Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

055. Młoda polityk, sprawująca urząd burmistrza Paleto Bay, Josey Rose - w wieczornym wywiadzie, podczas rozmowy poruszyła kwestie oskarżeń i zarzutów, które skierował w stosunku jej osoby główny rywal polityczny, Tito Toscani.


Rekomendowane odpowiedzi

spacer.png

    written by Vinnie Rose - DAILY GLOBE, 11/05/2024r.


spacer.png

**W piątek wieczorem, 10.05.2024 - chwilę po dwudziestej pierwszej rozpoczęła się transmisja na żywo, nadawana wprost ze studia Daily Globe w Paleto Bay; jej prowadzącym był dziennikarz Vinnie Rose, który gościł i przeprowadził rozmowę z rozpoznawalną w regionach tego miasteczka młodą polityk - Josey Rose, piastującą tu także stanowisko burmistrza. Głównym tematem dialogu było ostatnie zamieszanie wywołane w lokalnym radiu przez głównego konkurenta, rywala politycznego kobiety - Tito Toscaniego.**


spacer.png

Vinnie Rose: Dobry wieczór, Los Santos! A także... Paleto Bay. Z tej strony Vinnie Rose. Witam was wszystkich, słuchaczy - bardzo serdecznie. Mamy chwilę po dwudziestej pierwszej, dziesiąty maja. Dzisiaj w studiu, wraz ze mną persona, osobistość ze specyficznego, skomplikowanego świata.
Vinnie Rose: Jeden z przedstawicieli środowiska, których jako Daily Globe, media niezależne i apolityczne... rzadko gościmy w naszych progach. I mimo tejże gościny, zaprosin do rozmowy, dyskusji - nasze stanowisko nie ulega zmianie. Nie przedłużając i przechodząc do sedna...
Vinnie Rose: Jako media stawiające na uczciwą rywalizacje postanowiliśmy zaprosić do studia ikonę Paleto Bay, młodą polityk - piastującą stanowisko burmistrza, Josey Rose. Jakiś czas temu światło dziennie ujrzał wywiad, rozmowa w jednej z lokalnych stacji radiowych w której to twój rywal, konkurent zabiegający o tytuł burmistrza postanowił bez żadnej konfrontacji, w swobodnej wypowiedzi rzucić kilkoma stwierdzeniami. 
Vinnie Rose: W odpowiedzi na tą sytuacje czujemy się zobowiązani zapewnić ci przestrzeń do tego, żebyś mogła się do tego odnieść. Nasi słuchacze, opinia publiczna, społeczność Paleto Bay, a może i nie tylko... chciałaby poznać twoje stanowisko, Josey.
Vinnie Rose: To, jak ty widzisz tą sytuacje i czy możesz się zgodzić z tym, co twój przeciwnik - Tito Toscani w swoich wypowiedział stwierdził na temat twojej działalności politycznej, jako burmistrz. Zanim przejdziemy do pytań, pozostawiam ci chwilę czasu. W ramach przywitania się rzecz jasna - z naszymi słuchaczami, widzami. W ramach przestrzeni do tego, aby na wstępie może dodać coś od siebie, oczywiście o ile taką potrzebe odczuwasz. Proszę bardzo, śmiało!


spacer.png

 

Josey Rose: Dzięki, Vinnie. W pierwszej kolejności dziękuję bardzo zarządowi Daily Globe oraz tobie za możliwość wystąpienia live w waszej stacji. To dla mnie dużo znaczy i obiecuję nie wykorzystywać was w celach jakiejkolwiek kampanii wyborczej.

Josey Rose: Poświęcę mój czas na antenie tylko i wyłącznie do sprostowania zarzutów przedstawionych przez pana Toscani, oraz do odpowiedzi na wasze pytania. Nim zacznę, chciałabym też podziękować każdemu, kto mnie do tej pory wspierał.

Josey Rose: Szczególne podziękowania należą się Majorowi Los Santos, James Wyatt. James, dziękuję ci za dotychczasową pomoc. Obiecuję, że poprowadzę to do końca i nie spocznę, dopóki demokracja nie zwycięży. No, ale dość politycznych wypowiedzi.

 


spacer.pngVinnie Rose: Dzięki Josey, za tą deklaracje. Jako media niezależne, podkreślamy na każdym kroku nasze stanowisko, w którym nie opowiadamy się za żadnym obozem politycznym, ani indywidualnie politykiem. Teraz charakter całej sytuacji mam wrażenie, wybrzmiał jeszcze mocniej. 
Vinnie Rose: Okej. Teraz już naprawdę przechodząc do meritum, ummmm... **spoglądając na kartke, za moment kontynuuje** - Tito Toscani, twój rywal - w wywiadzie dla radia stwierdził, że mieszkańcy Paleto odczuwają... odrzucenie. Jak można wywnioskować jest to, czy była też dla niego główna motywacja do tego, aby taki wywiad zrealizować.
Vinnie Rose: Wspomina on o tym, że w Paleto dochodziło do wielu tragedii. Do podpaleń, do strzelanin, do sytuacji w których to dopuszczono do psucia różnych, miejskich wydarzeń. Stwierdza on jasno, że były to sytuacje, incydenty w których.... zabrakło twojej interwencji, Josey.
Vinnie Rose: Podkreślił między innymi też, że w jego mniemaniu... - prace papierkowe nie są wymówką. Jego zdaniem oprócz papierologii burmistrz winien być aktywny w terenie, bezpośrednio, lokalnie. Co sądzisz o tych słowach? Przyjmujesz do siebie tą krytykę, zgadzając się z tymi stwierdzeniami, zarzutami? 


spacer.pngJosey Rose: Cóż. To normalne, że rywal atakuje dokładnie tam, gdzie myśli, że opozycja jest najsłabsza. Ale czy tak jest? Temat bezpieczeństwa w miasteczku, temat przestępstw... nie zniknie jeśli nagle zacznę poświęcać więcej czasu na spacerowaniu po mieście.
Josey Rose: Incydenty podczas zgromadzeń i wydarzeń nie znikną tylko dlatego, że będę na nich obecna. Oczywiście tak, chcę pokazywać się częściej publicznie, nawiązywać kontakt z ludźmi, ale w wyniku małej kadry jakim dysponuje moje biuro jestem zmuszona brać nadgodziny i sama dbać o interesy miasteczka na rynku stanowym. 
Josey Rose: I szczerze, jaką Mayor życzą sobie ludzie bardziej? Zapracowaną której owoce pracy widać, czy rozbieganą i rozgadaną rzucającą pustymi obietnicami, jak to robi Tito? Zostawię te pytanie dla tych którzy teraz to oglądają i przejdę dalej.  
Josey Rose: Potrafię przyjąć krytykę, jak najbardziej. Ale ile warta jest krytyka od ex-właściciela restauracji w Paleto Bay? Nie rozumiem, jak Tito zamierza zmienić coś w miasteczku.
Josey Rose: Bo skoro tak ostro krytykuje moją kadencję, to musi mieć sprawdzony plan na lepsze zmiany, prawda? Niestety jedyne co słychać to puste słowa. Mogę też potwierdzić, że większość tych "obietnic" nie zostanie spełniona. Witamy w świecie polityki.
Josey Rose: Mówić można łatwo, a wykonać to, co się obiecało, to już inna sprawa. Ode mnie nikt nie usłyszy pustych obietnic. Szkoła nauczyła mnie, że stałe, małe sukcesy są lepsze od wielkich planów bez ustalonego terminu oraz gwarancji powodzenia.


spacer.pngVinnie Rose: Okay, w porządku. Mam nadzieję, że konfrontując tamte oskarżenia tymi słowami zaspokoiłaś słuchaczy, zainteresowanych, czy swoich wyborców. Prowadząc wywiady z rozmaitymi personami mam w zwyczaju pozostawiać osobiste komentarze, podsumowania, nie mniej, z oczywistych kwestii, które podkreślałem na początku - pozwolę sobie od razu przejść do dalszej części pytań.
Vinnie Rose: Okay, ummmm, Josey. W ostatnim czasie miała miejsca sytuacja, najwyraźniej intrygująca pewną część społeczności, jak i twojego rywala, Tito. Ogromną ciekawość, a jak widać i słychać w wywiadzie Toscaniego - także wzburzenie wywołała sytuacja w której to od razu, po swoim przemówieniu - udałaś się wprost, w kierunku Santos. 
Vinnie Rose: Dość wymownie, mocno - w kontekście oburzenia, złości wywołał fakt, że... wróciłaś dopiero w środę? Może zechcesz się odnieść do tej sytuacji, zaspokajając tą ciekawość, jak i wzburzenie wśród publiki - spowodowane za sprawą twojej podróży.
Vinnie Rose: Może... zdradzisz publiczności cel tej, czy innych podróży do Santos? Bo jak widzimy są one źródłem niejasności, nieporozumień. No chyba, że... - może po przemówieniu udałaś się odpocząć, świetnie bawiąc się w tej czteromilionowej aglomeracji przepełnionej klubami, dyskotekami i nasyconej nocnym życiem, hm? Podejrzewam, że masa osób, publiki, aktualnie słuchających nas osób - oczekuje tej odpowiedzi. 


spacer.png

Josey Rose: Uhm, tak... potwierdzam plotki. Zaraz po przemówieniu w świetlicy, w Paleto, przy którym wystąpił również Mayor of Los Santos - James Wyatt, udałam się razem z nim do Los Santos. I nie, haha, nie chodziło o rozrywkę.

Josey Rose: Przez całą moja kadencję promuję polepszenie stosunków między Los Santos, a Paleto Bay, które dzięki staremu senatorowi - Jamesowi Morningwood... mocno się pogorszyły. Kocham oba miasta i dążę do stałej kooperacji między nimi. Więc to chyba nie jest dziwne, że spotykam się z Majorem Los Santos właśnie w Los Santos, prawda? 

Josey Rose: Wiele umów, wiele inwestycji oraz kooperacji wymaga mojej obecności na miejscu. Również zacytuję Jamesa, w tym momencie: "Jeśli chcesz zaalarmować ludzi i media, że coś się dzieje - coś dużego, mającego wpływ na przyszłość obu miejsc, to możesz mi towarzyszyć jeden dzień. To wystarczy." - No i chyba miał rację.


spacer.png

Vinnie Rose: Ummmm. Okaaaay, Josey. Cóż, muszę przyznać rację w jednym stwierdzeniu, którym rzuciłaś, absolutnie niepolitycznym. Y-yeaaahh.. - Paleto Bay, zarówno jak i 'Santos są urokliwymi, pięknymi miejscami na tej ziemi. Z tego, co się orientuje i tak wyczerpaliśmy dostatecznie wątek - oferując ci przestrzeń zaledwie, jedynie godziny czasu. 
Vinnie Rose: Na koniec, od siebie pragnę wtrącić jeszcze jedno moje spostrzeżenie. Ummm, obserwując konflikty, walkę pomiędzy różnymi, rozmaitymi politykami z całego kraju, czy poza - Tito Toscani, analogicznie - ty, w stosunku do niego... prowadzicie tą rywalizacje naprawdę, mimo wszystko na... wysokim poziomie kultury, z zachowaniem manier.  
Vinnie Rose: Myślę, że jest to niecodzienna, niespotykana sytuacja, zjawisko. Nie pozostaje mi, lub nam - ludziom preferującym, propagującym zachowanie i kulturę po prostu cieszyć się z tego tytułu. 
Vinnie Rose: Okej, Josey. Powiedz, czy czujesz potrzebę poruszenia jeszcze jakiejś kwestii, dodania coś od siebie? Może wtrącenia czegoś z innej beczki? Śmiało, pozostawiam ci głos. Jeżeli to wszystko, to z mojej strony także.

 


spacer.png

 

Josey Rose: Dzięki, Vinnie. Z mojej strony to wszystko. Każdy punkt został precyzyjnie wytłumaczony... a jak mówiłam, nie zamierzam używać Daily Globe do promowania kampanii wyborczej. Resztę zobaczy już publiczność na własne oczy.

Josey Rose: Zachęcam również społeczność Los Santos do odwiedzania tego malowniczego miasteczka. Paleto Bay to świetne miejsce do odpoczynku. No i na pewno tańsze niż inne cele wycieczkowe. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wysłuchać tego, co mam do powiedzenia. 

Josey Rose: Jesteście wspaniali! Nie dajcie się nikomu zwieść i róbcie to, co uważacie za słuszne. Z mojej strony to wszystko. Żegnam się z Wami serdecznie!

 

 


spacer.pngVinnie Rose: Myślę, że prawdopodobieństwo tego, że doszłoby do jakiejkolwiek promocji, jakiejkolwiek persony ze świata polityki, z naszej strony - jest zerowe. Dzisiejsza rozmowa, w naszym studio to nic innego jak wyrównanie szans w tej walce, która po ostatnim wywiadzie twojego rywala w radiu, bez oferty konfrontacji, stała się po prostu nierówna. 
Vinnie Rose: Nie ukrywam, że najchętniej, jeżeli mówilibyśmy o przyszłej, jakiejkolwiek interakcji - u nas w studio widziałbym ciebie, wraz z Tito Toscani. Widziałbym tutaj dialog, w formie debaty na żywo, za pośrednictwem którego opinia publiczna mogłaby wyrobić sobie zdanie na temat tego, które z was - jest personą bardziej kompetentną na stanowisko burmistrza Paleto Bay. 
Vinnie Rose: Ummmm, okay. Przyłączam się do zaproszeń, zachęcam także - do eksploracji tej małej, bogatej w nature i urok miejscowości jaką jest Paleto Bay. Na dzisiaj to byłoby tyle. Mówił do was, dla was - Vinnie Rose, dziennikarz Daily Globe wraz z... Josey Rose - lokalną polityk, jak i w chwili obecnej - burmistrz tego miasta. Życzę spokojnej i bezpiecznej nocy. Wszystkim mieszkańcom Paleto Bay, zarówno jak i Los Santos! Do usłyszeniaaaaa!


 

spacer.png

Edytowane przez triple6
Mafio, hopti, Ozianin and 5 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin