Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

Bardziej rozbudowany system customizacji postaci (UBRANIA I FRYZURY)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Udostepnienie ludziom bardziej rozbudowanego kreatora ubran i ewentualne karanie za jego nadużywanie (chociazby w momencie robienia sobie "stroju" kosmity czy KKK)
Na obecna chwile Binco to smiech, z puli prawie 1000 ubrań (włącznie z wszystkimi teksturami, decalami i teksturami decali) do użytku graczy udostępnione jest.. 30? W GTA San Andreas był większy wybór ubrań
+ udostepnienie graczom wyboru danego PEDa zastepujacego ich postac (naturalnie z zablokowaniem mozliwosci uzywania ciuchow) - nie kazdy lubi i potrafi tworzyc postacie w kreatorze GTA Online, pedy w GTA V sa zrobione na tyle dobrze (i jest ich na tyle duzo) by moc udostepnic je graczom, nie kazdy ma parcie na gre simsow i przebieranie sie co 15 minut gry wiec zablokowanie zakladania/zdejmowania ubran nic przy tym nie zmieni, a chociazby kobiety tworzone w kreatorze GTA Online wygladaja jak pokraki w porownaniu do modeli pedow
unknown.png


unknown.png

 

unknown.png


Co do fryzur
Udostepnienie ludziom mozliwosci zmiany "tekstury głowy"
Brzmi komicznie, ale w GTA Online kazda fryzura miala pod soba inna teksture glowy co wygladalo duzo lepiej niz to co obecnie jest na serwerze, dodatkowo moznaby to rozwinac o dodatkowa opcje przy customizacji by zezwolic na uzycie samej "tekstury" przy zachowaniu modelu lysej glowy
unknown.png

unknown.png

unknown.png

unknown.png

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo miło by było jakby do tworzenia postaci dodano te "modele twarzy" (jeśli jest to w ogóle możliwe) jakie widzimy w gtaonline czy też na angielskim serwerze gtaworld (mowa tu o tych typu misty, camilla etc.). z tego co zauważyłem to aktualne twarze na serwerze są stworzone w celu ułatwienia stworzenia postaci przez administrację, ale brakuje w tym wszystkich innych modelów twarzy jakie można zmieszać aby utworzyć konkretną postać. byłoby miło jakby doszła ta opcja, bo ludzie którzy mają zapisane presety postaci z załóżmy innych serwerów mają problem z jej odtworzeniem. wiadomo że to inna platforma, więc tylko rzucam to tak w razie W

dodatkowo jak tu lexiz napisał, postaci kobiece wyglądają jak pokraki, to już wina twórców gta 5 bo każda postać praktycznie wygląda jak 30 latek po przejściach, ale da się to naprawić modami, czyli tak jak wcześniej tylko jeśli to w ogóle jest możliwe, aby wgrać je na serwer (mamy tu masę modów na chociażby włosy, które od razu zmieniają wygląd postaci i z tego co wiem to nie ważą dużo, bo na gtaw też jest ich masa https://pl.gta5-mods.com/player/tags/hair/2, zapewne znajdziemy tu jakieś inne wspomagacze dla postaci zarówno męskich jak i damskich). można też ustawić domyślny styl chodzenia postaci kobiecych na ten damski z gta, jest ich chyba kilka, a to już zmienia posturę postaci. nie wiem za wiele o alt:v więc jeśli coś przekracza możliwości to najwidoczniej ustawianie pedów byłoby jednym z rozwiązań dla tego wszystkiego

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, labeija napisał:

dodatkowo miło by było jakby do tworzenia postaci dodano te "modele twarzy" (jeśli jest to w ogóle możliwe) jakie widzimy w gtaonline czy też na angielskim serwerze gtaworld (mowa tu o tych typu misty, camilla etc.). z tego co zauważyłem to aktualne twarze na serwerze są stworzone w celu ułatwienia stworzenia postaci przez administrację, ale brakuje w tym wszystkich innych modelów twarzy jakie można zmieszać aby utworzyć konkretną postać. byłoby miło jakby doszła ta opcja, bo ludzie którzy mają zapisane presety postaci z załóżmy innych serwerów mają problem z jej odtworzeniem. wiadomo że to inna platforma, więc tylko rzucam to tak w razie W

dodatkowo jak tu lexiz napisał, postaci kobiece wyglądają jak pokraki, to już wina twórców gta 5 bo każda postać praktycznie wygląda jak 30 latek po przejściach, ale da się to naprawić modami, czyli tak jak wcześniej tylko jeśli to w ogóle jest możliwe, aby wgrać je na serwer (mamy tu masę modów na chociażby włosy, które od razu zmieniają wygląd postaci i z tego co wiem to nie ważą dużo, bo na gtaw też jest ich masa https://pl.gta5-mods.com/player/tags/hair/2, zapewne znajdziemy tu jakieś inne wspomagacze dla postaci zarówno męskich jak i damskich). można też ustawić domyślny styl chodzenia postaci kobiecych na ten damski z gta, jest ich chyba kilka, a to już zmienia posturę postaci. nie wiem za wiele o alt:v więc jeśli coś przekracza możliwości to najwidoczniej ustawianie pedów byłoby jednym z rozwiązań dla tego wszystkiego

GTAW jest na RageMP a tam mogą działac mody i to tez jest inna platforma, a na Alt:V mody nie działają. Z tego co mi wiadomo to ktoś na głównym discordzie serwera napisał, ze działają tylko shadery nie które.
Po drugie przy tworzeniu postaci można sobie wybrać, nos, usta, policzek, brwi, imiona rodziców, która twarz jest podobna do nich, są suwaki które to umożliwiają itp.

 

Edytowane przez starbook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała pula ubrań w Binco to po prostu efekt ciągłego uzupełniania sklepu. Tych opcji obecnie jest niewiele, bo dalej są one dodawane przez administrację a zajmuje to trochę czasu, bo do każdego ubrania wymyślają osobną cenę oraz wydaje mi się, że starają się z automatu ustawiać "skórę" postaci w taki sposób, by nic nie przynikało (na wielu serwerach gracz sam musi szukać tekstury skóry, która nie będzie przenikała przez ciuchy). Z każdym ubraniem, które ma swoje własne id, trzeba bawić się osobno. Jedynie co w Binco mnie martwi to wyskakujące okno, które nie pozwala nawet na obracanie postacią i sprawdzenie, czy nic nam nie przenika. Mam nadzieję, że obecne GUI sklepu odzieżowego jest rozwiązaniem tymczasowym i w ostatecznej wersji będzie to wyglądało tak samo jak w kreatorze postaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fivemie żeby ustawić bluzę musiałeś wybierać niewidzialna koszulkę i ramiona, bo przenikały ręce przez niektóre bluzy.

Developerzy muszą sie mocno męczyć bo jak widzimy na Vibe nic nie przenika

Mała ilość produktów w Binco czy też w kreatorze spowodowana jest tym że developerzy muszą się sporo napracować żeby dodać nam ubrania.

 

Już przez dwa dni dodali nam buty i parę innych rzeczy co wydaje mi się dość małym czasem, chłopacy wylewają z siebie siódme poty i pracują jak koparki żeby nam się dobrze grało. Mały asortyment Binco możemy też odegrać roleplayowo, możemy powiedzieć że to nowy sklep i kurierzy z ciuchami są w drodze

 

Jedyne nad czym bym się pospieszył to dodanie zmiany ustawienia kamery podczas kupowania ubrań w Binco

 

Podsumowując dajmy im czas to napewno dodadzą więcej do kreatora czy też do Binco!

 

Edytowane przez deBBuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jest jeszcze kilka bolączek aktualnego kreatora postaci/ubrań na serwerze, chociażby wymuszanie koszulek pod bluzą, kurtką itp. których zwyczajnie nie możemy zmienić/usunąć, bądź zwyczajne nie posiadamy możliwości ściągnięcia samej kurtki, bez koszulki która jest pod nią. Rozumiem, że ekipa napracowała się przy aktualnym systemie i jest to jednak coś nowego (bynajmniej ja się z podobnym nie spotkałem), aczkolwiek zarazem jest to krok do tyłu (bynajmniej w aktualnym momencie), pod względem możliwości customizacji naszych postaci, co jednak jest jedną z ważniejszych kwestii jeżeli chodzi o przyjemne granie na serwerze, ponieważ aktualnie jest zwyczajnie biednie i można zauważyć dość dużo sklonowanych ciuchów, czego raczej na gta 5 nie powinno być, zważając na pule ciuchów, które są dostępne w samej grze. A co do możliwości wybrania skina PEDa, poczułbym się wtedy jak na przestarzałym gta sa, a niewątpliwie osoby bez umiejętności mogą na spokojnie stworzyć ładną postać, lecz muszą chcieć poświęcić na to trochę czasu, a nawet jeżeli coś nie wyjdzie, to jaki jest problem poprosić administracje o ponowne wrzucenie do kreatora? Jeżeli postać nie ma nawet 1h, to wątpię aby mieli z tym jakikolwiek problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 09:15, deBBuu napisał:

Na fivemie żeby ustawić bluzę musiałeś wybierać niewidzialna koszulkę i ramiona, bo przenikały ręce przez niektóre bluzy.

Developerzy muszą sie mocno męczyć bo jak widzimy na Vibe nic nie przenika

Mała ilość produktów w Binco czy też w kreatorze spowodowana jest tym że developerzy muszą się sporo napracować żeby dodać nam ubrania.

 

Już przez dwa dni dodali nam buty i parę innych rzeczy co wydaje mi się dość małym czasem, chłopacy wylewają z siebie siódme poty i pracują jak koparki żeby nam się dobrze grało. Mały asortyment Binco możemy też odegrać roleplayowo, możemy powiedzieć że to nowy sklep i kurierzy z ciuchami są w drodze

 

Jedyne nad czym bym się pospieszył to dodanie zmiany ustawienia kamery podczas kupowania ubrań w Binco

 

Podsumowując dajmy im czas to napewno dodadzą więcej do kreatora czy też do Binco!

 

nie wiem jak jest na fivemie, na rage jest udostepniony trainerowy wybor ciuchow (tj oddzielnie shirt, undershirt, body i tak dalej) i po spedzeniu 5 minut w nim idzie ogarnac jak zrobic skina ktoremu nie beda przenikac ramiona

 

  

Dnia 26.08.2020 o 10:57, Piklo napisał:

 A co do możliwości wybrania skina PEDa, poczułbym się wtedy jak na przestarzałym gta sa, a niewątpliwie osoby bez umiejętności mogą na spokojnie stworzyć ładną postać, lecz muszą chcieć poświęcić na to trochę czasu, a nawet jeżeli coś nie wyjdzie, to jaki jest problem poprosić administracje o ponowne wrzucenie do kreatora? Jeżeli postać nie ma nawet 1h, to wątpię aby mieli z tym jakikolwiek problem.

niekoniecznie, w GTA V jest nieporownywalnie wiecej pedow + bylyby jedynie dodatkiem, wiekszosc osob (potrafiacych bawic sie kreatorem) latalaby mimo wszystko w postaciach z GTAO

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 04:48, labeija napisał:

postaci kobiece wyglądają jak pokraki

Niedawno mówiłem dokładnie to samo, ale wystarczyła chwilka szukania i można naprawdę ładną postać ulepić z tych dostępnych. Tyle kombinacji co można wykonać, to jest coś. Podrzuce chociażby na przykład moją postać.

Spoiler

e70162f522d25.jpg

Jednak nadal jestem zdania że czegoś jednak jeszcze brakuje w tym kreatorze, ale nie do końca wiem czego.

A co do ubrań, bardzo mocno wyczekuje na nie, bo w tym momencie żeby przebrać postać trzeba wskakiwać do kreatora. (Właśnie przez to, za 5 razem udało mi się skleić całkiem ładną facjate, bo wcześniejsze wyglądały jak gówno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajcie te pedy bo teraz jest atak klonów, niby da sie robic te twarze po swojemu ale to jest wszystko na jedno kopyto, dodatkowo skiny z gta online nie sa przystosowane pod rp, każdy z nich ma taka sama budowe, wzrost. Pedy sa zróżnicowane i maja wszystkie w/w elementy, dodatkowo prawie kazdy z nich posiada kilkanascie wariantów roznych ubrań, kolorów tych ubran, twarzy, fryzur, etc - jest w czym wybierać. Nawet bazowo majac ilość na przykład 700 pedów, tak jakby zliczyc wszystkie mozliwe ich kombinacje to zrobi sie nagle 3000. 

 

Teraz macie system ubrań gdzie sami predefiniujecie dane elementy, ale przy systemie który opisał lexiz i który działa normalnie na gta.world dany gracz miałby swobode zmiany kazdego wariantu danego elementu samodzielnie. Warianty działaja na skiny gta.online i pedy dlatego to nie koliduje ze soba i taka opcja istnieje wlasnie na gta.world. Jesli martwicie sie ze dajac taka swobode nagle pojawia sie jakies ufoludki w skinach z online, to istnieje opcja zablokowania danych ID ubrań, czyli znowu, tak jak to zrobili na angielskim serwerze.

antek2220, inkaust, Sons i 2 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krystofer napisał:

Dodajcie te pedy bo teraz jest atak klonów, niby da sie robic te twarze po swojemu ale to jest wszystko na jedno kopyto, dodatkowo skiny z gta online nie sa przystosowane pod rp, każdy z nich ma taka sama budowe, wzrost. Pedy sa zróżnicowane i maja wszystkie w/w elementy, dodatkowo prawie kazdy z nich posiada kilkanascie wariantów roznych ubrań, kolorów tych ubran, twarzy, fryzur, etc - jest w czym wybierać. Nawet bazowo majac ilość na przykład 700 pedów, tak jakby zliczyc wszystkie mozliwe ich kombinacje to zrobi sie nagle 3000. 

 

Teraz macie system ubrań gdzie sami predefiniujecie dane elementy, ale przy systemie który opisał lexiz i który działa normalnie na gta.world dany gracz miałby swobode zmiany kazdego wariantu danego elementu samodzielnie. Warianty działaja na skiny gta.online i pedy dlatego to nie koliduje ze soba i taka opcja istnieje wlasnie na gta.world. Jesli martwicie sie ze dajac taka swobode nagle pojawia sie jakies ufoludki w skinach z online, to istnieje opcja zablokowania danych ID ubrań, czyli znowu, tak jak to zrobili na angielskim serwerze.


Stopniowo coraz więcej jest dodawanych ubrań a twarz można zrobić na wiele sposobów unikatowo, z tego co wiem dodane zostało mieszanie ojca + ojca oraz matka + matka żeby jakoś to wyglądało. Twarz kobiety da się wymieszać tak, żeby wyglądała ładnie tylko trzeba poświęcić na to więcej niż te 20 minut i się pobawić - paletka z makijażem zrobi resztę. Jak dodawaliśmy ubrania to trzeba było dopasowywać ramiona i koszulki pod tym żeby nic nie przenikało więc to również wymaga czasu. Jak na razie to developerzy robią świetną robotę i starają się ustabilizować rozgrywkę i skrypt niżeli martwić się jak będzie wyglądać postać na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Venisves napisał:

Stopniowo coraz więcej jest dodawanych ubrań a twarz można zrobić na wiele sposobów unikatowo, z tego co wiem dodane zostało mieszanie ojca + ojca oraz matka + matka żeby jakoś to wyglądało. Twarz kobiety da się wymieszać tak, żeby wyglądała ładnie tylko trzeba poświęcić na to więcej niż te 20 minut i się pobawić - paletka z makijażem zrobi resztę. Jak dodawaliśmy ubrania to trzeba było dopasowywać ramiona i koszulki pod tym żeby nic nie przenikało więc to również wymaga czasu. Jak na razie to developerzy robią świetną robotę i starają się ustabilizować rozgrywkę i skrypt niżeli martwić się jak będzie wyglądać postać na starcie.

Super, ale to dalej nie zmienia nic w tym co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając inne serwery Alt V, na większości z nich kreator postaci jest kropka w kropkę taki sam jak na gta online, który nie oszukujmy się daje większe możliwości edycji twarzy, po za tym tak jak ktoś wyżej wspomniał, daje on graczom opcje odwzorowania postaci na podstawie presetów. Dla mnie osobiście bolączką w obecnym kreatorze jest brak tekstur włosów o których pisze lexiz, bez jaj niektóre fryzury bez tej tekstury wyglądają jak gówno, no i brak tych kratkowych suwaków z online którymi można było dobrze edytować poszczególne elementy twarzy.

Co do ubrań, niby fajnie że te poszczególne elementy są na /p lista, można je sobie ściągać i zakładać, ale tak naprawdę jest to zbędny smaczek, który zawala listę przedmiotów, ogranicza graczy i dopierdala wam pracy. Imo na lsvrp był dobry system który dawał graczom edytor z całym asortymentem elementów, pozwalał zapisywać stworzone outfity i przełączać się między nimi. Jak ktoś będzie chciał się rozbierać do ruchańska, albo ściągać koszulkę, to stworzy sobie do tego odpowiednie komplety i będzie zadowolony. Nie róbcie z graczy debili, każdy kto gra normalnie zrobi sobie normalne ciuchy, nie prześwitując i nie niewidzialne, a ludzi którzy będą odpierdalać i robić sobie niewidzialne torsy powinna uwalać administracja. Obecnie tylko ograniczacie graczy, dopierdalając sobie masę pracy, bo musicie dobierać każde ciuchy ręcznie i robić w kurwę wariantów, dajcie nam narzędzie i wolną rękę a my sobie poradzimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin