Skocz do zawartości

kamn

Premium Gold
 • Ilość treści

  70
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Informacje Dodatkowe

 • Discord
  kamn#7560

Ostatnio na profilu byli

520 wyświetleń profilu

kamn's Achievements

 1. Już nie przesadzajcie z tym poziomem RP, został już wystarczająco mocno podniesiony po dodaniu parasolek.
 2. I tak jest lepiej niż na jednym serwerze na platformie SA:MP, gdzie pojazdami unikalnymi są skuterek Faggio czy rower górski.
 3. Pójdę twoim tokiem myślenia. Skoro twoim zdaniem nadmiar gotówki doprowadzi do pojawienia się większej ilości ciekawy charakterów to czemu nie dacie każdemu tych pieniędzy by faktycznie te charaktery się pojawiły? Bo teraz za cholerę nie rozumiem tego toku myślenia. Napisałeś to w taki sposób jakby zrespienie wszystkim miliona dolców było jedyną drogą do polepszenia kreatywności graczy. Więc co was powstrzymuje przed tym rzekomym zwiększeniem ilości ciekawych postaci?
 4. Ja powiem tak - jakbym miał pewność, że opcja przelewania majątku zostanie usunięta gdy nie zda egzaminu to mnie w tym temacie by nawet nie było. Moja wiara w ludzi nie jest na tyle wystarczająca by uwierzyć, że ta funkcja "poprawi RP".
 5. Ja to w pełni rozumiem, ale w dalszym ciągu spora część osób wypowiada się w taki sposób, jakby majątek postaci był najważniejszy, pomimo, że te same osoby wypowiedziały się za tym, że e-hajs to tylko narzędzie. Od ponad 10 lat nie było czegoś takiego jak legalnego przelewania majątku z postaci na postać i ludzie jakoś potrafili grać wykreowaną przez siebie postać. Nagle kreacja postaci ukazuje się niesamowicie utrudniona, bo ktoś ma rzekomo za mało e-hajsu. To w takim razie w roku 2021 okazało się, że bez e-hajsu kreowanie postaci jest niesamowicie utrudnione, a w poprzednich latach nie było. Lecz postaci takich, o jakich ty piszesz będzie garstka. Większość osób skorzysta z ów opcji wyłącznie po to by nie stracić swojego majątku. Już teraz na serwerze postaci wyróżniających się z tłumu jest niewiele. Wróciłem na serwer po dłuższej przerwie przyprowadzając ze sobą przyjaciółkę, jest to jej pierwszy serwer RP i ciągle mi narzeka, że większość postaci to jakieś stulejarze oczekujący od niej związku po godzinie grania oraz gangusy. Czy wprowadzenie takiego przelewania majątku doprowadzi do tego, że zacznie się pojawiać więcej ciekawych postaci? Zapewne tak, ale i tak będzie tych postaci niewiele. To może zamiast wprowadzać system przelewania majątku z postaci na postać, co ma być rzekomo dostępne dla każdego, to może lepszym rozwiązaniem by było napisanie propozycji, by administracja wspomagała finansowo graczy, którzy mają plan na grę i na poprzednich postaciach wykazali się kreatywnością, takie rozwiązanie byłoby o wiele lepsze. I tak jak o ile na drugiej stronie faktycznie ludzie gadali o tym, że pieniądze to tylko narzędzie, które ma pomóc w kreowaniu postaci, tak na stronie obecnej nagle ci sami ludzie wstawiają ss'y, że na ich nowych postaciach nie stać ich na złote okulary za 700$ bądź na sikor za 3500$. Te elementy ubioru to jedynie dekoracja dla naszego skina, nie wpływa ona na rozwój wykreowanej postaci, lecz na to, że patrzy się na tą postać przyjemniej. Sikor za 3500$ nie poprawia twojego RP. Obecnie trzeba gibać w na duty tylko jak chcemy kupić sobie coś wyższej klasy, o czym już pisałem. Jeżeli ktoś faktycznie tego koniecznie potrzebuje do wykreowania postaci to wprowadzenie opcji przelewania majątku dostępna dla każdego dalej jest najgorszą możliwą opcją.
 6. W obecnej chwili piszesz do ludzi, którzy w tym temacie się spłakali, że przez pierwsze 50h czasu gry nie mają co robić na serwerze RP i im się gierka nudzi, bo nie mają wypasionego auta oraz chaty xDD
 7. Chyba gramy na zupełnie innych serwerach, bo na tym, na jakim ja gram istnieje coś takiego jak pojazd startowy oraz 2k na zakupy nowych ubrań, telefonu oraz potrzebnych dokumentów, więc mogę stworzyć nawet i 100 postaci, na każdej z nich od początku będę miał podstawowe rzeczy niezbędne by dostać się na jedno z miejsc rozgrywki by zająć się klepaniem komend narracyjnych razem ze znajomymi, dokładnie w taki sam sposób jak na postaci z najebanymi statami
 8. XDDD Dokładnie tak jest, bo mam własne zdanie na jakiś temat to jestem debilem, oczywiście, masz 100% racji, niech wszyscy w każdym aspekcie mają takie samo zdanie i taką samą opinię, bo wszyscy muszą się ze wszystkimi zgadzać. Masz inną opinie niż ja? No to jesteś jebanym debilem. W takim wypadku na chuj jest jakakolwiek dyskusja i wymiana zdań? Wypowiedziałem się, po to jest dyskusja, po to powstał ten temat, tyle, więc nazywanie kogoś per "debil" zostaw sobie dla swoich znajomków. A niesamowita sprawa - mimo wszystko osób, które mają odmienne zdanie od mojego od debili nie wyzywam. Te twoje "ślęczenie przed kompem" i "radość z rozgrywki role plej" to jest w chwili obecnej jedno i to samo. Wchodzisz na serwer RP, żeby grać RP, grasz przez te RP 50h łącznie, w tym czasie kasa sama się uzbierała. To nie jest tak, że musisz się męczyć przez 50h przed kompem by uzbierać na to twoje auto z klasy średniej, po prostu grasz swoje.
 9. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, bo pisałem o czasie samej gry bez duty, jazda na samym paydayu, coś co wbijasz na samej grze z kolegami. Grać IC? Niektórzy sami chyba nie wiedzą czego chcą, z jednej strony płacz, że nie chce im się grać na duty za ladą, bo wolą pograć normalne RP z kolegami a z drugiej strony takie coś jak to wyżej XD Najlepiej wyjebać duty, system hajsu, dać każdemu komende na resp fury i domku, każdy będzie mógł grać jak chce i wywalone, bo to nie pasuje, tamto nie pasuje, admini dali możliwość wybrania sobie startowego wozu by nikt nie startował z niczym będąc zmuszanym do bicia nudnego duty, ale to za mało, bo jeszcze trzeba sobie auto za 700k przenieść z postaci na postać. Daj palec, wezmą rękę XD
 10. Tworzysz 16 letnią postać, pojawiasz się w LS, startujesz z autem za 700k, willą i własnym biznesem, które masz z poprzedniej postaci po CK. A tu gdzie logika? XD Te twoje 50h i tak spędzasz na graniu RP, o które tak bardzo walczysz nie chcąc grać za ladą, coś co ci się samo wbija podczas grania z ziomkami. Nic tu kuźwa nie grindujesz. A to twoje chujowe auto i chujowy dom to jest must have do twojej gry RP, rzeczy na wyższym poziomie jedynie są dla twojej przyjemności i niczego nowego nie dodają do twojej rozgrywki. No chyba, że zaraz wyjdziesz mi z tym, że auto za 700k poprawia twoje RP XD
 11. Co? Nie, skąd, wywalone w zmiane nicków, IRL też człowiek może sobie iść do urzędu ubiegać się o zmianę nazwiska. Wywalone mam w tą opcje tak długo, jak polega ona jedynie na zmianie danych osobowych a nie jak zostało to przez ekipe zaproponowane - nowe życie, ale z majątkiem. Temat ten już dawno zszedł na testament, czyli przelanie majątku po CK z postaci na postać, za czym mocno są statsiarze, którym zależy by przelać sobie auto za 700k na nową postać, by nie bić duty. Tak, biznesy są jednym z miejsc rozgrywki dla postaci, ale są nimi tylko dlatego, że ludzie chcą zarobić, zaś wprowadzając przelewanie legalnie majątku z postaci na postać doprowadzamy do tego, że ludziom pieniądz przestaje być potrzebny, bo co dalej z nim robić jak już wszystko jest, co ostatecznie doprowadza do likwidacji tych miejsc rozgrywki, bo coraz mniej ludzi będzie chętnych zarabiać pieniądze. A oczywiście jak widać po tym temacie - ludzie niechętnie sięgają za granie za ladą, wyśmiewając wręcz takie coś, wchodzą na duty ze względu na majątek, co jedynie potwierdza moją argumentacje. Według wielu osób będących za wprowadzeniem przelewania majątku jest fakt, że e-hajs to tylko narzędzie do kreowania postaci, ale wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do wykreowania postaci są bardzo tanie: Hajs za godzinę w godzinach szczytu: 1200 Cena sportowego auta w klasie niskiej - Futo: 18900 Czyli 18900/1200=15,75 co w przybliżeniu daje nam 16h bez bicia duty na kupno sportowego, podobnie nam wyjdzie tanie mieszkanie. Bez bicia duty zdobędziemy wszystkie niezbędne do gry RP rzeczy w 50h bez najmniejszego problemu, do grindu gracz jest zmuszany dopiero gdy chcemy zakupić coś z wyższej półki, co jednak należy do naszej przyjemności a nie do rzeczy must have. Podsumowując: zmiana damych osobowych spoko opcja, jeśli będzie to dobrze zrobione to nie mam z tym problemu; przelewanie majątku po CK na nową postać, o czym pisał autor tego tematu jest zaś tak chujowym żartem, że nawet na głosowych serwerach tego jeszcze nie zrobili a są już tam takie rzeczy jak wskrzeszanie zmarłych czy zdejmowanie BW magiczną książką. Pozdrawiam statsów.
 12. A czy ty przeczytałeś jakiś inny post w tym temacie poza moim? Ludzie mają w dupie to twoje "biznesy to część kreaowania biznesu" a zależy im tylko na ehajsie, który chcą sobie przenosić z postaci na postać tylko po to by nie "kreować swojej postaci" stojąc 45 minut za ladą. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś załapał, że napisałem propozycję automatyzacji biznesów po wprowadzeniu proponowanego przez ludzi systemu testamentu, bo ludzie zamiast bić duty to będą sobie majątki przenosić ze starych postaci na nową. Nikt nie chce stać za twoją kreującą postać ladą w gastro.
 13. Odpowiedziałem na to pytanie w jednym z poprzednich postów jeszcze zanim to zadałeś. Mimo, że to nie ja zostałem wybrany do odpowiedz to jednak odpowiem. Bo jest kurwa łatwo. Kupienie auta z średniej klasy (20k) to 50h samej gry bez duty. Zabawa w "testament" jest dobra kiedy gospodarka jest trudna i trzeba faktycznie się wysilić by kupić sobie jakiegoś szrota. Jeżeli miałby zostać wprowadzony system przenoszenia majątku po CK to i gospodarka musiałaby zostać utrudniona, albo biznesy musiałyby zostać zautomatyzowane, bo nikt nie będzie czuł potrzeby bicia duty skoro ma na nowej postaci miliony z postaci poprzedniej.
 14. Akurat podałeś idealny przykład przeciwieństwa statsa, a wiesz czemu? Bo w tydzień gry bez duty można bez problemu uzbierać 20k, czyli tyle ile kosztują auta dosłownie z średniej klasy. Jak wbijasz duty to ten czas bardzo się skraca. Jeżeli po CK płaczesz, że musisz poświęcić tydzień gry bez duty by sobie zakupić auto z średniej klasy, bo nie ma systemu "testamentu" to właśnie to ty jesteś jebanym statsem a nie osoba, która bije duty by sobie założyć własny biznes. Zarobki na serwerze są na tyle wysokie a ceny pojazdów i nieruchomości niskie, że jakakolwiek dyskusja o legalnym przenoszeniu majątku z postaci na postać nie ma najmniejszego sensu. Takie coś się sprawdza na serwerach gdzie zbieranie na zardzewiały złom zajmuje miesiąc, ale nie na vibe, gdzie kupno pojazdu średniej klasy zajmuje 50h.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować. Warunki korzystania z serwisu Polityka prywatności

Hej! Wygląda na to, że blokujesz reklamy. W porządku, my też czasem je blokujemy. Jeśli jednak chciałbyś nas wspomóc, rozważ dodanie strony do wyjątków.

W zamian otrzymasz unikatowy uścisk dłoni od @Kubas 🤝