Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA/El Fenomeno] Barru


Barru

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: https://forum.v-rp.pl/profile/6465-barru/
Nazwa postaci na którą nałożono karę: Aniyah Geovanney
Rodzaj kary: Blokada postaci
Powód nałożenia kary: Meta Gaming, wykorzystanie wiedzy z DC do rozgrywki IC, brak odpowiedniego rozegrania akcji, tłumaczyłeś to tym że nie chce Ci się grać do ściany
Członek ekipy nakładający karę: @El Fenomeno
Wyjaśnienie sytuacji: 
Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę musiał tłumaczyć się z czegoś takiego, bo zawsze starałem się wykazywać zdrowym podejściem do trybu. Chciałbym dodać jak to wyglądało i przedstawić swoje spojrzenie na sytuację, bo do momentu nałożenia blokady postaci nawet nie wiedziałem, że jest prowadzona jakaś głębsza sprawa z tym, co zdążyłem zagrać. Rozchodzi się o sytuację z próby rabunku mojej postaci przed posiadłością na Richman - najpierw dwie zamaskowane osoby z Tinky Rkask3ls GankG🍊 TRkay Skøjask GankG 💯k czekały przed bramą posiadłości, aż moja postać wyjdzie przed. Tak też się stało, wyjechałem samochodem przed bramę, a ci już chcieli grać jakąś ofensywną akcję na moją postać, jednak żaden z nich nie zdążył ani wycelować w mojego chara ani wklepać stosownej narracji. Uznałem, że zgłoszę całą sprawę IC do PD, by próbować ustalić numery rejestracyjne motocykla, którym przyjechali, bo załapywał się na kamery, które były grane wokół posiadłości. Chciałem zrobić to w następnym dniu, bo już miałem ten zawalony inną grą. Przyszedł więc dzień drugi, chciałem zagrać sobie zgłaszanie zajścia na 9-1-1, jednak ziomek powiedział mi jeszcze, że poprzedniego dnia wyżej wymieniona organizacja w końcu zagrała włamanie do posiadłości i napaść na jego chara. Pomyślałem, że skoro cała akcja rozgrywała się we wnętrzu interioru, to czemu miałbym nie dołożyć tego elementu do zgłoszenia - w końcu postać mogła trafić na nagranie z wnętrza podczas szukania tego z bramy (załączam niżej fragment logów, jakby to miało cokolwiek zmienić). Miałem dobry pretekst do zagrania sprawdzania kamer przez wcześniejszą próbę rabunku na mojej postaci, jak i chęć powierzenia nagrań w ręcę służb porządkowych. Oczywiście zostaje jeszcze kwestia tego, że nie zagrałem sprawdzania kamer narracyjnie, bo nie widziałem większego sensu grania do siebie jednej linijki /me, choć wiem, że właśnie do tego jest największy przytyk. Wystarczyło mi to, że wróciłem na teren posiadłości i stamtąd wysłałem zgłoszenie, na które finalnie nie dostałem IC odpowiedzi od służb porządkowych, bo nikt do niego nie przyjechał i sama akcja dalej się nie pociągnęła - finalnie nie zostało zagrane przekazywanie jakichkolwiek nagrań, jak i w mojej dalszej grze temat włamania do środka posiadłości się już nie przewinął. Dalej nie kontynuowałem tego tematu, już olałem to kompletnie. Kreowałem postać od sierpnia zeszłego roku, chciałbym dalej kontynuować grę, bo miałem sporo rozwiniętych wątków z postronnymi osobami. Dziwi mnie fakt, że nikt z administracji nie chciał skonsultować jak to wyglądało z mojej perspektywy przed nałożeniem kary na profil. Odkąd wróciłem na serwer nie stwarzałem żadnych problemów, grałem po prostu swoje - nie robiłem nic innego jak cieszenie się rozgrywką. Przepraszam, że nie wrzuciłem tej narracji ze sprawdzeniem kamer, ale po prostu mam już takie podejście - wolałem postawić rozgrywkę z graczami służb porządkowych niż wchodzić do blipa oddalonego 5 metrów od postaci, by wrzucić do siebie linijkę /me i wrócić z powrotem do poprzedniej pozycji (chociaż tak jak we fragmencie z logów niżej, wszedłem do blipa tego biura, tylko nie wrzuciłem narracji). Po prostu nie rozumiem jaki miałoby to impakt na dalszą, wspólną grę. Przedyskutujcie to w swoim gronie, bo na prawdę chciałbym znaleźć odpowiedni kompromis w tej sprawie. Chciałbym żebyście chociaż przedstawili, w której kwestii jeszcze zawiniłem i co powinienem rozegrać inaczej, jeśli nie jesteście skłonni na zamianę kary.
Ewentualne screeny/świadkowie: 

Spoiler

aJ3eaal.png

RPG7Y4J.png

Edytowane przez Barru
przerzuciłem screeny na imgura bo sie wysypały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przedyskutowaniu ze Spectre i przeanalizowaniu sytuacji - uznaliśmy, że nadana blokada postaci jest odrobinę zaostrzoną karą. 

 

Kwestia odegrania kamer i "zagrania do ściany". Czy to nie jest właśnie RolePlay? Grasz dla siebie i grasz dla innych. Esencja RolePlay'a to GRA, NARRACJA - czy dla siebie, czy dla kogoś innego. Nawet jeżeli są to głupie kamery. Będziesz pamiętał i miał nauczkę, a może i to zmieni Twój pogląd na rozwój, kreację i narrację dla swojej postaci.

 

Blokadę zdejmujemy, natomiast na jej miejsce wchodzi 120 min AJ, za popełnione MG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin