Skocz do zawartości
Gracze online

 

 

[GRA/MyNick] Citrus, shumson


Citrus

Rekomendowane odpowiedzi

Link do Twojego konta globalnego: https://forum.v-rp.pl/profile/3232-citrus/https://forum.v-rp.pl/profile/150-shumson/

Nazwa postaci na którą nałożono karę: Zac Shih, Samuel Liang
Rodzaj kary: bany, blokady postaci
Powód nałożenia kary: 
Rozgrywanie akcji roleplay na poziomie bojówki z FiveM - ostrzelanie gangu, a następnie porwanie ambulansu i rozstrzelanie policjantów.
Członek ekipy nakładający karę: MyNick
Wyjaśnienie sytuacji: We wtorek 01.02.2022 doszło do ataku zorganizowanego naszej organizacji na drugą organizacje, w tym przypadku gang. Wparowaliśmy tam, wyjaśniliśmy nasz konflikt i zglebowaliśmy oponentów, na miejsce przyjechało LSPD, nasza dwójka zbiegła, lecz jeden z naszych graczy został złapany, po pół godziny gry medyków i ogarniania wszystkiego na miejscu przez służby, nasze postacie postanowiły jej pomóc przez zżycie IC i poniesienie częściowej winy za jej potencjalną odsiadkę. Nie zrobiliśmy tego od razu, lecz myślę, że gracze z bojówki FiveM wjechaliby tam w cztery wozy i rozwalili wszystkich przedstawicieli LSPD, którzy tam byli - nie. My obmyśleliśmy plan, wróciliśmy do siebie, pogadaliśmy w grupie i finalnie udaliśmy się na miejsce, gdzie obserwowaliśmy teren i sytuacje przez dobre dwadzieścia minut, po czym zdecydowaliśmy się to zrobić. Mogłem wjechać tam i otworzyć ogień, ale to byłoby prostackie i bez frajdy, ja zdecydowałem zrobić to po cichu, widząc taką przewagę władz. Kolejny raz mogłem wbić bw medykowi i zabrać złapaną kobiete, która była na tyle w ambulansie, lecz ja wsiadłem do środka i zacząłem z nim grać, zastraszając go i nie chcąc psuć mu gierki poprzez wbijanie stanu nieprzytomności. Ruszyliśmy na obrzeża miasta, przed tym medyk nie zauważył mnie w środku i pojechał do szpitala, gdzie zauważył nas patrol LSPD, gdyby zobaczył czat wcześniej, to obyłoby się bez żadnego BW. Medyk po upomnieniu na PW, zaczął odgrywać strach i odjechał w stronę bezdroży, gdzie czekał mój wspólnik, ale puścił się za nami patrol, kiedy włączył sygnały, skorzystaliśmy z okazji, kiedy jeszcze nie wezwał wsparcia i postanowiliśmy ich ostrzelać, nie mając innego wyboru i wyciągając rękę po jedyną szanse ucieczki i powodzenia, zaznaczam. Na miejscu odbicia mogłem nie wbijać bw i tego nie zrobiłem, lecz tutaj byliśmy podparci pod ścianę i po prostu otworzyliśmy ogień, szybko wyłączając sygnały panów z LSPD i zdaję mi sie, że od tego momentu zaczęły się wszystkie problemy, bo przy ich upadku uroniła się łezka. Kończąc apelacje, dzięki której chciałbym naprostować sytuacje i wskazać, że porwania ambulansów, lub czegoś w tym stylu, to nie są odstępstwa od normy i zagrywki z bojówki z FiveM, bo tam bym wyjechał czołgiem, lecz to działo się też w prawdziwym życiu, które tak to na trybie roleplay naśladujemy. Według nas akcja była w porządku, nie chcieliśmy uprzykrzyć nikomu gry, nie wbijaliśmy od razu żadnego bw, jeśli tego nie musieliśmy robić i było inne rozwiązanie, więc daleko nam do tej wspomnianej bojówki z FiveM. Rozumiem, że panowie z radiowozu mogli poczuć się bezradni i po takiej akcji pluć sobie w brode, ale niech szukają konsekwencji IC, tak jak my. Po tej akcji nagłaśnialiśmy to co się stało, pisaliśmy z prośbą o artykuł na forum o tym i graliśmy to, że nie możemy czuć się zbyt pewnie w mieście po czymś takim. Na dole podsyłam kilka materiałów, które pokazują, że takie rzeczy działy się OOC, a w tym przypadku czołgu nie porwałem. Dodam jeszcze, że jeśli takie akcje są nie mile widziane na tym serwerze, to może lepiej załatajcie regulamin, żeby gracze wiedzieli co mogą robić, a czego nie, bo dostałem informacje, że odegranie było okej, bez zastrzeżeń, lecz nie chcecie, aby inni tego nadużywali, więc lepiej zostawić nas na banie i dać zakaz gry w organizacji, czy uzupełnić regulamin w takowy punkt? Nie mieliśmy prawa wiedzieć, że nie możemy tego zrobić, a z nagrań na dole widać, że jest to zgodne z realiami. Jedynym błędem, do którego można się sensownie przyczepić, to fakt, że shumson krążył wozem, którym wykonano ówcześnie ostrzał - okej. Tylko dlaczego wyciągacie konsekwencje tego ooc w karach na forum, zamiast wyciągnąć je IC i złapać go, jeśli znacie jego wóz i wiecie kto go kierował. Zamiast zrobić z tego dość fajną grę i wyłapać nas w grze, to lepiej odstrzelić karami, banami i blokadami naszych postaci, ehh.. Mam nadzieję, że potraktujemy się fair-play i kary zostaną zdjęte, lub chociaż zmiejszone, bo ban oraz blokada postaci za coś, czego nie ma nawet w regulaminie i jest okej z podłoża zasad Roleplay oraz realiów ooc, kary wydają się mocno przesadzone i nie myślimy tak tylko my. Oczywiście kilka rzeczy mogło zostać odegrane lepiej, lecz była to akcja mocno dynamiczna i stresująca, wszystko działo się szybko.
Ewentualne screeny/świadkowie: 

https://www.wpsdlocal6.com/news/man-arrested-after-taking-houston-ambulance-at-gunpoint-with-paramedic-and-patient-inside-police-say/article_fd4fcda8-ebf9-11eb-85b3-e729382ef819.htmlhttps://twojepajeczno.pl/wiadomosci/pajeczno/czolg-na-ulicach-pajeczna-zatrzymany-przez-policje/

Edytowane przez Citrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności Regulamin