Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[ODRZUCONE] Najlepsze zabezpieczenie anti-cheat


wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mitsu napisał:


Eventy też prowadziłem na poprzedniej edycji i również nie było żadnych problemów, bo były nadzorowane przez supportów oraz gamemastera. Jak widać problem z cheaterami istnieje na samp-ie, a nie na altV. Jeśli cheaterzy się pojawią, wtedy należy szukać na nich rozwiązanie w postaci propozycji jaką napisał autor tematu. Na chwilę obecną do startu serwera nie ma potrzeby dokładać developerom zbędnej pracy.

znaczy no rozumiem to podejście i nigdzie nie jest napisane, żeby to weszło ze startem - bo równie dobrze można to wprowadzić X czasu po, ale to, że wtedy problemu nie było, nie znaczy, że nie istnieją ludzie zdolni zniszczyć ci zabawę odwalaniem czy też cheatami dla własnej satysfakcji; dlatego warto przemyśleć takie aplikacje - nawet na dwa pytania z losowych rzeczy roleplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wojtek napisał:

znaczy no rozumiem to podejście i nigdzie nie jest napisane, żeby to weszło ze startem - bo równie dobrze można to wprowadzić X czasu po, ale to, że wtedy problemu nie było, nie znaczy, że nie istnieją ludzie zdolni zniszczyć ci zabawę odwalaniem czy też cheatami dla własnej satysfakcji; dlatego warto przemyśleć takie aplikacje - nawet na dwa pytania z losowych rzeczy roleplay

Sam @Mario pisał dyskusję na temat jakiego RP chcemy odgrywać, lepiej zajrzeć. Co jest na forum, a nie pisać propozycje bez poparcia bo grałeś na SA:MP i widziałeś to, również grałem i nie piszę propozycji które są kompletnie niepotrzebne, bo nie było takich kłopotów wcześniej. Już mi się nawet nie chcę pisać w te dyskusję, bo to jest bez sensu. Każdy jest za hard-rp i takie będzie, poczytaj zanim kolejnym razem napiszesz coś bez poparcia i najmniejszego sensu.

Mitsu i GameKryst lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Daniel5204 napisał:

Sam @Mario pisał dyskusję na temat jakiego RP chcemy odgrywać, lepiej zajrzeć. Co jest na forum, a nie pisać propozycje bez poparcia bo grałeś na SA:MP i widziałeś to, również grałem i nie piszę propozycji które są kompletnie niepotrzebne, bo nie było takich kłopotów wcześniej. Już mi się nawet nie chcę pisać w te dyskusję, bo to jest bez sensu. Każdy jest za hard-rp i takie będzie, poczytaj zanim kolejnym razem napiszesz coś bez poparcia i najmniejszego sensu.

mialem ci nie odpisywać, ale dupcys koles takie farmazony bez pokrycia
to, że mario powie coś i ustanowi regulamin, to nie znaczy że osobom łamiącym go zdechnie matka w nocy - supporterzy i moderatorzy pełnią te role non profit, a mają też własne życie poza graniem w gierki i pisaniem glupot na forum, dlatego zawsze jest ich za mało i naiwnym jest liczenie na nich w tych kwestiach w 100%, bo to jest po prostu fizycznie niemożliwe, żeby specowali każdego gracza przy 100 na serwerze, a zakładamy, że raczej tych będzie z czasem znacznie więcej. nawet nikt nigdzie nie napisał, żeby wprowadzić to musowo, ale lepszy jest odsiew przed wejściem na serwer, bo to profilaktyka - łatwiej jest zrobić mechanizm, który odstrasza takiego Nitro_Zyniak czy innego Masny_Ted  niż liczyć, że jakiś supporter akurat będzie o tej 1:00 w środku tygodnia, kiedy ty chcesz sobie pograć rp ze swoją ekipą
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze temat jest o cheaterach na platformie altv których nie ma i raczej nie będzie bo jest to środowisko pozbawione masy skryptów open source, sądzę też że znikomej ingerencji cheat engine oraz wszelkich lua executorów bo prawie wszystko jest pisane od zera przez developerów. Nagle przechodzimy do kwesti nicków i tu nie wiem w czym problem. Nadal na devie czyli platformie MTA tworza ludzie postacie pokroju Tomas Hayto, zgadnij co się dzieje. Dostaja blokade postaci od supportera czy innego admina i tyle. Koniec tematu z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie powinniśmy porównywać platformy alt:V z SAMP`em. Uważam że na serwerze nie będzie cheaterów, ponieważ alt:V nie jest popularną platformą na której zbieraliby się cheterzy, a najczęściej jest to FiveM (konkurencyjna platforma). Jeżeli by się ktoś pojawił, kto niszczyłby rozgrywkę innym i używał cheatów zapewne szybko zostanie zablokowany. Ja osobiście nie widzę sensu dodawania aż takich restrykcyjnych zabezpieczeń, i wolałbym pozostać przy tradycyjnym tekstowym RP. Niestety, lecz nie popieram Twojej propozycji. Jestem pewny że nie będzie takich przypadków. 🙂

Edytowane przez Aqilef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaguar napisał:

Dobrze temat jest o cheaterach na platformie altv których nie ma i raczej nie będzie bo jest to środowisko pozbawione masy skryptów open source, sądzę też że znikomej ingerencji cheat engine oraz wszelkich lua executorów bo prawie wszystko jest pisane od zera przez developerów. Nagle przechodzimy do kwesti nicków i tu nie wiem w czym problem. Nadal na devie czyli platformie MTA tworza ludzie postacie pokroju Tomas Hayto, zgadnij co się dzieje. Dostaja blokade postaci od supportera czy innego admina i tyle. Koniec tematu z mojej strony.

Co więcej napisać. Porobił chłop.

Jaguar, Daniel5204 i GameKryst lubią to
"bary — 02/08/2023 19:25
nie pinguj mnie tępa kurwo
czego nie rozumiecie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że autor - mój ziomal - chciał przez ten temat powiedzieć, że konkurencja będzie nie przychylna projektowi. WIelu może przychodzić i próbować niszczyć rozgrywkę, to wszystko.

 

/e Istnieje wiele narzędzi do zniszczenia rozgrywki graczom na serwerze, doświadczenie na scenie pozwala pokazać, że tylko "kaganiec" czasami daje radę.

Edytowane przez siarinho
wojtek lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, siarinho napisał:

Myślę, że autor - mój ziomal - chciał przez ten temat powiedzieć, że konkurencja będzie nie przychylna projektowi. WIelu może przychodzić i próbować niszczyć rozgrywkę, to wszystko.

 

/e Istnieje wiele narzędzi do zniszczenia rozgrywki graczom na serwerze, doświadczenie na scenie pozwala pokazać, że tylko "kaganiec" czasami daje radę.

Nadal nie rozumiem czemu bawicie się w jasnowidzenie, serwer nawet dobrze nie wystartował, a wy już prorokujecie, że konkurencja będzie nieprzychylna. Z tego, co mówi Administracja żyją w bardzo dobrych stosunkach i nawet jak były dwa konkurencyjne serwery nikt nie wbijał do siebie niszczyć komuś gry. Nie wiem gdzie wy graliście i wam konkurencja psuła grę, ale współczuje. Jak ktoś ci psuje rozgrywkę o 1:00 to piszesz skargę na niego i tyle. Administracja rozpatrzy to  i żadna filozofia większa. A twój ziomal gada takie rzeczy, że ja nie wiem skąd wy przyszliście chyba od Jasnowidza Macieja, bo zaraz się dowiemy czegoś nowego. Jedyna prosta opinia, którą musicie przyjąć do wiadomości to jest Alt:V, nie żadne SAMP gramy na GTA V, a nie na GTA sprzed 15 lat i nie mówcie jak jest na SAMP, bo to nie jest to samo i w końcu przyjmiecie do wiadomości, że takie rzeczy nie występują tutaj, albo są dosyć szybko wyłapywane jak na poprzednim projekcie, może nie do końca, z tym samym gronem administracji, ale zalożycieli LSVRP. Niniejszym kończę dyskusję, bo naprawdę do niczego ona nie prowadzi, jak któryś z was przytoczy SAMP, albo FiveM typu Voice-RP, gdzie ni jak ma się to do text'a wcześniejszych projektów serwerów textowych które były na GTA V 

 

 

 

P.S Nie wpadnijcie pod mapę

Edytowane przez Daniel5204
GameKryst i Mitsu lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel5204 napisał:

Nadal nie rozumiem czemu bawicie się w jasnowidzenie, serwer nawet dobrze nie wystartował, a wy już prorokujecie, że konkurencja będzie nieprzychylna. Z tego, co mówi Administracja żyją w bardzo dobrych stosunkach i nawet jak były dwa konkurencyjne serwery nikt nie wbijał do siebie niszczyć komuś gry. Nie wiem gdzie wy graliście i wam konkurencja psuła grę, ale współczuje. Jak ktoś ci psuje rozgrywkę o 1:00 to piszesz skargę na niego i tyle. Administracja rozpatrzy to  i żadna filozofia większa. A twój ziomal gada takie rzeczy, że ja nie wiem skąd wy przyszliście chyba od Jasnowidza Macieja, bo zaraz się dowiemy czegoś nowego. Jedyna prosta opinia, którą musicie przyjąć do wiadomości to jest Alt:V, nie żadne SAMP gramy na GTA V, a nie na GTA sprzed 15 lat i nie mówcie jak jest na SAMP, bo to nie jest to samo i w końcu przyjmiecie do wiadomości, że takie rzeczy nie występują tutaj, albo są dosyć szybko wyłapywane jak na poprzednim projekcie, może nie do końca, z tym samym gronem administracji, ale zalożycieli LSVRP. Niniejszym kończę dyskusję, bo naprawdę do niczego ona nie prowadzi, jak któryś z was przytoczy SAMP, albo FiveM typu Voice-RP, gdzie ni jak ma się to do text'a wcześniejszych projektów serwerów textowych które były na GTA V 

 

 

 

P.S Nie wpadnijcie pod mapę

Nie chodzi o konkurencje innego serwera w GTA V. Tylko o konkurencje z serwerów samp, patrząc na ilość graczy, którzy przywędrowali na v-rp. Gracze RP zazwyczaj rotują się w małych społecznościach, co wpływać może na takie sytuacje. A co do skarg. Fakt, skarga jest wyjściem, ale przy kilku godzinach psucia gry przez jakiegoś gracza pod wieczór, doprowadza to do naprodukowania masy nerwów, niż wygenerowania dobrej zabawy na serwisie.

wojtek lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na LSVRP i jedyna akcja jaka była może z dwa razy góra trzy jak dzieciak przyszedł zapytał się na czacie czy go słychać bo ciągle gada do nas, my piszemy mu ze to pisemny serwer a nie głosowy, dostaliśmy bęcki małe bez bw i wyszedł z serwera tyle. Owszem jak ktoś wspominał to nie Fivem na którym są bugi, cheaterów na serwerach bez WL i odwalaczy co nie potrafią grać. Jak grałem przez jakiś czas to nie było odwalaczy ani dzieciarni co się nudzi i cheatuje albo psuje grę na LSVRP. Ode mnie tyle z tej strony. 🙂

 

GameKryst, Daniel5204 i Aqilef lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy minęli się z punktem tej propozycji.
Tu nie chodzi nawet stricte o cheaterów, ale po prostu o ograniczenie dostępu odwalaczom, bo tych będzie masa i trzeba być wyjątkowo głupim, albo nigdy nie używać internetu, żeby zakładać, że takich nie będzie - sami dobrze wiecie jacy są polscy gracze i, że nadal mamy w kraju masę osób zdolnych zniszczyć komuś zabawę tylko dlatego, że nie czują klimatu. Dodatkowo osoby zbanowane będą nie zrobią sobie w 5 minut drugiego konta i nie zaczną z wylewu frustracji psuć rozgrywki innym graczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie minąłem z punktem tej propozycji. Ty poprostu przejmujesz się może 10 osobami, które na start będą odwalać. Nie ma potrzeby aby tworzyć jakiegoś zabezpieczenia. Dostanie chłop blokade postaci od supportera albo nawet i bana czy blackliste od admina. Jeszcze taki fun fact nie tylko w Polsce mamy masę osób zdolnych zniszczyć komuś zabawę. To nie jest przyczyną braku czucia klimatu tylko zrobienia sobie dm-u czy też zepsucia komuś zabawy. Jedyne ograniczenie jakie widziałem to jest kick z serwera za oszukiwanie w pracy dorywczej magazyniera na devgaming. Reszta rzeczy jak odwalacze i nicki osób jak Jan Speedurko jest pilnowana przez administrację i nie ma do tego żadnego zabezpieczenia,skryptu i cholera wie jeszcze czego.

Edytowane przez Jaguar
GameKryst, mjd i Konus lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jaguar napisał:

Dobrze temat jest o cheaterach na platformie altv których nie ma i raczej nie będzie bo jest to środowisko pozbawione masy skryptów open source, sądzę też że znikomej ingerencji cheat engine oraz wszelkich lua executorów bo prawie wszystko jest pisane od zera przez developerów. Nagle przechodzimy do kwesti nicków i tu nie wiem w czym problem. Nadal na devie czyli platformie MTA tworza ludzie postacie pokroju Tomas Hayto, zgadnij co się dzieje. Dostaja blokade postaci od supportera czy innego admina i tyle. Koniec tematu z mojej strony.

 

XD co Ty porównujesz, wielki serwer zwany devgaming ; a po drugie to lepiej zapobiegać aniżeli leczyć jak to się mówi czyli w tym przypadku - nie dopuszczać takich osób

siarinho lubi to

Krytyk serwerów roleplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdole... Jaki mam dać przykład? Net4game misiakownia h-rp czy inny serwis. Co to za różnica. Nie ma innego serwisu tekstowego w Polsce na gta5. Teraz wasz temat rzeka i wasze obawy.  To jak chcesz temu zapobiegać? Skrypt? Magiczna maszyna chwytająca maćkow z ShitM którzy bedą pisać na czacie ic "Czy mnie słychać?" "Chujowe to jest bo trzeba pisać." i innych odwalaczy. Napisałem to już. Będzię administracja, która na początku i do samego końca będzie karać jednostki łamiące regulamin na samym starcie jak np. jakiś głupi nickname czy bicie wszystkich na spawnie. 

GameKryst i Konus lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin