Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Los Santos County District Attorney's Office


Rekomendowane odpowiedzi

DAOCoLS.webp

Los Santos County District Attorney's Office to największe biuro prokuratora w Stanach Zjednoczonych. Blisko 1000 prawników (attorney), posiadających licencję State Bar, znanych jako Deputy District Attorney, prowadzi dochodzenia w sprawach poważnych przestępstw, określanych jako FELONY, na obszarze całego hrabstwa Los Santos. Ścigają także drobne przestępstwa, nazywane misdemeanors. Reprezentują ludność stanu San Andreas. Deputy District Attorney podejmują decyzje co do zarzutów na podstawie przekazanych raportów i dowodów, odpowiadając za przebieg procesu sądowego od początku do końca. Po gruntownym zbadaniu sprawy decydują o ich ewentualnym przedstawieniu. Mają możliwość wniesienia wszystkich, niektórych lub żadnych z zarzutów sugerowanych przez organy ścigania. Prokuratorzy mogą również dodać nowe zarzuty, o ile poparte są dowodami od tych organów. W przypadku gdy oskarżony przebywa w więzieniu, a prokuratorzy nie postanowią wnosić zarzutów, osoba ta zostaje zwolniona. Mogą również poprosić organy ścigania o dodatkowe dochodzenie przed przedstawieniem sprawy. Deputy District Attorney ścisłe współpracują z lokalnymi organami ścigania w swoich regionach, prowadząc dochodzenia i ścigając przestępczość. Są także przydzielani do wyspecjalizowanych jednostek walczących z korupcją, przestępczością zorganizowaną (Organized Crime Group), oraz innymi podobnymi jednostkami.

Biuro prokuratora zatrudnia prawie 300 zaprzysiężonych oficerów, znanych jako DA Investigator. Przeprowadzają dochodzenia w sprawach karnych, w tym zbieranie dowodów, przesłuchiwanie świadków, analizowanie materiałów dowodowych i dokumentacji oraz przede wszystkim zapewniają wsparcie Deputy District Attorney.

Za prowadzenie biura prokuratora odpowiada wybrany District Attorney. Co cztery lata wyborcy hrabstwa Los Santos wybierają bezpartyjnego District Attorney, który będzie ich głównym prokuratorem. Kandydat musi ukończyć szkołę prawniczą i być członkiem The State Bar of San Andreas.

 

STRUKTURA

District Attorney Thomas Gascón*

 • Chief Deputy District Attorney Graham Holcomb* 
  • Bureau of Investigation
   Chief
    Jonathan Hurley*
   • Assistant Chief Terrell Hebert*
   • Law Enforcement
    Liaisons 
    Hayden Campos*
  • Deputy District Attorney Jerry Wellington (@Matieusz)
  • Deputy District Attorney Joseph McTavish(@Wiesiu)
 • Chief of Staff Bethany Huseby*
  • Public Affairs Director Camdyn Schwartz*

Legenda:
- postać odgrywana jedynie przez opiekunów org. publicznych
* - postać odgrywana jedynie przez członków projektu LSDA

FAQ

 1. Jak zgłosić przestępstwo?
  • Wszelkie przestępstwa należy zgłosić lokalnym organom ścigania (LSPD/LSSD). Jeśli sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji, należy to zgłosić poprzez połączenie się z numerem alarmowym 911. Jeśli nie jest to sytuacja nagłego zagrożenia, należy skorzystać z formularza Non-Emergency Hotline.
 2. Chcę złożyć skargę na oficera lub zastępcę szeryfa. Czy mogę zrobić to w biurze prokuratora? Czy pomożecie mi w tym?
  • Skargę na oficera lub zastępcę szeryfa należy zgłosić do wydziału wewnętrznego agencji, w której służy. Wydział ten ma obowiązek przyjąć skargę, zbadać sprawę i udzielić odpowiedzi osobie składającej skargę. DA Office ściśle współpracuje z wydziałami wewnętrznymi, nadzorując prowadzone śledztwa wobec oficerów.
 3. Chcę złożyć skargę na niewłaściwe postępowanie adwokata. Czy mogę zrobić to w biurze prokuratora?
  • The State Bar of San Andreas zajmuje się rozpatrywaniem skarg i dyscyplinowaniem aktywnych prawników, którzy naruszają zasady State Bar. Informacje o tym jak złożyć skargę, można znaleźć na stronie www.sabar.sa.gov
  • The District Attorney's Justice System Integrity Division (JSID) przeprowadza dochodzenia i ściga przypadki przestępstw popełnionych przez osoby zatrudnione w systemie sprawiedliwości w hrabstwie Los Santos, obejmując prawników, sędziów, personel sądowy oraz personel organów ścigania.
   • (( W przypadku skargi należy wysłać prywatną wiadomość do @Matieusz i @Wiesiu, tytuł wiadomości to [DA JSID] Imię i nazwisko Twojej postaci. W treści należy opisać sytuację. Pamiętaj, że należy posługiwać się jedynie tekstem IC, umieszczając odpowiednie narracje i materiał dowodowy, jeśli postać posiada. ))
  • The District Attorney's Consumer Protection Division przeprowadza dochodzenia i ściga osoby nielegalnie wykonujące zawód prawnika, takie jak osoby nieposiadające licencji, które podszywają się pod adwokatów, oraz osoby, które utraciły prawo wykonywania zawodu, lecz wciąż praktykują.
   • (( W przypadku skargi należy wysłać prywatną wiadomość do @Matieusz i @Wiesiu, tytuł wiadomości to [DA CPD] Imię i nazwisko Twojej postaci. W treści należy opisać sytuację. Pamiętaj, że należy posługiwać się jedynie tekstem IC, umieszczając odpowiednie narracje i materiał dowodowy, jeśli postać posiada. ))

Źródło: https://da.lacounty.gov/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak praktycznie będzie działać biuro prokuratora w grze?


Biuro prokuratora będzie projektem epizodycznym, w którym będą uczestniczyć członkowie wybrani przez opiekunów organizacji publicznych. W świecie gry oraz w rzeczywistości biuro prokuratora odpowiada za przebieg spraw karnych od początku do końca, natomiast tutaj nie należy się spodziewać, że przy każdej sprawie karnej, w której Wasza postać zostanie aresztowana przez LEA, pojawi się postać prokuratora grana przez gracza. Postacie Deputy District Attorney i DA Investigator będą pojawiać się raz na jakiś czas, przeważnie przy grubszych sprawach lub takich, które uznają za słuszne, głównie podczas przesłuchań oraz w trakcie realizacji nakazów aresztowania, przeszukania itp.

W dalszym ciągu LEA odgrywają na /do rozprawę sądową wobec postaci po zakończeniu procedury bookingu lub przesłuchania. W takim przypadku udział Deputy District Attorney w procesie sądowym został odegrany na /do, tak samo jak udział sędziego i ławy przysięgłych. Warto pamiętać, że każdy ma prawo odwołać się od wyroku do sądu apelacyjnego, który stworzyliśmy jako opiekunowie org. publicznych, żeby ocenić postępowanie członków LEA w trakcie odgrywania rozprawy na /do. Wniosek o odwołanie należy złożyć w ciągu dwóch tygodni od daty wydania wyroku.

Uprawnienia osób posiadających zgodę na grę w projekcie Los Santos County District Attorney's Office lub w projekcie Los Santos County Superior Court:

 1. Osoba ma prawo do priorytetowego przejęcia odgrywania na /do rozprawy sądowej przeciwko oskarżonemu. W tym momencie, osoba na /do kieruje przebiegiem rozprawy sądowej, pełniąc również rolę ławy przysięgłych oraz sędziego, podejmując wszystkie decyzje.
  • Jeśli jednak rozprawa jest prowadzona przez LEA na /do, osoba posiadająca zgodę może otwarcie zadeklarować, że to ona podejmie decyzje na /do w roli ławy przysięgłych i sędziego. Ma ona również prawo w każdej chwili przejąć na /do rolę sędziego, prokuratora lub ławy przysięgłych.
 2. Osoba ma prawo jawnie zadeklarować, że preferuje przeprowadzenie normalnej rozprawy sądowej w grze, z udziałem postaci sędziego, postaci prokuratora oraz postaci adwokata, którego oskarżony sam wybierze. Rozprawa sądowa odbędzie się w Davis Courthouse, dwie strony muszą ustalić termin pierwszej rozprawy sądowej (postawienia w stan oskarżenia). Rozprawy sądowe w grze z udziałem postaci będą odbywać się tylko w określonych przypadkach za zgodą opiekuna org. publicznych. Nie należy oczekiwać, że staną się one normą; będą to indywidualne przypadki, sporadyczne, przeważnie z głośniejszych spraw - w dalszym ciągu rozprawy sądowe są grane przez LEA na /do.
  • W tym momencie LEA nie może już odegrać rozprawy na /do. Postać oskarżona została umieszczona w areszcie do czasu rozprawy sądowej (postawienia w stan oskarżenia). Gracz nie może wchodzić na postać, dopóki rozprawa się nie odbędzie
  • Oficer/zastępca sporządza odpowiedni raport na discord org. publicznych wchodząc w #wniosek-o-nakaz, następnie wybierając opcję "Arrest Report". W Arrest Report należy umieścić informacje dotyczące aresztowania danej osoby, w tym opis zdarzenia, dowody zebrane przez LEA, informacje o podejrzanym oraz inne istotne szczegóły związane z incydentem.
  • Deputy District Attorney podejmuje decyzje co do zarzutów na podstawie przekazanych raportów i dowodów. 
  • Termin rozprawy sądowej (postawienia w stan oskarżenia) priorytetowo powinien odbyć się tego samego dnia, w którym postać została aresztowana. Jeśli obie strony się zgodzą lub opiekun org. publicznych wyrazi zgodę, rozprawę można przełożyć na następny dzień
  • W trakcie rozprawy sądowej (postawienia w stan oskarżenia) sędzia informuje oskarżonego o zarzutach, które mu postawiono. W tym momencie, oskarżony podejmuje decyzję jakie wyda oświadczenie:
   • jeśli oskarżony przyzna się do zarzucanych mu przestępstw, sędzia uzna go za winnego i wyda wyrok skazujący. Po takim skazaniu, nie ma już procesu z udziałem ławy przysięgłych
   • jeśli oskarżony nie przyzna się do zarzucanych mu przestępstw, zostanie wyznaczony termin rozprawy sądowej z udziałem ławy przysięgłych - od 2 do 3 dni. Sędzia w tym momencie podejmuje decyzję o wyznaczeniu kaucji
    • jeśli sędzia wyznaczy kaucje, ustali kwotę. Po wpłacie (na miejscu) osoba zostaje wypuszczona i musi zjawić się na rozprawie sądowej z udziałem ławy przysięgłych w wyznaczonym terminie, inaczej zostanie wystawiony nakaz aresztowania
    • jeśli sędzia zwolni oskarżonego za jego „własnym uznaniem” z obietnicą stawienia się w sądzie, osoba zostaje wypuszczona i również musi zjawić się na rozprawie sądowej z udziałem ławy przysięgłych w wyznaczonym terminie, inaczej zostanie wystawiony nakaz aresztowania. 
    • jeśli sędzia zdecyduje o przetrzymaniu osoby w więzieniu, będzie musiał oczekiwać około 2 dni na rozpoczęcie się rozprawy sądowej z udziałem ławy przysięgłych. Taka decyzja może zależeć od różnych czynników, takich jak charakter zarzucanych przestępstw, historia przestępcza oskarżonego, jego zasoby finansowe oraz ryzyko ucieczki lub zagrożenie dla społeczeństwa.
  • Rozprawa sądowa z udziałem ławy przysięgłych (/do). Jeśli ława zdoła podjąć werdykt, oskarżony zostaje uznany za winnego lub niewinnego. Jeśli uznają go za niewinnego, sprawa zostaje zakończona. Jeśli uznają go za winnego, sędzia ogłasza wyrok skazujący.
   • w postać sędziego (na /do odgrywając ławę przysięgłych) wciela się osoba, która należy do projektu Los Santos County Superior Court. Jednakże osoba, która prowadzi śledztwo wobec oskarżonego na innej postaci lub wcieliła się w postać Deputy District Attorney, która założyła sprawę karną wobec oskarżonego, nie może przejąć roli sędziego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin