Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

057. Z czym się wiąże praca paramedyka i prowadzenie centrum medycznego? Dyrektor i AEMT Davis Medical odpowiadają


Rekomendowane odpowiedzi

spacer.png

    written by Eleanor Devereaux  - DAILY GLOBE, 24/05/2024r.


Qseav2O.png

**Dwudziestego czwartego maja, dwutysięcznego dwudziestego czwartego roku o godzinie dwudziestej drugiej czterdzieści pięć rozpoczęto transmisję na żywo, w telewizji, mediach oraz na częstotliwości radiowej Daily Globe. Ze studia Daily Globe słuchaczy przywitała dziennikarka Eleanor Devereaux, wraz z gośćmi tego wieczoru - dyrektor Davis Medical Center Anastasia Mayrine oraz AEMT Sophie Miller. Tematem tego wieczoru była praca w Davis Medical Center oraz realia prowadzenia takiej placówki medycznej **


Eleanor Devereaux: Dobry wieczór, Los Santos! Ze studia Daily Globe witają Was Eleanor Devereaux, dyrektor Davis Medical Center Anastasia Mayrine oraz AEMT Sophia Miller, a przed nami wyczekiwane Night American Discussion o pracy w jednym z centrów medycznych w Los Santos - Davis Medical Center. Wszyscy ich widzimy na co dzień i słyszymy, ale zastanawiamy się - kim są i jak wygląda ich praca? przed nami Night American Discussion o pracy w centrum medycznym - i jako paramedyk oraz jako lekarz, o różnych specjalizacjach. Dowiemy się więcej o ich pracy, wymaganiach, jakie trzeba spełnić i co najlepsze o.. zarobkach! Zaczniemy od pytań skierowanych do dyrektor Davis Medical Center, Anastasii Mayrine.

Anastasia Mayrine: Dobry wieczór - chciałabym powiedzieć widzowie.. *podeśmiała się*. Stres bierze swoje, ale słuchacze! Miło mi jest gościć w studio wraz z AEMT Sophie Miller.

Sophie Miller: Mi również miło Was gościć drodzy słuchacze Daily Globe, jestem Sophie Miller, a pracuję jako AEMT z lokalnego Davis Medical Center, bardzo się cieszę mogąc udzielić odpowiedzi na pytania.

Eleanor Devereaux: Zacznijmy zatem od pytania pierwszego - jak Davis Medical Center wygląda pod względem organizacyjnym? ile jest tutaj specjalizacji, które obsługujecie? wiemy wstępnie, że są na pewno paramedycy, lekarze czy też inaczej to mówiąc.. doktorzy! Ale jak się to rysuje w dokładniejszym schemacie?

Anastasia Mayrine: Cóż, ciężko będzie mi odpowiedzieć na Twoje pytanie, wiesz? Jakby nasza placówka nie zamyka się na konkretne grono specjalistów i specjalizacji - pamiętajmy, że one nie dotyczą tylko ich, zamykając się na samej placówce? Davis Medical posiada niespełna dziesięć oddziałów, poza oddziałami mamy przychodnie przyszpitalna... a w niej? Liczba specjalistów wzrasta, pracują pod innymi kontraktami. Chciałabym odpowiedzieć Ci 'sztywno' na tą odpowiedź - jednak nie ma takiej możliwości ponieważ oddziały to jedno, przychodnie - drugie. No i miejmy też na uwadze, że do czasu poszukiwania szefa PBH - jednostki placówki w Paleto, jest pod nami. Na pewno pacjenci mogą liczyć na szerokie wsparcie specjalistów, jeśli na oddziałach nie damy rady? Ci z przychodni przyszpitalnej skierują do odpowiedniej placówki.. czy to Eugenics, czy to Zonah.. czy innej. 

Eleanor Devereaux: Czyli widzimy, że rzeczywiście to wszystko jest bardzo skomplikowane i rozbudowane. My przychodzimy i mamy już wszystko przygotowane, a to wszystko wymaga mnóstwo dobrej organizacji. Opowiedzmy sobie początkowo o wymaganiach osoby, która chce zostać przykładowo takim paramedykiem. Jakie wykształcenie musi mieć taka osoba, jaką wiedzę posiadać i co musi przejść u Was, żeby zostać pełnoprawnym paramedykiem? Ile taka osoba zarobi na start?

Sophie Miller: Żeby zostać pełnoprawnym paramedykiem, w naszej placówce trzeba odbyć pierw szkolenie podstawowe, które wprowadza taką ''świeżą krew" w szeregi Medical. Jest to podstawowa procedura wdrożeniowa. Odnośnie wynagrodzenia, pozwole sobie nie wspominać o tym, iż obowiązuje mnie tajemnica służbowa dotycząca płacy, aczkolwiek nowa osoba może liczyć na pełne wsparcie od Dyrekcji, czy też swojego opiekuna, jak to mówimy prowadzącego. Oczywiście, jeśli jest to osoba, która ma doświadczenie, która już pracowała w Medical, może przystąpić od razu do egzaminu wewnętrznego, którego nazywamy "Last Ride".

Eleanor Devereaux: Ah te tajemnice służbowe.. ale zasady zasadami, prawda? nas interesuje jeszcze Wasz ogólny dzień z pracy - jak wygląda taki typowy dzień pracy paramedyka? ile godzin trwa zmiana, co się na niej dzieje i na co musimy się przygotować?

Sophie Miller: Dzień pracy paramedyka, z jednostki przynależącej do placówki medycznej, zaczyna się od sprawdzenia Rescue Ambulance, od tego, czy wszystkie leki są na miejscu, czy wszystko jest pouzupełniane i są też następnie wszelkie czynności czyszczące ambulans po poprzedniej zmianie - pełna dezynfekcja, pomimo wykonywania jej przez poprzednią zmianę, to taki ambulans musi być sterylny podczas działań na tak zwanej "scenie". Oprócz tego, musi być pełna inwentaryzacja leków i w między czasie reagujemy do zadysponowań przez Dispatch. Oczywiście nie zapominając o klinice Eugenics, którzy pomimo swojej prywatyzacji walczą ramię w ramię, paramedyk z paramedykiem na scenie ratując KAŻDEGO rannego.

Eleanor Devereaux: Czyli sama praca w sobie jest na pewno ciekawa, prawda? a co może nas spotkać przykrego, smutnego, ciężkiego psychicznie na takiej zmianie? z czym się musimy liczyć, jeżeli chcemy pracować jako paramedyk?

Sophie Miller: Na pewno takim ciężkim doświadczeniem może być to, iż nie możemy uratować każdej osoby, pomimo szczerych chęci. Czasami nie pozwala na to zdrowie, wiek lub zbyt poważne obrażenia, dla przykładu na swojej osobie miałam do czynienia z nastolatką po potrąceniu przy deptaku ulicy Vespucci, niestety pomimo wykonywania wszelkich działań ratunkowych i zbyt rozległych obrażeń, o których nie wspomnę na antenie, nastolatka straciła życie. Na względy i szacunek do jej rodziny nie zacytuje jej danych, ale pragnę złożyć najszczersze kondolencje dla jej rodziny. My, paramedycy, staramy się nie przywiązywać uczuciowo do każdego poszkodowanego, lecz nie kiedy sumienie nam na to po prostu nie pozwala i coś w nas pęka, przez co bierzemy przykładowo urlop by odpocząć, przemyśleć to lub korzystamy z pomocy psychologów. 

Eleanor Devereaux: Zatem musimy sobie zadać pytanie, czy jesteśmy tak naprawdę gotowi na tak trudne przeżycia emocjonalne, jakie często spotykane są - niestety - w tej pracy, jak się dowiedzieliśmy? Zadajmy kolejne pytanie dyrektorce Davis Medical Center - co w większym stopniu powinno odświeżyć naszą wiedzę o działaniu takiego centrum medycznego. Jakie jest Twoje zdanie na temat współpracy z innymi placówkami medycznymi, nawet tych, branych za konkurencję?

Anastasia Mayrine: Ciężkie pytanie, bo używa się tutaj słowa konkurencja.. ale czy można mówić o konkurencji, gdy w grę wchodzi życie drugiego człowieka? Placówki dzielą się na te prywatne jak i publiczne. Ja wyznaję politykę placówki publicznej. Co za tym idzie? Współpracuje z każdą chętną kliniką.. różnią się tylko procedury - naprawdę. Jeśli pacjenta nie stać na leczenie w prywatnej placówce, zostanie skierowany do innej, publicznej, o ile u nas nie ma miejsca. W ostatnim takim 'podsumowaniu' - nie ma więc rywalizacji, bez względu na placówkę, na polityką, nawet na własne sumienie. Każde z nas składało przysięgę hipokratesa, przynajmniej ja, reszta niech sama sobie odpowie. Więc czy.. możemy mówić o konkurencji, gdy w grę wchodzi ludzkie życie, zdrowie? Rynek robi z nas osobne punkty, ale w każdym z nich są ludzie z tą samą ideą.. walczyć o życie i zdrowie innych - bez względu jaka placówka jest 'pod ręką'.

Eleanor Devereaux: Cieszymy się zatem i wiemy już, że nie ma żadnej konkurencji między takimi placówkami, liczy się bowiem nasze zdrowie! To najważniejsze motto. Przejdźmy do kolejnego pytania - jakie są Wasze strategie szkolenia personelu medycznego?

Anastasia Mayrine: To dość ciężkie pytanie, jak wiemy, by dostać się do jakiejś wybranej przez nas placówki medycznej, trzeba mieć adekwatne certyfikaty, czy szkoły, które pozwalają nam na to.. i co dalej? Myślę, że tu pojawia się Twoje pytanie. Pamiętajmy, że każda placówka rządzi się swoimi prawami - ale część z nich może się pokrywać, a przynajmniej powinna.. ukończone kursy, szkoły, czy kwalifikacje. Jak wspominałam każda placówka ma swoje prawa. Wyobraź sobie teraz placówkę, jak inną planetę w pewnym układzie - nietypowe porównanie, prawda, ale tak powtarzam każdej nowej osobie u nas. Nowe środowisko, atmosfera, wszystko jest CI obce, prawda? W Davis Medical jest tak samo, mam świadomość, że osoba która do nas dołączy musi złapać ten.. przysłowiowy 'grunt pod nogami' - nazywamy to okresem wdrożeniowym, czy ochronnym. Ale może o tym więcej powie moja AEMT? Jak wspominasz swoje początki?

Sophie Miller: Dostałam przeniesienie z naszej stolicy, z Waszyngtonu. Z początku było mi ciężko się odnaleźć, nowe środowisko, nowi współpracownicy.. ale z biegiem czasu poznałam każdy zakamarek naszej placówki, wdrożyłam się w procedury, wszystko przebiega wedle procedur. Jestem dumna, że mogę ratować życie naszych obywateli.

Eleanor Devereaux: Super, zmierzamy już powoli do końca, dlatego przed nami pada ostatnie pytanie, do naszej drogiej dyrektor - jakie są najważniejsze projekty i inicjatywy, które planujecie wdrożyć w najbliższej przyszłości?

Anastasia Mayrine: Wylosowało się kolejne, trudne pytanie.. Rozumiem, że mam pominąć te wszystkie wewnętrzne działania dla swoich podopiecznych? Na pewno chciałabym z czasem rozwinąć niezależną placówkę, zajmującą się leczeniem osób w stadium agonalnym. Ostatnie wydarzenia mnie wiele nauczyły.. może hospicjum, wraz z jakimś zakładem opieki lekarskiej? Oddziałem paliatywnym? Przekonamy się, poza tym chcę otworzyć Davis Medical Fundation - możecie potraktować to jako reklamę *zaśmiała się*. Chcę, by Davis Medical wyszło na rynek z niezależną fundacją wspierającą z funduszy socjalnych biedniejsze rodziny.. ale o tym, jak już będzie z tym tak 'daleko'. 

Eleanor Devereaux: Macie zatem naprawdę szczytne cele i jestem pewna, że nasi słuchacze to docenią. A my już żegnamy się z Państwem z siedziby głównej Daily Globe i życzymy miłej nocy! Do usłyszenia!


HUs2zo7.png?format=webp&quality=lossless

Edytowane przez mando

Pierce Brosnan Drink GIF by James Bond 007

,,I’m sorry. That last hand… nearly killed me” 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

** Anderson miał przyjemność słuchać programu, gdy siedział w garażu i naprawiał swojego crossa po mocnych przebojach z okolic Zancudo. Ucieszył się słysząc znajomy głos w radiu. Wspiera promocję zawodów medycznych i około medycznych. Jak zawsze - cieszy się sukcesem innych, przesyła gratulacje. Przygotował marker pod wzięcie autografu, gdy trafi się okazja. **

 

** Reed (sam z siebie) w wolnej chwili zapoznał się z treścią. Zgodnie z duchem zasady "ufaj, ale sprawdzaj" - Wielki Brat patrzy. **

4 godziny temu, Zazi napisał:

**Anastasia dalej szydełkuje, mimo że minęło kilka godzin od wywiadu - przesłała zapis bliskim.** @Aiden2500 @Vesa  @sce @Valdemaro @Azzi_24 i dalszym...

 

mando, Zazi i San lubią to

"Ambicje nieskończone - pracuję więcej
Chcę więcej, robię więcej, staram się ulepszać Vibe'a wersję (...)"

#

Uczę ludzi /afly ~



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin