mówi: Yeah.. Wiem o tym - stary, starałem się by nikt nie zginął.
Jordan Bentley mówi: To był nasz cel, nie? Poczekaj chwilę, boot chyba nie ogarnia swojego zadania. Boot do cholery, nie słyszysz poleceń? Wy troje, przejdźcie na bok. Lepiej, żebyście nie dostali czymkolwiek.
Pesach Dresner krzyczy: AHH! ATAKUJĄ! JAVAEH! WSPOMOZ MOJA DUSZE! WSPOMÓŻ MOICH BRACI!
Thadeus Fisherman mówi: Agresja, agresja! RANY BOSKIE MÓJ STAW! Nie macie prawa nas przesłuchiwać na żydowskiej ziemi! To nasz budynek i nikomu go nie oddamy!
Joziah Wechsler mówi: Naruszacie nasza modlitwę, łamiecie prawo.


II. EMOCJONUJĄCA KONFERENCJA PRASOWA LOS SANTOS POLICE

spacer.pngW dniu 25 lutego 2024 roku o godzinie 19:00 na stacji numer dwa Los Santos Police Departament na Mission Row odbyła się konferencja prasowa dotycząca zatrzymania ludności żydowskiej na terenie Textile City. Zwołanie konferencji nastąpiło po tym, jak do sieci trafił filmik z momentu zatrzymania ludności żydowskiej przez RIOT oraz LSSD. Samo nagranie nie przedstawia pełnego zarysu sytuacji i wywołało dość duże emocje wśród internautów. Na konferencję stawiło się wielu dziennikarzy z różnych środowisk. Równo o godzinie 19:00 zgromadzonych w sali konferencyjnej przywitał Commanding Officer of Media Relations Desmond Jackson oraz Senior Lead Officer Harvey Hayden, co lekko zaskoczyło zebranych, gdyż jak wiemy ze wpisów w internecie osoby ze społeczności żydowskiej zamieściły informację, że oficer Harvey Hayden uczestniczył tamtej nocy w rozmowach i wprowadził tamtejsze społeczeństwo w pułapkę.

Po oficjalnym przywitaniu do sali weszła również pokaźna delegacja przedstawicieli Diaspory. Prowadzący konferencję, ku zaskoczeniu zebranych dziennikarzy nie przedstawili na samym starcie przebiegu wydarzeń oraz stanowiska departamentu w tej sprawie i od razu przeszli do pytań od dziennikarzy. Samo to nie mogło przejść obojętnie i właśnie o sposób prowadzenia konferencji padło pierwsze pytanie ze strony mediów. Jak mogliśmy usłyszeć od Desmonda Jacksona: “Oficjalne stanowisko od LSPD HQ będzie do państwa dyspozycji niedługo po zakończeniu naszej konferencji, jednak aktualnie trwa wewnętrzne śledztwo w Los Santos Police, aby wykluczyć wszelkie nieprawidłowości i możliwe naruszenia naszego Senior Lead Officer, Harvey Hayden." Pragniemy zwrócić uwagę, że do dnia dzisiejszego do naszej redakcji nie dotarło owe oświadczenie. Również wątpliwości budzi fakt, że oficer, co do którego jest prowadzone wewnętrzne śledztwo, bierze udział w konferencji. Zwykłe niedopatrzenie czy nieumiejętne ratowanie swojego PR’u?

Oficer Jackson podkreślił fakt, że cała akcja została przeprowadzona przez LSSD i że nie chcą wychodzić z wnioskami zbyt pochlebnie. Następnie padło już pytanie o szczegóły rozmów, jakie były prowadzone na miejscu, które wywołały największą burzę w internecie i wśród Diaspory. Odpowiedź oficera Haydena bez dwóch zdań PR’owo była przygotowana znakomicie, niejeden polityk chyliłby kapelusz za to wystąpienie, jednak nie wyjaśniała wszystkiego, co tamtej nocy się działo. Cytując jego słowa: “...odpowiem tutaj szczerze oraz z prawdą, jaka się zdarzyła tamtej nocy na Textile City, owszem zostałem wezwany przez ludność Diaspory będąc w mieszkaniu próbując zasnąć, dostając telefon od sierżanta, z ramienia Sheriff's Department, postanowiłem zerwać się z łóżka oraz jak najszybciej udać się na miejsce zgromadzenia, w którym dochodziło do protestu związanym z odzyskaniem nieruchomości. Znajdując się na miejscu starałem się dowiedzieć jak najwięcej informacji o całej sytuacji, aby uniknąć eskalacji konfliktu. Postanowiłem zabrać megafon oraz schować swoją odznakę, by okazać grupie Diaspory swoje współczucie oraz chęć pomocy, podczas całej rozmowy pomiędzy mną a panem Joziah Lichtman. Byłem spokojny, pozytywnie nastawiony do negocjacji oraz chętny udzielenia im jak największej pomocy, zawołaliśmy również właściciela budynku Lawrence Bonneville, aby na miejscu dowiedzieć się jak najwięcej w tej sprawie, faktycznie od mojej strony proponowałem ciepłe posiłki oraz napoje dla grupy diaspory chcąc się nimi zaopiekować podczas oczekiwań na dalsze informacje, nie miałem na celu urażenia uczuć religijnych osób tam obecnych, ale tak samo nie chciałem żadnej osoby skrzywdzić tamtej nocy, moja decyzja o oddzieleniu reszty grupy od trójki osób z Diaspory były podjęte względem możliwości eskalacji protestu w zamieszki, MDT na samym końcu ukazało wyniki trójki zatrzymanych. Okazało się, że według wyników w systemie, byli już wcześniej karani za bójki.

Oficer odniósł się również do tego, dlaczego wcześniej nie było ostrzeżenia do opuszczenia terenu budynku przez osoby, które się tam znajdowały, stwierdził, że nie miał jak tego zweryfikować i działał w teraźniejszości, chcąc jak najszybciej doprowadzić do deeskalacji konfliktu. W tym momencie obecni przedstawiciele Diaspory zabrali głos, zarzucając oficerowi Haydenowi kłamstwo i porównując jego poczynania względem ich społeczności do dyktatora III rzeszy. Oficer przeprosił obecnych przedstawicieli, tłumacząc, że jego zdaniem było jak najszybsze obniżenie możliwości niebezpieczeństwa i konfliktu oraz podkreślił, że jest mu przykro, że ciąg zdarzeń potoczył się właśnie tak. Również stwierdził, że przez pryzmat czasu wszystko mogło zostać lepiej wyjaśnione i nie musiało dojść do eskalacji konfliktu. Diaspora odebrała te słowa jako przyznanie się do winy oficera, a emocje na sali wzięły górę. Przedstawiciele oburzeni wyjaśnieniami oficera Haydena nazwali go antysemitą i zbulwersowani zaczęli opuszczać pomieszczenie, w którym odbywała się konferencja.

FOTORELACJA:

Spoiler

spacer.png

spacer.png

spacer.png


III. NIETYPOWY MANIFEST PRZEDSTAWICIELI DIASPORY POD STACJĄ MISSION ROW

spacer.pngTego samego dnia po burzliwym wyjściu przedstawicieli diaspory żydowskiej z sali konferencyjnej doszło z ich strony do nietypowego aktu protestu oraz sprzeciwu wobec stanowiska Los Santos Police. Kilka minut po opuszczeniu konferencji, pod stację numer dwa Los Santos Police Department na Mission Row, podjechała biała ciężarówka, a w niej osoby żydowskiego pochodzenia, którzy nie tak dawno postanowili opuścić teren konferencji. W międzyczasie pojawili się również pozostali przedstawiciele, którzy zaparkowali swoje pojazdy na ulicy i poprowadzili ciężarówkę prosto pod schody głównego wejścia na stację. Osoby tam zebrane wykrzykiwały hasła mobilizujące, aby otworzyć drzwi ciężarówki, z której następnie zostały wyrzucone białe dywany z elementami czerwonej farby. Dodatkowo można było zauważyć oraz wyczuć odór nieczystości, które znajdowały się wewnątrz zwiniętych dywanów. Cała sytuacja nie trwała długo, ponieważ czas wykonania aktu protestacyjnego oraz sprzeciwiającego się trwał zaledwie kilka minut.

W tym samym czasie na miejscu byli obecni dziennikarze Weazel News, którzy rozpoczęli audycji na żywo z zastanej tam sytuacji. Gdy cały manifest dobiegał powoli końca, na miejscu pojawili się pierwsi oficerowie ze stacji, którzy obserwowali całe zdarzenie i czekali na rozwój sytuacji. Niestety, ale po opuszczeniu miejsca przez wcześniej zebranych tam protestujących, oficerowie spytali się obecnych tam dziennikarzy, gdzie udała się biała ciężarówka. Tym samym nie podjęli oni żadnych czynności mających na celu zabezpieczenie dywanów, z których unosił się coraz mocniejszy odór nieczystości w postaci prawdopodobnie zwierzęcych odchodów. Obecny tam LEO pokusił się nawet o wyciągnięcie telefonu i zadzwonieniu do nieznanej osoby, po czym wrócił dalej do przyglądania się pracy nadającym dziennikarzom. Gdy dziennikarze Weazel News zakończyli audycję na żywo dla odbiroców, skierowało się do nich kilku oficerów, którzy kazali opuścić teren. Tłumacząc się tym, że zajmują miejsca, gdzie mogą jedynie przebywać pojazdy oraz osoby, które chcą zgłosić sprawę na stacji Mission Row. Oficer Bakker powiedział również, że jeśli chcą zrobić wywiad, to mają udać się prosto do swojej siedziby. Oczywiście dziennikarze nie dokonywali łamania prawa stanowego, czy też utrudniania pracy LSPD. Wymiana zdań, pomiędzy jednym z dziennikarzy, a mianowicie Hans Preslar oraz oficerem Bakker i Connelly doprowadziła do skierowania w stronę obecnych tam pracowników mediów sformułowania:

Nie widnieje tu taka informacja, ale wykonuj nasze polecenia.” ~ Oficer Connelly
Pieprzy mnie to, co sobie myślisz.. pieprzą mnie Wasze media, po prostu ślizgajcie stąd gdzie indziej.” ~ również Oficer Connelly
A ja mam prawo, by Ci kazać byś odjechał. Jak powiedział Ci oficer, znajdź inne miejsca, by udzielać informacji do TV.” ~ dodał później Oficer Bakker

Dziennikarz Hans Preslar powoływał się na stan faktyczny zaistniałej sytuacji, gdzie nie dokonali oni w żadnym stopniu złamania prawa, czy też nieetycznego utrudniania pracy organom ścigania. Oficerowie po dość krótkiej i treściwej wymianie zdań wycofali się bez żadnego słowa na teren stacji Mission Row. Przeprosiny za działania oficerów wobec dziennikarzy skierował obecny od samego początku na miejscu Police Officer Desmond Jackson, który prowadził wcześniej konferencję medialną i próbował deeskalować prowadzone przez jego partnerów z departamentu poczynania przeciwko obecnym dziennikarzom. Rozmowa była prowadzona przez niego w sposób spokojny, kulturalny oraz ludzki. Zadeklarował on, że skieruje sprawę do odpowiednich wydziałów w departamencie, aby zajęły się całą sytuacją. Niedługo potem, gdy media zaczęły opuszczać miejsce minionego już manifestu, zadzwonił po LSFD, które niedługo potem przybyło na miejsce i wykonało niezbędne czynności.

WIDEO Z ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI:

Spoiler

**Na pierwszych minutach nagrania można ujrzeć dziennikarza Hans Preslar, który na tle rozwijających białe dywany z czerwoną farbą oraz elementami odchodów dywany żydów, rozpoczyna swoją audycję na żywo. Pojawiają się również ujęcia bezpośrednio na przedstawicieli diaspory, którzy rozpoczynają swoją ucieczkę z użyciem swoich pojazdów**

spacer.pngHans Preslar mówi: Dzień dobry Państwu! Właśnie pod stacją drugą Los Santos Police doszło do wyrzucenia przez diasporę żydowską, przy użyciu ciężarówki białych dywanów, które zostały pofarbowane czerwoną farbą. Prawdopodobnie ma to na celu pokazanie ich jawnego sprzeciwu wobec konferencji Los Santos Police, która właśnie się odbywa pod wcześniej wspominanym budynkiem. Z samych dywanów można wyczuć nawet nieprzyjemny zapach. Na ten moment wszyscy Na ten moment wszyscy przedstawiciele diaspory żydowskiej opuścili miejsce dokonania swojego sprzeciwu i protestu wobec stanowiska Los Santos Police. Na samej konferencji przebywało około dziesięciu osób żydowskiego pochodzenia, którzy po przeprosinach jednego z zamieszanych w całą sytuację oficera, opuścili z hukiem całą salę, w postaci wygwizdów, splunięć oraz innych haseł, które porównywały ich zdaniem działanie policji do Adolfa Hitlera. Na miejscu właśnie zjawili się oficerzy, którzy wyszli ze stacji i przyglądają się całemu zajściu, bez dalszych czynności. Proszę zobaczyć, jak wygląda chodnik oraz najbliższa okolica tego incydentu. Jak Państwo mogą zauważyć, którzy oglądając nas bezpośrednio przy użyciu aplikacji, czy też samą stronę Internetową, oficerowie całkowicie nie spieszą się z wyjaśnieniem całej sytuacji, zabezpieczeniem całego miejsca tego aktu sprzeciwu od osób postronnych. Dodatkowo zaczyna się unosić tutaj bardzo nieprzyjemny zapach, właśnie z tych dywanów! Mówił dla Państwa Hans Preslar.

**Po chwili pojawia się również nagranie z rozmowy z oficerami oraz dziennikarzem Weazel News, który w międzyczasie zakończył prowadzenie audycji**

Andrew Connelly mówi: Guys, kończymy imprezę.
Raul Bakker mówi: Słuchajcie, zajmujecie miejsca dla osób, które mogą tu parkować, by zgłosić coś na stacji.
Desmond Jackson mówi: Jeszcze prosiłbym redaktora naczelnego na słówko.
Hans Preslar mówi: Moment! Czy widnieje tutaj informacja, która mówi jasno, że mogą tutaj parkować osoby, które chcą coś zgłosić?

**W tym momencie nagranie wideo zostało przerwane, został sam czarny ekran ze ścieżką audio**

Andrew Connelly mówi: Nie widnieje tu taka informacja.. Ale wykonuj nasze polecenia.
Desmond Jackson mówi: Guys, dajcie mi działać - Mój przydział, okay?
Raul Bakker mówi: Czy ja powiedziałem o takiej informacji? Nie, ale wykonaj polecenia.
Raymond Hall mówi: Już nas Państwo wypraszają?
Andrew Connelly mówi: Pieprzy mnie to, co sobie myślisz.. Pieprzą mnie wasze media, po prostu ślizgajcie stąd gdzie indziej.
Gabrielle Mills mówi: Hans, daj spokój. I tak kończymy tutaj.
Hans Preslar mówi: Słuchaj, mam prawo do tego, aby wykonywać moją pracę, jaką jest działalność dziennikarska i nie masz prawa mi tego zakazać, ponieważ gwarantuje mi to konstytucja Stanów Zjednoczonych, w których obecnie się znajdujemy.
Desmond Jackson mówi: Yeah, zostawcie Weazel News w spokoju i dajcie mi z nimi porozmawiać, okay? Mam to.             
Hans Preslar mówi: Nie naruszam bezpośrednio żadnego prawa, a mamy już zamiar opuścić ten teren. Jeśli podejmiesz wobec mnie jakiekolwiek czynności siłowe, czy też twoim zdaniem prawne, to złamiesz wtedy czwartą poprawkę do konstytucji Stanów Zjednoczonych, a zarazem Sprawa zostanie skierowana bezpośrednio przeciwko miastu, czyli wam oraz wydziału wewnętrznego.
Raul Bakker mówi: W takim razie, jeśli masz zamiar go opuścić to, to zrób. Nikt ci nie powiedział, że zostanie w twoją stronę podjęta siła.
Hans Preslar mówi: Więc w tym momencie zakończyłem już swoją pracę i opuszczam to miejsce. Dodam jedynie tyle, że ponad dziesięć minut, jak nie lepiej dywany stoją tutaj, zaczyna coś z nich się unosić i nie wiem, co to jest, a wy nadal tego nie zabezpieczyliście!


IV. NIESPODZIEWANY WYBUCH

spacer.pngDwa dni po incydencie pod McGuire & Foster Limited Company, doszło do ponownego zdarzenia z udziałem diaspory żydowskiej. Dnia 27 lutego 2024 roku przyjechali oni przy pomocy autokaru, aby rozpocząć modlitwę pod firmą, którą już poprzednio, a dokładniej dnia 25 lutego oblegali oraz wykrzykiwali pod nią roszczenia mające na celu oddanie im nieruchomości. Doszło wówczas do aresztowania kilku z nich przez organy ścigania działające na terenie Los Santos. Na miejscu działały już patrole LSSD oraz LSPD, które zabezpieczały całą sytuację z przybyciem pod budynek McGuire & Foster Limited Company ludności żydowskiej.

W trakcie działań, dwóch oficerów z LSPD udało się do środka, aby sprawdzić, czy wewnątrz obiektu nie ma żadnych osób. Podczas prowadzenia przez nich modlitwy doszło do wybuchu z białego Mule (red. ciężarówka transportowa z dużą przestrzenią ładunkową), który spowodował następnie pożar najbliższej okolicy, a w późniejszej fazie samego budynku. Na miejscu niezwłocznie zjawiły się jednostki LSFD, przystępując tym samym do działań ratowniczo-gaśniczych mające na celu ugaszenie pożaru oraz udzielenie pomocy poszkodowanym. Na szczęście nikt podczas pożaru oraz samego wybuchu nie został ranny, zaś szkody były tylko materialne, w postaci poważnego uszkodzenia budynku. Po całym incydencie pod McGuire & Foster Limited Company organizacje żydowskie wydały oświadczenia, gdzie przedstawili swoje stanowisko, a mianowicie, że nie stoją oni za tymi działaniami, ponieważ stosowanie aktów przemocy jest sprzeczne z ich religią oraz są one niemoralne. Dodali oni również, że sam budynek należy do nich i twierdzą, że nie dokonaliby zniszczenia swojej własności, ponieważ byłoby to irracjonalne. Zarzucili oni faktycznym i prawnym właścicielom firmy McGuire & Foster Limited Company, że to właśnie oni stoją za całym wybuchem, ponieważ nie chcą im oddać ich własności, a zarazem mieli oni na celu wymordowanie wszystkich obecnych tam członków społeczności żydowskiej.


spacer.png

Edytowane przez Nexisten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**Harvey Hayden niezbyt już się interesuje wałkowanym tematem wiedząc że zrobił wszystko prawidłowo a sam wybuch i manipulacja diaspory jest widoczny gołą ręką, nie odzywa się mimo wszystko już na ten temat oraz nie planuje tego robić, stracił mimo wszystko zaufanie i respekt do Wezeal News oraz Daily Globe za stawianie go w złym świetle na konferencji **

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin